FN Olomouc, začátek v lednu, věk nad 30

sara.max
29. pro 2008

Ahoj všem,

tak jsem se rozhodla začít nové téma, protože věřím, že nás je tu hodně, které čeká první IVF, bez předchozích zkušenností s čímkoliv podobným. Abych pravdu řekla, jsem už sice starší, letos v létě mi bylo 34, ale taky už mám doma 2 děti v pubertálním věku. Jak už to bývá po prvním nevydařeném a velmi bolavém manželství a rozvodu se mi do života "připletl" jeden báječný človíček a chtěli bychom všichni čtyři ještě mimísko. Bohužel manžel je na tom dost špatně se spermíjkama a tak je rozhodnuto. Po všech vyšetřeních jsem už nafasovala léky a cca 14. ledna začínám. Abych pravdu řekla, dost se bojím, především z hormonálních změn, které mě čekají. Prosím prosím, je-li tu některá, která mě "u toho" může "držet za ruku", tak se těším na pokec. 🙂 🙂

petulka22
27. led 2011

Any bezva! 🙂 To my rády čteme takové zprávičky.. 🙂
Nani, paráda. 🙂 Terinka je sladká. 🙂 A jak se jmenuje pejsek? To víš, jorkšíři, to je moje. 🙂
A co Esíčko? Čekáme samé pozitivní zprávy! 🙂

nana.76
27. led 2011

@petulka22 to je Maxík koupili jsme ho před dvoumi roky dceři tak mu i vybrala jmeno je to opravdový hlídač

petulka22
27. led 2011

Tak to je ještě pomalu štěňátko.🙂 Naše Aginka měla v pondělí už 7.🙂 Ale Maxík je fakt hlídač, na té fotce je to vidět.🙂

lijank
27. led 2011

Dobrý večer, čeká mě v únoru začátek dlouhého protokolu. Dostala jsem MS dřív než bylo v plánu 😒 , tak by mě zajímalo, jestli je reálné v jednom týdnu se v poradně domluvit na stimulaci, sepsat žádost na pojištovnu a hned vyfasovat i léky (vlastně bych měla i tom dni vyfasovat tu zastavovací injekci).
Nečeká se, až to pojištovna schválí? Asi jo? to budu v prdelce, musím stihnout ivf v březnu.

lenkacar
27. led 2011

@lijank u nás se nečeká 😉

11112
27. led 2011

@sara.max Ahoj Sara jsem na tom podobně taky začínám s IVFa mám pěkný bobky.Dělala jsem přesně to samé,seděla nad injekcama četla leták a děsilo mě to.Doktor mě dal tu největší dávku,protože nemám žádné hormony,ale jsem dost hubená tak říkal,že to možná se mnou zamává.Čekám až to dostanu a začnu píchat injekce.Já chodím k panu Machačovi do reprofitu.Zatím se měj hezky a držím palečky snad nám to dopadne dobře.

marcajda
28. led 2011

@lijank, neboj, na nic se nečeká!! oni počítají s tím, že to pojišťovna uhradí, takže jak vychází cyklus, hned jdou na to. teda u mě to tak bylo. mam metal-alianc. ještě jsem neodevzdala žádanku a už jsem měla vyfasované injekce.
takže pěkně klídek a v pohodě se připravuj na tu událost..stačí ty nervíky z hormonů 😀

@11112, vítáme tě u nás, ale asi spíš půjdeš na diskuzi reprofit olomouc? ale jestli ne, tak tu jsi vítána 🙂 a tak copak jsi nafasovale? a jaký tě čeká protokol? dlouhy se zastavovačkou nebo krátký bez ní?

marcajda
28. led 2011

@nana.76, ta fotka je nádherná 🙂
je to frmol s maličkou, že?

děvčata, tak jak bojujete? já jsem v klidu a v práci..a čeká mě pracovní víkend, tak si ho budu užívat se sluníčkem, ale doufám, že tady nezamrzneme..dnešní ráno bylo docela divoké..minus 14, brrr..

leničko, jakpak se daří tobě? co ta plesová sezona? u mě nic.. miláček má v háji koleno.. a cizí tanečníky mi moc nedopřává, teda já o ně ani nestojím, on tančí moc dobře. no,jenomže na tenis bylo koleno zdrave a na tanec už není ☹

petulka22
28. led 2011

Ahoj holky,
tak já ještě trčím v práci a už toho mám všeho plné zuby. Dneska to na mě nějak všechno padá, nejraděj bych dala výpověď a už se nevrátila..
Marci, nějaký ples bych si taky dala líbit, jenže všichni známí mají malé děti a nemáme s kým chodit..
Mně sice pracovní víkend nečeká, ale manžel je nemocný, má antibiotika, takže se budu točit kolem něj a vaření, uklízení... prostě nicmoc. Ale aspoň nebudu v práci..
Takže pěkný víkend vám všem a relaxujte.🙂

lenkacar
28. led 2011

@marcajda čus holky no my jdem dneska ,mám vyžehlené společenské oblečení a Vladís se šel na to vyspat 😉

marcajda
28. led 2011

no Peti, takže si nezatančiš s manželem, ale kolem něho 😀
a já budu tančit kolem telátek.. a Leňa to odtančí s hudbou i za nás.. tak at se ti ples vydaří!! a jaké máš šaty, pochlub se 😉 a taky informuj cos vyhrála v tombole! jaký to máte ples? budou trochu zajímavé ceny?

s9480
28. led 2011

Holky hlásím se
takže kdyby jste mi chtěly nadávat do slepice tak to pozor protože jako nosnice stojím za hov... ve středu na UTZ pouhá 4 vajca (8den stimulky), dnes už jich tam viděl 6 no takže taky žádná sláva, už nevím co bych si měla píchat aby mé vaječníky trochu zareagovaly, no v pondělí mám další KO (už mě asi vyhodí z práce ☹ ob den lítám k dr nejmíň na 3 hodiny ) tak se uvidí kolik jich ankonec snesu a kolik jich bude vůbec k použití 😨
plesandám přeju pěkné plesání a tobě Marci aby ti to rychle s telátkama uteklo
Peti ty si zatančíš doma kolem manžílka já to měla takhle minulý týden

marcajda
28. led 2011

esíčko, 6vajíček, to je supr!!! to máš i na výběr! bud spokojená, vzpomen, že už bylo mnohem hůř 😉 jsi šikulka. a to je i třeba ještě nějaké schované. aspon se mohou na veječnících pěkně roztahovat a budou kvalitní a plnohodnotná. a nevrazíte tolik korunek do oplodňování 😉 je to supr, daří se ti! a v práci to vydrží, neboj. ty to pak určitě doženeš.

tak a já mám pro dnes padla. mějte pěkný večer

lenkacar
28. led 2011

@s9480 nenervuj se ,oni stejně na utz nevidí všechno ,mě se nikdy netrefili

s9480
28. led 2011

Marci díky za pozitiva jj hůř už bylo, ale já to tak růžově nevidím, ono nikdo neví co z toho bude zralé atd atd však to známe všechny, taky z toho nemusí být nic, s mražením vůůůbec nepočítám, budu ráda když bude co dát do břucha 🙄

s9480
28. led 2011

jj Leni tím se trošku uklidňuju, protože já sama jsem tam viděla i jiné ale ty byly ještě malé, tak s těma asi nepočítají

dyny
28. led 2011

esíčko neboj určitě je jich tam ještě víc co fakt nejdou vidět a ještě poporostou a i kdyby ne - četla jsem kdysi, že ideál je 5 -10 pak jsou prý nejkvalitnější a mají největší šance 🙂

holky my máme konečně! termín na to imuno, jedeme za 14 dní 😀 ....Už aby byly výsledky - trošku trhlá - já vím.... 😎

Užijte si víkend

marcajda
29. led 2011

ahojik, to máme krásně 🙂 Leni, jak bylo, cos vyhrála? a jestlipak nebolí hlava 😀

@dyny, paráda, hýbe se nám to tu 😉 a přijd s dobrýma zprávama 😉 jako Peťka!

esíčko, tak hlavně v klidu. vše je v pohodě. na co zamražovat, však budeš těhu!!!

petulka22
29. led 2011

Esíčko to bude dobré, uvidíš. 🙂 V pondělí Ti už určitě naplánují OPU, a pak už to půjde ráz na ráz. 🙂
Marci, máš pravdu, od rána tancuju, teď jsem se na chvíli zastavila na netu, a pak zas tanec. 😀 Leňuli můžu jen závidět..
Dyny hurá! 🙂 A jak jste to vymysleli s tím ubytkem?
Holky, já mám poradnu příští týden, tak jsem zvědavá, co vymyslí..
Užívejte víkendu i za mě, já jdu zas tancovat. 😀

lenkacar
29. led 2011

@marcajda
@petulka22 holky na plese paráda ,těšim se na další .. 😉 😵 ,tombolu jsme neměli,ale hodně se tančilo 😵

lenkacar
29. led 2011

@s9480 neboj bude to dobré .. 😉

11112
29. led 2011

@marcajda Ahojky a děkuji za přivítaní.Nafasovala jsem menopur denně 4 lahvičky,mám si to píchat 7dní apak mám zavolat a myslím že mě čeká ultrazvuk.Jaký mám protokol mě vlastně neřekl.Podle čeho protokol poznám?Je to pro mě vše nové a ani nevím co mě čeká. 🙂 Čtu tady plno příběhu a některé jsou opravdu smutné.

marcajda
29. led 2011

@11112, no, nejsmutnější jsou ty, kde se objeví čárky, je spousta radosti a pak to skončí, to by člověk plakal..
ale díky těmto pokusum se naše šance zvyšují a je tu i spousta příběhu s úžasným koncem 🙂 a na takové se každá z nás těší a doufejme, že po těch peripetiích taky kazdou z nás i čeká!!!

ty protokoly jsou, že u dlouhého ti druhý den menzes píchnou zastavovací injekci a za 14dní se jde na kontrolu a když je vše O.K. a není cysta, tak se začne s pícháním. a píchá se tak 12až třeba jak u mě 16dní. podle toho, jaká je reakce. a jak rostou folikuly s vajíčkem. a krátký je, že se kopíruje normální měsicní cyklus, jen se hormony tělo nabudí, aby dozrálo víc folikulů. při dlouhém bývá pak vajíček víc. ale každé tělo reaguje jinak, mě při dlouhém narostla jen 2 a při krátkém 8..zrovna kvalitní nosnice nejsem 😀
menopor je v peru? a jak ti jde píchání 😉 ? poprve nejhůř, že?

marcajda
29. led 2011

@lenkacar, teda, tak tombola žádná? a já se těšila.. to by na Moravě neprošlo.. ale hlavně že jsi vytancovaná. to se máš.. já si s telátky taky zatančila, nechtějí potvůrky pít a tak je to boj, aby neumrzly, jsou venku..

janaol
29. led 2011

ahoj holky, jsem tu po delší době. Tak jsme byli na konzultaci pro výsledky - katastrofa. a navíc po dvou měsících ještě nebyly výsledky z genetiky. U nás připadá v úvahu jedině IVF +ICSI. Ve čtrtek tam byla Mudr. Michnová - a je fakt super. Podle doc. Oborné mám PCO a cukrovku, ale testy nic neprokázaly, naštěstí. Takže já jsem na svůj věk OK - no tedy až na to že musím nějaká ta kila shodit dolů 😒 , ale přítel - těžká oligoasthenozoospermie - doporučení zamrazit, dokud je ještě, co. Takže jsme se domluvili - přítel vitamíny a tak květen, červen IVF. 😉

petulka22
29. led 2011

Ahoj Jani, ono jim to všechno celkem trvá. Ale hlavně, aby pak byly výsledky, že jo.. 🙂 Takže přítele pěkně nadopuj vitamínkama a nějaké pěkné potvůrky se jistě najdou. Když je ICSI, tak stačí i jedna pěkná a oni si ji najdou, takže neboj. 😉
Leni, my když jsme chodili dřív na plesy s jedněma známýma, tak oni vždycky v tombole něco vyhráli a my nic. Ale fakt pokaždé. To už bylo normálně divné.. Tak jsme si říkali neštěstí ve hře, štěstí v lásce... No, aspoň něco. 😀
Marci, Ty se nám jednou upracuješ.. musí to být pěkná práce s telátkama. Ale určitě i pořádná dřina..
Holky, já dnes podělala doma tolik práce.. normálně mám ze sebe radost. Ono když je manža nemocný, tak se nikam nemůže jít, tak dodělávám doma resty. Ještě mám odstrojovat stromeček. 😀

petulka22
29. led 2011

@11112 Taky Tě vítám a přeju, ať brzy hlásíš //. Potřebujem povzbuzení. 🙂 A to platí i pro naše Esíčko. 🙂

lenkacar
29. led 2011

@petulka22 já na tombolu kašlu jednou jsme vyhrály pytel hnoje ..všichni se nám smály a podruhé nějaké sušenky a malého plastového trpaslíka 😕 😀 😝 ,holky hodnotnýho nic

s9480
30. led 2011

Ahoj holky díky za povzbuzující zprávy snad máte pravdu, no uvidíme co zase zítra, holky za jak dlouho po píchnutí Pregnylu se jde na OPU? hned druhý den nebo až obden?
JInak v pátek jsem si měla platit 3,500Kč na prodlouženou kultivaci a jelikož po těch krádežích co tam měli pověřili jen jedinnou sestru pro přebírání peněz a ta tam nebyla tak nikdo jiný to ode mě nechtěl vzít tak snad v pondělí 😎
Janaol jojo jak píšou holky spermijka stačí jedna schopná a oni ji najdou takže nevěš hlavu 😉
11112 držím palce ať je stimulka úspěšná
Leni tak jak čtu tak jsi nejmíň dvoje střevíčky protancovala to je fajn 🙂
Marci chudáčci telátka tam je taková kosa ☹
Peti já taky celý víkend gruntuju (si říkám že příští víkend už snad bude čerstvě těhotná 😀 tak abych měla všechno poklizené), teď jsem dožehlila tak se jdu na chvíli natáhnout a pak půjdu s naším hafikem chvíli ven už se doma těžce nudí

petulka22
30. led 2011

Ahojky v neděli.🙂
Leni, pytel hnoje, to je fakt dobrý. Hlavně pro někoho, kdo třeba bydlí v paneláku.🙂 Ale aspoň něco. 😀
Esíčko Pregnyl myslím pícháš většinou večer a jde se až obden. Jojo, všechno si pěkně pouklízej, pak už se budeš muset jen šetřit.😉 A jakého máte pejska? Mně se teď vůbec nechce ven chodit, jak je taková zima. Už se těžce těším na jaro. Už aby to bylo.🙂