FN Olomouc, začátek v lednu, věk nad 30

sara.max
29. pro 2008

Ahoj všem,

tak jsem se rozhodla začít nové téma, protože věřím, že nás je tu hodně, které čeká první IVF, bez předchozích zkušenností s čímkoliv podobným. Abych pravdu řekla, jsem už sice starší, letos v létě mi bylo 34, ale taky už mám doma 2 děti v pubertálním věku. Jak už to bývá po prvním nevydařeném a velmi bolavém manželství a rozvodu se mi do života "připletl" jeden báječný človíček a chtěli bychom všichni čtyři ještě mimísko. Bohužel manžel je na tom dost špatně se spermíjkama a tak je rozhodnuto. Po všech vyšetřeních jsem už nafasovala léky a cca 14. ledna začínám. Abych pravdu řekla, dost se bojím, především z hormonálních změn, které mě čekají. Prosím prosím, je-li tu některá, která mě "u toho" může "držet za ruku", tak se těším na pokec. 🙂 🙂

sara.max
autor
2. únor 2009

Třeba to bylo právě to pravé, aby si tělo a hlavně psychika dostatečně odpočinula. Je pravdou, že pro mě je to čekání nekonečné asi právě proto, že je to všechno nové a tak nějak si všechny ty procedúry oťukávám. Je to hloupé, ale já se na každé další vyšetření doslova těším. 🙂 No prostě už jsem z toho na palici. 🙂 🙂 🙂

monali
2. únor 2009

Olm a jak dlouho se pak musí ležet v nemocnici po OPU?

olm
2. únor 2009

Monali, asi 2,5 hodky. Je to desna nuda, ze, celkem jsem to protrpela, ale chapu, ze si to musi ohlidat. 5x mereni tlaku.......

sara.max
autor
2. únor 2009

olmi, dej vědět až půjdeš zavádět mimíska, já začtu teď chodit na kontroly častěji, tak se možná potkáme 🙂 Ať tě můžu poplivat pro štěstí 🙂 . Ikdyž na té chodbě by to asi vypadalo trošku divně, to uznávám 🙂

monali
2. únor 2009

Sara pořád je to lepší než kdyby ses každého vyšetření bála 😉 U mě bylo nejhorší akorát to, že jsem netušila
že něco jako zamlklé těhotenství existuje. Tehdy jsem ještě ani neznal Koníka. ☹ Takže když mi řekli
že výsledek je pozitivní, myslela jsem, že je skoro vyhráno, no a bohužel nebylo. ☹ Ale nemá smysl
se k tomu pořád vracet, jsem povahou spíše optimista tak věřím , že to teD dopadne dobře.
Já jsem v podstatě taky nováček, protože v Olomouci to chodí úplně jinak než v Ostravě. Takže to tu nějak
dohromady zvládnem. 😉

sara.max
autor
2. únor 2009

Že to zvládnem, to je jistá věc. Je tu silná sestava 😀 Kdyby jen pan doktor tušil, jak se tu na něj tajně domlouváme 🙂

monali
2. únor 2009

No páni, v Ostravě jsem ležela myslím hodinu a půl, a tlak mi neměřili ani jednou. 😉 Možná se Olomouc přece
jenom více stará 🙂 a nejenom o zaplacení účtů 😀

monali
2. únor 2009

V nějaké diskusi jsem četla, že se stačí na Dostála podívat, a už jsi těhotná.
Takže holky, koukat, čučet, vejrat ze všch sil 😀 😀 😀 😀

sara.max
autor
2. únor 2009

Právě s tím zamlklým těhotenstvím je to hrozně smutné. Já o tom sice vím, ale možná proto se toho víc bojím. Ale to je náš úděl, s tím rizikem do toho prostě jdeme. Hold kdo nerikuje nevyhraje

monali
2. únor 2009

To máš pravdu, a navíc i doktor mi tehdy říkal, že když s vajíčkem nebo už spíše s embryjkem není něco
v pořádku tak to příroda prostě stopne, a proti tomu se bohužel nedá nic namítat, i když je to na houby 😠

Je fakt kdo si to neprožije, neví kolik nervů to všechno stojí

sara.max
autor
2. únor 2009

2,5 hodiny to je děs, když jsem chodila na transfúzku na krev, byla jsem tam napíchnutá někdy i hodinu a půl a byla to fakt nuda. Moje kamarádka, která byla taky na IVF už asi před 7 roky tehdy říkala, že se leží s nohama na koze a pak nemohla ani slézt dolů. Je to pravda nebo už to změnili?

sara.max
autor
2. únor 2009

Je to hrozné trápeníčko a já ze všech stran jen slyším .. na to přece nesmíš myslet! No jo, ale jak na to nemyslet. Díky bohu za koníka, tady se člověk může v klidu vykecat a nikoho tím neotravuje. 🙂

monali
2. únor 2009

V Ostravě jsem ležela normálně na posteli když jsem se probrala, a u ET taky, na koze udělali transfer a pak
mě přesunuli na postel. Teda 2,5hodiny na koze 😝 to je teda něco 😀 to bych nohy nenarovnala ani za týden 😀

olm
2. únor 2009

Tak ja na nej cucim a cucim uz 12 mesicu a nic, takze bud to delam blbe, nebo kouzlo eplati pro vsechny 😀 😀

Sari, 15 minut narkozy, na salek si dojdes sama, pak te odvezou do pokojiku, na chodbe se proberes, prelezes si na postel a uz jen pod perinou lezis. Jenze maji otevrene dvere, aby te ohlidali, je tam rachot, navic to mereni tlaku, tepu.... Nemuzu si ale na nic stezovat, sestricky jsou strasne moc hodne a mile, doktori samo taky.
Takze zadny lezeni na koze, to jen pocas narkozy. Akorat nechapu, jak me dostali z kozy na lehatko. To si asi slusne makli 😀 😀

sara.max
autor
2. únor 2009

No to se mnou si dají asi taky pořádně zabrat 🙂 a když si tak vzpomenu, je to tam samá malá drobná sestřička. Asi tam mají nějaké ty rambouše 🙂 . To jsi mě uklidnila. Je to asi to jediné, co mě od samého začátku dost děsí. Ona tehdy byla u Sobka, ale fakt už te to dlouho. Byla tehdy jen jednou, podruhé už neměla odvahu a tak si zažádali o adopci. Nikdy jsem to nepochopila, ona byla naprosto zdravá. Ale dnes jsou šťastni a moc. Mají holčičku, která už chodí do školy.

monali
2. únor 2009

To je fakt, asi bych měla ještě začít držet dietu než přijdejOPU, jsem taková trochu oplácaná, tak ať jim
tam nestrhu nějakou sestřičku 😀 😀

monali
2. únor 2009

No my už máme papíry k adopci taky doma, takže když nám nevyjde 2IVf tak už zažádáme. a mezitím budeme
zkoušet dál 😅

olm
2. únor 2009

To je pekny, taky premyslim nad adopci, ale pritel to zatim moc nechape. Jednou videl Krause, jak tam mluvila ta spisovatelka ( ted nevim jmeno) co si adoptovala 2 cikanky. No a je vylecen ☹

sara.max
autor
2. únor 2009

Tak to jsem neviděla. Ta moje kamarádka s manželem se to dověděli hned po svatbě, že on nemůže mít děti a tak to zkusili. Ale byla z toho nějak celá v šoku, s tím co se s ní dělo, že už to dál zkoušet nechtěla. Pamatuji si jak dnes když mi volala, že teď měla telen, ať si druhý den přijedou pro miminko. Byl to hrozný šok, sice na to byla připravená, ale najednou se celá rozklepala, tak nějak hezky a začala mít hrozný strach. Ale dopadlo to všechno dobře. Jejich holčička je moc hezká a hrozně chytrá. takový rozumbrada. Dokonce i její sestra si rok na to adoptovala chlapečka. U nich to zase byla její porucha. Je to hrozné, měli v rodině velkou smůlu, ale zvládli to. 🙂 🙂 🙂

sara.max
autor
2. únor 2009

Mufy, jak ti je? Už jsi šestý den, pokud dobře počítám. Jak se cítíš?

monali
2. únor 2009

To s tím Krausem jsem viděla, no my jsme při pohovoru se soc. pracovnicí rovnou řekli že chceme zdravé a bílé
miminko, a ona protože žije v OV tak jako my ani nebyla překvapená. Ono to zní sice blbě , ale z té
jejich mentality má většina lidí obavy a ani výchova asi moc nepomůže 😒
Segra od mojí švagrové byla jenom na inseminaci a hop - má dvojčátka, ale nevím jaký problém u nich byl,
prostě u každého je to jinak

sara.max
autor
2. únor 2009

Jo jo, u každého je to jinak. A taky by si nikdo neměl říkat, že se ho to netýká. Někteří lidé v mém okolí nejsou tolik chápaví a dávají mi to dost najevo. Taky jsem si říkala, že mě to potkat nemůže a vida. Už v tom lítám.

sara.max
autor
2. únor 2009

My jsme si říkali, že pokud nám to nevyjde, tak si vezmeme do pěstounské péče nějaké dítko 🙂 . Mám kousek u domu dětský domov a kolikrát se moc divím, jak hezké a milé děti tam jsou. Dokonce i ty cikánské jsou nějak lépe vychované. a to se nechci nikoho dotknout. U nás doma je sice dost veselo, a někdy dokonce až moc 🙂 , ale když si představím, že za takové 3 roky už budeme skoro sami, tak by tu bylo už jen smutno a prázdno.

monali
2. únor 2009

jo jo, to je pravda. Kdybych v 25 věděla co mě čeká tak jsme se začli snažit dříve 😒 ale nejdřív jsme chtěli
něco našetřit, pak toho bylo hodně v práci, potom jsme tomu dávali volný průběh a najednou mi bylo 30
a zjistila jsem že to prostě nejde ☹ a teď mám pocit že mi roky letí nějak rychle 😉 ale co už , hlavně ať se
to podaří. 😉

monali
2. únor 2009

tak já už se pro dnešek loučím, ještě udělám svačiny na zítra , nachystám si věci a mažu do peřin, ráno
vstávám brzy a nechce se mi 😝 zatím dobrou

sara.max
autor
2. únor 2009

Já už taky za chvilku zalezu do peřin, tak pěkný zbytek večera a hezké sny 🙂 Dobrou.

olm
2. únor 2009

HOlky dobrou a cau zitra!

mufy
3. únor 2009

Ahojky holky,

tak vidím, že jste včera byly ukecané a téma se zase rozrostlo o několik příspěvků. 😉

Saro, já se cítím pořád,jako bych to měla dostat.Jinak vůbec nic. Dobře počítáš, jsem dnes 6 den po IUI.Dnes jsem zase testla kvůli tomu Pregnylu a pořád tam byla čárka.Pěkně viditelná.Takže Pregnyl pořád působí a to dost.A to jsem dnes 7 den po injekci,takže opravdu nemá cenu testovat dřív. Však pak samy uvidíme, jak dlouho se drží v těle.Budu testovat obden. Když jsem dřív testovala tak 12 den, tak jsem tu čárku tahala z testu očima,jak byla slaboulinká. Takže ještě je čas.Budu vám průběžně dávat vědět. 😀

s9480
3. únor 2009

Děvčátka přizpívám ohledně OPU a ET jak to chodí ve Ferťasu - pro srovnání. Jelikož je tam kapacita 5 lůžek a na OPU nebo na prasknutí cysty atd jde vždy víc ženských tak celkem sranda, mě se stalo 2x že jsem už stála bosá v andělíčku v předsálí a ono si bohužel nebylo kam lehnout takže mě dr. když mě viděl poslal okamžitě zpátky oblcít a a ať si jdu sednout dolů do čekárky a přijdu za hodinu 😲 a to se platí 500,- za narkózu. Takže jsem se po hodině vrátila - nervy nadranc zase se vyslíkla a šla rovnou na sál, probuzená okamžitě, ležela cca 20 minut, žádný měřená tlaku ani nic jen se zeptají jestli ti není špatně, šup do sprchy a alou domů!
Za to ET dělají rovnou na posteli kde je těch 5 lůžek-taky celkem masakr no a potom se tam zůstává dokonce přes noc (samozřejmě placený nocleh 300,- se snídaní🤐) , to jsem ale nechtěla takže jsem si tam 4 hoďky po zavedení poležela a hurá domů, tak to jen tak pro info

sara.max
autor
3. únor 2009

Teda s9480, ja žasnu. A to se říká, že je to soukromé a je tam prý komfort. No moc se mi to nezdá, ten komfort bude asi jen v té snidani a posteli s nebesy 🙂 . To raději budu ležet na kovové posteli v bílém nemocničním, ale s trochou soukromí, ikdyž možná to ve FN není taky. Zatím nemám s čím srovnat. Jen mě to tedy pěkně děsí, fakt jak na běžícím páse.

Kdo tu ma za sebou zkušennost z FN, prosím připište, ať se máme na co těšit 🙂