FN Olomouc, začátek v lednu, věk nad 30

sara.max
29. pro 2008

Ahoj všem,

tak jsem se rozhodla začít nové téma, protože věřím, že nás je tu hodně, které čeká první IVF, bez předchozích zkušenností s čímkoliv podobným. Abych pravdu řekla, jsem už sice starší, letos v létě mi bylo 34, ale taky už mám doma 2 děti v pubertálním věku. Jak už to bývá po prvním nevydařeném a velmi bolavém manželství a rozvodu se mi do života "připletl" jeden báječný človíček a chtěli bychom všichni čtyři ještě mimísko. Bohužel manžel je na tom dost špatně se spermíjkama a tak je rozhodnuto. Po všech vyšetřeních jsem už nafasovala léky a cca 14. ledna začínám. Abych pravdu řekla, dost se bojím, především z hormonálních změn, které mě čekají. Prosím prosím, je-li tu některá, která mě "u toho" může "držet za ruku", tak se těším na pokec. 🙂 🙂

marcajda
20. dub 2010

ahoj děvčata, chodím se na vás koukat a jsem zvědavá, kdy se spolu potkáme v Olomouci🙂 dala bych si i fotku, ale neumím to..
Nano, tak jsi mi v prosinci radila, jak k dr.Dostálovi, zvládla jsem to a teď mám ohromnou radost, že se vám to povedlo, ohromnou!! zase další naděje do nervozního spolku stále čekajících.
mě čeká další návčtěva 31.5. a pak se snad už začne něco dít. všechny testy mi vyšly dobře, ureoplazmu jsme přeléčili a doufám, že už je pryč. tak se asi začne chystání. měla jsem z toho veliký strach, ale protože se to stále nedaří, tak se už začínám těšit jako malá.
jejda, kéž bych už sem mohla napsat, že jsou dvě čárečky, to bych byla tak šťastná. moc vám to děvčata přeji, radujte se a hlavně žádné komplikace, když už to otěhotnění bylo tak náročné.

nana.76
21. dub 2010

ahojky Marci jsem rada že jsem ti neporadila špatně,je to fakt super doktor a věřím že se to tobě i ostatním brzy podaří a i vy se dočkate vytoužených //.Hodně štěstí 🙂

lenkacar
27. dub 2010

nani tak nahlaš nový stav a výsledky 😉

nana.76
27. dub 2010

Leni zatím nic nevím jdu ve čtvrtek na ultrazvuk tak budu vědět víc,určitě dam vědět.Jsi hodna že na mě myslíš.opatruj se

lenkacar
27. dub 2010

ok čekám a stále nakukuji jestli něco napíšeš 😉

nana.76
29. dub 2010

ahoj Leni tak hlasím že čekame jednoho bobiska a srdíčko mu tluče jako zvon 🙂

lenkacar
29. dub 2010

nani tak to moc moc moc gratuluju .... 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

marcajda
30. dub 2010

tak zas nakukuji,zvědavá, jak se daří a to mám radost..
obrovská gratulace i ode mě🙂
já zatím pokračuji ve cvičení Mojžíšové a včera byla další mobilizace a už bylo vše úplně v pořádku, tak mám velikou radost. hnízdečko je nachystáno 😀
a taky jsme s fyzioterapeutkou rozjely další kolo a budu chodit na kraniosakrální masáže. mělo by to uvolnit energetické bloky. tak jsem zvědavá. byla jsem poprve před třemi tydny a uvolnilo mi to zácpu 😀 😀 . ale to je hodně pozitivní, tak příští týden jdu zase a jsem zvědavá co se bude dít tentokrát..
děvčata, ať nás večer neupálí a přeji krásný víkend

lenkacar
8. kvě 2010

no tak co se tu děje zase ???????????neříkejte že nic 😕

ametob
10. kvě 2010

Ahojky Lenkacar🙂
Děkuji za pochvaly Tobíka, je to strašný, jak to letí, taky občas vzpomenu na snažení a pak těhu a teď je to už všechno tak dávno 🙂 Co u vás, pořád se nedaří ☹ Kdy to sakryš přijde 😠 Snad už brzooo 😉 Posílám moc sil a hlavně to štěstíčko 🙂

lenkacar
10. kvě 2010

ametob ahoj holči..moc ráda tě vidim 😵

ametob
11. kvě 2010

Leni: 🙂 🙂 🙂

lenkacar
11. kvě 2010

nebyla by další fotečka?

ametob
12. kvě 2010

Leni: moc sem dávat fotky nechci, ale jak bude chvilečka, tak možná nějakou vyberu 😉

lenkacar
12. kvě 2010

tak dobrá ,sis mě usmířila,já jen ,že je maličkej moc krásnej 😉

lenkacar
31. kvě 2010

hezký den přeju všem...jsou tu nějaké změny?já čekám na výsledky z kontrolního imuna ,ještě 3týdny a po létě se do toho dáme ..ještě chci stihnout genetiku,abysme byli kompletní

lenkacar
31. kvě 2010

koukám sara už má 26tt a nana 11tt toto letí,od vladíse z práce další roděj ,achjo to zase bude doma mazec ..to poslouchat 😝

verca777
31. kvě 2010

já vás zdravím,,chtěla jsem se zeptat ,,jsem objednana do fakultky na srpen,,potřebovala bych hvědět par informací,,jací jsou?? jestli nedělam chynbu že knim přecházím,,mam za sebou 2 ivf 1 ket,vše neuspěšně ve fertimedu,,,jak tak pročítam tak většina žen dava přednost reprofitu,,,takže váhám,,,,jsem objednana k mudr oborna, je mi 33 let,mam před sebou posledni ivf.hrazene pojištovnou,,takže bych chtěla se dozvedet víc o fakultce,, dík a všem držím pěsti

dajamal
31. kvě 2010

Verco, napsala jsem IP, dooost dlouhou 🙂

ladus77
31. kvě 2010

Dajamal, mohla bych taky poprosit o tu IP, jsem na tom stejne, vaham mezi Reprofitem a FN, zatim bych chtela slyset jen jejich nazor. Diky moc.

marcajda
5. čer 2010

ahojik, kampak se děvčata ztratila? chodba je ve FN plná a na koníku nikdo?
taky jsem přecházela z Fertimedu a jsem moc spokojená. zatím mi udělali spoustu vyšetření na místě, s tím čekáním to vůbec není taková hrůza, jak se psalo a dc.Dostál je velice pečlivý a dc.Oborná je taky výborná a příjemná. jsem tam moc spokojená. a i někde v sobě mám pocit, že jim mohu důvěřovat víc než soukromníkům. jim nejde o peníze. dělají napřed potřebná vyšetření, ne rychle IVF a ono se uvidí..
Reprofit chválí,ale pak se musí do Brna a to se mi tedy vůbec nechtělo.
ale jsem ráda, že tu tato diskuze je, aspon mohu napsat pochvalu 🙂
@dajamal poslala bys mi prosím taky tu IP? pro zvědavost 🙂

já se chystám na svoji prvníIVF. nejdřív mi vyléčili ureoplazmu, ta mi pry mohla způsobovat potraty a ted mám po první injekci.udělaly se mi cysty, tak je ve čtvrtek píchali a v úterý jdu na kontrolu a snad to rozjedeme🙂.

má tu některá podobnou cestu, že bychom po ní šly společně? ve čtvrtek jsem tam potkala moc příjemnou paní ze Svitav, byla jsem moc ráda, že jsme si to čekání na zákrok zkrátily povídáním 😉 a moc bych chtěla vědět, že jí to tentokrát už vyjde!!

petulka22
14. čer 2010

Ahojky holčičky, nakukuju k Vám a chtěla jsem se zeptat jestli některá nevíte, jak ve FN probíhá KET? Kdy se chodí na ultrazvuky a asi který den pak plánují KET? Mám ho naplánovaný teď na červen. Myslela jsem, že zase 1DC udělají ultrazvuk, aby zjistili cysty a tak, ale mám volat 1.DC embryoložce, která by měla říct, který den cyklu mám přijít (15-18). Tak jsem z toho trošku vedle.. 🙂
marcajda: chodba ve FN plná - to jsi vystihla přesně.. 🙂

marcajda
15. čer 2010

ráda bych ti poradila, ale doufám, že ket nebudu potřebovat 😉 a ET ti delali jinde? myslím, že to bude probíhat stejně jako při něm.. cysty praskají při ovulaci, tak asi nemá smysl se koukat dřív. neboj, oni si s tebou poradí, jsou tam moc šikovní 😉
Tak at to dobře zvládneš. a určitě piš, jak to probíhá

petulka22
16. čer 2010

marcajda: Nene, na ivf jsem byla taky ve FN, bylo to v březnu. Měla jsem zavedená dvě embryjka, ale nedopadlo to. A na krvi 15/4 v poradně mi řekli, že se musím objednat do další poradny pro stanovení dalšího. Myslela jsem, že na KET půjdu hned další měsíc, tak jsem z toho byla celkem špatná, protože do poradny mě objednali až na 7/6. Ty objednací doby jsou tam děsné. Takže teď jen čekám na MS a začne se. 🙂 Při normálním IVF se tam právě chodí 1.DC na ten ultrazvuk, aby se vyloučily cysty a mohlo se začít.. Po první minimálce (tu jsem měla taky ve FN v říjnu loni), mi právě taky zbyla cysta a musela jsem brát 2měsíce antikoncepci, aby zmizela. No, uvidíme. Je škoda, že je tahle diskuze taková trošku zabržděná a přitom jak píšeš, ve FN narváno.. Ty čekáš na IVF ve FN?

nana.76
16. čer 2010

ahojky holky ja vam musim FN opravdu doporučit.Nam se v dubnu zadařilo a ne jen mě co jsme tam byli s holkama tak skoro všem takže ja opravdu mužu doporučit. 🙂 🙂 🙂 Všem vam přeji at jste brzy těhulky 🙂 🙂

petulka22
17. čer 2010

nana.76 My jsme byly spolu na pokoji. 🙂 Nám se právě nezadařilo, měla jsem nízkou sliznici. Věřím, že u KETu si to teď pohlídají. 🙂

nana.76
17. čer 2010

jeeee ahojky jsem rada že jsme se potkali.a co jak to vypada s ketíkem sliznice je lepší?Ja se tam potom potkala ještě s tou jednou paní a té to taky vyšlo podle testu nic nevěděla a jak jsme byli pak na krvi tak tam ji zjistili že jo a představ si čeka dvojčatka 🙂 Moc držím palečky 🙂 🙂

petulka22
17. čer 2010

Tak to je krááásný... 🙂 To byla ta holčina ze Šumperka? Já teď čekám na MS, a pak začnu přípravu na ten KET, tak uvidíme. A jak Ty se cítíš? Jak se má mimísek? 🙂

nana.76
17. čer 2010

jo,jo ze Šumperka 🙂 Ja se citím dobře očas mě pobolíva v břuchu ale dobry.Mimisek je taky v pořadku,byli jsme na těch testech co se chodí ve 12tydnu a vše v pořadku.Rosteme jako z vody 🙂 Ja doufem že ketík dopadne dobře musíš mě informovat.Budu na tebe moc myslet 🙂

marcajda
17. čer 2010

nano, to jsem ráda, že se ti daří!
já druhý týden píchám, v pondělí jdu na kontrolu a pak už snad OPU.
oni jsou hodně důslední a nevalí to na sílu, tak to tělo nedostane tolik na prdel.. 🙂 ono raději dva měsíce počkat a pak // než další promarněný pokus. hodně jim důvěřuji.
teda včera to tam byl docela mazec, 2hodiny čekání, ale já sebou měla kamarádku, tak mi to uteklo 🙂 a příště si vezmu knížku 🙂 včera bylo hodně děvčat na inseminaci. jsem zvědavá kolik se nás sejde na OPU.
petulko, tak to už jsi toho prošla docela dost. to už určitě všechno vychytali a bude další pokus úspěšný! na tu sliznici budeš určitě něco papat.. někde holky píšou pít kontryhel ale já tomu zas tak moc nevěřím. já co vím, tak se pije na výtoky a záněty..