FN Olomouc, začátek v lednu, věk nad 30

sara.max
29. pro 2008

Ahoj všem,

tak jsem se rozhodla začít nové téma, protože věřím, že nás je tu hodně, které čeká první IVF, bez předchozích zkušenností s čímkoliv podobným. Abych pravdu řekla, jsem už sice starší, letos v létě mi bylo 34, ale taky už mám doma 2 děti v pubertálním věku. Jak už to bývá po prvním nevydařeném a velmi bolavém manželství a rozvodu se mi do života "připletl" jeden báječný človíček a chtěli bychom všichni čtyři ještě mimísko. Bohužel manžel je na tom dost špatně se spermíjkama a tak je rozhodnuto. Po všech vyšetřeních jsem už nafasovala léky a cca 14. ledna začínám. Abych pravdu řekla, dost se bojím, především z hormonálních změn, které mě čekají. Prosím prosím, je-li tu některá, která mě "u toho" může "držet za ruku", tak se těším na pokec. 🙂 🙂

ametob
14. kvě 2009

Ahoj holky, Milin, jak píše Lenkacar, je fajn, že aspoň zjistili co zjistili, že víte co a jak a teď už to půjde jenom dopředu 😉
Jinak jsem byla dneska na té gyndě, zatím tam doktor viděl ,,jen" gestační váček - prý to tak odpovídá, takže OK, vzali mi 5 zkumavek krve, napsal mi magnésko, acidum folicum a jodid, další kontrola 3. 6. Tak sice mimi ještě vidět nebylo, ale i tak mě uklidnil🙂

ili5
14. kvě 2009

ametod, jodid? Ten se dává k čemu, Magnesko mám taky, nemůžu se totiž vyprázdnit, ale nezabírá, takže čípky každé ráno to jistí.

lenkacar
14. kvě 2009

ametob váček dobrej začátek holka ..je brzy

ametob
14. kvě 2009

Ili5, taky nevím, je tam napsáno: Jodid 100 se užívá při prevenci zvětšení (strumy) a poruchy činnosti štítné žlázy z nedostatku jodu ve všech věkových skupinách a zejména pak v těhotenství......
Jinak od prvního dne poslední mrchy jsem v 6 týdnu - to mě děsí, že tam nebyla ani tečka, ale k oplodnění došlo na 99 % za 14 dní, takže podle toho jsme ve 4 týdnu - tak to mě zase uklidňuje, každopádně jsem se odhlásla z 29. 5. z CARU, takže jestli to neklapne, tak se hodně naštvu.... Ale musím myslet pozitivně 🙂

lenkacar
14. kvě 2009

stejně by s tebou hned nixc nemohli dělat kdyby to neklaplo ,musela byses vyčistit,aler pevně doufám ,že je vše o.k. a příště na tebe z obrazovky bude ťukat srdíčko

s9480
14. kvě 2009

Ametob tak čtu že je vše OK, tak jen tak dál a co nevolnosti zatím jsi ok? já si volala v úterý do FN pro výsledky po těch antibiotikách - kontorlní stěry a vvše je v pořádku tak teď už to jistí ten Egypt 😉

lenkacar
14. kvě 2009

ahojík to jsou hezké zprávy 😉

ametob
14. kvě 2009

Lenkacar - taky pevně doufám🙂
s9480, tak to je fajn, aspoň si Egypt v klidu užijete 😉 Nevolnosti nemám vůbec žádný, spíš menší chuť k jídlu, ale to bude asi tím, že jsem nervózní, ale nevím - většinou při nervozitě žeru 😀 Jediný co, tak mě bolela prsa, ale teď mám pocit, že už zase ne, tak babo raď....
Nemyslela jsem si, že je to tak těžký, objeví se dvě // a stejně člověk nemá jistotu...
Stejně jste všechny moc silný, čekat po IFV na výsledek, to musí být strašný... Ale nechci aby to vypadalo, že si jen stěžuju, to ne, jsem strašně moc šťastná-ale taky se zároveň moc bojím, potřebuju se z toho jen vykecat a kde jinde když ne tady 😉 Nejhorší je dělání před rodinou a kamarádama, že nic, to je hrozný, jak strašně moc ráda bych to třeba bráchovi řekla, bavíme se o tom a já musím dělat, že nic a že jdu do CARU. Nechci, aby byli zbytečně nervózní i oni....

lenkacar
14. kvě 2009

jo tak oni to neví?

ametob
14. kvě 2009

Ne neví, sice nevím jestli to vydržím, ale chtěla bych až po další kontrole 3. 6., když to bude OK a srdíčko, tak jim to řeknu a když nee, tak jim nebudu mít co říct...

lenkacar
14. kvě 2009

to je pravda ty jo já bych to nevydržela

ametob
14. kvě 2009

Lenka, taky se bojím, že nevydržím, hlavně když příští týden jedeme všichni do těch Beskyd, to by museli být hloupí, aby si ničeho nevšimli, budu muset hodně mlžit 😀 Pít nebudu - to už jim bude hodně divný, jezdit na kole po lese nebudu - to nějak ukecám... 😀 No nic, řeknu jim, že už svý tělo připravuju 🙂 Já jsem taky ráda, že to můžu aspoň napsat vám.... A moc se těším a hlavně vám přeju, aby to taky co nejdřív vyšlo, fakt 🙂

lenkacar
14. kvě 2009

no dyt my tobě to taky ze srdce přejem

ametob
14. kvě 2009

🙂 🙂 🙂 A co u tebe Leni, pořád velká mrcha nebo je to už lepší?

lenkacar
14. kvě 2009

dneska mrcha pomalu zastrčila rohy ,tak nevim 3
dny a dost ,to je divný ,hlavmě any se nevrátila to taky známe

ametob
14. kvě 2009

Hm, tak třeba nee, třeba to tak stačilo.... Já nevím, proč to fungování maj ženský tak složitý, co? 😉

sukubka
14. kvě 2009

Leni jo to sou starosti s mrchou co?

monali
15. kvě 2009

tak jsem si dala menší pauzu a jsem zpátky.

dobré ráno, dneska jsem tady první,to se mi už dlouho nestalo 🙂 U nás bude dneska asi hnusně.

ET jsem měla 14.4. a první test z krve dopadl dobře, druhý taky - dělali mi je v nemocnici, protože jsem
měla velké bolesti tak si mě tam na týden nechali na pozorování. No včera jsem měla první UTZ (vlastně měsíc
od transferu) , kterého jsem se tolik bála, no a měla jsem proč.
Zápis z kontroly je: je vidět jen váček ale bez známky embrya. Byla tam i Dr. Březinová a ta mě uklidňovala,
že by mělo už být něco vidět, ale že se u některých stává, že prostě ten 4.týden ještě nic vidět není. Mám
napsanou další kontrolu na 26.5.
Byla to zatím nejhorší cesta z OL domů. Během dne jsem se nějak tak dala do klidu, že prostě buď a nebo.
Jenže dneska ráno jsem začla špinit, takže se mi asi rozjíždí MS. A to znamená, že se tělo už začlo čistit.
Měla jsem to tak i předtím. Tak jenom doufám, že se teda pročistí a já nebudu muset na revizi.
Asi během dopoledne ještě zavolám do OL - měl by tam být Dostál, když je pátek, a zeptám se jestli mám
vůbec ještě brát utrogestan.

Jenom doufám že to u mě není nějaké pravidlo, vždycky pozitivní test, a pak po prvním UTZ prd.

Tak teď jdu snídat, když už jsem vzhůru a pak si vás v klidu dočtu.

ametob
15. kvě 2009

Ahoj Monali, dneska jsi nás předběhla 😉 Jak jsem si to četla, tak už jsem myslela, že to konečně někdo prorazí, ale ještě počkej, třeba se to špinění nerozjede a dopadne to dobře, já vím, být na tvým místě, tak přemýšlím úplně stejně.... Ale držím ještě pěsti🙂Moc.

lenkacar
15. kvě 2009

tak to jsou zprávy po ránu ,Moni tak uvidíš jestli se rozjede mrcha pitomá ..sakra člověk nemá vyhráno hodně dlouho ,holčičky dneska jedu pryč tak se tu opatrujte ,večer si vás dočtu papap a Moni nebreč

ametob
15. kvě 2009

Lenkacar, tak ahoj večer a šťastnou cestu🙂

ili5
15. kvě 2009

Ahoj holky, Monali, to je mi moc líto, myslela jsem, že alespoň tobě to výjde. Nějak se tam přestalo dařit. Bojím se jak dopadnu já. Nějak nám to jaro nepřeje. Snad není pozdě ještě na nějaké závěry a další UZ bude OK.
U nás je taky pod mrakem, mohlo by trochu sprchnout, je sucho.

monali
15. kvě 2009

holky díky.
Leni, nebrečím, spíš jsem taková celá otupělá ( prosím neplést s tupá 😀 ), spíše mě štve ,že vlasně nevím
na čem jsem. Poprvé mi to doktor řekl, je konec a bylo to jasné, ale teď abych čekala 14dní do další kontroly 😝
Ametob, to já musím tobě moooooooc gratulovat, je super že se to povede i bez těch všech léků a doktorů.
moc držím palce, ať je všechno jak má.
Ili, žádné strachy, jsi na řadě tak už přece nejde aby se to nepovedlo. Hlavně nestresuj - to se mi to říká, zrovna
mě, která hysterčím od začátku 😀 když druhým se to tak dobře radí 😀
Sukub, a co ty? Vlastně ani nevím jak ti dopadla ta autoškola? A co ta Plzeň, už jste objednaní a jak dlouho
to tam trvá?

ametob
15. kvě 2009

Monali, děkuju. Právě to tady řeším s manžou, kdybych věděla, že špatný, že se to nepovedlo, tak se s tím prostě vyrovnám, hodně těžko, ale vyrovnám, ale čekat do 3. 6. na další kontrolu - každej den mě to ubíjí čím dál víc....
Ale jak už jsem někde psala, máme to tak prostě všechny.... Kůň je super v tom, že tě ostatní povzbudí, ale někdy se k vůli němu naopak víc stresuju, raději nic nevědět....

ili5
15. kvě 2009

Ametod, gratuluji, je to super. Já taky někdy stresuju, nebo furt tasdy něco čtu a pak nevím co a jak dělat. A nejhorší, že se nyní přestalo nějak dařit ve FA, tak si myslím, že budu na řadě další já. Kdyby se nemuselo tak dlouho čekat na ty výsledky, jsou to muka. Já budu mít dnes plný barák lidí a mám tu jak po výbuchu. Čekám na dceru až dojde ze školy a pomůže mi. Nechci se pouštět do větších úklidů, tak snad to stihne. 😀

petulka22
15. kvě 2009

Ahojky holčiny, můžu se k vám přidat? Mám jít v červnu poprvé do poradny do FN a chtěla jsem se zeptat, jestli je lepší jít i s manželem nebo mám jít sama? Potřebuju nějaké papíry od mojeho doktora? Protože ten mi nedal nic. 🙂 A jak probíhá ta první návštěva? Chtěla jsem se objednat k paní doktorce Oborné, ale brala až v srpnu, tak budu u Dr.Dostála..

karolo
15. kvě 2009

Peti dneska jsem byla u Dostála, je moc hodný, všechno ti vysvětlí, doporučení od doktorky nepotřebuješ a vem i manžela, toho potřebujou 🙂

lenkacar
15. kvě 2009

ahoj prdelky tak moni neni ještě nic ztraceno ne?peti 22 ahoj

lenkacar
15. kvě 2009

moni nebo už dorazila krvavka?

ametob
16. kvě 2009

Ahoj holky, Petulka22, určitě se přidej 😉 Já jsem zatím ve FN nebyla, ale holky ti určitě se vším poradí 😉
Ili5, tak jak jsi včera zvládla plný dům lidí? Ještě vyspáváš? 😀