FN Olomouc, začátek v lednu, věk nad 30

sara.max
29. pro 2008

Ahoj všem,

tak jsem se rozhodla začít nové téma, protože věřím, že nás je tu hodně, které čeká první IVF, bez předchozích zkušenností s čímkoliv podobným. Abych pravdu řekla, jsem už sice starší, letos v létě mi bylo 34, ale taky už mám doma 2 děti v pubertálním věku. Jak už to bývá po prvním nevydařeném a velmi bolavém manželství a rozvodu se mi do života "připletl" jeden báječný človíček a chtěli bychom všichni čtyři ještě mimísko. Bohužel manžel je na tom dost špatně se spermíjkama a tak je rozhodnuto. Po všech vyšetřeních jsem už nafasovala léky a cca 14. ledna začínám. Abych pravdu řekla, dost se bojím, především z hormonálních změn, které mě čekají. Prosím prosím, je-li tu některá, která mě "u toho" může "držet za ruku", tak se těším na pokec. 🙂 🙂

petulka22
10. dub 2012

@lenkacar Leňuli díky, už jsem si říkala, kdy se na nás přijdeš mrknout.. 🙂
Holky já nějak s malým nic nestíhám, on skoro nespinká a pořád vyžaduje pozornost, pomalu si nemůžu skočit ani na záchod, o jídle ani nemluvím, jak není MM doma, jsem na rohlících a jogurtech. Jen doufám, že se to brzy nějak upraví..🙂

lenkacar
16. dub 2012

občas kouknu nebojte ..

janaol
21. dub 2012

Ahoj holky, jdu Vás moc pozdravit. Chodila jsem k Vám ze začátku potom odešla za svým doktorem do Pardubic. No a 14.4.2012 o měsíc dřív porodila zdravou holčičku - Violette Ellu, vážila 3310 a měřila 50 cm. Zatím je pořád v nemocnici na intrameridiánu, už není v inkubátoru, a já za ní v pondělí nastupuji aby jsme se sehrály. Už se nemůžu dočkat, těch 5 dní, co jsem byla bez ní - z důvodu mé nemoci, je fakt nekonečných.

makulka20
22. dub 2012

@janaol Gratuluji k holčičce.

@petulka22 Ahojky! Jsem na tom podobně, moc toho taky teď nestíhám, každou práci si musím "kouskovat" mezi kojení a uspávání 🙂 Vařit stíhám jen o víkendu, přes týden jsem na studené stravě, teda pokud se vůbec stihnu najíst. Většinou si až večer vzpomenu, že jsem toho moc za celý den nesnědla. S miminkem se mi svět úplně změnil, ale jsem za to velmi ráda.

petulka22
22. dub 2012

@janaol Tak já se přidávám a taky moc moc moc blahopřeju k holčičce! 🙂 Nádhera! 🙂
@makulka20 To jsem ráda, že nejsem sama. Teda ne, že je to jako fajn ta situace, ale aspoň vím, že to tak není jen u nás a je to třeba normální.🙂 Ty máš holčičku nebo chlapečka? A jak staré miminko je?
Jinak koukám, že se tady nějak nic nového neděje.. Holky, kde všechny jste? 🙂

paraple98
13. kvě 2012

Holky, kde jste kdoooo???? 😉

Jani - obrovská gratulka 🙂 Tak hodně zdravíčka oběma!!

KHolky nic si z toho nedělejte, já ze začátku taky nestíhala ani záchod 🙂 Teď už je to o fous lepší,alepořád to u nás vypadá jak po bombardování 🙂

lenkacar
21. kvě 2012

zdravím ,jani si podle nicku paamtuji ,gratuluji k holčičce ,krásné jméno ,para jak žíjete?

lajcikova
21. kvě 2012

ahojik
16.5 v 11.52 se nám narodila terezka měla 52cm 3700g

nana.76
22. kvě 2012

@lajcikova krasna holčička moc gratuluji 🙂

lenkacar
23. kvě 2012

@lajcikova ty jo ta je vlasatá,moc gratuluji ,když jsem tu byla naposledy tak jsem na tebe myslela jestli už máte 😵 😵 😵 😵 😵 miminko,.tak už má Lukášek sestřičku

marmar79
23. kvě 2012

@lajcikova Gratuluji k holčičce 🙂

lola72
24. kvě 2012

@lajcikova Strašně moc gratuluju k holčičce.Je krásná,snad se taky dočkáme.Tak ať rostete!!!A jste zdraví samozřejmě.

lola72
24. kvě 2012

Ajak jinak se máte holky?Co ty Lencar?Já jsem se dlouho neozvala,ale snad je všechno v pořádku.Měli jsme zase nervy,protože mi v testech vyšel pozit.Edvar.syndrom.Byla jsem na plodovce a naštěstí se nepotvrdil.Ale co to bude zatím nevíme,protože jsem se doktora nezeptala po telefonu.Tak až příjdou papíry ,tak si to přečteme.Mi je to úplně jedno,ale manžel si je jistý,že to bude holka.Hlavně ať se narodí co nejpozději a je zdravá!!!!!!Minule jsem rodila v 28 týdnu a byly to nervy.Teď jsem v 18 týdnu,takže to i celkem letí.No mějte se,jdu něco dělat,malý je ve školce,tak toho musím využít.

lajcikova
24. kvě 2012

@lola72 držím palečky,jo jsou to nervy cele těhu,a ted to same,pořád chodím a hledím jestli dýcha,a tak to bude asi až do dospělosti 🙂
jinak rodila sem v prostějově a všem vřele doporučuji,mylsim že spoustu lékařu by se mělo učit,super přístup,a hlavně preferji nestříhat hráz jenom tak,trakže sem bez poranění

paraple98
24. kvě 2012

@lola72 Moc moc drzim palce 😉

@lajcikova ja taky tak porad chodila pozorovat,ted uz nastesti tak casto ne 😀 😀 a jak se mate ? jak mala spinka?

@lenkacar my se mame fajn, mala je sikulka, uz od 3 mesicu spi skoro celou noc, takze se i vyspim 😉 a co ty, jak valcis??

lajcikova
26. kvě 2012

@paraple98 máme se fajn,malá v noci spí ,ale ve dne nic moc..jen nás trápí kadění tlačí a nic,davám ji kapky fen.čaj no ale nic moc...mátě někdo nějakej recept?
jinak mě se udělal hemeroid a dost velkej ☹ takže mám léky a mast ale nic moc teda.-radši bych měla pět stehu 😒

paraple98
26. kvě 2012

Ivet - nám pomohly BioGaia kapky laktobacily. Je to sice pálka,tuším okolo 550 Kč, ale nám to vydrželo na 2 měsíce. Pak se to upravilo, takže jsem je nedávala a teď dávám zase, mrkvička staví 🙂 Četla jsem na ně dobré reference, poradila mi je doktorka. Ale samozřejmě jsou i miminka, co jim nepomohla...a taky prošťuchuji teploměrem, ale ne moc často,aby si na to nezvykla,to by pak jinak nekakala...

petulka22
31. kvě 2012

Ahoj holky,
@lajcikova Blahopřeju k Terezce! 🙂 Krásné míry a těch vlásků.🙂 Taky jsem rodila v PV a naprostá spokojenost. Kdo Tě rodil?
@lola72 Držím moc pěstičky, ať je vše v pořádku.🙂
@paraple98 Ty se máš s tím spaním, my pořád hodně bojujem. Ale je to naše sluníčko, takže bojuju ráda. Zrovna před chvílí se z postýlky ozvala rána jak z děla, napřed si pěkně povídal a teď toto - tak jdu to nadělení přebalit.😀
Jo a ke kakání - u nás to bylo jednou týdně, dávali jsme Bio Gaia, drahé, ale fakt nám pomohly, teď asi už 14 dnů kaká krásně jednou nebo dvakrát denně a kapičky už nedáváme.🙂
@marmar79 Jak je u vás?

lajcikova
31. kvě 2012

@petulka22 no to nevím,jen vím že jedna PA se jmenovala edita-byla to starší paní a takova menší blondýnka,doktor nestihnul dojít-byl na obědě 😀

petulka22
31. kvě 2012

@lajcikova Takže to byl fofr? Tak to je fajn.🙂

lajcikova
31. kvě 2012

@petulka22 dostala sem v 8.30 pulku tabletky a v 10.45mi píchl ten starej doktor vodu a v 11.52 bylo po všem.sice posledni hodka byl jako mazec 😝 ani epidural sem nestihla,sem se otvírala moc rychle.ale už rodit nejdu 😀

marmar79
1. čer 2012

@petulka22 Ahojky! U nás je docela pohodička. Večer malá usíná kolem půl desáté a vstává v pět. Pak si po kojení schrupne ještě tak do půl deváté. Docela mi to takhle vyhovuje, protože ráno stihnu udělat spoustu věcí. Přes den spinká už méně, většinou venku v kočárku. Jinak kojím a 2x denně přikrmuji, protože ji mé mléko nějak nestačí. Bojovali jsme s kolikou, ale dávám jí kapky Sab simplex a zdá se, že to pomáhá.

petulka22
1. čer 2012

@lajcikova Tak já taky hned hlásila, že už žádné děti nechci.😀 Ono na to časem zapomeneš..🙂
@marmar79 Teda, tak to je vážně pohodička. Moc Ti to přeju a závidím. Já jsem věčně nevyspaná, u nás se spí tak max.3-4hoďky v kuse, většinou tak do půlnoci nebo do jedné, pak se vzbudí za dvě hoďky a v pět je už vyspaný a chce si povídat, směje se a já bych spala a spala.🙂

lajcikova
1. čer 2012

@petulka22 no já ne k vuli porodu,myslim že byl super a krásnej zážitek,ale mam už 32let a přítel 46,je to jeho 4dítě,takže my už nechcem. 😉
u nás se usne kolem pul deváte a v zbudí se kolem pul druhe,a spí tak do pěti,pak usne tak do sedmi a tím končí,za to ve dne nic moc---jako uvařit nebo vysát nadlidský výkon,ale nestěžuju si-je to moje láska vymodlena,takže budu klidně celé noci vzhuru

lenkacar
13. čer 2012

čus zdravim holky ..já chodim do práce a žádné mimi už neplánujeme..ted jsme na dovolené a žijem jak se dá ..at vám rostou mimísci

petulka22
19. čer 2012

@lenkacar Ahoj Leňulko, to jsem ráda, že Tě vidím.🙂 Kde teď pracuješ? Dovolenou si pěkně užij, relax je potřeba.🙂

lenkacar
14. srp 2012

pracuji v butiku ..mám se výborně,všechny zdravím 🙂

susane81
23. srp 2012

Holky zdarec. Lajcikova cau. Vidim ze mas holcicku gratuluji 🙂 po tech letech 🙂 Ja jsem v diskuzi nebyla co se mala narodila pred 3 lety ale ted chceme dalsi a hledam jestli mi nekdo neporadi ke komu se v Olmiku ve FN prihlasit kdo z nich je dobry. Poradte. Nejak mi blbne klavesnice tk sorry.

2hanah
23. srp 2012

@lajcikova Božííí!

lajcikova
24. srp 2012

@susane81 já kdybych šla na nějakej zákrok tak jedině do reprofitu....jinak děkuji..je to moje láska..už je to prča začína brblat...takže super max.si to užívám