FN Olomouc, začátek v lednu, věk nad 30

sara.max
29. pro 2008

Ahoj všem,

tak jsem se rozhodla začít nové téma, protože věřím, že nás je tu hodně, které čeká první IVF, bez předchozích zkušenností s čímkoliv podobným. Abych pravdu řekla, jsem už sice starší, letos v létě mi bylo 34, ale taky už mám doma 2 děti v pubertálním věku. Jak už to bývá po prvním nevydařeném a velmi bolavém manželství a rozvodu se mi do života "připletl" jeden báječný človíček a chtěli bychom všichni čtyři ještě mimísko. Bohužel manžel je na tom dost špatně se spermíjkama a tak je rozhodnuto. Po všech vyšetřeních jsem už nafasovala léky a cca 14. ledna začínám. Abych pravdu řekla, dost se bojím, především z hormonálních změn, které mě čekají. Prosím prosím, je-li tu některá, která mě "u toho" může "držet za ruku", tak se těším na pokec. 🙂 🙂

lenkacar
4. dub 2009

dáme 2 ,furt nad tim přemýšlim,ale jo 2,ale budu doufat v 1 😉 a vy?

monali
4. dub 2009

já budu chtít určitě zavést 2, pokud budu mít a chtěla bych abv se oba chytly, ale vděčná budu i za jedno. 🙂
Poprvé mi zaváděli taky dva, a vydržel to jen jeden, ale jenom na chvilku, tak snad to už konečně dopadne.

A co nervy? dobrý?, Já jsem šla před prvním ET ještě raději na 2hodiny do práce, protože doma bych se asi
zbláznila 😀

lenkacar
5. dub 2009

ahoj holky tak se hlásim že jsem v pořádku a mám tam 2 mimíse a 8 mražených,mimísi ve stádiu blastocysty

sukubka
5. dub 2009

ahoj holky!
Leni tak to je super a už máš teda mimča v bříšku?a 8 v mražáčku?
holky já mám děs s těch závěrek s autoškoly,měla jsem je mít 8.4 ale to bude asi tak OPU a tak mi je přesunul na 15.4 to bych byla asi tak 4den po Et mohla bych už chodit?mám s toho hrůzu protože nemají rádi když si to pořád přesouvám.
Leni po kolika dnech si měla od OPU ET?

lenkacar
5. dub 2009

sukub ahojky jo mám je ode dneška v bříšku ,ale já měla prodlouženou kultivaci,takže já OPU v úterý a v neděli ET ,takže ještě nevíš kdy bude odběr?

sukubka
5. dub 2009

holky mám dotaz poslední mrcha mi dorazila 7.3 to mi píchli tu zastavovací injekci na funkci vaječníků protože mám dlouhý protokol a sem nervozní s toho že vůbec nemám přehled kdy by mi pak po ET měla dorazit mrcha(ikdyž snad nedorazíúale v obraze chci být znáte to????

nene nevím kdy bude odběr ale už po mě chtěli taky peníze za PK takže jí taky budu mít
to je super že je máš v bříšku a jak se cítíš a odpočíváš?a Leni kolikátý den ty máš v plánu začít se pohybovat?

lenkacar
5. dub 2009

sukub do 14dnů po ET v té horší variantě ..spíš se těš že už nedorazí vůbec 😉

sukubka
5. dub 2009

děkuju ty cv tom ted nemáš chaos!kdy máš testovat?já si nechám taky zavést dvě embrijka a doufám že se uchytí obě,chtěli by jsme dvojčátka!ale za jedno bych byla taky vděčná a to moc!držím ti moc pěstičky a kdy si teda myslíš že začneš chodit na procházky?mám hrůzu s toho že budu muset jít po 4dnu po ET do té autoškoly myslíš že to neva?tak ty máš v sobě blastocysty?to je super

zdenule30
5. dub 2009

Ahoj holky, tak jsme byli v pátek konečně na první návštěvě v OL u dr. Dostála, proběhlo to celkem v pohodě, doktor byl velice příjemný a všechno nám do podrobna vysvětlil. Vypadá to, že poslední dva cykly jsem měla bez ovulace, manžovi řekl, že spg není až zas taková hrůza, pokud se podaří vyřešit tu ovulaci, tak by to mohlo jít i přirozeně a nebo bude stačit iui, ještě uvidíme podle kontrolního spg. a urolog. vyšetření. Jinak jsem dostala spoustu léků. Na 21.dc agolutin, pak na další cyklus clostyl, to mám jít pak 13den na ultrazvuk, pak mám ještě pregnyl a utrogestan a ještě listovku. A protože trpím často záněty moč. cest, tak mi dal nějaké tablety na zavádění. No a ještě půjdem na genetiku. Tak jsem zvědavá, jak to všechno dopadne. Byli jsme objednaní na 11.15. a přišli jsme na řadu ve dvanáct, tak to nebylo tak hrozné, čekala jsem to horší 🙂 . Jo a ještě musím shodit 10kg. Nevíte jestli na ten ultrazvuk se mám pak objednat, nebo můžu přijet rovnou?

sukubka
5. dub 2009

určitě přijdi rovnou obědnávat se nemusíš!to čekání je tam někdy katastrofa takže 45min je ještě ok já jsem zvědavá jak dlouho tam vytvrdnu zítra 😉 držím pěstičky at je vše ok a jde to i přirozeně nebo přinejhorším iui 😉

monali
6. dub 2009

dobré ráno holky,
Sukub, už jsi asi na cestě do OL, tak potom napiš ať víme jak jsi dopadla
Leni, tak už je máš u sebe, to je super, a říkali ti co dělat a nedělat po ET?
Zdenule, první návštěva je za vámi, fajn že jste spokojeni, určitě to tak bude i dále.

ametob
6. dub 2009

Dobré ráno holky, chtěla jsem se vás zeptat, jak jste zatím spokojené ve FN? Právě se rozmýšlím, kam se objednat..... 🙂 Je mi 30, mažovi nevyšlo zrovna dobře spermio, takže moc nechceme na nic čekat 🙂

zdenule30
6. dub 2009

ahoj ametob, my jsme tam byli poprvé v pátek a musím říct, že se nám tam líbilo, doktor fakt příjemný, všechno vysvětlil, dal nám i určitou naději, netlačil nás hned do ivf, ale nejdřív nám udělá veškerá vyšetření, takže jsme zatím spokojeni a co vím, tak holky co tady jsou tam chodí dlouho a jsou tady i ty které přešly odjinud, konečné rozhodnutí bude stejně na tobě 🙂

ametob
6. dub 2009

Zdenule30, děkuju moc, tak to je fajn, že jsi zatím spokojená, ještě to proberu dneska s manželem a myslím, že hned zítra se objednám, v pátek jsem tam volala, čekací doba na objednání je teď na začátek června, už aby to bylo🙂

zdenule30
6. dub 2009

no my jsme taky čekali dva měsíce, ale uteklo to

lenkacar
6. dub 2009

ahpoj holky hezký den ,doktor řikal ,2dny spíš odpočívat,dneska je mi teda divně ..snad na mě něco neleze..v noci mě tak nepříjemně bolelo v podbřišku že jsem si dobrovolně podložila nohy a spala ,nespala na zádech ..asi ten čípek si myslim,ono jim to šlo blbě prorazit tak mám asi rozbitou pipku 😒

ametob
6. dub 2009

Zdenule30, jo jo, taky myslím, že to nakonec uteče🙂 Do té doby se budeme pěkně snažit, člověk nikdy neví 😉

ametob
6. dub 2009

Ještě jsem se chtěla trošku zeptat, jak to tam vlastně probíhá? První návštěva je asi jen nějaká konzultace, kde vám řeknou co a jak.... A jaké vyšetření pak následují?

zdenule30
6. dub 2009

doktor s tebou probere co a jak a všechno ti vysvětlí, udělá horm.profil, manžel půjde na spg. a pak ještě urologie a genetika, aspoň u nás to tak je

ametob
6. dub 2009

Děkuju🙂No jsem zvědavá co nás všechno čeká, trošku mám strach, ale na druhou stranu si říkám, už aby to bylo🙂

s9480
6. dub 2009

Lencar super tak už máš 2 piškotky v bříšku, já to mám jako ty, pokud dojde na další IVF tak si dám tentokrát taky 2 pokud zbydou ale budu doufat v jedno 😉 ,a nanučků máte taky hodně to je parádní no a ještě tak dlouhá PK to by bylo aby to nevyšlo, počasí je krásné tak jenom odpočívat a těšit se , moc držím palce ať to vyjde
a co Sukubka? četla jsem že vajucha přibyly tak to je super, vidíš to bylo strachu 😉
u nás je to teď smutńé, v sobotu jsme jeli za babičkou do nemocnice a už jsme ji nestihli ráno zemřela,manža je statečnej, já to zvládala hůř než on a to byla jeho babička, no je to chlap ale znáte to, hraje tvrďáka ale je to jinak, teď ještě zvládnout pohřeb a pak vystěhovat byt kde byla, kam všechny věci a nábytek atd no je to hrůza, nejvíc mě mrzí že se od nás nedočkala toho pravnoučete a to se dožila krásných 85- moc si to přála jako my

lenkacar
6. dub 2009

ale víš jak se to říká ,,někdo musí odejít ,aby se někdo další mohl narodit,,...

lenkacar
6. dub 2009

s 9480 hele vem si ,že bys byla tedka těhu a ona zemřela ,ještě bys s tim smutkem ohrozila miminko..dejte to vše do pořádku a on to čas zahojí a zbydou jen hezké vzpomínky ..věř mi já si tim prošla ,ale trvá to dlouho ..po pohřbu se vám uleví ..oběma ..

lenkacar
6. dub 2009

já se s tim furt potýkam jestli se chytnou obě tak mě vezou,páč bych musela na redukci a víš jak se to dělá? píchne se tomu něcvo do srdíčka a zastaví se ,nevyndavá se ten plůdek,on se sám vstřebá..to je hnus co?

lenkacar
6. dub 2009

mě by to nedovolili kvůli děloze ,ale copak bych měla to srdce o tom rozhodnout..,,ty přežiješ a ty půjdeš,,..to je hnus ,fakt chci aby to bylo přírodně..

lenkacar
6. dub 2009

s tim by se člověk asi taky jen tak nesrovnal..jsem ženská která nikdy nebyla na potratu.. a bojim se ,aby mě to nevzalo psychicky kdybych se musela nějak rozhodovat..

s9480
6. dub 2009

Jojo Lencar je to tak jak píšeš, znáš to rozum to ví ale srdce to cítí jinak, taky jsem si říkala, že by tak mohlo být že by to byla hezká náplast
jak se dělá redukce přesně nevím, ale myslím že pokud je to na začátku tak ten menší plůdek odsajou ne? no dopadne to tak jak má, nech to osudu, mě právě taky teď dr. Oborná napsala do papírů že mám malou dělohu tak nevím jestli bych dvojčátka zvládla

lenkacar
6. dub 2009

neodsávaj to píchnou tam nějakou tu sračku na zastavení srdeční činnosti a vlastně to zabiješ

s9480
6. dub 2009

hm tak to je síla, no ale kdyby se jednalo o tvoje zdraví a zdraví miminka tak by se nedalo nic dělat, ale tím se teď netrap, teď musíš být v pohodě a myslet pozitivně 😀

lenkacar
6. dub 2009

kdy tě to čeká?