FN Olomouc, začátek v lednu, věk nad 30

sara.max
29. pro 2008

Ahoj všem,

tak jsem se rozhodla začít nové téma, protože věřím, že nás je tu hodně, které čeká první IVF, bez předchozích zkušenností s čímkoliv podobným. Abych pravdu řekla, jsem už sice starší, letos v létě mi bylo 34, ale taky už mám doma 2 děti v pubertálním věku. Jak už to bývá po prvním nevydařeném a velmi bolavém manželství a rozvodu se mi do života "připletl" jeden báječný človíček a chtěli bychom všichni čtyři ještě mimísko. Bohužel manžel je na tom dost špatně se spermíjkama a tak je rozhodnuto. Po všech vyšetřeních jsem už nafasovala léky a cca 14. ledna začínám. Abych pravdu řekla, dost se bojím, především z hormonálních změn, které mě čekají. Prosím prosím, je-li tu některá, která mě "u toho" může "držet za ruku", tak se těším na pokec. 🙂 🙂

marcajda
29. črc 2010

ahojik, teda, co to je za divokou zprávu? kdopak nás to straší? no, je to státní nemocnice, tak určitě ještě zabojují.

ale byl by to teda průser...a já osobně bych byla hodně smutná, protože mě se tam líbí a důvěřuji jim.

petulko, já nejsem vdaná a přítel pracuje na Slovensku, tak to máme trošku složitější..ale určitě to zvládneme i tak. teda holky, ta zpráva mě docela rozhodila, já se nechci vracet do fertimedu!!!

petulka22
29. črc 2010

Ahoj Marci, taky jsem z toho dost mimo.. Ani se tam nedá zavolat, když mají teď to volno. ☹
Ty jsi přešla z Fertimedu? Tam se Ti nelíbilo?
Já fakt nevím, co dělat..

any10
29. črc 2010

Ahojte, ja jsem na 5.8. objednana k p. Oborne na konzultaci, tak jsem moc zvedava, co mi tam reknou. Jelikoz ja nemam jinou sanci nez IVF, tak mi nezbyde nic jineho, nez zmenit CAR. Silne uvazuji o Reprofitu, protoze jsem zatim necetla zadny negativni ohlas. Uz mne nebavi cekat 3 mesice na termin a pak se navic dozvedet, ze nebude mozne IVF podstoupit. Nevite nahodou, jestli je ta informace opravdu pravdiva?

petulka22
29. črc 2010

Any10 těžko říct.. Asi budeš z nás všech první, kdo se něco dozví, tak pak kdyžtak písni, ju?
Zase si říkám, že by snad v tom nejhorším případě nás měli informovat a ne to nechat až na den, kdy jsi objednaná do poradny - některé znás čekají třeba až na konec září - a pak oznámit, že prostě nic nebude..

any10
29. črc 2010

Urcite dam vedet. Zkusim tam zitra zavolat..ale pochybuji, ze to nekde vezme, kdyz maji to volno. Kazdy dalsi mesic cekani je pro mne ubijejici.. 😢

petulka22
29. črc 2010

Ani mi nemluv.. když si to člověk uvědomí jak to děsně letí..
A možná Ti to vezmou, v laborce by prý snad mohl někdo být. A Ty tam jdeš poprvé do poradny?

any10
29. črc 2010

Ne, chodim tam od prosince 2009. Je to moje prvni CAR, v dubnu jsem podstoupila prvni ivf, ale bohuzel nedoslo k ET. Byla jsem objednana na dalsi konzultaci na cervenec, ale pote mi sekretarka volala, ze maji mesic dovolenou a konzultaci presunula na 5.8. Byla jsem prekvapena, ze si volno prodlouzili az na 16.8. To znamena, ze nebudou ani na ultrazvuku? Pripada mi to tam vsechno moc na dlouho. Vim, ze nekdy je lepsi tomu vsemu dat cas..ale nekdy je to na masli...

petulka22
29. črc 2010

Any já jsem byla taky v březnu/dubnu na prvním IVF.. měla jsem zavedená 2 embryjka a nevyšlo to. Asi kvůli nízké sliznici. Máme 4 zmražená, teď v srpnu by měl být KET, ale teď vůbec nevím, jak to teda bude.

any10
29. črc 2010

ja bohuzel mela pri OPU 8 vajicek, ale bohuzel nebyla zrala ☹ skoncilo to drive, nez jsem predpokladala. Doufala jsem, ze pri druhem pokusu stimulaci upravi tak, at uz je vse ok..ale ted to vidim blede..

marcajda
30. črc 2010

no, holky, já doufám, že to dopadne nakonec dobře.
já chodila do fertimedu, ale nechtěli mi udělat vyšetření proč jsem měla 2samov. potraty. prý až prodělám třetí.. tak jsem šla sem a našli mi ureoplazmu- ta potraty způsobuje- přeléčili ji a uvidí se. no, první IVF taky nevyšlo.
petulko, my máme do konce září stejně ještě pauzu, tak máme vlastně čas vyčkávat, ale any10, to mi je líto. a budu ti taky moc vděčná, když napíšeš, jak jsi dopadla.

on ten fertimed je taky docela dražší než FN. ale když to jinak nepůjde.. holky na diskuzi na Reprofitu píší moc pěkně, však jsi tam Petulko taky byla. tak uvidíme. mě to dojíždění do Brna trochu vadí.. ale zatím věřím, že to FN vyřeší.
vždyť by dost odborníků přišlo o práci a to oni budou bojovat.

any, to je síla, projít celým cyklem, být nacpaná hormony a pak vůbec nic. tos musela hodně nadávat.. ja měla tři, dvě zrala a jedno co se hodilo..ale asi to pak vzdalo ☹

petulka22
30. črc 2010

Holky ahoj, třeba vážně ještě není vše ztraceno. Taky pořád doufám.. Nechtělo by se mi všechna ta vyšetření absolvovat znovu a čekat a čekat..

nana.76
30. črc 2010

AHOJKY HOLKY CTU TADY ŽE JE NĚJAKY PROBLEM VE FAKULTCE NO NEVÍM,MYSLÍM ŽE JE TO KEC 🙂 PŘEJI AT VAM TO VŠEM DOBŘE DOPADNE 🙂

dyny
30. črc 2010

Ahoj holky
to mi připadá divný. My máme na začátku srpna začít stimulovat na 2.IVF. Minulý týden jsem byla v úterý na IUI a Dostál vůbec nic takovýho neříkal. Říkal, že mám dojet až dorazí MS na UTZ a injekci nebo na HCG kdyby ne - to by bylo samozdřejmě lepší 🙂 Myslím si, že by mi to neříkal, kdyby věděl, že mají takovýhle vyhlídky....

dyny
30. črc 2010

A s těma volnama - prve to měli naplánovaný od 17.7. - 3.2. pak to rozdělili na 17.-25.7. + 5.8. - 16.8. s tím, že ten druhý termín jsou konzultace, ale nejsou zákroky. Vím to, protože jsem měla IUI v přirozeném cyklu a tak jsme tam s Dostálem dost šachovali podle dozrávání folikulu. Ten termín předělali kvůli malířům, kteří jim to tam nějak zkomplikovali - ptala jsem se ho, co to tam v tom dělají za zmatky. Takže tak. Mějte se 🙂

petulka22
2. srp 2010

Dobré ránko holky! 🙂 Nani, došla ses na nás podívat? Koukám, jak Ti to pěkně utíká.. 🙂
A kde se nám ztratila Lenička? Že by nějaká dovolenka?
Taky se vám tak po víkendu nechce vstávat? Já dnes šla na 6, takže paráda..
S tou fakultkou jsem fakt zvědavá, jak to bude. Je to celé nějaké divné, už nevím, čemu věřit. Budeme doufat. 🙂
Jinak zdravím nové tváře - ahojik Dyny a držím moc pěstičky, aby už to tentokrát vyšlo!
Pěkný týden všem! 😎

nana.76
2. srp 2010

Petulko ahojky 🙂 utíka to jako voda teda 🙂 🙂 jsem moc zvědaa jak to s tou fakultkou vypada,ale nevěřím tomu že po tolika letech tam najednou mají něco špatně 😉 a co ty?už se pomalu blíží ketík co?

petulka22
2. srp 2010

Jojo Nani, doufám, že teď už to konečně klapne. 🙂 Už se dlouho nic nedělo.
Na Tebe pořád myslím, už víte, co to bude? Nebo to je ještě brzo? 🙂

marcajda
2. srp 2010

ahoj holky, tak šupky do dalšího týdne. to se mi nechtělo..ještě že začínám odpolední..

jsem ráda, že tu jsou optimističtější zprávy, jsem docela zvědavá, jak to všechno dopadne, ale věřím, že dobře.

já tam chodím s dobrým pocitem, že dělají co jen jde a že se jim to nakonec povede u nás všech!!

@dyny , taky tě vítám a moc díky za dobré zprávy. je fajn, že jsi za námi přišla. tak s námi taky bojuješ? a tak teď jsi zrovna asi docela napnutá, jak to dopadne? když jsi měla přirozený cyklus, tak to znamená, že ani clostík ani pregnyl? prostě vypadal folikul dobře, tak jste to zkusili? to by se mi líbilo. ja mám cyklus zatím rozhozený po prvním IVF, ale docela nad IUI opět přemýšlím a kdyby to bylo bez hormonů, to by se mi líbilo..už jsem byla na IUI 5x, ale ve fertimedu, tak že bychom třeba zkusili FN

paraple98
2. srp 2010

Ahojte kocky, prisla jsem se mrknout co noveho a koukam hned, takova zprava, no to to 😕

Marci - ahoj holka, jak je? IUI bych ve FN taky zkusila, kdyz mate dobry SPG 😉 U mne je ted pauza, byli jsme na tom imuno a nasli mi alergii na sperma a proti trofoblastu, tak3 mesice prednison, pak KO a uvidi se,co dal. Takze dalsi pokus se odsouva 😉

Nani - koukám, že to letí, už 21 týden, to je super....tak se opatruj a písni, jestli to bude sestricka nebo braska pro "malou" 🙂

marcajda
2. srp 2010

ahoj paraplíčko, takže imuno se osvědčilo.. a dělali ti někdy předtím přežitelnost spermií? nám vyšla dobrá, tak by mě zajímalo jestli i přesto mohu mít podobný problém..ten trofoblast vubec netuším co je..
přítel říká, že jsme IUI zkoušeli jen ve fertimedu a třeba, když bude jiný inseminátor.. takže ..

ten prednison je dryak, ale holkám k miminku pomohl, tak to s ním vydržíš, že? jejda a měsíce letí..pak se nedivím, že holky bojují kolik let..

nana.76
2. srp 2010

ahojky kočenky určitě vam to pak napíšu,ale bude to pěknej stydlín nechce se nam totiž ukazat 😉 ale ted nas čeka genetika tak snad si to prcek rozmyslí.
Paraplíčko ale aspon že neco našli a konečně se to léčí a potom se to už musí povest 🙂

paraple98
3. srp 2010

Marci - delali a bylo to ok. Jenze za prve to byli davno a imunita se meni a za druhe si nejsem jista, ze je to to same, protoze to byla zivotnost spermii v hlenu a tohle zjistuji jen z krve. Navic my uz jsme spolu leta a leta se snazime, takze je mozne, ze se ta alergie objevuje az casem. Trofoblast, zjednodusene receno je vlastne povrchova vrstva blastocysty, diky ktere se embryjko uhnizdi a je vyzivovano. Tzn. ze pokud se dostaneme do tehle faze, tak si moje telo mysli, ze je to vetrelec a tim padem ho vypudi. To by asi vysvetlovalo, ze jsem se nikdy dal nez ke slabounkemu testu nedostala 😉 No uvidime, snad to pomuze 😀

Nani - stydlin nestydlin, hlavne at je vse ok a je zdrave 😉 Prinejhorsim se to dovis pri porodu 😀 😀

paraple98
3. srp 2010

Jinak jsem teda fakt zvedava na tu FN. Zatim mne to netlaci, protoze momentalne ujizdim na prednisonu (to mi pripomelo, ze jsem si ho opet zapomela vzit 😀 😀 😀 ),ale vzhledem k tomu, ze je to tam vse na dlouhe lokte, tak lituju ostatni, kdyz nevite na cem jste. Snad Amy neco vysonduje 😉

petulka22
3. srp 2010

Ahojky holčiny, probíráte tady IUI - mohla bych na to jít, když nemám vyšetřenou průchodnost vejcovodů? Spermiogram máme dobrý, ale tohle nevím.. ☹
Paraplíčko, na tu imunologii Tě poslali kvůli čemu? Já jen koukám, co všechno se může nevyvést, kromě genetiky a takových těch běžných hormonálních profilů a tak vlastně nemám žádná vyšetření..
Nani, víš jak se to říká - hlavně aby to bylo zdravé. 🙂 A když se to dozvíte, tak to bude už jen taková třešnička na dortu. Ale asi bych to taky chtěla vědět dopředu, já jsem baba zvědavá... 🙂

paraple98
3. srp 2010

Petul - tam by se melo posilat automaticky po 2. neuspesnem IVF 😉
I kdyz nemas zjistenou pruchodnost, bych to zkusila a v mezicase bych sla na laparku, at vis co a jak.... Ty nepruchodne vejcovody zas nejsou tak caste 😉

nana.76
3. srp 2010

Petulko ja na iui byla taky dvakrat po 1ivf no a nevyšlo to a pak ivf jo.Jenže mi měli pomalejší spermie a pruchodnost mi nezjištovali řikal doktor když tak až po 2ivf 🙂 Tak být tebou tak do toho v mezičase jdu za to nic nedaš jen 300 🙂 Pěkny den holky vam všem 🙂

petulka22
4. srp 2010

Holky díky moc, já teda uvidím, připadá mi, že buď jsem ve fakultce pořád nebo jen pořád čekám až tam budu. 🙂 To je život.. Kdyby člověk aspoň věděl, že jednou to dopadne dobře.
Jinak netrpělivě čekám - asi je nás víc - na zprávičky od any. 🙂 Doufám, že budou samé dobré! 🙂

dyny
4. srp 2010

ahoj holky
díky za milé přivítání 🙂

marci: jj bylo to IUI bez ničeho - bez clostilu , bez pregnilu. Ale stejně to nedopadlo - dnes jsem dělala test a nic. Tak teď zas netrpělivě čekám na MS měla by dojít dneska nebo zítra a doufám, že teda jdem do toho 2. pokusu...

Mám mít dlouhý protokol, předtím jsem měla krátký - máte někdo zkušenost jak to chodí? Myslím kdy asi UTZ kontroly, kolik dní píchání a kolikátý den OPU? Vím, že je to individuální, ale aspoň orientačně...díky 🙂

peti: já bych asi taky na tu laparku šla, já byla po tom 1.neúspěchu a zrovna i na hysteroskopii - jestli není něco v děloze, co by bránilo uhnízdění...A mám stejné pocity jako Ty... 😉

nana.76
4. srp 2010

dyny ja teda nevím jestli to u mě byl dlouhy protokol ale ja měla 2den mestruace ultrazvuk jestli není cysta ten den mi píchli injekci na uspaní vaječníku no a myslím 14den jsem si začala píchat Gonal a k opu došlo 29DC takže to tak měsíc všechno trvalo 🙂

petulka22
4. srp 2010

Dyny ahojik, já jsem měla to samé jako Nana, byly jsme na OPU i ET spolu. 🙂 A byl to dlouhý protokol. Já měla 1 DC tu zastavovcí injekci, pak 16DC kontrola a začátek píchání Gonalu (píchal se asi 10dnů, k tomu jsem měla 3x Luveris), pak ultrazvuk 24 a 26 DC a 28DC OPU a za 3 dny ET. Proč Ti změnili protokol? A ke komu vlastně chodíš?
Na tu laparku Tě poslali hned po prvním neúspěchu? A jak dlouho jsi pak byla v neschopnosti a kdy jste zase mohli začít se snažením? 🙂
Koukám, že jsem Tě asi trošku zahltila otázkama... 🙂