FN Olomouc, začátek v lednu, věk nad 30

sara.max
29. pro 2008

Ahoj všem,

tak jsem se rozhodla začít nové téma, protože věřím, že nás je tu hodně, které čeká první IVF, bez předchozích zkušenností s čímkoliv podobným. Abych pravdu řekla, jsem už sice starší, letos v létě mi bylo 34, ale taky už mám doma 2 děti v pubertálním věku. Jak už to bývá po prvním nevydařeném a velmi bolavém manželství a rozvodu se mi do života "připletl" jeden báječný človíček a chtěli bychom všichni čtyři ještě mimísko. Bohužel manžel je na tom dost špatně se spermíjkama a tak je rozhodnuto. Po všech vyšetřeních jsem už nafasovala léky a cca 14. ledna začínám. Abych pravdu řekla, dost se bojím, především z hormonálních změn, které mě čekají. Prosím prosím, je-li tu některá, která mě "u toho" může "držet za ruku", tak se těším na pokec. 🙂 🙂

sara.max
autor
1. únor 2009

ale připadám si nějak jiná, jako by mi ani nevěnovali dostatek pozornosti. ☹

sara.max
autor
1. únor 2009

sukubko, taky už to máš za pár. Vždyť už ve středu zase budeš o kousek dál 🙂

sukubka
1. únor 2009

to určitě tak není.jen třeba ze začátku nemusí být tak časté kontroly a u konce si tě určitě budou hlídat neboj a kontrol bude že jich budeš mít po krk 😉

sara.max
autor
1. únor 2009

máš pravdu. A ty chodíš do práce nebo jsi doma?

sukubka
1. únor 2009

jsem na neschopence už od 1IVF zrovna mi skončila v práci smlouva tak mě nechal doktor doma a říkal že uvidíme jak dopadne 2ivf že si zatím práci nemám hledat.Ale stejně se tak na netu dívám na volná místa,ale doufám že 2ivf výjde a já nebudu muset do nové práce a pak kdybych někam nastoupila abyl třeba KET nebo nějaké vyšetření řeknite v dnešní době v nové práci na začátku že jezdíte na IVF 😒

sara.max
autor
1. únor 2009

Tak to ti závidím. Já hrozně bojuji v práci. Řekla jsem to zavčas, už někdy srpnu, ale stejně je to bída. Pořád mi dávají najevo, že je to moje snažílkování hrozně obtěžuje. Zítra jdu ještě na 2 dny do práce a hrozně se bojím chřipky. Při mém štěstí ji určitě chytnu a z těhulkování bude tak akorát .... ☹

sukubka
1. únor 2009

jo to jsi psala že si se rozhodovala jestli být doma nebo v práci.Chápu že je to složitý a že s nima chceš být zadobro,ale já bych tedka jak sou ty chřipky tu práci moc neriskovala.

sara.max
autor
1. únor 2009

ono se to hezky řekne, ale hůř udělá. Nechávám to až na ráno, stejně se tam musím ukázat, tak uvidím, jak se budu cítit. Neumím být sobecká a snažím se pořád se všemi být zadobro. No nic, každopádně ti teď hrozně závidím 🙂 Ale v dobré samozřejmě. 🙂 🙂 🙂

sara.max
autor
1. únor 2009

tak ja už mažu do postele. Ráno brzo vstávám. Dobrou 🙂

Olmi a ještě jednou hodně štěstí na zítřek.

sukubka
1. únor 2009

sara max dobrou noc 😉 a děkujem

olm
1. únor 2009

Diky vsem za zitrek, podam pak zpravu.

A ze me boli pul zadku = to je z Pregnylu - a to me boli vzdycky 😀 , jsem citlivka a navic tentokrat mam 10000 jednootek. Ale nic hroznyho 😉

Sari, mas jiny protokol nez ja, proto jsi jeste nebyla na kontrole a taky oproti me mas pidi davky - jsi v poradku- tak nestresuj, Dr. Dostal moc dobre vi, kdy si koho pozvat 😉

Sukub, mela jsem vsechny dny 225jGonalu + Luveris + 4x Cetrotide. Takze davky myslim solidni 😒 Ale nic to se mnou nedela. Zadne depky, uplakane stavy, hysterie...........Troufam si rict, ze jsem srovnanejsi, nez v beznem cyklu.

A na neschopence budu od zitra. Byla mi nabidnuta pri 2,kontrole - tzn.6DC, ale odmitla jsem. Nic mi neni.

Zatim cau.

sukubka
1. únor 2009

olm ahojík a na zítra držím pěstičky!pokud uvidíš holku v bílé bundě sem to já mrnu na tebe že ti držím pěstičky 😉

olm
1. únor 2009

Dik 😎

sukubka
1. únor 2009

tak holky dobrou noc a co mají zítra nějaký testy nebo návštěvu v Car tak jen a jen pozitivní správičky!dobrou

sara.max
autor
2. únor 2009

Dobré ráno berušky 🙂 ,

tak tu máme nový den. Já za chvilku utíkam na krev, kvůli předoperačnímu vyšetření. Snad nebude zbytečné. Jinak moc myslím na Olmi, už to ma v tuhle chvíli za pár 🙂 . Ať to holka dobře zvládne.

Vám všem přeji pěkný den 😉 😀

mufy
2. únor 2009

Ahojky holky,

Olm držím ti peštičky,ať je co nejvíc kvalitních vajuch.Teď už jsi určitě dávno po OPU.Pak napiš,jak přijdeš domů. 😉

Já zkoušela včera test,abych věděla, jak hodně a dlouho se drží Pregnyl v těle a musím říct,že se drží hodně.Včera jsem byla 5.den po injekci a čárka na testu byla krásná a silná. Takovou jsem ji ještě nikdy neviděla.Kéž by pak byla i tak silná,aby ohlašovala těhu. 😵

olm
2. únor 2009

Ahoj holky, jsem doma.

Vajicka mam nakonec jen dve.
Dr. rikala, ze snad budou zrala - takze se asi pripousti i moznost, ze nebudou? Asi jo. Dohodli jsme se na ICSI. Ve stredu mam volat, pokud by se neco delilo, nebudeme cekat a ve ctvrtek sup zpatky. Ted jsi jdu lehnout, nejak mi nejde sedet Oproti minulejsku je mi mnohem lip, bricho je snesitelny a jde mi i chodit na WC. 😉 Minule to byl horor. Ted se citim fajn.

Zatim ahoj, kouknu odpoledne.

mufy
2. únor 2009

Olm uvidíš,že vydrží.Budou to bojovníčci. 😉

Když jsem byla poprvé na OPU a měla 28 vajuch,tak mě břicho bolelo jak blázen,ležet ani sedět jsem nemohla a jít na záchod hrůza.Po 3 dnech to teprve povolilo.Po druhém OPU jsem měla 6 vajíček a už to bylo o něco lepší,břicho bolelo snad jen 1 den. Tak hleď odpočívat a ve středu měj pro nás dobré zprávičky.Já to měla při druhém IVF jako ty.OPu v pondělí, ve středu jsem si měla volat a ve čtvrtek byl ET. 😉

s9480
2. únor 2009

Děvčátka tak Vám držím lalečky ať jsou ty transfery úspěšné tfuj tfuj
Saro sakdyš přece je pro tebe mimčo důležité tak se vyprdni na reakce v práci 😠 , nikdo ti nemůže kecat do soukromého života, a nemyslím že by se u tebe něco zanedbalo, každá jsme jiná a dr. dobře ví proč máš dlouhý protokol 😉

monali
2. únor 2009

ahoj zdravím všechny,
Olm, uvidíš bude to v pohodě, 😉 a je to pořád lepší než kdyby bylo třeba jenom jedno - tak se to stalo mi,
při prvním pokusu - to už ani nebylo z čeho vybírat ☹ . Teď hezky odpočívej ať se dáš před ET do kupy
a hurá do toho.
Zatím se loučím, jsem v práci a jen tak nakukuju 😉

klymene
2. únor 2009

ahoj holky vy jste toho nakecali 😀

hlásím se po pár denní pauze chytla jsem někde bacila a měla 3 dny 40 horečky hrůza a hnus nemohla jsem sama dojít ani na záchod fujjjjj dnes už horečku naštěstí nemám takže zítra hurá do práce....

olm: neboj všechno bude v pohodě já měla po OPU jen 3 vajíčka a 2 se oplodnili takže neztrácej naději určitě se to povede a ve čtvrtek je už budeš mít u sebe 😉

sara.max: dávej na sebe pozor a hlavně nesmíš být nemocná!!!! jak si na tom ze stimulací kdy máš kontrolu a jak se cítíš?

sara.max
autor
2. únor 2009

Ahoj Klymene, snažím se to nějak ustát. V práci jsem bohužel být musela, ráno jsem se skrz to pohádala i se šéfkou. Zítra už ale nejdu, to jsem si vydupala. teď sedím u horkého cibulového čaje se šalvějí a heřmánkem a snažím se zaplašit případné bacily 🙂 . Jinak mohu doporučit, je to moc dobré a hlavně to pomáhá bez léků. Kontrolu mám ve středu, první od začátku stimulace. Cítím se dobře, řekla bych až moc. Nic mě nebolí a netrápí. Vlastně jako by se nic nedělo.

sukubka
2. únor 2009

Takže holky:Na 9h jsem byla obědnaná ve FN na řadu jsem se dostala v 11h(jj ty čekací doby).
Takže 9.2 máme jít s manžou na genetiku(výsledky mají prý rychle do 10dnů mi je pak pošlou i domů)
19.2 mám jít ještě na ultrazvuk štítné žlázy k vůli trochu zvýšenému prolaktinu,rači na ni beru ten Dostinex.
25.2 jde manža na urologii k vůli spg 3.59mil/ml 51%pohyb

Ale už sepsaná žádost na pojištovnu 😀 za 4dny má dojít mrcha,vyfasovala sem ještě jedno plato antikoncepca a od další mrchy už jedu rovnou do car na ultrazvuk a píchnout první injekce 😀 vyfasovala sem všechny léky na stimulaci mám jakýsi GONAL,OVITRELLE,DIPHERELINE,PREDNISON.

hodím si pak fotečky do albíčka!ale ty věčný testy mě se..u!

holky byl z vás něčí manža ve FN na urologii?

sara.max je dobře že budeš doma 😉 rači neriskuj
olm neboj bojovníčci vydrží a kolik bylo při stimulce vidět folíků 2?

petista
2. únor 2009

Ahojky,

Sukubko, můj manža byl ve FN na urologii, říkal, že to bylo v pohodě. No hlavně se musí chlap obrnit na ohmatávání intimních partií jiným chlapem, pak UTZ.
Jinak je fajn, že už se ti to rýsuje, my čekáme na výsledky z imuna a 6.3. jdeme na konzultaci, co dál. Podle doporučení možná laparka, ale určitě bych chtěla zvládnout lázně před dalším pokusem. Ten mám naplánovaný na červenec, jelikož jsem si projížděla statistiky, a květen a červenec jsou nejúspěšnější, nicméně liší se to jen pár procenty.

Saro, před takovým dobroučkým čajíčkem bacily určitě utečou. S problémy v práci jsem to měla velmi podobné, při mém pokusu klienti odmítali pochopit, že jsem se jim věnovala třeba rok a najednou nemůžu být při závěrečném jednání. Moc mi to na klidu nepřidalo, ale v určité fázi jsou priority jasné. Aspoň všem holčinám tady.

sara.max
autor
2. únor 2009

sukubko, byl a než tam šel, dva dny s ním nebyla řeč 🙂

Ale jinak prý byl statečný a proběhlo to dobře.

monali
2. únor 2009

ahojky,
sukubko, to je fajn ,že už se to rozjíždí 😉 teď u to bude utíkat rychle a najednou tu bude OPU a ET.
Potom podrobně hlas jak to všechno probíhá, ať vím na co se připravit.
Saro, já už jsem stimulovala 2x a ani jednou jsem taky nic necítila. Prostě normálka, žádnné plačtivé stavy,nálady,
dokonce ani nafouknuté břicho - i když to moje je jako nafouknuté pořád 😀
Peti, zdravím a jak ve statistice úspěšnosti dopadl březen a duben, tak nějak bych viděla termín mojeho IVF. 😉

jinak já jdu k Dostálovi teď v pátek, už bych měla mít všechny výsledky, tak snad taky už se u mě začne něco
dít, už chodím do OL od září a zatím nic. A navíc se mi blíží narozky a padá na mě , že už jsem stará , a tak... ☹
ale to zas přejde 😉

sukubka
2. únor 2009

holky děkuju a petista jak ten ultrazvuk dělají 😉 sem tele vím ale manža se pořád ptá je děsně nervozní už ted bude s ním do 25února k nevydržení 😀

monali neboj určitě budu pravidelně podávat správičky

holky co jinak nového?

sara.max
autor
2. únor 2009

monali, jak to trvá dlouho, když těhotenství zamlkne (opravdu je mi to moc líto ☹ ) než se může jít na další IVF?

monali
2. únor 2009

Někde jsem slyšela že by se mělo 3 měsíce počkat, ale z vlastní zkušenosti to nevím, protože mě to tak
odradilo, že jsem si dala pauzu.. Navíc jsem řešila i změnu CAR, tak i když jsem to nějak neplánovala ta pauza trvala
skoro rok než sem začla chodit do OL.

olm
2. únor 2009

Cau 🙂

Sukub, na utz byly 3 folici skoro stejne velici a jeden trocha mensi. jen ve dvou bylo vajicko, dalsi byly prazdne 😒
Sari, muj pritel na urologii byl a zvladl to a to dokonce s medikama 😀

Dnes me ale dostala Dr., spermio mu slo o pulku dolu = co se mnozstvi tyce.
A na genetiku, to jste chytli pekne rychle termin, super!

Sukub, nestala jsi kolem 11 u okynka? Byla tam nejaka holcina v bile bunde, ale ja se soustredila na to, at v poho projdu chodbou a jsem rychle venku 🙂 😀

Jo a taky jak se divam na fotku, tak mam pocit, ze tam byla rano i Lajci 😀 😀 😀

Haha, premyslim, koho jsem jeste dneska videla, hahaha 😀