FN Olomouc, začátek v lednu, věk nad 30

sara.max
29. pro 2008

Ahoj všem,

tak jsem se rozhodla začít nové téma, protože věřím, že nás je tu hodně, které čeká první IVF, bez předchozích zkušenností s čímkoliv podobným. Abych pravdu řekla, jsem už sice starší, letos v létě mi bylo 34, ale taky už mám doma 2 děti v pubertálním věku. Jak už to bývá po prvním nevydařeném a velmi bolavém manželství a rozvodu se mi do života "připletl" jeden báječný človíček a chtěli bychom všichni čtyři ještě mimísko. Bohužel manžel je na tom dost špatně se spermíjkama a tak je rozhodnuto. Po všech vyšetřeních jsem už nafasovala léky a cca 14. ledna začínám. Abych pravdu řekla, dost se bojím, především z hormonálních změn, které mě čekají. Prosím prosím, je-li tu některá, která mě "u toho" může "držet za ruku", tak se těším na pokec. 🙂 🙂

s9480
4. bře 2011

Peti 6 je dobré číslo, na co by ti jich bylo víc když budeš na sále v pondělí na ET naposledy a to budeš potřebovat max. 2 embryjka 😉 , sakryš prolom to tu už - a dej nám vědět jak se broučci dělí
no jsou ti chlapi hrozní, mého obtěžuje že musí jet 1x autem 20km pohrát si s pinďourem aby odevzdal výsledek ale že my podstupujeme operace, ob den roztahujeme nohy na vyšetření, pícháme do sebe všemožné srač....toto všechno kdyby bylo na nich tak za chvíli vymřeme,ale to je dávno známo 😒
Nany moc Vám to oběma sluší, a´T se prďolka brzo uzdraví
Leni tak tfuj tfuj 😉

lenkacar
4. bře 2011

@monali jo moni asi první týden v dubínku,já měla taky divinu při minulém ketu a estrofem a hodně se mi po něm točila hlava,tak se na to ani netěšim ,ale musim to vydržet

marcajda
4. bře 2011

@petulka22 to jsou dobré zprávy Vinetů 🙂 tak at se prďolkové dělí o sto šest! jsi fakt dobrá, sama do zadku, br..teda do chlapa, to bych taky v klidu a s vnitřní radostí 🙂
@nana.76 je krááásnááá 😀

marcajda
4. bře 2011

holky, jenomže naši chlapové to prožívají úplne jinak a přece to mají mnoooohem těžší než my.. 😀 vemte si, jak je zdolá kašílek a rýmička a natož takový náročný odběr 😀 😀 😀

lenkacar
5. bře 2011

@marcajda udělaj si dobře a ještě je to namáhá ..fakt k politování to máš pravdu .. 😖 😀 😝 jinak přeju hezký víkend všem peti tobě obzvlášt přeji kráísné dělení a potom nadělení do bříška

marcajda
6. bře 2011

@lenkacar ahojik, tak jak je po tancování? fakt jste zvládli dva po sobě? vytancovaná? my se doma léčili z chřipečky, ale snad se to už lepší 😀
esíčko, tak Jeseníky jsme neprubnuli, tak to bude na tobě. hlavně at se vám tam líbí!

Peti, a jak se cítíš ty? kdy jdete pro mimísky? zítra? a jak se jim daří? volala jsi tam? kéž by byl i nějaký sněhuláček na příště 😉 třeba za rok, za dva 😉

lenkacar
6. bře 2011

@marcajda čusík ,no v pátek nic moc a taky jsme se šetřili na hlavní plesík včerejší a ten se povedl.šli jsem odtud po 3hod- po svých ,takže gut ,ten chuchel na hlavě ráno bych vám přála vidět ,měla jsem nadělané vlasy a myslela jsem ,že si ani nelehnu jak to stálo ,když jsem vyndala těch 20sponek

marcajda
6. bře 2011

@lenkacar tos musela být kocka! a mělas holá ramena? si tě tak nějak představuji 😀
já byla v pátek u kadeřnice, nechala tam 550 a skoro to není poznat. teda, dělala mi melír a střih byl udržovací, tak jsem vlastně spokojená.

lenkacar
6. bře 2011

@marcajda nene měla jsem bordové šaty a s rukávkem ,horejšek leslý chlup a pod kozíštatama volné dolu jinej matroš nemačkavej,vlasy do culíku navlněné a prameny kolem ušisek

marcajda
6. bře 2011

@lenkacar taky kóóčka 😀 😀 já nemám vůbec představu co bych koupila, kdybychom šli na ples 🙂 před 8lety jsem si koupila halenku se sukní, do oranžova, velké květy, krásné. a vydržely mi dodnes.. nejvíc si pamatuji, jak mi prodavačka říkala..vypadáte jako slečna Borhyová 😀 😀 no, to jsem je musela koupit, ne?

lenkacar
6. bře 2011

@marcajda tohle byly taky staré šaty ,akorát jsem jim nechala udělat rozparek a byly jako nové..a účes jsem měla zadara ..nepodařilo se mi vnutit kámošce ani korunku ,ale nejvíc měš nadchala ta mísa papáníčka na stole ,tak jsme pili a hodovali a tancovali ..paráda no

marcajda
6. bře 2011

jak si umíš poradit. však to taky není o šatech. nejkrásnější je, když některá večer přijde jako královna a pak odchází jako prasátko 😀 no, mlsání na stole, to je taky moje slabost. a jím a jím až není co.. to jsme byli před týdnem na chatě a málém bych pukla, ale jedla jsem a jedla..

lenkacar
6. bře 2011

@marcajda no jedna taková rusalka ,vlasy na prdel se tam válela ožralá po zemi ,taky mám ráda tyhle scénky,no ono je lepší papat ,když se pije ,že to neleze do hlavy ..a chlapi jsopu spokojený jak je co na zub

petulka22
7. bře 2011

Ahoj holčiny, koukám, že se tady probírají šatičky.. 🙂 Taky bych plesala, ale teď to nejde.🙂
Mám u sebe od 9hodin dva bobísky, šesti a osmibuněčňáka (mívali jsme max.7B), sliznice 7,9 což jsem neměla ani u KETu, tak z toho mám moc dobrý pocit. A holky, držte se, byly jsme na pokojíčku dvě a sestřička nám tam donesla přehrávač a celou dobu, co jsme tam po ET ležely, nám tam hrála relaxační hudba. Byla jsem z toho úplně mimo, bylo to fakt něco nečekaného a příjemného, ještě teď se culím. 🙂

lenkacar
7. bře 2011

@petulka22 no tak to je krásná zprávička ... a relax ..no úžasný

monali
7. bře 2011

ahojky 🙂
@petulka22 tak od rána sem nakukuju a konečně jsem se dočkala. Tak to je skvělé, zatím to všechno
fakt vychází dobře. Tak se všichni tři opatrujte, ať už spolu zůstanete. A ta hudba - to teda fakt čučím. 😵
Nám tak akorát sestřičky při minulém transferu nechaly pootevřené dveře a tak jsme 2hodky poslouchali jak
si stěžovaly mezi sebou na plat a všechno možné 😠 To teda žádný relax nebyl 😒

@lenkacar Leni ty teda musíš být vyplesaná pořádně a aspoň na měsíc dopředu. A co ještě plánujete nějaký
další plesík?
@marcajda Marci s oblečením na ples jsem na tom asi stejně, před 6lety, když se ženil bratranec jsem si koupila
sukni, halenku k ní jsem dostala od známé, protože jí byla malá a od té doby jsem v tom vymetla co se dalo.
Akorát teď netuším jestli se do ní ještě vlezu, - znáš to - ty materiály se pořád nějak sráží 😀

s9480
7. bře 2011

Peti super, embrouši ukázkový takže.... 😉 dnes ti k tomu ještě krásně svítí sluníčko co víc si přát moc držím palce ať to tu už konečně začneš...................// 😉 , úplně se mi vybavilo jakjsem byla na ET já, vidíš zrovna dnes je to přesně na den měsíc, sluníčko tenkrát taky krásně svítilo, ale ty budeš tentokrát úspěšná 😉
holky poraďtě ,mě pořád hlodá v hlavě ta laparka - Dostál mi doporučil je tu hysteroskopii, gyndař mě nahlásil i na laparku že po 6 letech snažení není co řešit, ale já pořád nevím, není to zbytečné??? podle mě nemám ani endometriozu, když jsem byla už 2x na kontrastní látce průchodnosti vejcovodů tak to bylo vždy ok, a 2x IVF stejně bez úspěchu a u toho vejcovody není potřeba tak si říkám že problém bude asi jinde než ve vejcovodech ☹
byly jste všechny na laparce??

marcajda
7. bře 2011

@s9480 já ne, tak neporadím.. já byla na té hysteroskopii..možná to znovu probrat s gynekologem? co vlastně od výsledků očekávat?? fakt nevím, taky by se mi nechtělo pod další narkozu a hlavně pod kudlu.. a nebo zavolej té sestřičce, jak jsi psala, že u toho dělá, třeba ti poradí nějaké zkušenosti?

@monali taky se ti sráží oblečení 😀 😀 ? a nejhůř, že přítel si libuje, že jsem konečně ženská.. no, za chvíli si prsa nahrne, kde bude chtít 😀 ale ne, zatím to tak divoké není, holt daň za hormony..

@petulka22 tak to se překonávaly, to je krásné. tak at to vyjde!!! to bych se s tebou radovala.moc ti to přeju 😉

lenkacar
7. bře 2011

@monali my už letos nejdem ..jsme vyplesaný až do aleluja

monali
7. bře 2011

@s9480 Esíčko mě poslala moje gyndařka na laparku před tím než mi doporučila CAR. Když jsme se snažili
a nic z toho , tak nejdřív poslala manžela na spermiogram ,(že kdyby byla chyba u něho ať mě zbytečně nemorduje
operací) ten je ale v pohodě, takže pak mě poslala na laparku, kromě běžného zkontrolování mi dělali i
drilling vaječníků - propíchají je , jestli třeba nenaskočí, ale nenaskočily tak nám nezbylo než jít do CARU.
Hysteroskopii mi doporučil Dostál až po 2.IVF a to ale spíše jen proto že to bylo poslední vyšetření, které mi chybělo. Našli v děloze malý polyp ale jestli to mělo až takový vliv na moje potraty těžko říct.
I když je fakt, že u tebe možná není nutná když stejně podstupujete IVF, ale zas na druhé straně měla bys obě
vyšetření udělané najednou a jistotu, že se nic nezanedbalo.

s9480
8. bře 2011

Holky díky za rady i když jste mi moc neporadily 😀 ale neva, asi na to půjdu a basta, a budu vědět, že už jsem FAKT pro to mimi udělala VŠE co bylo možné, dnes jsem si dokonce vyjela Jonášovu metodu početí - už mi fakt hrabe ☹ , a samozřejmě že mi dle něj vychází plodné dny na dny MS 😠 taky dobrý

marcajda
8. bře 2011

@s9480 to máš asi krátký cyklus, že? kamarádka z Javorníku se snažili dva roky a nic a pak podle tohoto to zkusili, vycházelo jí to myslím 4den menzes a uz mají dvě děti. a říkala, že to vyšlo hned první měsíc.. tak nevím.. já si to nepočítala 😀

s9480
8. bře 2011

Marci jojo cyklus mám kratší většinou 24-26 dnů, ale myslím že je to stejně blbost, protože do toho zadání dáváš jen datum místo a čas narození, délku cyklu jsem nikam neuváděla, takže......... navíc když si dělám ovu testy tak mi vycházejí už tak 9-10 den cyklu, ale je pravda že při MS mě ještě nenapadlo dělat ovu testy 😀
každopádně je fajn že to kámošce vyšlo

lenkacar
8. bře 2011

@s9480 mě třeba vyšlo že jsem plodná 6a 7 den po mrše?

petulka22
8. bře 2011

Esíčko, mě na laparku taky nikdo nikdy neposlal, takže nevím. Být Tebou, tak to asi vezmu všechno při jednom, ať prostě víš, na čem jsi a hotovo.🙂

lenkacar
8. bře 2011

tak laparka neni špatná ..kouknou do tebe popřípadě odstraní nějaké srůsty a neni to takový zásah do těla a jizvičky úplně pidi

s9480
8. bře 2011

Leni to je taky dobrý, to bys měla hooodně krátkou luteární fázy cyklu
no nic tak já teda do té laparky půjdu , dr řeknu že holky na koníku říkali ať do toho jdu 😀
aaale běda Vám jak budu mít škaredé jizvy 😎

lenkacar
8. bře 2011

@s9480 jsou úplně mini pidi .. 😉

s9480
8. bře 2011

ok Leni 😉

s9480
8. bře 2011

a co ty vůbec -ještě marodíš nebo jsi musela na ten měsíc než budeš těhu na pracák? 😉