FN Olomouc, začátek v lednu, věk nad 30

sara.max
29. pro 2008

Ahoj všem,

tak jsem se rozhodla začít nové téma, protože věřím, že nás je tu hodně, které čeká první IVF, bez předchozích zkušenností s čímkoliv podobným. Abych pravdu řekla, jsem už sice starší, letos v létě mi bylo 34, ale taky už mám doma 2 děti v pubertálním věku. Jak už to bývá po prvním nevydařeném a velmi bolavém manželství a rozvodu se mi do života "připletl" jeden báječný človíček a chtěli bychom všichni čtyři ještě mimísko. Bohužel manžel je na tom dost špatně se spermíjkama a tak je rozhodnuto. Po všech vyšetřeních jsem už nafasovala léky a cca 14. ledna začínám. Abych pravdu řekla, dost se bojím, především z hormonálních změn, které mě čekají. Prosím prosím, je-li tu některá, která mě "u toho" může "držet za ruku", tak se těším na pokec. 🙂 🙂

nana.76
3. říj 2010

Marci určitě mě poznaš přijedu tam s kamoškou jsme obě blondyny nas nepřehlidneš 😉 Hlavně se ke mě přihlas budu mit na sobě takovy černy svetr 😉 😉
Petulko děkuji snad to dopadne dobře 🙂

marcajda
3. říj 2010

tak jsem už dnes vypila tak 4litry vody, to by mě zajímalo, kam ve mě mizí, protože ven ji tolik určitě nešlo.. to bude asi proběhaná noc 🙂
nani, abych neměla zítra větší břicho než ty 😉

nana.76
3. říj 2010

marci tak to se neboj 🙂 tak daleko to určitě nedojde.Mě zase zítra vyletí tlak jen co vejdu do špitalu to zase bude vysvětlovaní že to mam z prostředí 🙂 🙂 🙂

marcajda
3. říj 2010

taky to máš? mě se vše sevře, jak vlezu do kabinky 🙂

lenkacar
4. říj 2010

marci to mě se svírá už s cedulí města kam jedem 😔 a to mi ani nic nedělaj ,ale stejně chodim čurat jak koroptev a na nějakej zákrok to jsem jako průtokáč ,to je psychika ..jen jsem si vzpomněla na sál a už mám tlak 300na 200 😀 😝

nana.76
4. říj 2010

Marci tak co jak pak si dopadla?.ještě že ses ke mě přihlasila ja bych tě vubec nepoznala 😉 Ja dopadla celkem dobře no vysledky krve budou zitra kolem 12hod jinak malička roste už važíme 1400g to už je kus žensky 🙂 🙂 🙂

petulka22
4. říj 2010

Marci jojo, přijď se pochlubit, jak to s Tebou vypadá.. 🙂
Nani, to je radost.. A prosinec je za chvíli, strašně to letí a přitom mi připadá, že ten březen byl nedávno... 🙂
Jinak holky, my taky, když jedem do Olmika, tak je mi tak nějak všelijak, i když jedeme třeba jen na nákupy. Prostě je to ve mně, ty cesty do FN. A že jich už bylo.. A s tlakem to mám jak Nanuš. Tlak a EKG u mě oooobrovský problém... Naštěstí paní doktorka na EKG chápala syndrom bílého pláště, jinak by do mě už rvali nějaké prášky. 😀

marcajda
4. říj 2010

dopadla jsem dobře. folíků našla 10, ale byla to rychlovka, tak třeba tam ještě nějaký bude. a těch kolem 20mm tam bylo 5, takže supr. měly jste pravdu, že pregnyl píchám dnes a OPU je ve středu ráno. to jsem napnutá.
takže jseště dnes vyrazím večer na divadlo a zítra do práce a ve středu si pospím 🙂
a pak budeme pěkně napnutí.
dnes to tam bylo úžasné. doktorku bolel zub, tak ráno utíkala k zubaři. ale moc se omlouvala. tak jsme si tam aspon pokecaly 🙂

Nani, já jsem tě poznala hned. taky jsem tě vyhlížela a to tvé bříško už je nádherné 😉 už jsi parádní maminka. no, taky na tak veliké miminko už musíš ten prostor vyrobit pořádný. to už je pěkná váha. teda a ta Magda mě tam překvapila. už jsem ji pár let neviděla a pak ji potkám v porodnici s takovým bříškem 🙂 vždycky brblala, že na děti není 😀 ale to už je opravdu nějaký ten rok, vypadala spokojeně.

marcajda
4. říj 2010

leni,já utíkala na záchod, že už přijdu na řadu a pak pořád nic, tak jsem utíkala znovu, no sranda..
já chytla nerva, když jsem nemohla zaparkovat, už jsem vůbec nestíhala a pak jsem si řekla, že jestli to mám stihnout, tak to stihnu..no a chudinka doktorka musela k zubaři, takže jsem nakonec měla času.. tak nakonec nevím, proč se vlastně pořád nervuju.

marcajda
4. říj 2010

peti, jak bylo na slovensku? jsi odpočinutá?

marcajda
4. říj 2010

kdepak máme ostatní čekatelky,sbírají síly da dalšího boje? ale doufám, že se pak za námi vrátí?

nana.76
4. říj 2010

@marcajda ja se z Magdou seznamila poprve jak jsem byla v nemocnici pak nas obě pustili domu no a ja se tam za 5dnu vratila a jak mě propustili tak se tam vratila ona.Už tam bude asi do konce ale ma to už za Pár 😉 myslím řikala ještě 14dni a vyvolaji ji porod ma pořad problemy s placentou ☹ ☹ ☹

nana.76
4. říj 2010

Marci a gratuluji k folíkum pěkna urodička 🙂 🙂 ve středu na tebe budu myslet 🙂

nana.76
4. říj 2010

@petulka22 strašně rychle to letí.Když si vzpomenu na březen jak jsme leželi spolu na pokoji a ted už je říjen 🙂 🙂 Ještě aby to už vyšlo i vam strašně moc vam to holky přeju 🙂 🙂 🙂

marcajda
4. říj 2010

nani, dík. Magda je společenská, za mlada jsme vymetaly tanečka, a s ní bylo veselo 🙂 kde jsou ty časy.. ale mě už by to ani nebavilo. mě už to baví doma v klidu s miláčkem 😀

petulka22
4. říj 2010

Marci, takže folíků plno, to je dobře, bude z čeho vybírat. 🙂 Kdy jsi teda přišla na řadu a lidí plno? A chtěla jsem se zeptat - ten fraxiparin máš na co? Jinak my jsme nakone na tom Slovensku nebyli, prý až příští týden, že má být tepleji, ale byli jsme na výletě v Luhačovicích, takže taky pěkný odpočinek.
Já ještě pracuju, mám tento týden dlouhou směnu.. A nic se mi nechce. Čeká mě rytí zahrady, včera jsem s tím pomáhala na zahradě u našich a celkem cítím záda.. To je tak, když se jeden málo hýbe..

petulka22
4. říj 2010

Marci a na co jdeš do divadla? 🙂

dyny
4. říj 2010

Ahoj holky 🙂
jdu jen tak na vás mrknout jak pokračujete a vidím, že spisovatelky jste teda výkonné 🙂
Nanuš: miminko už je teda velká holka - jsem ráda, že jste v pohodě, opatruj vás 🙂
Marci: tak úrodička dobrá, ještě ve středu nějaký přibudou - ty co nejsou ještě vidět a pak už jen pěkně růst a zabydlovat se u maminky 🙂

Trošku se divím, že tam dneska byla zase doktorka - je přece pondělí, měl tam být Dostál, ne? Minulý týden, jak jsem šla na to HCG, tak tam byla taky Oborná - tak nevím co s ním je - že tam nebývá - nevíte?
Peti užij si tento týden Slovensko. A už se pomalu připravuješ na další kolo?

Holky mějte se já budu průběžně nakukovat a držet palce. Mějte pohodový týden 🙂

nana.76
4. říj 2010

@dyny moc děkuji

s9480
5. říj 2010

Ahoj holčiny,
plkáte pěkně 😉
Marci tak ať je zítra kvalitní úroda - držím palečky
čtu že těhulím se daří dobře tak je to ok
no my věčné čekatelky nic moc ale bojujeme statečně 😎 , já jdu příští čtvrtek do poradny tak uvidíme co se dozvím, jaký bude další postup, upřímně bych si chtěla vybojovat ještě před opakovaným 2 IVF to imuno v Plzni ale vidím to bledě, no uvidíme
tak se opatrujte zase sem nakouknu - ono nějak teď není co psát
přítel mě o víkendu uklidnil, prej když se nám nepodaří zplodit dítě tak si aspoň koupí Ferrari - tak to jsem ráda že on už to má vyřešené 😀

lenkacar
5. říj 2010

čus tak ferrari ..?jen at ještě chvíli počká .. 😎 pak se zadaří dvojky a budete kupovat rodinný vůz 😀 😝

any10
5. říj 2010

Caute holky,
preji hezke ranko..Marci, preji zitra hodne stesti, urcite budes mit spoustu krasnych vajicek.
Mne ceka pristi tyden prvni ultrazvuk, tak se tesim a zaroven mam i obavy at je vse ok. Jinak nic moc tehu priznaky nemam, prsa pobolivaji jen na dotek a tlaky, co jsem mela v podbrisku uz zmizely..tak nevim jestli je to dobre nebo ne..mozna je to i tim, ze jsem ted doma a hodne se valim a odpocivam, zatimco predtim jsem chodila do prace a cely den prosedela..jo a jedno pozitivum, prestala jsem mit chut na sladke, coz je opravdu divne 🙂 Drive jsem bez nejake sladkosti denne nevydrzela.
Holky mejte se hezky. Nani at Ti zbytek tehu hezky utika a vsem snazilkam preji hodne stesti a trpelivosti.

marcajda
5. říj 2010

any, tak to máš stejný příznak jako já. byla jsem těhu těsně před vánocemi, a mamkou jsme pekly, chystaly a já si za cele svátky nevzala ani kousek. a to jsem jinak strašně mlsná 😉
s těmi příznaky, však holky mnohdy neví, že jsou těhotné třeba 3 měsíce.. takže si to v pohodě užívej. lepší než to prozvracet..

jak je to s Dostálem, nevím, ale jinak ho tam normálně vidím. asi mají nový systém. oborná je rychejší, tak to aspon odsýpá.. pak když se vrátila od zubaře, tak to byl taky frkot..po 10 jsem byla venku.

esíčko, nemáš zrovna muže z levného kraje 😉 krásně ti to napsala Lenka 😀 já nad imuno zatim nepřemýšlela, ale jestli to nevyjde, tak mě asi taky čeká. ale snad jsem v pořádku.
na tu imunitu stejně pokaždé nasadí prednison. jen pokud jsou výsledky špatné, tak se užívá dýl. já ho měla minule preventivně a stejně nic. tak tentokrát to zkusila s tím fraxiparínem. je to nějaká odnož heparinu- ten po té kauze v televizi asi známe všichni? - má to ředit krev a zabránit embolii dělohy. a doktorka říkala, že to je i na imunitu.
dyny, bylo by supr, kdyby jich bylo víc. mít nějakého sněhuláčka, hned by bylo klidněji.

a v divadle jsem byla na Simoně Stašové. hrála tam sama a byla supr, krásně jsme se pobavili. já tam o přestávce prodávám na baru, tak je to takové občasné zpestření večerů. asi bych se ani jinak nepřemluvila jít. kulturní vlozka představení bylo, ze jsme s kamarádkou před přestávkou na záchodě píchaly pregnyl. naštěstí tam nikdo nepřišel. jak nějaké narkomanky.. chudinka někoho píchala poprve, tak se pěkně klepala. a já s ní 😀

marcajda
5. říj 2010

peti, jestli bude tepleji, tomu při pohledu z okna moc nevěřím 😀 ale tam to nevadí. máte krásné vikendy, to budeš mít nasbírané síly, to se pak bude dařit jedna radost!!!

petulka22
5. říj 2010

Ahoj holčiny, tak zase makám a nakukuju, co nového.
Dyny, s tím Dostálem je to nějaké divné.. Já ho tam taky viděla,že tam chodil, jak jsem byla v poradně (jak jsme byly s Marci) a měl být on a byla Oborná. To jsem zvědavá. A připravuju se na další kolo hlavně psychicky, ale moc mi to nejde. Příští týden by měla dorazit mrcha, tak pak už to zase bude odsýpat.. 🙂
Esíčko, s tím imunem to určitě nebude problém prosadit, mě tam chtěla poslat už teď, ale raděj jsem byla pro 2.IVF, třeba to vyjde a nebudu muset mít půl roku nebo jak dlouho pauzu kvůli čekání na objednání a na výsledky na imunologii, pak zas na termín poradny... Znáš to.. ☹
Any, na ultrazvuk držím pěstičky, pěkně odpočívej a hlaď bříško.
Marci, Ty jsi teda všestranná žena. 🙂 Ještě prodáváš v baru.. A divadlo muselo být fajn. Už dlouho jsme s manžou nikam nevyrazili, taky ho budu muset na něco nalomit. 🙂 Jinak zítra na Tebe budu myslet a hlavně potom, ať se to pěkně vyvíjí. S tím počasím to taky moc nevidím, ale třeba nás počasí ještě překvapí. 😀
Jinak včera jsem byla u toho svého gyndaře a bral mi odběry na cytolku, tak se teď budu 14dnů klepat, abych to měla v pořádku.
Holky zatím ahojky, jdu předstírat nějakou činnost. 😎

marcajda
5. říj 2010

peti, to jsi zlatíčko, podporuješ mě psychicky.
tak miláčka už mám doma a můžeme se na ten zítřek večer těšit spolu. trošku zuřil, protože musel dnes spěchat ze slovenska, oborná chtěla krev a pak mu sestra řekla, že to stačilo i zítra. a to měl na dnes v plánu tolik práce. no, já jsem ráda, že bude aspon odpočívat.
leze na mě nějaká chřipka, tak nevím co mám dělat. pořád mi je na kašlání.. no, ted by se mi vůbec nehodila. uvařím večer cibulový čaj s medem, to trošku pomáhá. nechci ted do sebe nic cpát..

peti, tak jak se ti daří předstírat? ja tu dnes taky jen tak polehoučku 😉 ted jdu uklízet a pak už to pomalu balím
je fajn, že už máš další termín, to se člověk tak nějak zklidní, už je malinké těšění 😀

lenkacar
5. říj 2010

😵 bude to dobré marci 😵

s9480
5. říj 2010

jojo holky jak píšete, no sny máme všichni 😀
Leni u nás dvojky?? něco pro zasmání - brácha nám předpověděl trojky - Kašpara, Melichara a Baltazara 😀

s tím inunem no nevím,hele a jak jste na tom vlastně Vy všechny?? máte nějaký najitý problém proč se Vám nedaří otěhotnět (ptám se i těch kterým se už zadařilo 😅 )a jak dlouho už se vlastně snažíte? napište - nemám přehled a třeba to uvítají i ostatní , taková malá rekapitulace
mě to imuno už napadá jako poslední možnost kde by se u nás mohl najít nějakej problém proč se nám sakra už 6 let nedaří zplodit dítě když jsou všechny výsledky OK
Marci doufám že tě nezklátila nemoc to by se teď hodilo nejmíň - to je tím pitomým počasím - na zítra tfuj tfuj 😵
Any jen tak dál odpočívat a hýčkat 😉

lenkacar
5. říj 2010

stejně ti daj jenom prednison a sex s gumou .. 😝 ,kdyby na genetice našli poruchu srážlivosti to by bylo horší 😔 ,takže my už spolu spíme jenom s gumou, takže radši nespíme vůbec 😝 ,je to hnus a uvidí se jestli to bude mít efekt 😝

lenkacar
5. říj 2010

taky je dobrej pankrác,servác ,bonifác 😀 😝 ,to si dejte do zálohy