FN Olomouc, začátek v lednu, věk nad 30

sara.max
29. pro 2008

Ahoj všem,

tak jsem se rozhodla začít nové téma, protože věřím, že nás je tu hodně, které čeká první IVF, bez předchozích zkušenností s čímkoliv podobným. Abych pravdu řekla, jsem už sice starší, letos v létě mi bylo 34, ale taky už mám doma 2 děti v pubertálním věku. Jak už to bývá po prvním nevydařeném a velmi bolavém manželství a rozvodu se mi do života "připletl" jeden báječný človíček a chtěli bychom všichni čtyři ještě mimísko. Bohužel manžel je na tom dost špatně se spermíjkama a tak je rozhodnuto. Po všech vyšetřeních jsem už nafasovala léky a cca 14. ledna začínám. Abych pravdu řekla, dost se bojím, především z hormonálních změn, které mě čekají. Prosím prosím, je-li tu některá, která mě "u toho" může "držet za ruku", tak se těším na pokec. 🙂 🙂

nana.76
28. dub 2011

@lenkacar strašně to utika za chvilku pujde do školky 🙂 🙂

lenkacar
28. dub 2011

@lajcikova i já tě čtu a myslím si ,že ted se máš lépe ,jsi zamilovaná ,sluší ti to a malej je krásnej ..a ten novej přítel se mi k tobě líbí mnohem lépe ..

lenkacar
28. dub 2011

@nana.76 no a třeba jste s miminkováním ještě neskončili ...až maličká povyroste tak si uděláte další radůstku ..

nana.76
28. dub 2011

@lenkacar to už by nas bylo moc už dvě větší ratolesti mam takže to mi bohatě stačí 😎

lenkacar
28. dub 2011

@nana.76 jen neříkej ..

nana.76
28. dub 2011

@lenkacar jo kdyby ti větší nechtěli pořad jen prachy 😠 tak by to možna šlo,ale finančněje to později naročne 😠
😠

lenkacar
28. dub 2011

@nana.76 to každopádně ..

lenkacar
28. dub 2011

maličký je to krásný a bezbranný ,kolem 6let to vystrkuje rohy a má to svoje nálady a názory a v pubertě to je hotovo a potom jak je postavit do života ..bydlení ,spoření ..je to síla ..

lola72
28. dub 2011

@lenkacar Tak jsem zase tady.Není moc času na psaní,nestíhám.To nevadí ,že nejsi z Fak.já jsem to napsala,jenom,že jsem tě četla na tom KETU.,a pak jsem tě viděla tady.Celých cyklů jsem měla 4,plus2 krát KET.Čtvrté IVF bylo napůl úspěšné,máme Patrika,a ten druhý KET byl teď.Už nemáme žádné zamražené,takže bychom museli na celý cyklus znova.No nevím co řeknou doktoři teď po tom potratu,zítra jdu na kontrolu.Pořád špiním ,tak dlouho jsem to ještě nezažila.Bylo to už vlastně ve 12 týdnu.,ale přestalo růst tak v 9.Ale srdíčko pořád bilo,takže to neřešili,až to skončilo samo.Taky mám strach pořád pokoušet osud,ale bude mi 39,jsem ještě na mateř.do konce prázdnin.Takže teď je poslední šance.Říkám si,že když jí teď nevyužiju,tak mě to pak bude štvát!Nevím.Možná vám připadám,z těch mých keců jako strašná hrdinka,ale to vůbec né.Jsem z toho někdy úplně posr.ale nechci to třeba tady v mém okolí dávat na jevo!Kolikrát jste do toho vůbec šli vy?

lola72
28. dub 2011

@nana.76 Krásná holčička!Vidíš zrovna taková nám chybí do sbírky.Hned bych jí brala.Manžek se těšil,že to teď bude holka.Oto je to těžší,pro mně je horší říct manželovi,že jsem třeba potratila.Já to nějak zvládnu,ale jeho je mi vždycky líto.

lola72
28. dub 2011

@lajcikova Taky to máš veselé.Na exmanžela se s odpuštěním vyser!!!Takový chlap ani nestojí za to,aby se člověk trápil.Já vím ono se to dobře píše.Nevím teda co ti Dostál uděla,já na něho zatím nedám dopustit.Byl fajn i se setrama.A co máš za problém,že musíš mít dárkyni?Ale určitě do toho jděte.Brácha se švagrovou taky měli vždycky dárkyni,a teď mají krásný páreček doma už 5 let.Sice se jim to povedlo snad až na pátý pokus,ale mají doma krásné darebáky.Jdi do toho!!!

lenkacar
29. dub 2011

@lola72 já jsem o rok starší než ty ..mě bude v lednu 40 😝 hnus fialovej jak to letí

lajcikova
29. dub 2011

dobre rano
jejda tak to ja sem tady jak mladice 😀 mam 31let

@lola72 mam polycisticke vaječniky,tudiž mnoho foliku,ale žadne nedozraje,ano injekcich,a to byl ten duvod proč sem se nepohodla s dostalem,řikala sem mu že na fostimon nereaguju,at mi napiše pero-on mi jen oznamil že nevidi duvod proč bych měla mit lepši leky,i když bych je platila ja ne on ☹ celou mou diagnozu hazel na to že sem prej tlusta,ano ja v te době opravdu měla 113kg,ale čekala sem nějake vyšetřeni,nebo tak.když sem se ho ptala proč chodi do těch center většinou štihle ženy,tak mi řekl že to je jedno,opravdu jeho chovani mě zklamalo..čekala sem víc.jen sem vešla do ordinace poprve aniž by otevřel mou kartu tak řval že mam dojit až zhubnu min.30kg...no ja zhubla zatim 19kg,a těhotna stejně nejsem 😀 takže o te váze to asi moc nebude....

lenkacar
29. dub 2011

@lajcikova nebude jsou i silnější maminky .. 😝 tohle je fakt hnus přístup a to si vše musíme platit ..panejo ,měli by se chytit taky za rypák .. 😠 ,ježiš ty jsi ještě kuřátko 31let .. 😵 to máš spousty času na všechno ..jen mít holka prašule ..ted už ti to můžu říct ,mě se k tobě ten tvůj ex nelíbil a ještě co ti vyvedl ,tak to jako úplně .. a co už má frajer mimino?

lajcikova
29. dub 2011

@lenkacar ne zatim ne,vim že si koupily dum,slečna se v červnu v dala a už v srpnu to táhla s mym manželem-holka šikovna 😀
u nas to už fakt po těch 13letech byla rutina,a pro mě on jako člověk skončil dnem kdy ja přišla o naše děti a on mi ani neřekl že je mu to líto,natož aby mi řekl že mě třeba miluje 😒 zajimalo ho jen kdy pujdu do práce...
ja mam ted fakt člověka kterej mě miluje,a hlavně mi to umi řict...a bohudik ted penize neřešim,radek řika že pro svou štastnou rodinu má dost...jen mě strašně mrzí ta smrt mamky,prostě nějak se stim nedokážu smířit ☹ vždyt si jen zlomila steheni kost,a už se nevratila,měla jen 57let...snad to časem trochu polevi,ale zatim sem na tom huř než přitom pohřbu.....

lenkacar
29. dub 2011

@lajcikova já nad timhle taky přemýšlim pořád,že mě to hrozně vezme až ... mě vychovávala babička a když zemřela ,bylo mi moc dlouho zle ..časem to trošku přejde .. a dal se dokupy můj vztah s mamkou a ted si zase řikam až přijdu o ní ,jestli můj vztah s vlůadísem to unese ,vim že budu hrozná ..uprostřed je mamka? jestli jo tak jsi jí šíleně podobná

lajcikova
29. dub 2011

@lenkacar ano to je posledni fotka kterou sem pořidila,ještě s mladši sestřičkou,pak už mam jen z nemocnice,a z pohřbu ale ty sem ještě neviděla,nemam odvahu.
na mě to doleha až ted,před tím pohřbem sem byla moc klidna,segra ta se sesypala hned,pul roku truchlila v kuse,shodila 15kg,ale ted je celkem v poho,ale ja to moc najevo nedavam a ted to leze ven ☹ depky jak chceš,a z toho mam dny kdy je mi super,a z toho nemužu nikoho ani vidět.
nic jdu koukat na svadbu prince wiliema

lenkacar
29. dub 2011

@lajcikova čas to trochu vyléčí ..už mám opravenou pračku juchů můžu prát dosyta

petulka22
29. dub 2011

Ahojky holky, hlásím se po delší době a koukám, máme tu nováčky, tak je taky vítám... 🙂
Já jsem dnes po hysteroskopii, podle zprávy tam nic vážného nebylo, poslali vzorky na histologii, tak uvidíme. Za týden mám kontrolu u svého gyndaře, a pak poradnu..
Holky, s tou minimálkou jsem někde četla, že by se neměly dělat víc jak 3, že je to nějak hodně škodlivé, ale už nevím, jestli hrozí rakovina nebo co.. A vím, že v některých centrech na to chodí holky pořád, tak nevím...
Marci, tu nemocnici si vyhledej na netu i trasu do ní, na vysvětlení je to celkem dost složité.. A s tím, že napíšou jen Prednison a gumsex to není fakt pravda. Mně Prednison paní profesorka zakázala a měla jsem nějakou injekci před OPU, někdo mívá i před ET a manžel měl zase jinou před odběrem, takže fakt to není jeden metr na všechny... Kde budete bydlet?
Leni, s tím CARem je to naprd, ale mražáčky tam fakt nenechávej!

petulka22
29. dub 2011

Ještě dovětek pro Marci. 🙂 Dnes mě čeká po dlouhé době divadlo, naštěstí je mi po zákroku dobře, je to Turandot v Brně a zpívá Eva Urbanová, tak jsem na to zvědavá.. Zase jede pomalu celá rodina, budem tam jak Hujeři. 😀

marcajda
1. kvě 2011

ahoj holky, tak se zas jednou hlásím. máme po rodinné akci, tak je konečne klid.. bylo to nárocné.dnes uz budu jen odpocivat a zitra vyrazime smer Plzen..
@petulka22 sednu teda k mape a zacnu studovat. at to zvladneme. no nedodrzeli jsme hned prvni pozadavek a to je čtyr denni sexualni abstinence..kdyz my se tyden nevideli a to byly menzes, jak to zvladnout 😀 ??

devcata, taky vas tu vitam a vase pribehy me taky dostaly. jste vsechny bojovnice. ja jsem asi jina. ja tomu tolik sil nedokázi dat. sice se taky snazime a uspechy nejsou, ale za kazdou cenu detatko nechci. uz jsem uplne rozhodnuta, ze to je posledni pokus a balim to. teda ne ze bych tomu pokusu verila. neco se ve me zlomilo. ani nevim co. ale ta touha je momentalne pryc. asi blbe povidani na tuto diskuzi, omlouvam se.
@petulka22 jste cestovatele. ja si planuji co nejdriv zase Olomouc a to bude krasa.

@lajcikova moc s tebou soucítím s úmrtím maminky. to je neco ceho se bojim temer panicky. kez by vam to vyslo s miminkem a mela jsi novou radost. to s tim ex..to je temer neokomentovatelné.. ale ja zazila trosku neco podobné,sice jsme spolu nebyli tak dlouho, ale o to hur, ze jsem byla jeste zamilovana. ale radeji konec, nez nejake ponizovani a doprosovani. a fajn chlapi na svete existuji!!

jdu hledat tu cestu na Plzen..

petulka22
1. kvě 2011

@marcajda Marci, držím pěstičky, ať to v Plzni všechno vyjde dobře.. a nejen v Plzni.. Myslím, že pokud máš to miminko mít, tak to bude s umělým nebo bez něj a pokud ses už takhle rozhodla, určitě je to tak pro Tebe to nejlepší..
Holky, všechny se držte, přeju pěkný nedělní a prvomájový večer, doufám, že jste byly pod rozkvetlým stromem! 😉

lenkacar
1. kvě 2011

@petulka22 já ne peti ,dostala jsem jí ve výtahu a to jsem ještě musela nastavit ,ale jako ráno se pochlapil a byl sex ..po dlouhé době projevil aktivitu a bylo to cíleně bez kondomu ..už na to kašlu ,furt guma a prednison a k ničemu

lenkacar
1. kvě 2011

rozhodli jsem se to nelámat přes koleno ,to bych taky nakonec mohla bejt těhotná a rozvedená ,protože to u nás neni moc dobrý ..takový furt bolavý .. 😢

petulka22
2. kvě 2011

Leni, máš pravdu, to je pak život k prdu.. správný přístup 🙂

lenkacar
3. kvě 2011

přišla jsem se s Vámi všemi rozloučit ,my končíme a já končím z osobních důvodů na MK,viz ,art snažilky co se snaží ..nechci to více komentovat,Všem přeji krásná miminka a hodně sil ..Lenka

marcajda
5. kvě 2011

@lenkacar to mi je líto. snad si to rozmyslís a vyprdnes se na hloupé diskuze,, ale bylo by mi líto, kdybychom se už nepotkaly.

holky, tak jsme jeli do pluně, vyrazili jsme z Lipt. Mikuláše, takže 600km a tam mi vzala paní doktorka krev a to bylo všechno. příteli teda vzali sperma, ale nějak si myslím, že by toto mělo s dnešní technikou udělat i v Olomouci a poslat to tam.. ale zase je pravda, že zoo bylo úžasné a krásně jsem se tam pokochala výběhy 😀 😀 😀
no, 30.5. jedu pro výsledky, tak jsem zvědavá.. a to jsme jeli po dálnici za tím kamionem co potom bouchl.. ale odbočili jsme na dřívějším sjezdu..

holky moje, mě se rozbil net, tak mám problém si vás přečíst, ale myslím na vás, pa

lola72
5. kvě 2011

@lajcikova Promiň,že píšu tak pozdě,ale nejsem pořád na počítači.S tvou maminkou mě moc mrzí,mi umřel taťka ,když mi bylo asi 20 let.Měla jsem ještě dva mladší a jednoho staršího bráchu,takže jsme to i s mamkou zvládli.Ale je to hrozné,ještě asi 2 roky jsem ho nemohla ani vidět na fotce.Hned jsem brečela.Ještě dneska po 20 letech je mi pořád smutno,a myslím na něho.Ale už to není tak bolestivé.Tebe to taky časem přejde!
S tím Dostálem jsi mě překvapila.Já taky nejsem zrovna tintítko,při první návštěvě u něho jsem měla 96 kg.Nic mi ale neříkal,že bych měla zhubnout.A nechápu taky to,že ti nechtěl dát na píchání ty pera!To je jako lepší lék?Se mnou to ani neřešil,hned mi je dal.To mi v tom šíleném Fertimetu taky dávali jenom Fostimon.Šíleně to bolelo.Sice jsem na něho reagovala dobře,ale pokaždé jsem potratila.Ti se vůbec nesnažili mi dát něco jiného.Dostál je na mně i celkem hodný,teď naposled,když mi zjistil,že máme i srdíčko,tak se úplně radoval i se sestrama.Oni možná reagujou jinak,kadyž mají blbou náladu.Třeba mě zrovna teď taky vynadá.Zase jsem přibrala!Já potom co jsme se dozvěděli,že je náš druhý syn nemocný,tak jsem začala šíleně jíst sladké.Ale hrozně,úplně žrát.Prostě jsem vždycky večer únavu a žal zažírala.Nemůžu se toho zbavit.Jsem úplně závislá!!!
Už jsem se zase v Olomouci objednala,ale u Dr.Michnové.Dostál byl obsazen daleko do června a my nemůžeme moc čekat.CHtěla jsem stihnout ještě jeden cyklus,než půjdu po mateř.do práce.No uvidíme !Zatím se mějte,jdu spát!

nana.76
8. kvě 2011

@lenkacar mrzi mě to, ale snad na nas nezanevřeš a přijdeš kuknout někdy a napsat jak se ti daří 😉 Měj se krasně 🙂

s9480
8. kvě 2011

Ahoj Leni nevím o co šlo, ale bylo by škoda už se tu neukázat, na téhle diskuzi tě rádi uvidíme
Marci no tak jsi mi potvrdila to o čem jsme tu polemizovali, ale tak třeba tam fakt dělají nějaké podrobnější rozbory z té krve 😉
Peti k minimálce - mě teď naposledy Michnová taky navrhovala zatím "jen" minimálky,abych si nevyplýtvala poslední hrazený pokus IVF, prej minimálek ti můžou udělat neomezené množství - o nějakém riziku vůbec nic neříkala, jen mě teď poslala na mamologii ale to prej posílají každou po 3 IVF - minimálky se stimulují trošku jinýma lékama a v nižších dávkách tak si nemyslím že by tam bylo větší riziko než u klasického IVF, no na rovinu onožádná tahle stimulace nebude pro tělo moc prospěšná no ale tak když to jinak nejde tak co nám zbývá že jo 😖
Loly72 taky prchlas z Fertimedu? se o tomto CAru nebudu vůbec rozepisovat ☹ ,mají jedinné štěstí, že je pořád dost nešťastnách ženských nebo spíš párů, kteří se dopředu nezajímají jak to kde chodí a svěří svůj osud do jejich rukou (taky jsem byla bohužel jedna z těchto)