FN Olomouc, začátek v lednu, věk nad 30

sara.max
29. pro 2008

Ahoj všem,

tak jsem se rozhodla začít nové téma, protože věřím, že nás je tu hodně, které čeká první IVF, bez předchozích zkušenností s čímkoliv podobným. Abych pravdu řekla, jsem už sice starší, letos v létě mi bylo 34, ale taky už mám doma 2 děti v pubertálním věku. Jak už to bývá po prvním nevydařeném a velmi bolavém manželství a rozvodu se mi do života "připletl" jeden báječný človíček a chtěli bychom všichni čtyři ještě mimísko. Bohužel manžel je na tom dost špatně se spermíjkama a tak je rozhodnuto. Po všech vyšetřeních jsem už nafasovala léky a cca 14. ledna začínám. Abych pravdu řekla, dost se bojím, především z hormonálních změn, které mě čekají. Prosím prosím, je-li tu některá, která mě "u toho" může "držet za ruku", tak se těším na pokec. 🙂 🙂

lenkacar
12. črc 2011

krásný věci tady čtu ..para čekala na posilu a konečně se dočkala vid 😀 ,to ti to uteklo ,to je něco 😵

paraple98
12. črc 2011

@lenkacar utíká to šíleně,ale stejně už aby byl prosinec 😀 😀 A co dovča, jedete někam?

petulka22
12. črc 2011

@nana.76 Nanuš, já bych byla šťastná i za jedno kdyby to vyšlo. Ale dvě bych brala taky, 🙂
@paraple98 Sliznici "jen" 13, tak o tom já si můžu nechat jen zdát.🙂 To je dobře,že to prožíváš tak v klidu bez blitíčka a jiných radostí.🙂 JInak na HCG jsem byla 19 den po OPU a 14 den po ET. Proto bylo to HCG asi už tak vysoké.
@lenkacar Leňulko a vy předěláváte byteček? My se chystáme už asi 2 roky malovat a nějak k tomu manžu nemůžu dokopat. On na ty domácí práce moc není. 🙂 Ale včera dělal v 10 večer palačinky, tak jsem se nadlábla. 😀

paraple98
12. črc 2011

@petulka22 Tak to jsi byla později, ale i tak máš krásné číslo 😀 To jsem zvědavá jestli bude jedno nebo rovnou dvě 😉 Já si moc přála dvojčátka, kvůli věku, ale jsem štěstím bez sebe za jedno,hlavně aby vydrželo do porodu a bylo vše ok 😉 Už aby jsi měla UTZ, jsem strašně zvědavá 😎 😉
To se máš, že manža dělá palačinky, to já si můžu nechat zdát... ten můj je v kuchyni jak kapr na suchu, ještě že nemám chutě a nemusím stát u plotny často 😀 I když teď už se docela cpu, ze začátku jsem moc nemohla, takže jsem i zhubla,ale už to mám zpět 😀 😀 A bude hůř 😝 😀

nana.76
12. črc 2011

@paraple98 kdy maš termin?v prosinci? 🙂

paraple98
12. črc 2011

@nana.76 ano, 12.12 😉

s9480
12. črc 2011

No dámy já padám 😲 !! člověk sem pár dnů nejde a potom ho čekají takové super zprávy!
jsem z Vás hotová-moc Vám všem gratuluju, paraplíčko by zasloužila na holou ale chápu to, termín 12.12.?? super datum to mám svátek 😎 - za ty šílené roky snažení si to zasloužíte, my už se k tomu blížíme- v září se marně snažíme už 8 let 😒
no Marci byl tu dotaz prej co s tím uděláme, tak ty už začneš taky brzy, já na to teď kašlu, mám poslední pokus a jsem ze všeho nějaká na nic i když jak to tu čtu 😝
o víkendu jsme byli s miláčkem na chatě, večer jsme poseděli a popili a mluvili o všem, samozřejmě že došlo i na děti, tak mi bylo sděleno,že on už je smířenej s tím, že děti mít nebude i když ho to hodně mrzí, prej už se s tím psychicky vyrovnal a je teď na mě abych si udělala v hlavě pořádek já, což rozhodně nemám, měl pravdu výsledky máme všechny ok takže prostě to buď vyjde nebo ne, ale pokud já budu neustále řešit sex na povel a vše s tím spojené tak má pravdu že se asi nezadaří nikdy - musím říct že měl ve všem pravdu ale ono se lehce řekne dostat mimčo z hlavy ach jo ach jo chlapy to přece jen berou jinak než když ženské tikají hodiny
jéé holky tak jste mi na všečer tak zlepšily nápadu
užívjete si ty krásné pocity štěstí a pravidelně nás tu informujte

petulka22
12. črc 2011

@paraple98 Paraplíčko to je ale krásné datum.🙂
A s tím vařením musím manžu fakt pochválit, vaří, peče, smaží, baví ho to, já si nemůžu stěžovat. Takové to obyč většinou klohňám já a on vymýšlí specialitky.🙂 Jo ale fakt jako kolem baráku, takové to kutilství apod., to ani ránu.🙂

petulka22
12. črc 2011

Jé Esíčko ahoj! 🙂
Poslední pokus to jistí, neboj. 😉 A až to pustíš z hlavy, tak to beztak půjde i bez toho. 😉

nana.76
12. črc 2011

@paraple98 to je nadherne datum 🙂

s9480
12. črc 2011

jj jenom vědět jak to z té hlavy pustit, nějak se mi to nedaří, no známe to všechny
tobě ale našly něco v Plzni že?

s9480
12. črc 2011

holky jinak k Fraxíku, určitě ho za žádnou cenu nevysazovat
mám známou které vyšlo i IVF píchala si Fraxík - ve 3 měsíci ji už poslali k jejímu gyndaři, který jí ho už nenapsal a ona na konci 3 měsíce potratila Hrůza - 2 IVF jí už nevyšlo 😖 ,takže něco na tom bude, stojí to za to - i když sama vím jak je to nepříjemné ale zase oproti píchání Fostimonu procházka růžovou zahradou - měla jsem ho u 1 IVF vydržela jsem 2 injekce a pak jsem si šla koupit do lékárny normální roztok a to už bylo ok, jinak jsem myslela že mi prdel upadně jak to hrooozně štípalo

marcajda
13. črc 2011

přeji krásný den, děvčata. to je ale krásná diskuze!! radost číst 😀
a já co je nového napíšu až zítra. snad tam nebudu čekat moc dlouho. ale říkám si, že když jsou ty dovolené, tak nemají ráno ultrazvuky, tak by tam mohl být klid. no, chci hned pokračovat na Slovensko, tak se tam snad dlouho nezdržím. a mám dovču i v pátek, tak si krasně odpočinu. a třeba bude i pěkně a užijeme si někde koupání. těhulky naše, pěkně odpočívejte a budte na sebe hodné!!
včera jsem byla v Olm. na náměstí na tom koncertu Suzzany Vega. byla jste některá? bylo to moc pěkné 😀 teda, ale pak už mě pořádně bolela záda od toho stání.. vždycky obdivuji prodavačky co celý den stojí, jak to ¨zvládnou..

petulka22
13. črc 2011

@s9480 Esíčko na imunu mi nic nenašli, tu maximální gestagenní podporu mi napsala, protože se nám embryjka nikdy neuchytila, i když byla dobré kvality a navíc jsem měla tu sliznici nízkou. Prednison mi sebrala kvůli vysokému tlaku a místo toho jsem měla jen před OPU nějakou kortikoidovou injekci. A ten Fraxík je úplně v pohodě, i když ty tupé jehly.. I Fostimon byl oproti Agolutinu čajíček.🙂 Ten Agolutin je fakt olejový, takže dost hustý, ale i kdybych to měla píchat pořád, tak to prostě udělám. Jediné štěstí je, že mi to píchá manžel a nemusím nikam obden lítat a když je nejhůř, tak do pravé půlky to zvládám i sama.😀
@marcajda Marci ahojky, ten koncert musel být super, škoda, že jsem to nevěděla, šla bych taky. Jinak zítra to tam pěkně zvládni, ať Tě moc nezdrží, pak napiš novinky. A na Slovensku si pěkně porelaxuj a odpočiň.🙂

maarina
13. črc 2011

ahoj holky muzete mi prosim poradit? beru leky na vysoky tlak a ted stimuluji pred prvnim ivf.. ted jsem si vyrizovala predoperacni pred opu a tlak se mi jeste zvysil 150 na 95 a muj prakticky lekar rikal , ze se jim to v caru nebude libit.... myslite, ze by mi opu diky vysokym hodnotam mohli odmitnout udelat?? a pripadne jake jsou komplikace s vysokym tlakem v tehotenstvi? dekuju za odpovedi.....

nana.76
13. črc 2011

@maarina ja měla taky vysokej tlak než jsem šla na opu tak mě poslali na EKG a na opu mě normalka vzali. a ja taky měla 150/90.na začatku těhu jsem měla tlak dobrej ale od 18tydne hruza.Brala jsem dopegyt ktery se muže v těhotenstvi.s vysokym tlakem si tě budou hlidat hodně až budeš těhu a to určitě brzy budeš ale leky to tak nějak upravi.Strašili mě že budu rodit ve 37tydnu což i tak by se už nic nestalo a nakonec jsem přenašela 🙂 Na konci těhu se mi tlak zlepšil dokonce byl i nižší ale při posledni kontrole vyskočil a už mi rychle vyvolavali porod a to bylo ve 41tydnu 🙂 Takže nebojky on na tebe mrkne při nejhorším nějakej ten internista v nemocnici ale na opu tě určitě vezmou.Nejsi v dlouhe narkoze tak si myslim že to bude o.k.Držim pěstičky at vše dobře dopadne 🙂 🙂

maarina
13. črc 2011

@nana.76 jezis ty si tak hodna , zes mi to napsala 🙂 ja co sem se to vcera dozvedela tak jen bulim a mam strach jak to bude dal ale ty si me trosku uklidnila.....ekg mam vporadku tak snad to tedy dopadne dobre...kdyz jsem si predstavila ze by stimulka prisla vnivec a pak zase mesice cekani , tak me behal mraz po zadech....koukam , ze mas tri deticky a mooc ti je zavidim 🙂 tak at ti delaji jen samou radost a moc moc ti dekuju za dobre zpravy... mejte se hezky 🙂

petulka22
13. črc 2011

@maarina Ahojky, já jsem taky měla tak 140/90 a na imunu v Plzni mě s tím okamžitě hnali na internu, že se to musí upravit, jinak budu mít v těhu velké problémy. Oni v CAR pokud ví, že máš vysoký tlak, tak Tě zařadí do skupiny ASA II (na formuláři žádost o předoperační vyšetření) a při předoperačním pak musíš donést i EKG a vyšetření z interny. Takže fakt je lepší s tím něco dělat, i když jak píše Nanuš, u narkózy se bát nemusíš, ale je to pak pro dobro miminka. 🙂 Tak držím pěstičky.🙂

maarina
13. črc 2011

@petulka22 tak to ekg jak sem psala uz mam a je vporadku, predoperacni mam taky jen mi teda chybi to vysetreni z interny ale to teda muzu vybehat po opu ohledne pripadneho tehotenstvi a jeho bezproblemoveho prubehu....je to tak ? me spis prekvapuje , ze o mem vysokem tlaku v caru vedeli uz drive a nikdo mi k tomu nic nerekl ☹ a ze beru leky na tlak vedi taky... to me vydesil az muj praktik kdyz sem si vcera to predoperacni sla vyzvednout... muzu se te jeste zeptat co to vysetreni z interny vse obnasi?

petulka22
13. črc 2011

@maarina Ty chodíš do FN Olomouc? Protože pokud ano a ví, že se léčíš s vysokým tlakem, tak by na předoperační chtěli vyjádření od internisty a ne jen od praktika a v anesteziologické ambulanci, kam se chodí před OPU na konzlutaci, by chtěli vidět i to natočené EKG. A kdo Ti dal na tlak prášky? Jen praktický lékař?
Jen se ničeho neděs, hlavně, že to máš pod kontrolou s těma práškama. Já jsem myslela, že právě ani žádné nebereš. Jinak internista právě kontroluje EKG, případně Ti dá na jeden den přístroj, který každou hodinu zaznamenává hodnoty tlaku a podle toho Ti upraví, co potřebuješ za léky. Takže v pohodě.🙂
Kdy jdeš na OPU?

maarina
13. črc 2011

@petulka22 ja chodim do gennetu v praze... sem se vas prisla jen zeptat na ten tlak , protoze jsem si vsimla ,ze tady o nem pisete a urcite vite vic nez ja a poradite mi....jsem zacatecnice a ze vseho hodne vykulena 😕 😕 mam kratky protokol gonal a synarel... dnes mam za sebou ctvrtou injekci a opu by melo byt nejak pristi tyden 10 az 13ty den.. zitra jdu na kontrolu foliku tak se tam snad dozvim co tedy jeste za vysetreni po me budou chtit... ale muzu rict, ze ste me trochu uklidnili a snad to bude dobre..jeste jednou moc dekuju 🙂

paraple98
13. črc 2011

@s9480 Esíčko, no vy už máte taky našlápnuto na rekord ve snažení, teď už se to prostě ak moc povést musí !! Já naprosto chápu tvé pocity, my šli do třetího protože mi bylo právě 35, tak jsemto zas nechtěla odkládat na další rok. Byli jsme 2x na podzim, tak jsem si říkala, že jaro snad bude lepší. Ale tentokrát jsem ani v koutku duše nevěřila. Byla jsem nesvá a otávená...Předtím jsem vždycky tak trochu počítala, co kdyby to vyšlo,tak jsem se snažila věe ostatní přizpůsobit,. Teď ani omylem, dělala jsem jako že to teda zkusíme a po 14 dnech bude jen / a vrátím se do práce a pojedem na dovču. V práci jsem nechala všechno rozdělané a prostě s tím nepočítala. A kupodivu to vyšlo, i když si nemyslím, že by to bylo tou psychikou,spíš pomohla kombinace fraxíku a prednisonu, předtím jsem se léčila půl roku s buněčnou imunitou v Podolí 😉

@marcajda tak držím palce na konzultaci a až budeš na příjmu, tak písni co a jak....a hlavně si užij výlet na Slovensko 😉

@maarina ahojky, jak píše Petul,neměl by to být tak velký problém s OPU. A v těhu si tě budou hlídat, já teda měla teď 2x stejný tlak jak ty na KO a nikdo nic, ale to mám spíš z toho rozčilení, jak tam vždycky tak dlouho čekám 😉 Doma mám tlakoměr a normálně mívám 120/75 🙂 Ale kámošku hodně hlídali s vyšším tlakem a má zdravého chlapečka 🙂

nana.76
13. črc 2011

@maarina u mě stačilo vysledek ekg že je srdíčko v pořadku a dal se na nic ani neptali 🙂 bude to dobre a pisni jak to vše dopadlo budeme na tebe myslet a pak chceme vidět pozitivni těhotensky testik 🙂 🙂

maarina
13. črc 2011

moc vam dekuju za povzbuzeni 🙂 i ja uz bych rada videla pozitivni tehu testik po tech letech snazeni 🙂 a urcite dam vedet jak sem dopadla ....dobrou vsem 😵

marcajda
15. črc 2011

ahoj devcata, tak mám po konzultaci.. v podstate jsem zdrava, to je dobra zprava, ale proč teda nic, že??
tesila jsem se, ze bude ovulka a na ultrazvuku to dopadlo, ze uz byla 😀 takze zase nic.. to telo si dela co chce 😀
no taky uz mi vyslo, ze zasoby vajicek se vyčerpavaji, ze jako uz nic moc..takze klidne ani zadna ovulka být nemusela. tak pry na podzim zkusime minimalku a pak se uvidi co dal.
no, nejak to dopadne..
od 5.8. do 15.8 je CAR uplne uzavreny.
takze jsem nafasovala fostimon a klasicky utrogestan. prý treti den mam hormony super, ale ten 21nic moc, mozna i proto ty potraty. tak me mozná pak nadavkuji jak Petulku. teda, jestli bude kdy..

paraple98
16. črc 2011

Ahojky Marci - to je dobrá zpráva, minimálka je fajn pokus, spoustě holek to vyšlo, když tělo nebylo předávkovaný hormonama 😉 Jinak já ty hormony taky v druhé půlce cyklu nemám nic extra,ale mně stačil teda jen ten utroš, naštěstí. Jo a už sis někdy píchala fostimon?

marcajda
16. črc 2011

@paraple98 prave ze jeste ne, z techto puvodnich hormonu jsem pichala ten myslim z e merional??
tak uvidim, jak budu reagovat. pokud bude jen jeden nebo dva folikuly, tak IUI a kdyz vic, tak IVF.. koukala jsem, ze si ho pichala Petulka a reagovala na nej dobre, tehdy sice bez miminka.
ale ja budu pichat jen 75jednotek, jak jsem koukala..
a jak se dari tehulkam??

paraple98
17. črc 2011

@marcajda Ja ho kdysi mela a urcite si k tomu porid ten fyziologicky roztok z lerkarny, jinak bez nej je to brutal 😖 Urcite budes mit dost foliku, ty prece jinak reagujes dobre, ne? I na clostik, ze? Kazdopadne tu na tebe budem s holkama v prubehu stimulky i potom plivat tehu bacily a to by bylo aby konecne nebylo 😉 😀

Jinak vsem preji prijemnou nedeli, ja budu dnes polehavat je mi nejak nevalne, asi nizky tlak 😉

marmar79
17. črc 2011

Ahoj holky! Mám takové dva hloupé dotazy: 1) myslíte, že můžu do bazénu (myslím doma na zahradě) a 2) je možná projížďka na kole? Cítím se fajn, tak jsem si chtěla vyjet na krátkou projížďku, ale bojím se, aby to mimísku/ům neublížilo. Dík za názory.

paraple98
17. črc 2011

@marmar79 Nazdárek, pokud máte vyčištěný bazén a teplejší vodu tak bych klidně šla a ohledně kola, spíš nějaký nenatřásavý terén a výletní tempo (ptala jsem se na to předtím doktora). Ale kladl mi na srdce, že mám být přece jen opatrná, protože po IVF není těhu zrovna přirozené, takže na tělo se musí opatrněji 😉 Já to ale řešila spíš delšíma procházkama než kolem, to jsem si dala jen 2x po rovince a na chvíli😀