FN Olomouc, začátek v lednu, věk nad 30

sara.max
29. pro 2008

Ahoj všem,

tak jsem se rozhodla začít nové téma, protože věřím, že nás je tu hodně, které čeká první IVF, bez předchozích zkušenností s čímkoliv podobným. Abych pravdu řekla, jsem už sice starší, letos v létě mi bylo 34, ale taky už mám doma 2 děti v pubertálním věku. Jak už to bývá po prvním nevydařeném a velmi bolavém manželství a rozvodu se mi do života "připletl" jeden báječný človíček a chtěli bychom všichni čtyři ještě mimísko. Bohužel manžel je na tom dost špatně se spermíjkama a tak je rozhodnuto. Po všech vyšetřeních jsem už nafasovala léky a cca 14. ledna začínám. Abych pravdu řekla, dost se bojím, především z hormonálních změn, které mě čekají. Prosím prosím, je-li tu některá, která mě "u toho" může "držet za ruku", tak se těším na pokec. 🙂 🙂

lenkacar
15. zář 2010

dyny taky myslim že je to spíš lepší cítit břicho a i hnědý výtok není na závadu co jsem vypozorovala ..

petulka22
16. zář 2010

Dobré ráno holky, všem vám moc děkuju za držení pěstiček a za podporu. Včera jsem si pobrečela, ale jde se dál, nic jiného mi ani nezbývá, zatím s tím nepraštím. Takže s váma zůstávám. 🙂
Jak jsem tak naráz vysadila všechny ty hormony, tak mě pěkně bolí palice, mívám migrény na začátku a konci cyklu, takže trpím..
Any 10 - taky jsem uvažovala o změně centra, ty čekačky na ultrazvuky a tak jsou vážně děsné, ale zase přístup doktorů mi ve FN vyhovuje, asi zkusím ještě jedno IVF tam. A Ty o tom uvažovat nemusíš, jsi těhu a basta! 😉
Holky, mám možnost jít do poradny ještě na konci září, jedna paní asi pustí termín, jen nevím, kdy po KET se může jít do dalšího IVF, jestli se musí čekat 3 měsíce nebo stačí třeba jen měsíc?
Nani, Ty se opatruj, už ať je vše dobré, už to máš za pár. 🙂
Tak pěkně všechny těhulkujte, přeju pěkný den. 🙂

lenkacar
16. zář 2010

peti u nás v car můžeš další měsíc pokud je dobrá slíza..já taky uvažovala o změně caru jenže vše je tak daleko a nevim jak to skloubit s prací ..nejde to prostě .. ☹ peti jsi velmi silná žena ..

monali
16. zář 2010

dobré ráno 🙂
tak jsem doma a docela si to užívám. sice ve mě trošku dloube myšlenka jestli jsem přece jenom neměla chodit
do práce, ale myslím že raději ne, Hodně práce by mi nevadilo po akci to tam bude hlavně honička a stres.
ET proběhl včera v pohodě, zavedli mi 2embryjka 7buněčné, a teprve se uvidí jestli ty další 2 půjdou zmrazit.

je, někdo u nás zvoní, tak to dopíšu později

petulka22
16. zář 2010

Leni, prdlajs silná žena... HAHA.. kdybys mě viděla včera.. Ale mám tady ve vás velkou podporu.. 🙂
Monali drž se, sedmibuněčníčci jsou super! 🙂

s9480
16. zář 2010

Moni držím palce 7bb je super tak ať zabojují 😉
tak jsem teď volal do FN, dr.Obornou mi ani nedali že má poradnu, dali mi nějakou jinou dr. myslím že sestra říkala Michová? a chudína bylo těsně po oparaci ale komunikovala se mnou 😉 , tak napřed řekla ať Fraxiparin už nepíchám ale Duphaston beru až do 25DC, ale když jsem jí zdůraznila, že na IUI jsem byla už 9DC a ne standartní 14DC tak mi řekla ať se řídím tím jak mi to Oborná předepsala, no tak teda jo ale dle své úvahy jsem si to upravila a Duphaston budu brát aspoň do 25DC protože mrcha (pokud přijde 😉 )tak chodí tak do3 dnů od vysazení a kdybych ho vysadila už 20 DC tak bych měla mrchu brzo ☹
Peti správný přístup, otřepat se a jít dál

lenkacar
17. zář 2010

moni 7buněčný jsou dobrý ..a platila jsi zamřažení? když neví jestli půjdou zmrazit .. 😒 zmrazit jde všechno ne?

marcajda
17. zář 2010

ahojik děvčata, to máme krásně a ještě k tomu pátek 🙂 teda až na to, že mám víkend službu a mám tu naplánováno spoustu práce..

moni, hladíš? přemlouváš? určitě ano. doufám, že už si mimíšci vybrali ten správný flíček na zabydlení a ted se už zavrtávají. udělají tím nám všem radost. a ze ji potřebujeme. těch zklamání tu už bylo dost, tak at se prďolky pěkně snaží 😀

Peti, to je krásné, že ti jsme oporou, to je snad jeden z úkolů takové diskuze 😉 teda, jsem za ni i ráda, protože jsem se tu moc dozvěděla. Neboli jsem předtím nevěděla vůbec nic..
a jak ti je, už tě trápí mrška? tu migrénu ti teda vůbec nezávidím, já mám někdy jen tlaky, když se mění počasí a je to hrůza, takže migrénu si ani neumím představit. já bych tu možnost schůzky využila. třeba se tam domluvíte na jiném postupu, třeba jen na té minimálce, ta by snad mohla jít udělat rychleji, ne? a nebo ti už naplánuje léky a počkáte na ten správný cyklus a nebude zdržování. at už ti to v tom bříšku roste 😉

esíčko, tak ti doktorka michnová moc neporadili. ale myslím, že sis poradila dobře 😉 a jak se cítíš? něco nového? mě dnes trošku pobolívá břicho, ale jinak vůbec nic.. kdyby se to povedlo, tak si myslím, že už by mě bolela prsa, takže smůla..

no, jdu pracovat, zatím pěkný den 😀

marcajda
17. zář 2010

a co Dyny, jek to tobě utíká? co to bolavé břicho? moooc ti držím pěsti.

lenkacar
18. zář 2010

hezký víkendík všem ,u nás je krásně ..frišno ,ale slunce svítí ,je to pěkný a já už jsem doma juchůůůů---z práce a celou neděli na nic nehrábnu..

marcajda
18. zář 2010

hezký vikend i tobě 😉 tak já si práci budu užívat do 6..ale konečně tu je klid, tak mi to ani nevadí. mohu odpočívat. doma řádil zedník, tak asi bude velké uklízení.
je fakt krásně. a jak se dnes prodávalo, chodili lidi?

lenkacar
18. zář 2010

ale jo docela to šlo ,nikdo mě nevytočil.. 😀 u nás jsou taky zedníci a ty co dělaj střechu ,ale není to firma samej voják co to dělá melouchově a taky to tak vypadá ,vysíračky jak to bude za sobotu a nakonec maj skoro půlku a je tma ,takže vaření ještě na zítra ,bože mě klepne .. 😝

marcajda
19. zář 2010

leni, tak u mě si zedník po sobě uklidil sám 😉 tak jsem to jen vytřela a šla přát mamce k svátku. to bylo fajn. a pak jsem koukala do noci na primu na Banderase, takže dnešní vstávání do práce bylo supr..ale ještě tu uklidím a domů.budu sice uklízet dřevo, ale je tak krásně, že mi to ani nevadí 😉

no a jinak se pořád pozoruji a pořád ne a ne nějaké příznaky. sem tam mě něco píchne, ale nevím nevím.. 😉
jsem moc zvědavá co esíčko. kéž by jí to vyšlo!! A Dyny a Monali.
a taky jak je Petulce. to mysel být smutný víkend.. ale příště to už vyjít musí!!

marcajda
19. zář 2010

a co @any10, to už je osmý den, to už by mohlo být i testování?

lenkacar
19. zář 2010

marci na příznaky kašli já je měla a nic a bylo to vše z těch srajdiček co jsem k tomu brala ..pálení žáhy ,blbě od žaludku ,klasika těhu příznaky a nikdy nic ,takže tomu bych nepřikládala příznaky .. 😉 prý to dělá i utrogestan 😝 ,no jsem zvědavá komu se zadaří 😵

lenkacar
19. zář 2010

nepřikládala bych význam .hahaha už mi taky hrabe 😀

marcajda
19. zář 2010

no, jen si poručit ha, ha.. 😀 když mě taky už z toho všeho trochu hrabe..

lenkacar
19. zář 2010

a myslíš ,že se divim? ne..hrabe nám tu všem.. 😀

s9480
19. zář 2010

Ahoj holky tak slunečný víkend utekl jako voda a zítra zase huráá do práce 😒
Marci jsi hodná že tak na nás myslíš, u mě nic nového, každý den je mi zle aspoň chviličku a vždy v jinou dobu, prsa bolí, občas dloubne i dole, ale snažím se to vše ignorovat, protože.............no známe to, a navíc myslím, že vše je to práce Duphastonu 🤐 , no uvidíme , dle mého plánu zítra beru poslední Duphaston no a pak se cca do 3 dnů uvidí, dnes jsem 20DC
Marci neházej flintu do žita na příznaky je ještě dost brzo
tak děvčátka jdu do sprchy a ulehnout k TV, skončila jsem s úklidem a nějak mě pobolívá spodek, asi se už hlásí mrcha ☹ mrcha jedna 😎

lenkacar
20. zář 2010

čus holky tak je tu další pracovní týden.. 😒 mě teda práce nešlechtí ,mě přímo sere .. 😖 tak se k vám chodim uklidnovat a dobíjet energii a pomaloučku si rovnam v hlavě co dál.. 😉 ,je teda fakt ,že tahle diskuze je nějaká hodně pozitivní v současné době,že sem chodí samý fajn lidi ..možná mě nakonec k něčemu nepřímo přemluvíte .. 😝

monali
20. zář 2010

ahojky všem, 🙂
u nás je dneska nádherně, vlastně celý víkend bylo taky tak, Úplně miluje tohle podzimní počasí, jenom aby vydželo
dlouho 🙂
Dneska jsem si byla u svého gynekologa pro nemocenskou, byla jsem s ním domluvená, že mi to napíše zpětně,
od toho minulého čtvrtku, tak mi to tak napsal. Vycházky mám od 8 do 20 hod, to je taky super, aspoň můžu pobýt
u našich na zahradě a nemusím se bát kontroly, v tomhle tom jsem strašná posera 🙄 Když jsem měla vycházky
do 13hod, tak už minutu po jedné jsem úplně viděěla kontolora jak stojí u nás za dveřmi) 😀 I když jak jsem mu
říkala o vycházky, tak na mě hleděl, co jako chci, že prý mám ležet. Ale co vím tak už v gyncentru mi tvrdili, že právě
jenom ležet taky není dobré, že se sliznice neprokrvuje. tak jsem z toho trošku zmatená, ale jakž takž jsem ležela ty první tři dny, a teď se prostě šetřím, ale doma funguju normálně. 😉
Jinak mi to zatím utíká nějak pomalu, zdá se mi že už jsem doma dlouho a přitom jsem teprve pátý den od ET. Jak
jsem si říkala, že budu v klidu a pohodě, tak už mě to zase chytá. Na WC se hrozím co uvidím, navíc se sleduju, už
asi třetí den mě pořád píchá ve vaječníkách, jako by se mi chtěla rozjet MS a utrogestan to držel. No prostě pako,
asi mi chybí pořádná práce 😠

@marcajda jojo hladím , povídám si. Moc si přeju aby tohle září bylo konečně to správné plodné pro všechny. A to
byl teda šikovný zedník když si po sobě uklidil. nám když vyměňovali okna tak nadělali akorát kupu bordela a šli o byt dál 😠
@lenkacar to je správné Leni, choď sem dobij baterky a jdi pomaloučku do toho. A s tou prací tos napsala dobře 😀 já když si představím jak tam šéf pobíhá a ječí že je všechno špatně a jinak než chtěl tak jsem ráda že tam nejsem
@s9480 Esíčko tak třeba se tentokrát mrcha nedostane ke slovu, ale už jenom tak provokuje, držím palce, i když
sama tady vyvádím 😀
A co je nového u Any a Dyny, kouknětě holky a napiště 🙂

nana.76
20. zář 2010

monali přeji ti hodně štěstíčka at vam to vyjde a hyčkej mimísky 🙂 🙂

petulka22
20. zář 2010

Ahojky holky,
tak já hlásím, že už si od soboty pěkně mrchuju, bylo to s bolestí hlavy po těch všech práškách, co jsem brala, ale už je to dobré a už se zas pomalu začínám "těšit" na další pokus.. Je ale pravda, že tak, jak jsem doteď pořád věřila, že jednou to vyjde, tak už nevím, nevím.. Uvidíme, co pan docent vymyslí..
Jinak o víkendu jsme byli v Praze za bráškou na festival vína, tak jsem si po dlouhé době bez pití dala aspoň vínečko.
😎
Esíčko, Marci, mrcha už třeba nedorazí a bude to.. 🙂
Monali, odpočinek závidím a přeju, ať už do práce nemusíš! 😉
Taky jsem moc zvědavá co Any a Dyny, holky, někomu to přece vyjít musí!!! 🙂
Nani ahojky kočko, Tobě se to šíleně krátí, to je bezva, za chvíli budeš mít babulku u sebe.. Hlavně, ať je vše OK!
Leni, s tou prací a nešlechtěním se připojuju všema deseti!! 😀
Tak se mějte, jdu zase makat, mám odpolední, tak si to tady užíju.. 😎

any10
20. zář 2010

☹ Ahoj holky,
diky moc, ze na mne myslite. Jsem dnes 9 den po ET, ale zadne priznaky tehu zatim necitim ☹ . Minuly tyden jsem si vzala par dni volno, ale od ctvrtka uz chodim do prace. Doma bych se asi jenom nervovala a kontrolovala..ale musim se setrit, i kdyz nemam fyzicky namahavou praci, protoze delam v kanclu, tak zase tam je obcas pekny stres...
Petulko, a kdy Te ceka dalsi pokus, jdes do poradny na konci zari?
Dyny, jak jsi na tom? Jsem o den napred..na krev jedu 27.9., tak se tam treba potkame..
Monali a S9480 preji hodne stesti, at to tentokrat klapne..aspon jedne z nas se to musi podarit.
Zbytek moc zdravim..Holky, kdy si myslite, ze bych mela testovat?
Mejte se moc hezky, ja se jdu ted na chvili provetrat ven.
Dam vam pak vedet, jak jsem dopadla..hezky zbytek dne.. 🙂

dyny
20. zář 2010

Ahoj holky,
taky děkuju, že jste si na mně vzpomněly 🙂

U mně se zatím nic neděje 8.den po ET s PK 5dní - jak mě bolelo to břicho, tak to za 2 dny přešlo a už mi nic není. Vůbec nic, tak nevín, nevím...
No podle minulého pokusu, kdy to nevyšlo bych zítra začala špinit a ve st bych to dostala, takže mám už strach.

Mony já mám taky neschopenku od mého gyn. a vycházky do 18 takže taky super 🙂
Any jj to se tam potkáme - mám jet taky tak. A s testováním nevím, možná už by se něco vyklubalo 😉
Všem držím palce MOC - někomu to určitě vyjde - mohlo by nám všem, že 🙂

lenkacar
21. zář 2010

holky a co jste řekly v práci? 😕 mě při druhém pokusu utroš zadržel menses 17dní ,ale už mě bylo tak zle ,takový bolesti jak to nemohlo ven ,že jsem se už modlila ,at je po všem.. 😖 ,dyny počkej na 10den to už bude tutovka.. 😵 ,holky a fakt na příznaky nedejte ..

s9480
21. zář 2010

Any10 to je v háji ach jo no teď je to na Dyny, holka ty nás napínáš, já už bych testla co 😉 ?
moc držím palce , sakra už tu smůlu někdo prolomit musí dyť to je bída
no já jsem dnes už bez Duphastonu tak uvidím zda ještě dorazí MS 😉 , Leni dřív mi dávali taky Utroš, ale při zavádění jsem měla šílené svědění a když jsem ho polykala tak mě po něm strašně bolel žaludek, takže teď s Duphastonem to byla pohodička, no nevím ale začínají mě bolet stehna - u mě známka toho že přjde mrcha tak počítám tak čtvrtek pátek ☹ ach jo ach jo
apoň že je tak krásně 😎

petulka22
21. zář 2010

Holky, sakryš neplašte... dokud neuslyšíte, že HCG je negativní, pořád jste těhotné! Já bych vám to tak moc přála aby to vyšlo... potřebujeme, aby to tady už někdo konečně rozjel!!
S tím testováním já jsem srab... U IVF jsem testovala asi 10den po ET, byla ve mně malinká dušička a taky bylo proč, na testu sněhobílo.. Teď jsem se na to vyprdla, stejně jsem si myslela, že nic a takyže jo.. Ale v tom dubnu se mnou byla paní, která neměla na testu nic a čeká dvojčátka, jak tady psala Nanuš, takže s těma testama, nevím, nevím.. Ale rozhodně od toho nikoho neodrazuju! 🙂
Leni, u mě v práci nikdo nic neví, vždycky si vymyslím, že jdu někam k doktorovi, sice je to děs, že jsem pryč třeba 3 hodiny, protože ty ultrazvuky jsou ve FN na dlouho, ale co... Jinak dělám od nevidím do nevidím, já jsem takový zodpovědný blbec.. Jo a na OPU a ET dovču a druhý den hybaj do práce... A Utroš mi mrchu taky nikdy nepustí, až tak 3dny po vysazení..
Nic, zase jdu makat, holky držte se!!!

marcajda
21. zář 2010

aho děvčata, teda, pěkně v tom lítáme 😀
ale jak píše Peťka- dokud není test z krve, tak je šance!!
jejda, jestli se pozorujete tak jak já, tak hrůza 😉 a my máme zrovna v práci začatek veliké rekonstrukce a stěhujeme každý den zvířata a honíme se, no klid žádný.. a doma taky stavba..a dřevo musím uklidit. no docela si tentokrát to očekávání užívám. ale pořád v koutku doufám, sem tam mi nějaký ten pocit probleskne.. však víkend to vyřeší..
a nebo mě paní doktorka Oborná vrátí do reality už v pátek...

děvčata, 10dní poET, když tam byl pregnyl, je ještě brzy, to jsou pak falešné naděje a pak to moc bolí.. oni ví, proč říkají 14dní..
esíčko a já věřím, že tvé příznaky mršku nevěští, my si budeme pěkně spolu užívat jiné stavy!!

stejně jako any10 a dyny. pěkně ve dvojicích!!

a k monali nějakou těhulku taky seženeme a nebo bude muset čekat dvojčátka, at to tu máme pěkně spárované!! a další páreček by mohla být Peťka s Leny 😉 😎

peti, hlavně, že mrška přišla, když už to tak dopadlo, žes nemusela po dalších injekcích..je fakn, že už se ti malinko ukazuje těšení na dakší pokusy!!

dyny
21. zář 2010

Ahoj holky 🙂
Marci moc pěkně's to vymyslela - mohlo by to tak dopadnout 🙂 Marci a ty jdeš v pátek k Oborné proč? na konzultaci?

Peti já jsem právě taky srab na testování - furt si říkám, že dokud nepřišla m. tak je to dobrý. Ale mám už nervy solidní - dneska v noci se mi zdály samý příšernosti...

Lenuli já jsem to v práci řekla mé nadřízené - máme to do OL přece jen skoro hodinu cesty a na doktora máme z práce 2 hoďky - takže jsem musela s pravdou ven za ty 2 hoďky bysme stihli tak cestu, ale víš jak to s čekačkama ...a navíc se za mně musí vždycky dávat zástup - učím

A utrogestan mi ještě nikdy ms nezastavil, tak se zítra uvidí, no jsou to fakt nervy ... Holky já bych tak strašně chtěla, aby to vyšlo - ale to všecky znáte - to vám nemusím vykládat - no doufejme, že jednou nám to všem klapne 🙂