FN Olomouc, začátek v lednu, věk nad 30

sara.max
29. pro 2008

Ahoj všem,

tak jsem se rozhodla začít nové téma, protože věřím, že nás je tu hodně, které čeká první IVF, bez předchozích zkušenností s čímkoliv podobným. Abych pravdu řekla, jsem už sice starší, letos v létě mi bylo 34, ale taky už mám doma 2 děti v pubertálním věku. Jak už to bývá po prvním nevydařeném a velmi bolavém manželství a rozvodu se mi do života "připletl" jeden báječný človíček a chtěli bychom všichni čtyři ještě mimísko. Bohužel manžel je na tom dost špatně se spermíjkama a tak je rozhodnuto. Po všech vyšetřeních jsem už nafasovala léky a cca 14. ledna začínám. Abych pravdu řekla, dost se bojím, především z hormonálních změn, které mě čekají. Prosím prosím, je-li tu některá, která mě "u toho" může "držet za ruku", tak se těším na pokec. 🙂 🙂

sidonie
19. únor 2009

děkuji . brali mi 46 kousku , a teť chudací bojuji s mym přitalem a čekaj jestli nějakej vyhraje 🙂
ja osobně doufam , že by nějakej moh 😀 😀
zítra mam volat , kdy mam jit na ET , a bude to buď v sobotu nebo ponděli -

sukubka
19. únor 2009

46 kousků?tak to já jich měla 11 a vydrželi (sice PK vydrželi pak jen tři)ale máš jích taky třikrát víc jak já!holky za chvíli pádím na vlak,nechce se mi 😒

OLM a SARA,třeba vás někde potkám holky 😉

olm
19. únor 2009

Sidonie, 46??? To jsem jeste nikdy neslysela 😕 ty jo. To te musi bolet pekne. Ja bych urcite zavolala do centra a zeptala se, jestli se zastavit, at se na tebe kouknou.
Jeste, jestli se muzu zeptata, cim jsi stimulovala? A to bylo jasny od zacatku, ze jich tam mas tolik?

Preju hodne stesti!

olm
19. únor 2009

Sukub,

jeden Dr. dela dole UTZ a napise zpravu. Doc Frysak uz probere jen hormonalni hladiny a vysledky UTZ a rozhodne co dal. teda tak to bylo aspon se mnou. Tak pak napis.

Holky, jdu se chystat do prace. Zatim!

sara.max
autor
19. únor 2009

Tedy já žasnu! 46 to je síla. Byla jsem na pokojíku při OPU s holčinou, co jich prý měla 38 před tím. Už to se mi zdálo hodně, ale tohle je bomba.

sidonie
19. únor 2009

no , v sobotu jak jsem byla ny kontrole , tak jich na jsene straně bylo 15 a na druhejen 15. A v ponděli vlevo 20a v pravo jen 17 . Stimulaci jsem brala GONAL450 po 150. ale fakt to boli jak šlak.

mufy
19. únor 2009

Ahojky holky, tak jsem se vrátila z nemocnice.Mám tám 2 folíky a na kontrolu mám přijít zase v sobotu.Tak si myslím,že IUI bude buď v neděli nebo v pondělí.

Olm já chodila k dr. Fryšákovi asi 10 let a musím říct,že jsem ráda, že jsem od něj odešla,protože mě předávkoval léky.Doktorka ke které chodím teď se zhrozila a dával mě dlouhou dobu dohromady. Já na štítku trpím už od malička. Prostě na toho doktora moc dobré vzpomínky nemám. 😠

Olm já jinak chodím na Mojžíšku na tabulák k jedné rehabilitační paní.Je moc prima.Akorát potřebuje žádanku od doktora,aby jsi to měla zdarma, jinak se to musí platit. Já si zašla za Dostálem a onmi to napsal a mám to zdarma.

Holky já měla při prvním OPU 28 vajíček.Musím říct,že jsem se po tom nemohla skoro 2 dny hnout,jak mě bolelo břicho.Ale hodně jsem pila a jedla bílkoviny. No jenže na kvantitě nezáleží spíš na kvalitě, protože se přestaly všechna embryja vyvíjet.Při druhém IVF mi snížili dávky a měla jsem jich jen 6, ale zase zbylo něco k zavedení.Na internetu jsem se dočetla že je lepší,když je jich míň než hodně, protože jsou víc kvalitní.

sidonie
19. únor 2009

To je pravda , že když je jich min , tak je větší kvalita , to mi řikal i Dostal . Ale já žadne zdravotní problemy nemám , ja jsem jen neměla vejcovody , protože mi je vali když mi odstaňovali slepé střevo . Byl tam zanět , tak jej také odebrali . Tak jsem zvědava , kolik se jich chytne , musím do zítřka vydržet .

s9480
19. únor 2009

ahoj holky hele co je to FSH? já jsem myslela že už mám přehled ale prd 😖 , kdybych to měla taky tak bych na to nejspíš něco brala, že nebo by mi o tom dr. řekl co?
Sidonie tak to je síla taková úroda, to se nedivím že tě bolí vaječníky musíš je mít 2x tak velké než normálně, hodně hodně pij a jez bílkoviny - sýry,jogurty, bílé maso,mléko abys neměla HSS a mohla jít na ET, taková úroda to ti zbydou nanučcy na 20 let 😀 -snad 😖
Mufy tak IUI je za rohem? Držím palce 😉
Olm jak je? doufám že už nejsi v práci?

sara.max
autor
19. únor 2009

sidonie , možná mám úplně blbý dotaž, ale když nemáš vajcovody, tak jak je propojený vaječník ?

s9480
19. únor 2009

Saro právě že nijak tak proto musí jít na IVF, jinak neotěhotní

sara.max
autor
19. únor 2009

no ale jak tomu mám rozumnět? To jako že jsou úplně uzavřené? To si neumím představit, jak můžou fungovat, když nejsou na nic propojené. stimuci a odběr sice chápu, ale je divné mít v těle orgán, který pracuje zcela samostAtně. Tedy ať to správně řeknu, vajíčka se normálně tvoří, ale nejsou vejcovody? To se tedy po vytvoření vstřebají do těla nebo co? Přece jsou jen odstaněné ty vejcovody, takže funkčnost by měla být zachovaná, nebo ne? Proto tedy IVF, kdy vajíčko přenesou kam mají, ale jak to funguje při běžném cyklu mi nějak není jasno, sorry, asi jsem úplně mimo 🙂

lenkacar
19. únor 2009

saro mě taky nefungujou vejcovody ,sice je mam ,ale jako bych je neměla..hlavně že jsou vaječníky

lenkacar
19. únor 2009

a propojený tam, nic neni ,vejcovod jen chytá vejce..

olm
19. únor 2009

S9480, jojo, uz jsem v praci, ale sama jsem to chtela. Dr. by me jinak nechal do pondelka doma 😉

FSH je foliko stimulacni hormon. Normalni hladina je do 10. Nad 15 uz by pojistovna nemela schvalit IVF. Vseobecne, co teda me rikal Dr., pokud ho mas vyssi tak to znamena, ze mas selhavani vajecniku. To je muj problem, muzu mit vysoke davky a presto nevyprodukuju moc vajicek. Ale bud v klidu, pokud bys to tak mela, zjistilo by se to z HP a urco bys to vedela 😉

olm
19. únor 2009

Kde ste kdo???

sukubka
19. únor 2009

ahoj holky vrátila sem se s té nemocnice až v 18h do 15:30h jsem byla ve špitále je to tam fakt na dlouho děs!Naštěstí sem tam toho Ryšávka neměla ale jen toho pána co je na ultrazvuku a ten semnou pak šel i nahoru probrat co s tím provedem,mám sníženou funkci štítné žlázy(doktor byl moooc příjemnej)mám jíst půl tabletky každé ráno a jak otěhotním mám hned po tom co to zjistím jít do týdne na kontrolu.
holky ráno pokecáme dobrou.......... 😉

sukubka
20. únor 2009

pěkné ráno holky ještě spíte nebo jste pracovně vytíženy? 😉

lenkacar
20. únor 2009

dobré ránko holky

sukubka
20. únor 2009

ahoj Leni,jaká?

mufy
20. únor 2009

Ahojky holky,

vidím,že nemám skoro co dočítat,že jste včera moc neplkaly 😉

Mě se tak zítra nebude chtít vstávat na kontrolu. 😠 Sobota, když si můžu trochu pospat. 🙄

sukubka
20. únor 2009

mufynko ty máš iui,že?já byla včera na ultrazvuku se štítnou žlázou a bylo to dobrý,ten protivnej doktor tam nebyl takže tam na ultrazvuku i pak na hoře byl jeden a ten samej a byl hodnej 😉 mám sníženou funkci štítky takže papám tabletky 😉

mufy
20. únor 2009

Sukubko já mám zítra kontrolu a IUI bude zřejmě v neděli ( ale to nevím,jestli dělají o víkendu ) a nebo v pondělí.
Se štítkou se taky léčím a beru tabletku každé ráno. 😒

sukubka
20. únor 2009

taky papám půl tabletky ráno,je to hrůza že?nikdy sem nejedla léky a ted co hodím na ivf tak jím dostinex,ted na tu štítnou žlázu do toho jakýsi vitamíny a pořád něco,pak začne stimulka a budu přepráškovaná+do toho ty injekce 😀
myslím že to dělají i v neděli!

sukubka
20. únor 2009

holky kdepak ste? 😀

s9480
20. únor 2009

holky musím vám napsat co se mi dnes ráno stalo, jsem šíleně nasraná ještě teď
😠 jela jsem do práce tramvají jako každý den a jako každý den jsem v ní jedla makový koláček, který mám vždy v sáčku, přistoupili revizoři, ukázala jsem jim platnou měsíční a šli dál, ale "milá" paní revizorka se ke mě vrátila a prej ať jí dám občanku, tak jsem jako nechápala proč??? tak jsem jí řekla že jí ju nedám dokud mi neřekne na co, mezi tím si mě vyfotila mobilem a pak mi sdělila, že se v tramvaji nesmí jíst a tak mi udělila blokovou pokutu 700,- Kč 😲
vytiskla jsem si přepravní podmínky kde se uvádí, že se nesmí jíst zmrzlina opod.potravimny které by znečistili cestující nebo tramvaj, což se v mém případě rozhodně nestalo a šla jsem si stěžovat na dopravní podník přímo k šéfovi revizorů, tak jsem mu to odvykládala, že je nezákonné aby si mě fotila a taky že jsem nic neznečistila, tak si tam mou složenku nechal a mám přijít příští týden, že to prověří a řekne mi ortel
to jsou takový ku..... je mi z nich zle, to že tam bezďáci jezdí zadarmo celý dny a v posraných věcěch to se nic neděje ale po slušných lidech se budou vozit 😠 😠 😠

lenkacar
20. únor 2009

no nekecej to jsou svině

lenkacar
20. únor 2009

fuj to jsem se nasrala i za tebe ,taková drzost

sukubka
20. únor 2009

cože?to sou fakt ku...!!!já byla včera v olomouci a tam se cpal každý něčím v tramvaji!Jsou to fakt mrchy,neví už za co by lidem dali pokutu!!!!udělal si ale správně že si šla na ten podnik,udělal bych to samé!!!!

lenkacar
20. únor 2009

taky bych si šla stěžovat,dobrý je jak ta babka vysoudila ty prachy v americe ,že jí muž umřel na raka..a kouřil ,řikam ,mužovi ,tak at taky kouří ještě víc ,že budou prašulky.. 😝