FN Olomouc, začátek v lednu, věk nad 30

sara.max
29. pro 2008

Ahoj všem,

tak jsem se rozhodla začít nové téma, protože věřím, že nás je tu hodně, které čeká první IVF, bez předchozích zkušenností s čímkoliv podobným. Abych pravdu řekla, jsem už sice starší, letos v létě mi bylo 34, ale taky už mám doma 2 děti v pubertálním věku. Jak už to bývá po prvním nevydařeném a velmi bolavém manželství a rozvodu se mi do života "připletl" jeden báječný človíček a chtěli bychom všichni čtyři ještě mimísko. Bohužel manžel je na tom dost špatně se spermíjkama a tak je rozhodnuto. Po všech vyšetřeních jsem už nafasovala léky a cca 14. ledna začínám. Abych pravdu řekla, dost se bojím, především z hormonálních změn, které mě čekají. Prosím prosím, je-li tu některá, která mě "u toho" může "držet za ruku", tak se těším na pokec. 🙂 🙂

lenkacar
28. únor 2010

ahoj holky ,ono je to asi tak jedno kam to bodneš já to píchal apod pupek ke straně ,špek mám grandiozní ,mohla jsem si vybrat a v car mi to píchla kam jí přišla ruka 😝 ,tou tlustší jehlou se to míchá..škoda ,že u nás v car nechtějí dělat nativ,prý to vyjde o 20tis. méně ,ale pro samoplátce i tak hodně a bez větších výsledků..co člověk to jiný názor..

lenkacar
28. únor 2010

dobrý večír všem 😵 😵 😵 píchačkám i nepíchačkám

lenkacar
28. únor 2010

díky sukub.. 😵 😵

ladus77
28. únor 2010

Ahoj holky, premyslim o prestupu z Fertimedu, ale jeste nevim jestli FN nebo Reprofit. Chtela jsem se zeptat jestli ve fakultce pracuji i cervenec - srpen, nebo jsou tam prazdniny? A jak je to s cekanim na ultrazvuk, tady se psalo ze se ceka dele - ale to znamena co? 20 minut nebo 2,3 hodiny? A ultrazvuky jenom dopoledne nebo i odpoledne. V praci to mam docela slozite se uvolnit, tak proto se ptam. Diiiiiiky 🙂

paraple98
1. bře 2010

Ladus - tak UTZ jen rano od cca 8.30 a jak kdo prijde, odpoledne byva jen poradna

nana.76
1. bře 2010

paraplicko tak ja mam 5dni zpozdeni mrcha nikde ale to tak vzdycky je kdyz chci aby dorazila tak si dava na cas.jestli do rana neprijde tak testnu kdyby nahodou,ale pochybuji 😉 tak me picha na prave strane tak nevim co to je.a co ty jak se mi mas? 😉 😉jinak vsem pekny vecer 😉

paraple98
2. bře 2010

Nani - no jestli mas zpozdeni a picha te vajecnk, tak doufam, ze je to to, co si myslim 😉 Kez by 🙂 Ja se mam mrchove, uz dva dni mam krece a nestiham menit vlozky....ale nastesti dosla brzo, v podstate hned co jsem vysadila utros....mela jsme strach ze po tech estrogenech hned tak neprijde....

nana.76
2. bře 2010

paraplicko nechala jsem ti vzkazik mrcha dorazila v plne parade 🙂

dyny
2. bře 2010

etra - proč jste odešli ze ZL? My jsme tam taky a chceme jít do FN - jen by mě zajímaly tvé důvody pro změnu CAR (jestli to není tajné 😉 )

mufy
4. bře 2010

Ahojky holky,musela jsem se na vás jít podívat,jak se vám daří.Naše staré dobré téma.

Leni moc ti držím pěstičky,aby se ti to konečně tento rok podařilo. 🙂

Papraplíčko,tobě moc přeji,aby ti další KET nebo další stimulka vyšla.

A všem novým snažilkám ve FN přeji hodně štěstí,aby brzičko otěhotněly.

Můžu doporučit jak Dr.Dostála, tak i Mudr.Obornou. Při posledních návštěvách se ke mě chovali velice pěkně a nikdy jsem si na ně nestěžovala a to jsem tam byla skoro stálý inventář od roku 2007.

No a konečně se mi zadařila inseminace ( asi 20cátá ).Po neúspěšných IVF a laparoskopii a pak dalších 8 měsíců injekcí na pozastavení cyklu jsem šla na poslední inseminaci před posledním IVF a zadařilo se.Všichni tam jsou moc příjemní,tak je doporučuji. 🙂

paraple98
4. bře 2010

Mufisku -ahooojky 😉 Dik,no nas ceka rovnou 3 IVF, ale mozna zkusim jeste nejakou tu inseminacii, my jich moc nemeli, tak treba..... 😉 Ty se hlavne drz a opatruj se 😉

lenkacar
4. bře 2010

mufy moc gratuluji moc moc 😵 😵 😵 😵

lenkacar
5. bře 2010

para možná bys to mohla lehce proložit nějakou inseminací ..to neni namáhavý pro tělo .. 😵 😵 😵

nana.76
5. bře 2010

berusky prosim vas jak casto jste jezdili pri stimulce na ultrazvuky?

ladus77
5. bře 2010

Holky a jeste jeden dotaz, delaji se IVF pres prazdniny - cervenec a srpen, nebo jsou tam prazdniny kdyz je to fakultni nemocnice? A inseminace a poradny jedou nebo vubec nic a je zavreno?

lenkacar
5. bře 2010

nani já asi 2krát na utz 😉 ,snad je to všude stejné

paraple98
5. bře 2010

Nani- já taky 2 nebo 3x 😉

Ladus - no loni mi říkali, že 1 měsíc nemám jezdit, ale nevím, jestli to tak mají pokaždé, nebo to byla náhoda

nana.76
5. bře 2010

Berunky moc vam dekuji,myslela jsem si to.tak strasne moc bych si prala kdyby nam to vsem vyslo.nekdy me to tak uz vycerpava ze mam pocit ze to vzdam 🙂 ale pak si reknu ze to vsechno za to stoji 😉 pekny zbytek vecera 😉

paraple98
7. bře 2010

Nani -není zač, proto tady jsme 😉 A ty pocity, ty já znám...my jsme už "oslavili" 8. výročí snažení, mám za sebou roky hormonů a spoustu neúspěšných zákroků a občas mívám chuť s tím praštit a ty prachy, čas a enegii vrazit jinam, ale pak si přečtu pár píběhů, jak to holkám vyšlo třeba na 5. IVF a jsem zas natěšená na další stimulku 😉 I když samozřejmě počítám s tím, že jednou ten okamžik, kdy to nadobro vzdáme přijde, tak pořád nějak podvědomně doufám, že se třeba konečně do té doby zadaří 🙂 Člověk nic hlavně celkově nemá vzdávat předem,i kdy chvílema by to vzdal strašně rád 😀

lenkacar
7. bře 2010

holky moje ,vladís zase začal o miminu ,že kdyby byl čas tak by se na to vyflákl ,ale vzhledem k mýmu věku ,aby toho zase jednou nelitoval ..ježiš to je dilema ..jestli zase riskovat zklamání ..holky jak to je hradí to do 39let včetně?

lenkacar
7. bře 2010

někdy mám chutě pak zase ne ..tříská se to ve mě šíleně ..připadam si už stará,lecos už nás oba bolí a někdy lezem jak invalidi z tý postele ..to je stav 🙄 😝 nevim jestli mám riskovat práci a pak si zase řikam ,že to neni zase bůhví jaká práce ,jenže já z mýma zádama nemůžu dělat všechno ..a v těch hadrech se člověk nenadře a jak se tam kdy ještě dostanu ..no fakt holky je to těžký

lenkacar
7. bře 2010

ted jsem ve fázi,,mládí v prdeli a do důchodu daleko,,přesně vim co měl vynálezce tohodle hesla na mysli,

nana.76
7. bře 2010

Leni stara opravdu nejsi a mam za to ze pojistovna by ti to mela uhradit cele,aspon ja si to myslim 😎

lenkacar
7. bře 2010

nani no mladá taky teda ne ..sakryš ,když vladís viděl graf plodnosti koukal divně ,asi mu svitlo ,že je poslední šance 😝

nana.76
8. bře 2010

leni ty jsi cislo 😉

lenkacar
8. bře 2010

nani ...to už jsou ty poslední záchvěvy .. 😀 😀 😀

lenkacar
8. bře 2010

tak jdu teda spát krásky ..je tu zima jak v hladomorně a vladís je na cvičení ..ani mě nezahřeje 😝

monali
8. bře 2010

tak po delší době zdravím 🙂 a koukám, že to tu celkem žije.

Vezmu to postupně. V minulé pondělí jsme byli u té léčitelky a pocity?? nevím fakt nevím Zase říkala že to je
od páteře a že mám posunuté pánevní dno. To mi řekla hned ve dveřích. Potom mě tak různě ohýbala a protahovala a působila na mě svojí energií.... S tím že pročistí tělo a postupně uvolní páteř... Před náma tam
byly nějaké dvě paní, jednu bolela noha a druhá měla problémy s migrénou a se všema cvičila stejně, tak
nevím ono na jednu stranu je logické,že při správném protažení a uvolnění všechno v tělě trochu spraví. Nakonec jsem jí řekla, že jdu na tu hysteroskopii tak mi to zakázala, že teď na mě působí její energie, tak do toho nemám míchat doktory, a po terapii se nesmí 3dny pít alkohol a mýt se jenom omývat. Manža má problémy s krční páteří a cvičila s ním stejně. Další sezení za měsíc. Asi tam půjdeme, když nic tak nám protáhne páteř platí se 3OO Kč za osobu, to není tak hrozné. Navíc než se dostanu k IVF vyjde to tak na 3 návštěvy, tak co kdyby náhodou?? A je fakt, že když se mnou něco dělala cítila jsem teplo v podbřišku a jemné dloubání tam,kde jsou vaječníky, myslela jsem že to normálně dělá rukama (musela jsem mít zavřené oči a být uvolněná) ale manža se na to díval a říkal, že se mě vůbec nedotýkala. Třeba má fakt nějakou energii

No a v úterý jsem šla na tu hysteroskopii (popravdě jsem se trochu bála, když tvrdila že ta její energie by mohla v těle už být a působit) naštěstí všechno dopadlo v pohodě. Nic nenašli jenom nějaký malý polyp a ten odstranili, jinak všechno v pořádku, takže se zase neví, co způsobuje potraty 😒 Další den mě normálně
pustili.
Teď už nám chybí jenom ta imunologie v Plzni a vyšetření máme koplet.

lenkacar
9. bře 2010

moni ahojky ..ta hysterka se dělá zaživa?ty jo to je síla u té vědmy ..je teda pravda ,že mám podobný zážitek od léčitele a ten taky řikal 3dny se nekoupat a zakázal mi prášky na páteř co jsem jedla do té doby a cítila jsem 3dny to jeho teplo,ale i šílenou bolest a jak řekl ,tak to odeznělo a i s mojí bolestí zad a vydrželo mi to pomalu rok.. 😉 a pak si klidně umřel .. 😠 toho je škoda ,tam bych byla pečená ,vařená ,ten mě přesvědčil ,že fakt to uměl ..a třeba by mě léčil i na neplodnost