FN Olomouc, začátek v lednu, věk nad 30

sara.max
29. pro 2008

Ahoj všem,

tak jsem se rozhodla začít nové téma, protože věřím, že nás je tu hodně, které čeká první IVF, bez předchozích zkušenností s čímkoliv podobným. Abych pravdu řekla, jsem už sice starší, letos v létě mi bylo 34, ale taky už mám doma 2 děti v pubertálním věku. Jak už to bývá po prvním nevydařeném a velmi bolavém manželství a rozvodu se mi do života "připletl" jeden báječný človíček a chtěli bychom všichni čtyři ještě mimísko. Bohužel manžel je na tom dost špatně se spermíjkama a tak je rozhodnuto. Po všech vyšetřeních jsem už nafasovala léky a cca 14. ledna začínám. Abych pravdu řekla, dost se bojím, především z hormonálních změn, které mě čekají. Prosím prosím, je-li tu některá, která mě "u toho" může "držet za ruku", tak se těším na pokec. 🙂 🙂

lenkacar
19. říj 2010

ahojík já neberu nic kromě přísunu minerálů a vitamínů..které se mi díky mutaci nevstřebávají z jídla do těla

marcajda
19. říj 2010

ahojik, Peti, tak jsem dnes koupila testík a ráno se bude čůrat. to jsem nervozní..
teda, byla jsem dnes v kině na Habermanův mlýn. no, pro potencionální těhulku to zrovna nebylo. hodně náročný film. je to tu z blízkého okolí, tak mě to zajímalo..
teda diagnozu máš pěkně naprd..ale ten malý zázrak se určitě podaří, věřím tomu!!!!! 😀

s9480
20. říj 2010

Marci držím ´palečky na dnešní testování doufám že nás potěšíš // 😉
no čas mě celkem tlačí mě bude 31 a příteli 38 takže celkem děs no ale co mi zbývá

marcajda
20. říj 2010

tak jsem v 7 testila, nic se neukázalo, tak jsem smutkem znovu usnula. ale moc to nepomohlo a jsem pěkně smutná.. ale v pátek to zkusím ještě znovu a uvidí se. no, dokud není menzes, tak si nechávám naději. ach jo, je to těžké..

nana.76
20. říj 2010

marci ještě nezoufej ikdyž přesně vím jak se cítíš ☹ ale ještě není vše ztraceno 😉 😉

marcajda
20. říj 2010

nana, díky, však ještě pořád doufám 😉 no, máme ještě pokus..

petulka22
21. říj 2010

Marci, co to čtu? To nebylo v plánu! Opravdu to ještě není rozhodnuté, naděje je pořád. Držím pěstičky! 😉
Esíčko, pokud Tebe tlačí čas, tak nevím, co bych měla říkat já.. 😀 Ale každý to vidí podle sebe, že jo. Já si říkala už ve 32, kdy jsem prášky vysadila, že je nejvyšší čas.. No jo, co naděláme.
Holky a asi si tam nahoře někdo myslel, že toho mám málo, tak mi včera nadělil bouračku na kole. Jak jsem jela ráno na 6 do práce, tak mi pán v zaparkovaném autě otevřel do cesty dveře. Chytil mi jen řídítko, ale pád jak prase. Vůbec jsem nemohla vstát, bouchla jsem se do hlavy a bolela mě záda jak čert.. Pomohl mi do práce, pořád jsem si říkala, že to nějak vydržím, ale nemohla jsem ani sedět, ani stát, hlava se mi motala, takže úrazovka, rentgeny (nevím, co bych dělala, kdybych byla uprostřed pokusu), ultrazvuky a tak.. Naštěstí jsou to "jen" hodně naražená záda. Včera jsem dostala injekci a teď pěkně baštím oblbováky, aby ta bolest byla snesitelnější.
No ale co myslíte? Jsem v práci. Máme termín na odevzdání dotací a nikdo to za mě neudělá, jsem fakt zodpovědný debil. No jo, no.. Hlavně jsem ráda, že si mě nenechali v nemocnici, to by bylo v háji i IVF. Takže při tom neštěstí jsem měla celkem i štěstí. Šla jsem si ještě k naší doktorce pro výsledky krve a moči na předoperační kvůli té cystě a oni mi výsledky z krve v labině ztratili, takže další šok, muselo se to dělat znovu. Doktorka říkala, že kdybych potkala záchod, tak i ten na mě spadne. 😀
Takže tak já se mám..

marcajda
21. říj 2010

peti, jsem hrozna, já se musela smát..ale až tomu konci, ze začátku mě mrazilo..Ale do ivf se ještě stihneš dát dokupy, musíš!! no, ale obraženiny bolí strašně moc. děláš všechno pro to, abys na ivf nemyslela, že 😉 a už víš, jak ta cysta? praskla?
já začala ráno špinit, tak už to vzdávám.. zítra ještě zkusím ten druhý test, když už ho mám, ale už tomu nevěřím. takže i čáp zklamal..můžu ho vypustit do jižních krajin..a nebo ho nechám zmrznout, když mě zklamal..

petulka22
21. říj 2010

Sakryš Marci, to není možné, aby to nevyšlo! Já to nechápu.. Opravdu to vydrž do krve a nevzdávej to.. To se lehko řekne a hůř udělá. Já vím.. Kdy máš jít na krev? Příští středu? Já jdu v úterý na kontrolu s tou cystou, takže zatím nevím, ale po včerejšku jsem už připravená na vše..
Jinak s obraženinama já mám už zkušenosti. Pamatuješ, jak jsem nedávno sjela prdelí po schodech? No a to tehdy nebyla taková bolest jak teď.. Fakt se to asi děje, abych nemyslela na IVF. Tak to se musím smát. 😀

marcajda
21. říj 2010

peti, taky mohla prasknout tím dnešním pádem, otřáslo to s tebou pořádně.. já tam jdu v pondělí.tak to se mineme..
a bud už opatrná!!ale já vím, to nejde ovlivnit ☹

lenkacar
21. říj 2010

peti no to neni možný tohle ..máš aspon pojistku?! 😲 to je pech .. 😔

petulka22
21. říj 2010

Leni jojo, je to možné. U mě vás snad už nemůže překvapit nic.🙂

lenkacar
21. říj 2010

peti já si to takhle užívala před tima 2lety ,nic nebylo v pořádku .. 😒 a dneska to jde tak nějak samo ,takže uvidíme 😉

nana.76
21. říj 2010

Leni mrzí mě to,ale třeba to není vše ztracene.Taky jsem špinila 😉
Peti no co na to říct hlavně že se nestalo něco horšího 😉

lenkacar
21. říj 2010

nani já vim to bylo pro marci .. 😉 marci já to čtu až ted ..sakra 😠 čápovi zakroutíme krkem 😖

lenkacar
21. říj 2010

nani já vim to bylo pro marci .. 😉 marci já to čtu až ted ..sakra 😠 čápovi zakroutíme krkem 😖

marcajda
22. říj 2010

leni, už mu vyhrozuji 😀 ale holt.. zatím pořád špíním jenom trošku, ale ani dnešní test nic..
už jsem volala do práce, že se v úterý vrátím. už si na tu myšlenku zvykám..

dyny
22. říj 2010

Ahoj holky,
jen tak nakukuju a vidím, že žádné dobré zprávy 😒
Marci je mi to líto ☹ Drž se... Nějak se nedaří - sakra. Třeba se tam uvidíme, já jedu v pondělí na konzultaci po tom neúspěchu - jsem zvědavá jestli tam bude Dostál nebo zase Oborná...Je mi to ale vlastně v podstatě jedno.
Peti ať se té vůbec stimulky dočkáš 😀 - Ty se ještě přizabiješ než k tomu dojde! Nevylízat z baráku 😉
Any to je krása - moc gratuluju k srdíčku 🙂
Leni a jak u vás? Budete něco podnikat nebo období klidu?
Taky zdravím Nanuš s Terinkou 🙂 - už to máte holky "za pár..."

nana.76
22. říj 2010

Dynynko taky tě moc zdravíme 🙂 🙂

lenkacar
22. říj 2010

uvidíme co bude u nás 😵

s9480
23. říj 2010

Marci sakryš co to čtu, nějak FN tady kazíme ty úspěšné statistiky ☹
to bylo Vaše 2 IVF? tak do třetice to vyjde a basta, čápa nezatracuj dej mu šanci do příště 😉
Any moooc gratuluju
Tak jsem minulý týden doškolila kolegyni, která přestoupila k nám z jiného oddělení a v pátek mi sdělila že jde marodit protože čeká dvojčata 😲 , tak jsem jí pogratulovala - tiše pozáviděla otěhotněla přirozeně - a sebe politovala, že zase zbytečná práce, ale teď mám týden dovolenou tak si ji hodlám náležitě užít, jedeme s miláčkem a naším hafanem na chatu kde je boží klid tak........
Peti jak tak čtu tak jsi celkem smolař, věřím že je to bolest jako blázen naraženina je hrozná, opatruj se
tak ve středu dorazila mrcha tak užívám to antiko - dělá mi to velké problémy, nějak jsem si za těch 6 let odvykla, včera jsem si vzpoměla až o půl noci že jsem si nevzala 🤐
teď tu týden nebudu tak se mějte krásně

petulka22
23. říj 2010

Holky zdravím z ležáckého víkendu. 🙂 Bez prášků to zatím nedávám, ale s nima se celkem i můžu hýbat.. Ale lepší se to, to je fajn. 🙂
Dyny, tak v pondělí už máš konzultaci? To se celkem polepšili, mně objednávali tak za 6 týdnů nejmíň. Stejně se mi zdá, že se tam něco děje. Divný je ten Dostál, nikdo nám k tomu nic neřekne proč tam není a taky ta druhá embryoložka zmizela.. Fakt nevím..
Esíčko dovolenku si pěkně užij, odpočívej, antiko nezávidím, ale jestli to pomůže...
Marci Ty vydrž do pondělí, třeba bude překvápko.. 😉 A pokud ne, tak jak říká Esíčko, další pokus to jistí... Ach jo.
Já jdu v úterý na kontrolu kvůli té cystě a chci se zeptat, jestli mi nenapíše něco proti srážení krve na tu moji trombofilii nebo aspoň ten Prednison, všechno proškrtla, tak tomu moc nerozumím.. No holky, děj se vůle Boží.. Jsem ráda, že tu jste, že to s váma můžu aspoň všechno probrat, postěžovat si a tak.. Nezasvěcenému nemá smysl to vykládat, ten to nikdy nemůže pochopit..
Tak se všechny držte a užívejte sluníčka, já jdu ležet. Papa

lenkacar
24. říj 2010

peti to ti tak scházelo ,ta bourajda .. ☹ snad ti bude brzy lépe

any10
25. říj 2010

Ahoj Marci, drzim palce at se dnes stane prekvapko a mas pozitivni hcg
Peti, Tobe preji brzke uzdraveni..osud Ti tu cestu k mimcu trochu komplikuje, ale vysledek pak bude stat za to a dockas se sveho touzebneho prani.
Preji hezky den.

marcajda
25. říj 2010

ahoj, tak dostál už dělá.ale já se zas objednala k Oborné. nějak jsem si na ni zvykla. a třeba to do třetice vyjde!!
takže já se zítra vracím do práce. to bude hooodně těžké vstávání ve 4ráno.
Peti, at zítra dobře dopadneš. paní co ležela se mnou měla HCG550, tak jsem měla aspon radost s ní 😀
tak zatím papa a mějte lepší výsledky než já!!

nana.76
26. říj 2010

@marcajda moc mě to mrzí,příště to určitě výjde musí 🙂 🙂

lenkacar
26. říj 2010

marci sakryš ..život je pes.. 😠

petulka22
27. říj 2010

Dobré ránko holky! 🙂 Tak já už jsem zase po ránu v práci, žádné kolo, chodím pěšky, vůběc se mi v té zimě nechce, ale co nadělám. Dneska krásně svítil měsíc a bylo plno hvězdiček, romantika jak blázen, jen kdyby člověk nemusel do práce.. 😀 Ale zítra je svátek a v pátek mám volno, takže paráda. 🙂 Jedem zase k taťkovi do jižních Čech, tak se už moc těším. 🙂 Bude tam i ségra s malým synovečkem, mají nového křečka Drápka, tak ho taky berou, my bereme naši jorkšírku Aginku, takže tam bude zvěřinec. 😀
Marci, takže další pokus to jistí! 😉 A v poradně byl teda Dostál? Třeba Ti Oborná navrhne taky nějaká další vyšetření, to imuno nebo aspoň trombofilie, jak to dělala mně. A na kdy Tě objednali?
Jinak záda si mi už pomalu lepší, jste hodné, že na mě myslíte.. 🙂
Včera ve FN to byl zase nářez.. Bylo nás tam snad 15 a paní docentka začla v 9:15, vzala dvě protekční a zase utekla naproti, pak se vrátila nějak před desátou... Klasika. Bohužel. U mě cysta zmizela, takže jsem měla obrovskou radost, že nemusím ještě na punkci, možná k tomu taky přispěl kromě té injekce i ten můj pád, kdo ví. 😀 No a myslela jsem si, že dojdu další úterý a začne se stimulovat, ale ona, že hned zítra. Takže jsem dnes píchala první Puregon. Ještě jsem včera musela na anesteziologii, tam říkaly sestřička s paní doktorkou, že už to znám, já, že bohužel jo a ony, že je to určitě naposled (kéž by 🙂 ), tak jsem říkala, že bych brala už klidně i dvojčata a ony, že teda se uvidíme za 3/4 roku na plánování císařského řezu. 😀 Jojo.
No ale o ten Fraxiparin na trombofilii jsem si musela říct, jinak by mě paní docentka vypakovala během 5ti minut a hotovo. Nakonec mi ho teda napsala. Tak jsem z ¨toho jejího přístupu byla trochu rozladěná. No ale dobře, hlavně, že už se zase něco děje. 🙂
Tak jsem se nějak rozepsala koukám. 😀 Holky, mějte se krásně, odpočívejte, Any a Nany, vy hlaďte bříška, přeju krásný svátek a případně i prodloužený víkend všem. 🙂

lenkacar
27. říj 2010

peti tak bezva ,že se něco děje 😵 mám z tebe radost 😵

marcajda
27. říj 2010

ahoj holky. krásný den přeji. tak se už ozývám z práce.. už si i pomalu zvykám. hlavně, že jsem se měla kam vrátit!!
už mi i pomalu začínají menzes, tak snad se to uvnitř brzy všechno srovná.
Peti, všechno zlé pro něco dobré? aspon cysta zmizela..ale příště raději nějaký jemnější způsob? a nejraději už bez cysty a úplně nejlíp bude, když příště nebude a ty budeš těhulka!!
a tou Obornou mě nestraš, ja se na prosinec napsala k ní, tak at to nefláká.. to ráno, jak někoho volá přednostně, to nejsou protekční, ale holky na inseminaci. musí jít první, aby se vědělo jestli chystat spermijky.. taky jsem bývala naštvaná co předbíhají 😉 pak jsem šla zkusit IUI a ony mě najednou volaly.. no, ale už bylo tehdy po ovulce..

já jdu do práce i zítra, sloužím, tak se tu aspon trochu zase zabydlím. musím pokoukat co nového.

nani,tobě to krásně utíka. to už je parádní čísilko!! dík, že jsi to prožívala se mnou. díky vám všem.

any10
27. říj 2010

Ahoj Marci, je mi lito, ze to zase nevyslo..ale jak se rika do tretice vseho dobreho..uz to musi klapnout..a prosinec je tady cobydup 😅
Peti..Tobe preji hodne stesti v dalsim pokusu..nejlepe aby to dopadlo tak, jako u mne 🙂 . Co se tyce doc. Oborne, taky mi to pripadalo vsechno strasne rychle..cca 5 minut a uz byla dalsi na rade..ale na druhou stranu to tam aspon odsejpalo...
Jinak ja ted prozivam 9tt, obcas je mi spatne a jsem strasne unavena, ale jinak vse ok..vcera jsem byla na kontrole u sveho gyndare a vse je zatim ok..Ale furt si jeste radsi moc nepripoustim, ze jsem tehotna..a tesim se az budu mit za sebou 12tt, to uz budu snad klidnejsi..
Mejte se moc hezky a preji pohodove volno