FN Olomouc, začátek v lednu, věk nad 30

sara.max
29. pro 2008

Ahoj všem,

tak jsem se rozhodla začít nové téma, protože věřím, že nás je tu hodně, které čeká první IVF, bez předchozích zkušenností s čímkoliv podobným. Abych pravdu řekla, jsem už sice starší, letos v létě mi bylo 34, ale taky už mám doma 2 děti v pubertálním věku. Jak už to bývá po prvním nevydařeném a velmi bolavém manželství a rozvodu se mi do života "připletl" jeden báječný človíček a chtěli bychom všichni čtyři ještě mimísko. Bohužel manžel je na tom dost špatně se spermíjkama a tak je rozhodnuto. Po všech vyšetřeních jsem už nafasovala léky a cca 14. ledna začínám. Abych pravdu řekla, dost se bojím, především z hormonálních změn, které mě čekají. Prosím prosím, je-li tu některá, která mě "u toho" může "držet za ruku", tak se těším na pokec. 🙂 🙂

lenkacar
28. říj 2010

any a ty marodíš od ET?

nana.76
28. říj 2010

@marcajda nemaš vubec zač děkovat taky jsem si tím vším prošla takže vím jake to je.Někdy je to takova bezmoc,ale uvidíš jak přijde ten spravny čas budeš maminkou 🙂 🙂 dočkaš se neboj jen to chce chvilečku ještě čas 🙂

marcajda
28. říj 2010

ahojik, no jo, jenomže mi už ten čas docela letí pod rukama. ale já nestresuji, pořád v to věřím. jen se prokousat všemi těmi problemy. včera jsem byla na masáži a bylo to super. krásně se mi uvolnila záda. musím se udržovat ve formě. holky mi vyčítají, že se nehlídam a dělám těžkou práci a že to může to otěhotnění ovlivnit. ale já nevím jak. samo, že v období ovulky a po ní nic netahám..

any, děvčata tu píší, že tomu, že jsou těhotné nevěří, až se to v nich začne vrnět 😉 to bude krásný šok. jejda, to se máš. tak špatně ti je jen občas? to máš dobré

any10
28. říj 2010

Ahoj Leni, po ET jsem si vzala par dni volno, ale pak jsem do prace chodila. Na nemocenske jsem od doby, kdy mi zjistili pozitivni hcg v krvi. Zvazuji ale, ze po skonceni 12 tydne pujdu do prace, ale uvidim podle toho, jak mi bude..

marcajda
28. říj 2010

any, to nechod, užívej si poslední týdny v klidu 😉 protože pak nastane frmol! a mě pro dnes končí smena a jedu domů. přijde kamarádka z Brna a budeme flámovat 😉 doufám, že zítra na odpolední nezaspím 😀
tak se mějte krásně, pěkný svátek

marcajda
29. říj 2010

ahojik, tak jste všechy někde venku a na sluníčku, asi nejspíš někde na hřbitovech? taky bychom to měli s miláčkem absolvovat.. 😀 no, ale až zítra po práci..
ani se mi nechce v práci být, když je tak krásně. to jsem měla fajn, že mi ta neschopenka vyšla do tak pěkného počasí. užila jsem si díky tomu krásný podzim. tak nevím co si stěžuji, když ted musím být v práci.. holky, toto je ukázka samomluvy.. asi jdu raději mezi ty mé krávy něco pracovat..

mějte pěkný a pohodový víkend!! a v pondělí samé dobré zprávy!! moc se těším.

lenkacar
29. říj 2010

na hřbitovech ..no já si snad ještě chvilku i počkám 😀 😝

lenkacar
1. lis 2010

blíží se dušičky a já měla totálně hřbitovní sny .. 😠 hnus ..a co jak se máte?

nana.76
1. lis 2010

ahojky holky tak dnes jsem měla kontrolu v poradně a na chodbě bylo pusto prazdno kolikrat tam byva lidí a dnes nic moc.No my jsme dopadli dobře tlak se trošku srovnal a miminko už važi 2060g tak už by to mělo byt o.k 🙂 Pěkny den všem 🙂 🙂

lenkacar
1. lis 2010

tak to už je princezničky pěkný kousek .. 😵 ,je dobře ,že jste obě v pořádku 😵

petulka22
1. lis 2010

Ahojky po víkendu holky! 🙂 Krásně vyšlo počasí, teploučko, pohodička..
Leni, s tím hřbitovem se Ti to povedlo... 😀 Taky se hlásím, že bych ještě chvíli počkala. 😀 Ale jinak se tam dnes nebo zítra taky budu muset stavit, ještě jsem se tam nedostala.
Marci a Tys trčela v pátek v práci? Tak snad byl aspoň klid..
Jinak já abych to neměla opět jednoduché, tak jsem dva dny krvácela.. ☹ Ne moc, ale jen špinění to nebylo. Ono je sice v těch papírech u stimulace napsané, že po zastavovačce se to 7-12den může objevit, u mě to bylo 12a13den, jenže problém je v tom, že jsem už stimulovala. Jak jsem byla v úterý s tou cystou, tak od středy jsem hned začala stimulovat (říkala jsem si, že paní docentka musí vědět, proč to tak dělá, i když v papírech je, že po zastavovačce je pauza 14-20dnů a u mě byla jen 10..). Tak nevím, nevím, co mi ve středu na ultrazvuku řeknou.. Od dnes budu už píchat i fraxík a jestli to bude všechno nanic, tak už se fakt půjdu pověsit.. Takže tak..
Nani, to je krása, už to máš za pár.. Pořád na Tebe myslím, takže ať je všechno i nadále v pořádku!! 🙂 Jinak že bylo na chodbě prázdno, tak to čučím... Jak jsem tam byla já v úterý, tak lidí jak blázen... No, uvidíme ve středu.
Holky, mějte se krásně, jdu makat, jsem na odpoledne, tak si to zase užiju.papa

nana.76
1. lis 2010

leni no to teda jo buclin 🙂
Petuli taky na tebe vzpominam i ted jak si měla tu nehodu tak snad už nic nebolí 🙂 Dnes jsem tam zahledla Obornou a opravdu prazdna chodba a to jsem tam byla od 9 do 11h 🙂

any10
1. lis 2010

Ahoj Peti, s tim krvacenim si nedelej starosti. Ja byla taky vystrasena, bo jsem krvacela jako pri menstruaci a trvalo to vice jak 2 dny. Se stimulaci jsem ale zacala tak 20 den, protoze se to protahlo kvuli cyste. Ja myslim, ze docentka vi, co dela, tak neboj, dobre to dopadne. Preji hodne kvalitnich vajicek 🙂
Vsechny zdravim a opatrujte se, hlavne Ty Nani..vidim, ze termin porodu uz se pomalu blizi 🙂

marcajda
1. lis 2010

ahojik, Nani, to už je kus ženské!!! krása. koukala jsem na dokument o nedonošených miminkách a to byli takoví mrňousci.. to už ti nehrozí i kdyby se cpala ven, to je dobře. ale jen at v bříšku pěkne ještě vydrží. a jak jsi na tom s výbavičkou? už schraňuješ, pereš, žehlíš, mazlíš se s hadýrkama? a co už máte nakoupeno? já vím, že se k tomu váží různé pověry, ale já je neznám, tak jim ani nevěřím 😀

Peti, to tvé tělíčko ti dává zabrat. aby ses pořád nervovala.. ale Oborná určitě ví co děla, já teda netuším, kdy jsem začala stimulpvat, ale určitě později, taky skrz tu cystu. což mě tehdy mrzelo, měla jsem pocit, že to bylo hodně mimo normální cyklus. proto jsem pak byla ráda za ten krátký protokol.
budu na tebe ve středu moc myslet.a určitě bude vše dobré. no, ten fraxiparin, to jsou supr tupé jehly. to si opět užiješ. já mám ještě pořád modřiny a takové tvrdé uzlíky v břichu..

copak asi ostatní děvčata? asi se věnují pracování a doufám, že až opět začnou bojovat, že za ními přijdou.

nana.76
2. lis 2010

holky moc děkuji 🙂 🙂
@marcajda už mame skoro všechno kočarek jsme koupili v Timpu v tom dětskem obchudku a da se řict že jsme tam nakoupili vše co jsme potřebovali.Kočarek si tam mužeme nechat jak dlouho chceme třeba až do porodu tak to je fajn.Pořad se chodím dívat jestli mam pro drobka všechno ale nevím no když tak se to dokoupím.Všem bych vam moc přala aby jste zažívali to štěstíčko taky a proto doufam že se tu všechny jednou dočkate 🙂 🙂 To by bylo aby tu smulu tu někdo neprolomil. 🙂 myslím na Vas 🙂

petulka22
2. lis 2010

Ahoj holky, já zdravím zase z práce.. Už mi tady z toho všeho hrabe.. 🙂
Kéž byste měly s tím krvácením pravdu.. Já to moc optimisticky nevidím, když jsem krvácela, tak to znamená, že odcházela sliznice a já ji i bez krvácení mám nízkou, takže fakt nevím.. No, uvidíme zítra. Ale už jsem z těch všech komplikací hodně zdrblá..
Any a jak Ty se máš? Jak se cítíš? Co bobíšek? 🙂 Poděl se o radosti.. 🙂
Marci, je fakt, že nás sem teď moc nechodí, holky odpočívají a sbírají síly na další boje.. Jojo, kéž by už byly u nás všech úspěšné..

marcajda
2. lis 2010

ahojik, Peti, sliznice doroste, na to má ještě spoustu času!! neboj. ještě tě čeká spousta píchání a do transferu ji budeš mít jako duchnu 🙂
jinak taky pozdrav z práce. už jsem se tu opět zaběhla a na neschopenku vzpomínám jako na krásnou dovolenou 😉 a že se mi vyvedla.
nani, to máš nádherné starosti, to je vynikající,. takže připravená jsi perfektně. na toho malinkého prosincového Ježíška s pinďulkou 😉
no, jdu pokračovat v počítání výplat, nějak to nestíhám. měla jsem po obědě spoustu běhání a jsem pořádně unavená.. ještě že jsem si doma na svačinku nabalila čokoládu, jinak bych asi už byla kaput..

any10
3. lis 2010

Ahoj Peti, citim se celkem dobre, obcas je mi spatne a jsem hodne unavena, tak hodne odpocivam. Maly bobis meril minuly tyden cca 1.5 cm, tak je to jeste takove nic. Za 14 dní jdu na dalsi kontrolu, tak jsem zvedava jak porostl. Vzdy tam jdu ale s obavou, zda je vsechno ok a hlavne se bojim, at stale bije srdicko. Doufam, ze pozdeji budu to tehotenstvi prozivat klidneji. Jinak vcera jsem si dovezla pracovni PC, takze ode dneska uz mne ceka prace..ale nebudu to prehanet...par hodin denne a aspon ten cas doma rychleji utece..
Nani, mam na Tebe jako na zkusenou tehulku par dotazu..kdyz jsem 9+4tt, bere se to jako ze jsem v devatem nebo desatem tydnu? Jo a kdyz jsi na nemocenske, nevis, jak se pak pocita materska..zda z platu pred nemocenskou nebo se to pocita za cely rok vcetne nemocenske?
Diky za radu..Holky mejte se fajn. Marci odpocivej a sbirej sily do dalsiho boje..

lenkacar
3. lis 2010

any takovej prcíček a už je to podobný člověku co?v kolikátém tt jste měli srdíčko?

nana.76
3. lis 2010

@any10 mateřska se ti počita za cely rok 🙂 aspon tak mi to bylo řečeno.No a v tydnu už by si měla byt v 10,ale abych pravdu řekla taky jsem z toho někdy jelen. 🙂 Pěkně odpočívej a užívej si těhulkovaní 🙂

petulka22
3. lis 2010

Tak jsem zpět z FN, holky, to byl zase nářez.. Byla jsem čtvrtá, holky šly do kabinek hned před devátou, tak jsem si říkala, jak budu rychle venku.. Nevím, co tam dělali, ale první holka vylezla po půl hodině, pak byla dloooooouhá pauza, nikoho nebrali, no, dostala jsem se ven v 11 hodin. Fakt nechápu. A zase tam nebyl Dostál ale ta mladá doktorka. A přesně jak jsem čekala, vajíček plno a sliznice 3mm. Takže jdu na kontrolu v pátek a OPU asi v neděli nebo v pondělí. Doufám, že s takovou sliznicí transfer dělat nebudou a pokud se něco oplodní, tak to zmrazí. Michnová se rozplývala nad úrodou a sliznici neřešila, já už tomu fakt nerozumím.. V pátek se na to musím zeptat. Už jsem z toho všeho strašně unavená a otrávená.
Holky-těhulky vy se opatrujte a vy ostatní se taky držte, já zase písnu.

lenkacar
3. lis 2010

peti tak ještě má chvilku čas růst ..věřim ti že jsi unavená ..já si přesně tohle taky prožila ,at jsem hrábla na co chtěla tak nic nebylo v oukeji .. 😝 pak jsme měli rok pauzu

any10
4. lis 2010

Peti, srdicko jsem mela v 6+5tt..na ultrazvuku slo krasne videt, jak bije..ve FN to ted trochu vylepsili a primo nad kreslem je umisten velka LCD obrazovka..narozdil od maleho ultrazvuku, co mam muj gynekolog, tam je videt skoro prd..

lenkacar
4. lis 2010

any a jak se to počítá po ivf?já těm tt nerozumim..tak za 4tt po OPU?

any10
4. lis 2010

Ahoj Leni..promin spletla jsem se ve jmenu..na OPU jsem byla 8.9. a na UTZ jsem byla 14.10., takze to bylo tak tech 5 tydnu..

lenkacar
4. lis 2010

super to jsem chtěla vědět 😉

marcajda
4. lis 2010

ahojik, tak jsem aspon chvilku utrhla, protože jsem moc zvedavá na Petku. a koukám, že nervíky těžce pracují. ale důvěřuj Michnové, ona tomu rozumí. máme ten boj každá jinak, ty o sliznici, já o vajíčka.. hrůza. ale vyhrajeme!!! sliznice to zvládne, má pořád ještě týden!! ale chce to na pátek si napsat papírek s otázkama, protože to je pak šup šup a jsi venku a dotazy žádné, že? teda, ale načekala jsi se, to je hrůza. ach jo, myslela jsem si bláhově, že mě to už znovu mine a takto se pomalu mohu připravovat na další takové čekání.

any, jak jsi se ptala na tu mateřskou, já teda doufám, že se počítá z platu před nemocenskou, protože to by jinak byl docela průšvih..schválně se zeptám.

leni, já jsem z počítání těch týdnů taky docela zmatená.

petulka22
5. lis 2010

Ahojky holky, tak já mám po kontrole. Dnes to šlo děsně rychle, byly jsme tam jen 4, s jednou paní jsem bezvadně pokecala a v půl 10 jsem už byla venku. Byla tam zase paní docentka a potěšila mě, sliznice porostla za ty dva dny o 3mm, takže jsme na 6mm, u mě hotový zázrak takový rychlý nárůst. 🙂 V neděli tam jedu na krev a OPU v úterý, takže třeba ještě povyroste. Mám fakt radost, aspoň částečný úspěch. Ale zapomněla jsem se zeptat na ten Fraxík, jestli ho mám normálně dál píchat každý den večer. Nevíte někdo, jestli se to píchá normálně i před OPU-aby pak nebylo nějaké větší krvácení myslím. Marci, kdyby ses náhodou dostala na net, asi je to dotaz hlavně na Tebe.
Holky, tentokrát se fakt těším na víkend, že si odpočinu, jsem nějak pořád v jednom kole a už to potřebuju. Tak se mějte zatím krásně, já sem zase nakouknu. 🙂

petulka22
5. lis 2010

Jo a břicho mám už jak jehelníček, každý den tři injekce, to je síla.. Ale co bychom nevydržely, že jo. 🙂

lenkacar
5. lis 2010

peti hlavně ,aby výsledek byl .. 😵