FN Olomouc, začátek v lednu, věk nad 30

sara.max
29. pro 2008

Ahoj všem,

tak jsem se rozhodla začít nové téma, protože věřím, že nás je tu hodně, které čeká první IVF, bez předchozích zkušenností s čímkoliv podobným. Abych pravdu řekla, jsem už sice starší, letos v létě mi bylo 34, ale taky už mám doma 2 děti v pubertálním věku. Jak už to bývá po prvním nevydařeném a velmi bolavém manželství a rozvodu se mi do života "připletl" jeden báječný človíček a chtěli bychom všichni čtyři ještě mimísko. Bohužel manžel je na tom dost špatně se spermíjkama a tak je rozhodnuto. Po všech vyšetřeních jsem už nafasovala léky a cca 14. ledna začínám. Abych pravdu řekla, dost se bojím, především z hormonálních změn, které mě čekají. Prosím prosím, je-li tu některá, která mě "u toho" může "držet za ruku", tak se těším na pokec. 🙂 🙂

s9480
9. únor 2011

Leni hezky jsi mi to napsala, taky jsem byla šťastná, že se tak měly - mají 🤐 ?? k světu!
Doufám že se u mě už zabydlují - nebo aspoň jedno - a že to celé bude mít opravdu šťastný konec,jsem z toho na nervy že nevím co se ve mě děje 😠 , jsem celý život taková uspěchaná,tak je pro mě teď těžké když nemám vůbec žádné příznaky zpomalit
Peti beru tě za slovo - nějaká minimálka mě už nemusí zajímat 😉
Leni tak ty v březnu? to je za chvilinku a hurááá do toho - jéé hezky jsi to napsala že jsi se pro práci nenarodila 😀 ,
taky by mi vůbec nedělalo problém být doma, ale nechci se rouhat jsem moc ráda že mám takovou práci jakou mám ale už jsem přemýšlela že pokud všechno dobře dopadne že půjdu marodit no a pak na mateřskou a že i když bych se tam potom vrátila, tak už to nebude ono - už to nebude takové jako teď ale to je život, a není nic důležitějšího než mimi

s9480
9. únor 2011

Peti a to tě stálo kolik ta minimálka, to ani nevrátili prachy když to byla jejich chyba, s tím chybějícím kultivačním sérem?? co ti na to jako řekli??to je teda taky jako síla, si myslí že ty peníze asi tiskneme

lenkacar
9. únor 2011

@s9480 spíš to s tou prací bylo napsané v žertu ,je mi naopak líto ,že nemám práci kde by ocenili moje kvality .Jinak tu nabízenou práci jsem odmítla ,bylo to až na hranici zneužívání dobroty člověka soukromníkem 😠 ,pro takovou práci zadarmo pomalu jsem se opravdu nenarodila,neryv a nic z toho..ani ocenění ,ani peníze.Včera jsem zaslala 2 životopisy a beru to tak ,že bud mě zařadí do konkurzu a nebo ne a vyjde ket ..obojí mít nemůžu. 😲

petulka22
9. únor 2011

Esíčko, tehdy jsem myslím platila 5 nebo 6tisíc.. NIc mi k té stopnuté neřekli, prostě smůla.. Ale snad už jsem si to všechno vybrala a bude to už OK.🙂 Pěkně opatruj bobíse.🙂
Nani, malá je úžasná.Tak strašně to letí..Hezky si to doma holky užívejte...🙂

lenkacar
9. únor 2011

@petulka22 my máme dokonce v papírech napsané ,že nic nevrátí pokud bude stoplý pokus ,třeba kvůli chybě v laborce ,u nás to maj ošetřené

lenkacar
9. únor 2011

@petulka22 ale stejně máš holka zajímavý život ,jako by se na tebe lepily samé divné věci ,ale ta smůla musí jednou skončit ..

lenkacar
9. únor 2011

pokud v březnu nebude nabídka k solidní práci jdu na jeden z posledních ketíků,pokud je mám teda zamražené po 2,že by bylo na 2 kety ..pokud to nějaká trubka zamrazila po 4 tak je to poslední ket a sbohem..Pokud by přišla nabídka zkusila bych práci ,protože bych na ket mohla kdykoliv

s9480
9. únor 2011

Peti jj starám se jako by to byly moje vlastní 😀 - jasný že už jsi si všechnu smůlu vybrala teď už to bude jen dobré!
Nany malá je úžasná
😉
Leni u nás to mají taky vše ošetřené - samozřejmě že v jejich prospěch, ale zajímalo mě jak je to u té minimálky která nejde vůbec přes pojišťovnu ale přímo a celá z našich kapes, jako když se pose... např. kultivační zařízení ok je to pro pacientky hrozné ale zřejmě to nikdo nemohl ovlivnit, ale pokud mě někdo stimuluje ale zároveń zapomene objednat sérum k tomu velmi potřebné ............... 😠 to bych asi trošku vyváděla

lenkacar
9. únor 2011

@s9480 je to hrozné nebo že se někam zatoulali embrya ..no děs

s9480
9. únor 2011

no to je úplně šílený - na jedné straně dělají zázraky a na druhé takové seky 😠
no kéž bych jim už mohla být vděčná za poslední počin a nikdy víc je nepotřebovat

petulka22
9. únor 2011

Esíčko, i kdybych vyváděla, stejně by mi to bylo k ničemu. Buď jít jinam nebo zůstat, stimulka tak jak tak zbytečná...
Leni, ve FN mrazí právě po 4, to buď ráda, že jsi tam, kde jsi..🙂

lenkacar
9. únor 2011

@petulka22 já měla poslední taky po 4 tak doufám ,že ted už ne ..prej maj novou metodu 😖 uvidíme ..jo jsme jen bezmocný oběti co musí věřit a čekat ..

lenkacar
9. únor 2011

@s9480 jo to jsem si říkala posledně při ET at je to naposledy co jdu na sál a pak jsem je znova viděla při potratu a ted zase při ketu

suno
9. únor 2011

ahojte,tak jsem z práce doma docela záhul,ale říkala jsem holkám v práci že ležáky nezvedám tak mi pomáhali jsou hodné,píchala jsem na wc,modřiny nemám je to teprve 3.den ale zítra budu už přidávat menopur,orgalutran a frafiparin+ ten puregon,tak to bude fuška než to dám do kupy.zrovna u nás v práci je jedna těhotná a normálně neplánovaně otěhotněla a je 6.měsíci a dělá ošetřovatelku takže se taky docela natahá,ale je úplně bez potíží ta se má.

petulka22
9. únor 2011

Suno a Ty máš teda krátký protokol? To je Tvoje první IVF? Držím pěstičky, ať je vše v pohodě. Nové těhulky tu potřebujeme jako sůl. 🙂

s9480
9. únor 2011

Peti já vím že by to ničemu nepomohlo spíš naopak ale já jsem trochu výbušná a tak bych to asi jen tak nepřešla
Leni no právě, ale musíme být optimistky!!ty jsi měla PK 5 dní že? a kdy jsi začaly mít nějaké těhu příznaky?
jestli to to ještě není příjemné o tom psát tak neodepisuj 🤐

lenkacar
9. únor 2011

@s9480 podruhé jsem neměla PK jen 3dny 😉 a těhu příznaky jsem snad ani neměla ..mě to vše dělá utroš

lenkacar
9. únor 2011

můžeš se ptát na co chceš ,mě to nevadí ,už jsem psychicky naprosto v pohodě 😉

s9480
9. únor 2011

Leni tak to je fajn, jsi silná ženská
aha tak těhu příznaky 0 jo, hmm no uvidíme co já, už nějak zapomínám že jsem byla v pondělí na ET, nervuju se s tím naším psím hňupem a tak vůbec, jestli to má vyjít tak bych nějaké ty příznaky potřebovala - abych na to nezapomínala, tak já beru Utroš od neděle a ani tak nic, dokonce prsa žádný jako normálně 😀 a ani nebolí

lenkacar
9. únor 2011

@s9480 kašli na příznaky ..kámoška měla kozy jako vozy a nic a já nic a vyšlo to ..na chvilku ,ale vyšlo 😉 ,nejsem silná ..taky jsem měla depky ,ale život jde dál ,jsou na tom lidi hůře..

suno
9. únor 2011

petulko jdu na první ivf a ani nevím jstli to je krátký a ani nevím co to pořádně znamená nikdo mi nic pořádně neřekl,nejvíce mám strach z toho uspání pro mě je to dost nepříjemné,ale nějak to musím dát

lenkacar
10. únor 2011

@suno bud ráda ,že to nedělaj za živa ,to prý je hrůza ,někde neuspávají 😔 ,mě to taky příjemný není ,ale jsem ráda ,že to zaspim

petulka22
10. únor 2011

Suno, to je taky dobrá informovanost o protokolu..oni se teda jaksi moc nesnaží.. Ale z té narkózy vůbec strach neměj. Je to jen na chvíli, takže ani špatně člověku pak není, jen dojdeš na sál, lehneš, dají Ti injekci do žíly a spinkáš.. Fakt se neboj. Jak říká Leni, bud ráda, že to není zaživa. 🙂 A kdy máš kontrolu?

lenkacar
10. únor 2011

@petulka22 myslíš že u nás ti něco řeknou? taky ne ,jenže na mě si nepřijdou já se už rovnou ptám jaký mám protokol a většinou na mě udiveně čumí proč se ptam ,koukam ,že je to jinde podobné 😠

lenkacar
10. únor 2011

asi si myslí ,že tomu stejně prd rozumíme tak co by nás obtěžovali informaceme ,jinak nevím proč s tim tak tajnůstkaří

suno
10. únor 2011

petulko na kontrolu jdu v sobotu na ultrazvuk,bude tam Dr.Dostál a jaký mám teda protokol poznáte to a v čem je rozdíl od toho krátkého?o tom uspání vím radši ať to nebolí,už jsem byla dvakrát na operaci a špatně jsem to snášela tak teď už se bojím ne že by mi bylo blbě, aledo žily to bolelo jako prase a přes masku jsem zase nemohla dodechnout než jsem usla prostě hnus

lenkacar
10. únor 2011

@suno je to slabá narkoza ,měla bys být v pohodě 😉 krátký začneš píchat tuším 2DC při dlouhém máš 14dní před stimulkou injekci na pozastavení činnosti vaječníků 😉

lenkarehankova
10. únor 2011

@anty ahoj,byli jsme jednou ve Fertimedu a několikrát v fn olomouc a také jednou v Osravě v Gyncentru..takže mohu vřele doporučit FN olomouc

marcajda
10. únor 2011

@lenkarehankova ,vítáme tě u nás, tak koukám, že už jsi protřelá harcovnice? 😉 😀 bojuješ už dlouho? a s jakým výsledkem?

marcajda
10. únor 2011

@suno hlavně jim to před uspáním rekni, treba si s tebou poradí a bude to tentokrát lepší.
mě narkoza naštěstí nevadí, já totiž hrozně ráda spím 😀 když mi operovali koleno, bylo po narkoze hůř, ale tato je fakt slabá.
hlavně at jsou pěkná silná vajíčka a to ostatní se zvládne 😀

esíčko má další den za sebou, mooooc držím pěsti.

marcajda
10. únor 2011

@nana.76 maličká je nádherna, už je to tak veliká ženská, jak je krásně kulaťoučká. a je ti tolik podobná!
uplně se nad ní rozplývám, jenom si ji pomazlit a povonět 😀