FN Olomouc, začátek v lednu, věk nad 30

sara.max
29. pro 2008

Ahoj všem,

tak jsem se rozhodla začít nové téma, protože věřím, že nás je tu hodně, které čeká první IVF, bez předchozích zkušenností s čímkoliv podobným. Abych pravdu řekla, jsem už sice starší, letos v létě mi bylo 34, ale taky už mám doma 2 děti v pubertálním věku. Jak už to bývá po prvním nevydařeném a velmi bolavém manželství a rozvodu se mi do života "připletl" jeden báječný človíček a chtěli bychom všichni čtyři ještě mimísko. Bohužel manžel je na tom dost špatně se spermíjkama a tak je rozhodnuto. Po všech vyšetřeních jsem už nafasovala léky a cca 14. ledna začínám. Abych pravdu řekla, dost se bojím, především z hormonálních změn, které mě čekají. Prosím prosím, je-li tu některá, která mě "u toho" může "držet za ruku", tak se těším na pokec. 🙂 🙂

petulka22
23. únor 2011

Teda holky, vy jste toho zase nakecaly.. 😀
Suno a Marci vy jste pěkné zachránkyně zvířátek. 🙂 Já jsem ale stejná. Když něco je, tak zvířátek je mi kolikrát víc líto jak lidí.. S tím jorkšírkem je to fakt dobré.. Taky bych váhala nad vrácením, ale už jednu jorkšíří holku doma mám a ta by žárlila, takže bych asi taky vracela.😀
Jinak jsem holky dnes byla ve fakultce na ultrazvuku 2.DC, obvyklé čekání, vyhrabala jsem se ven asi v 10:45, prostě paráda, ještě jsem musela čekat na sekretářku na zaplacení PK, no, bezva. A to bych nebyla já, aby nebyl nějaký problém, už mě znáte, že jo. 😝 Takže vlezu tam a oni, že nemají IVF schválené, že se to musí odložit. Nějaká (prý) nová posudková pipina z pojišťovny tu jejich žádost nějak špatně vyhodnotila a napsala, že mám vše vyčerpáno. Já, která má zasebou jedno IVF a jinak vše bez ET a to jsem si platila sama. Takže jí chtěli volat, ale ona tam nebyla, tak jsem musela podepsat, že v případě dodatečného neschválení vše zacáluju já. Asi 45tisíc. To by mě teda odvezli. Ale sestřička říkala, že se to jistě vyřeší, tak budu doufat. Prostě bordel největší. S tím, že by se to mělo zase odkládat jsem se teda smířit nehodlala. A ještě prý, jestli jsem náhodou mezitím nebyla na IVF někde jinde než u nich.Jasně, chodím každý měsíc někam jinam.😀
Pak jsem ještě letěla na EKG a zítra mě čeká rentgen plic (vše kvůli tomu vysokému tlaku), tak toho mám až až.
Monali, už bylo načase, že ses ukázala.A s tím producírováním to neřeš, to jsou malé věci. Hlavní je, aby už z toho konečně něco bylo.😉
Nani, malinké prstíček pofoukej i za mě, určitě to bylo v pohodě.🙂

lenkacar
23. únor 2011

@petulka22 ježiš ty máš furt něco ,to už neni normální hele a s tou prdelí ,jo malé věci ,ale velká prdel

petulka22
23. únor 2011

Viď, však říkám, to bych nebyla já.😀
A kašli na prdel, hlavně zdraví Leni! 😀

monali
23. únor 2011

tak mi to nedalo a ještě jsem nakoukla 🙂
@lenkacar to je teda dost dobrá hláška 😀 😀 a fakt sedí
@petulka22 třeba když je tak složitý začátek tak o to bude lepší konec 😉

petulka22
23. únor 2011

Monali, jenže já už jsem měla tolik těch začátků složitých.. No,kéž bys měla pravdu.🙂

monali
23. únor 2011

@petulka22 nám nezbývá než doufat a teď už fakt mizím 😉

s9480
23. únor 2011

Peti to už snad ani není možný 😠 já tě lituju holčino a na druhou stranu máš můj obdiv, já už bych tam asi fakt řádila jak černá ruka i když teda tentokrát to zrovna není jejich vina, každopádně tfuj tfuj moc ti držím palce ať už to konečně dobře dopadne
první dobrá zpráva bude od Suny a potom jsi hned na řadě ty 😉
a potom Lenča s KETem 😉
holky tak brouzdám po netu abych se něco dočetla o té reprodukční imunologii co nám ji Dostál doporučil a našla jsem i jednu kliniku v Brně (pro nás olomoučáky podstatně blíž než Praha nebo dokonce ta Plzeň)je tam nějaká dr. Láníková, tak jsem jí napsala mail jestli taky dělají repro-imunologii , zda to hradí pacient a pokud se něco najde tak jestli doporučují nějakou léčbu - dnes mi odepsala že to repro dělají a že pokud mám zájem mám volat na uvedený telefon, tak tam hned zítra budu volat - to by bylo super kdyby to vyšlo v tom Brně tam jsme za 3/4 hoďky to je jiná jak se trmácet 5 hodin do Plzně+ubytování+za čas opět cesta pro výsledky - navíc jsem se dočetla že ta Plzeň se prý spíš specializuje na opakované pozdní potraty, takže pro mě celkem mimo mísu 😖 naštěstí teda
konec slohové práce ufuf

suno
23. únor 2011

esíčko a nevíš kolik to zhruba stojí ta imuno-to oni vyšetřujou krev ne?jinak díky za podporu!!!

s9480
23. únor 2011

Suno nevím na to mi dr neodpověděla - ale tebe už to nemusí zajímat 😉 , v té Plzni je to asi zadara -to by nám mohla poradit Lenča ta tam byla ale to Brno nevím, Plzeň je FN jako Olomouc ale to Brno je soukromá klinika tak tam nevím jak to chodí, to bych se dr zeptala zítra
a co ty užíváš si doma a hladíš bříško?

suno
23. únor 2011

mě to zajímá a chtěla bych kdyžtak poradit kámošce s podobným problémem a kéž by se mě to vůbec netýkalo,jinak doma jsem přibrala už kilo,protože pořád něco jím a bříško samože hladím,tak se kdyžtak poptej díky 🙂

lenkacar
23. únor 2011

@s9480 nene já byla v podolí a zadara taky a ted mi někdo psal že na imunu platili 600,- ale nevim kde ,takže ikdyby něco tak málo..

marcajda
23. únor 2011

jejda, tady se ještě nespí. já v práci pořádně vymrzla,tak mě už spánek bere, ale aspon jdu na chvilku za vámi. to imuno v Brně, to mě zajímá, do toho bych šla taky.. ještě že tu esíčko máme 😉

@lenkacar, s tloušťkou je fakt zbytečné se trápit, je to jen stav mysli 😀
ja se cítila nejtlustší, když jsem měla pět kg podváhu..a ted mám pět nadváhu a cítím se úplně v pohodě. taky je to tím, že současný partner si mě oplácává a je z těch faldíků celý bez sebe..a hlavně at jsme zdravýýý..

@petulka22 , ty ty problémy nejspíš nějak přitahuješ 😅 tak snad už sis "vyžrala" všechno..a ted uz jen v pohodě.už tě tu chceme jako těhulku..ty máš ten krátký cyklus, že? tak to bude rychlovka a začneme to odočítávat tobě 😀 😀

@monali, taky tě vítám mezi navrátilce, pojd s nama do dalšího boje 😀 aspon tu máme veselo, jsi tu chvilku a jaké hlášky nám tu Leni chrlí 😀 😀

@suno,další den za tebou 😉 na ta kila si zvykej, ještě jich pár přibude, to ty hormónky..no a pak už to pěkně svedeš na děťátko 😉 tak pěkně hlaď a mlsej, bříško s peřinkou musí byt v pohodě. koukni na nanu76, jak nám s děťátkem hubne 😀 musíme s tím počítat a dělat si zásoby..nechceš si do krátkých zpráv tuknout datum ET? tak se nám to pěkně ukáže, když ti najedeme na fotku.to je v muj fotoblog, krátké zprávy.

marcajda
23. únor 2011

@nana.76 jak jste dopadly, co prstík, taky foukám. dnes jsem byla v Litovli. nad albertem mi bydlí známá a je těhulka, tak nachytat trošku těhu bacilů. jak se holky občas rozčilují..kam kouknu, všechny známé bud s bříškem nebo s kočárkem..naštěstí mě to nerozhazuje a zvládám to. až se tomu divím..

nana.76
24. únor 2011

@marcajda Terka to zvladla na jedničku.ja bydlim taky kousek u alberta hned na tom sidlišti.a jak se jmenuje kamaradka třeba ji znam.taky se mužeš stavit i za nama aspon se lepe pozname a Terka i ja budeme mit radost co říkaš? 🙂 🙂

s9480
24. únor 2011

Holky tak dneska jsem 49 DC po dlouhém protokolu, poslední 2 Utroše jsem zavedla v pondělí ráno a mrcha pořád nikde, ani mě nebolí spodek tak já nevím, minulej týden to vypadalo že ji dostanu do 5 minut a teď 😖 .........

marcajda
24. únor 2011

esíčko, ta injekce před dl. protokolem vlastně vyvolá umělý přechod a tak to pak někdy zlobí.. abys nakonec nemusela pro včeličku do prdýlky 😢 ale to se zase srovna, neboj. jen škoda, že se to nesrovnala jiným směrem, že? když ji nechceme, tak se k nám hrne a když po ní toužíme, tak nic. at už před stimulací nebo po takovém blbém výsledku..

Nani, jednou za měsíc jezdím do Rozvadovic na masáže, tak se můžeme domluvit. ta kamarádka je Lucka a má malého Matýska 🙂 už bude tepleji, tak můžeme třeba k muzeu na terasu na kafíčko 😉 a já si maličkou trošku poňahňám a povoním 🙂 už to není to úplně bezradné malilinké novorozeňátko, tak se třeba ani nebudu bát 😉

monali
24. únor 2011

tak koukám co je nového, musím rychle z práce, protože doma nám odešel monitor od PC 😒 A hold to bude
muset počkat do výplaty. Sice máme doma noťas ale ten si většinou manžel adoptuje pro sebe. 😠
Taky nám včera dovezli nový sporák, ten starý už byl docela hin, a navíc když se vařilo tak byl cítit plyn. Navíc jsme
asi před měsícem měli v baráku bojovku.Od Sousedů (hned vedle nás) byl cítit plyn a nebyli na víkend doma,
tak jsme nejdřív s druhýma sousedama pořád větrali chodbičku a když to nepřestávalo tak se volal plynař, ten
zjistil únik a volali se hasiči. Ti potvrdili velkou koncentraci a natvrdo se dostali do bytu. Pak nás sice uklidnili, že
výbušné by to bylo asi za 2dny. a že je dobře že jsme volali. Tak jsme si radši pořídili nový sporák ať máme klid.
Teď koukám, že jsem to psala skoro jako detektivku 😀

@marcajda ty musíš být z práce jak píšeš asi pořádně zmrzlá co? a tento týden ty mrazy stojí za to. U nás je
vždycky kolem -12. A vy jste s telátkama venku nebo vevnitř?
Moje teta kdysi pracovala přímo v teletníku a mi se tam hrozně líbilo, ty malé telátka vypadají úžasně, jak mají
takové velké oči a tak hezky na tebe koukají. Vždycky jsem si chtěla vzít jedno domů a nechápala jsem proč
s tím naši nesouhlasí 🙂

@s9480 To by bylo fajn, kdyby to vyšlo s tím imunem v Brně. Když nás ¨Dostál poslal do Plzně ani mě nenapadlo
kouknout se jinam. Máš pravdu, pro nás to byla cesta přes celou republiku + noclehy a ještě jednou pro výsledky.
Sice jsme si z toho rovnou udělali výlet, byli jsme v pivovaru, v Zoo, prošli město ale i tak dost drahá a náročna
záležitost. Tak dej pak vědět jak si dopadla. 😉 Jinak se platil jenom registrační poplatek v nemocnici, jinak nic.

@suno hezky si to doma užívej ať se bobkům u tebe líbí, sice to čekání je příšerné a člověk pořád přemýšlí
jak to dopadne. tak držím palce aby to dopadlo dobře

@nana.76 nani, malá je moc hezká a roste jako z vody, to je dobře že to tak zvládla. To píchání podle toho co
vždycky říkají holky asi více bolelo tebe než ji? A co její velký brácha a ségra? pomáhají a hlídají ? 🙂

petulka22
24. únor 2011

Esíčko, to jsem fakt na to Brno zvědavá. Pokud je to stejné jak v Praze a v Plzni, tak nechápu, proč nás všechny posílají tam.. Já teda na Plzeň nemůžu říct nic špatného, sice je to přes celou republiku, ale zase paní profesorka navrhne hned i léčbu a navíc jsem aspoň trochu odpočinula od práce a měli jsme výlet.I když pěkně drahý.😀 Tak pak dej vědět, co ses dozvěděla.
Monali, dost dobrý s tím plynem. Ale měli jste štěstí.😀
No a my dnes máme zase divadlo, sice je to opera a to já moc nemusím, ale co bych pro manžu neudělala, že jo. I když včera mě celkem dostal.. jsem si stěžovala, na kolik musím zase vyšetření a jak je to časově náročné a psychicky,čekala jsem aspoň špetku pochopení a co on mi to na řek? "Tak se na to vykašli, nikdo Tě do toho nenutí". No holky, mrzelo mě to.
Nic, jdu dělat, jsem tak zaházená, že se odtud nevyhrabu snad ani za týden.😀

marcajda
24. únor 2011

@petulka22 tak to je přesné, jak ti to řekl.. a nádherně se tím zřekne zodpovědnosti..však ti to říkal.. ale přitom pak, když na to přijde, tak se postará, vše uděla, ale tato poznámka zamrzí. no, oni jsou ti chlapi trošku jiní nez my..
a na jakou operu jdete? já u zpěvu židů dokázala usnout, dlouho mi to mamka připomínala a myslím, že to bylo naposled co jsem byla na opeře 🙂

@monali ty jsi spisovatelka. a tu příhodu jsi vylíčila, že až mráz běhal po zádech 😉 no, já po svatbě kde co do domácnosti podědila, jak nebyly penízky a tak ted po letech pomalu zařizujeme. takže bude snad pár let klid..
a ta telátka jdou druhý den po porodu do samostatné boudky ven a tam se všechno uči. a děvčata u nich mrznou, tak když je chvilka, chodíme s koleginí aspon s těmi nejmenšími pomáhat.mají opravdu nádherné oči, ale dnes jedno, jak jsem k němu vlezla, vyplklo to první nestrávené krmení a málem jsem se tam pozvracela..ani jsem si nevšimla, jak je to telátko pěkné, skoro mě otrávilo 😀 😀 😀
dnes je krásně, ale včera, jak ještě foukalo, hrůza..

petulka22
24. únor 2011

Marci, tak koukám, že pracujem obě..🙂 Jinak jdeme na Evžena Oněgina. Já to taky moc nemusím, to už raděj balet, ale nějak to řpečkám. I když taky možná usnu, dnes jsem se vůbec nevyspala a denně lítám po nějakých těch vyšetřeních, takže fakt únava veliká. Uvidíme.😀

nana.76
24. únor 2011

@monali bracha se segrou jsou super moc mi pomahají 🙂 maš pravdu bolelo to vic mě než Terku ta byla za chvilku vysmata 🙂
@marcajda budu se moc těšit až se sejdeme 🙂

s9480
24. únor 2011

No Marci nestraš, jestli se mi tím dlouhým protokolem rozhasilo tělo tak se na to můžu krajc vajc teda, to bylo asi to jedinný co fungovalo jak mělo 😠 ach jo, jak dlouho by jste na tu mrchu čekali?? a jestli nepřijde to mám jít k normálnímu gyndaři nebo do FN?
dnes jsem do toho Brna nestihla zavolat a v pátek tam asi dle dr nejsou tak musím vydžet do příštího týdne, no mě napadlo hledat na netu protože už jsem poučená , před 5 lety mě gyndař kvůli méme netěhotnění odeslal do Fertimedu, mě tenkrát taky nenapadlo hledat jestli existuje i jiný CAR než ten kam mě poslal (až po čase a na koníkovi jsem se dozvěděla že se ti dva doktoři znají a takhle si navzájem "vypomáhají - já pošlu jednu tobě ty zase někdy jednu mě), takže s tím imunem to může být to samé obojí jak Olomouc tak Plzeň jsou FN takže................bych se tomu nedivila, proč by doktor ze státní nemocnice posílal pacinetky do soukromé když to potřebné vyšetření dělají ve státní - co na tom, že je to přes celou republiku 🙄 , třeba to tak není, ale názorný příklad je FN Olomouc jak si jistí to s léky na stimulku - musíte si jít léky na stimulku vyzvednout do lékárny v nemocnici, protože jinde Vám nepotvrdí ten papír - tak mají jistotu pravidelného odběru 😉

s9480
24. únor 2011

Holky tak brouzdám po netu a na koníkovi jsem našla tohle - velmi pozitivní, vypadá to že Plzeň padá jupíí aspoň něco se daří - v pondělí okamžitě volám do Brna 😉

Viameda imuno v Brně - takže sestřička nás objednala a termín měla až za měsíc.no nevadilo když už jsem takovou dobu čekala na mimi tak měsíc byl hadr. Jela jsem tam i s manželem.Dr. si s náma popovídala co máme za problém a sepsala si vše.Pak nás objednala za týden znovu do Brna.To už jsme tam museli být hned ráno na půl osmou.Takže nejdřív jsme museli vyřešit spermijky a díky tomu,že to bylo hned ráno a nikde nikdo nebyl tak to manžel řešil na záchodě Pak si nás vzala sestřička a odebrala nám oboum krev do skumavek.Já jsem nahodila spermoušky za podprdu vzala žádanky co nám dala sestřička a do obálky skumavky s krví a frčeli jsme na opačnou stranu Brna do jejich laboratoře.Dali nám plánek hned při první návštěvě a manžel Brno tak trochu zná tak to bylo v pohodě. Tam jsme zazvonili je to taková vilka přišla laborantka a jen si to vzala a to bylo vše.Jinak na nic nám nepřišli a ač jsem měla po třech ivf ve Fert. a vyhozenejch zbytečnějch penězích tak jsem u Štěpána po minimálce otěhotněla .Přesně 1. 10 . to bude rok co jsem ho prvně navštívila a třebas zrovna 1.10. porodím
24. zář 2009 ve 13:38 • 2 děti • Odpověz

s9480
24. únor 2011

kde jste všechny?? to chrápete nebo se díváte na růžovku 🙄 ?

suno
24. únor 2011

já se dívám na dokument o Sovákovi,Růžovka je kravina,zajímavé o tom Brně akorát z ruky trochu a co tam teda přesně vyšetřují?

marcajda
24. únor 2011

no, pěkně se na netu míjíme 😉 ja cestovala z práce.
esíčko, vydrž do pondělí a zavolej do FN, že je nemáš a at řeknou. ale myslím, že ti to píchne i normální gyndař, ne? tu injekci musí mít..a tím Brnem jsi vzorná, krásně nám sbíráš info 😀 já jsem strašně líná něco hledat. je to stejné, jak mě nebaví třeba chodit po obchodech..ale když jsi už i našla název, tak taky ráda kouknu.

zítra mám ranní, tak přeji dobrou noc

suno
25. únor 2011

ahoj holky,chci se zeptat dneska mě bolí celý skoro den v křížích a podbřišku jako bych to měla dostat a to jsem asi5-6den po et a menzes mám dostat asi tak za týden jsem z toho zmatená a nevím jestli mám ležet nebo ne_ 🤐

lenkacar
25. únor 2011

@suno to je normálmí ,neboj se nic .. 🙂

petulka22
25. únor 2011

Suno, jojo, je to normální a třeba zrovna tohle je to pravé. Kdy jdeš na krev? Moc bych Ti přála, aby to vyšlo, ať už to tady konečně někdo rozjede.😉

suno
25. únor 2011

díky holky za podporu,jsem po ivf poprvé a vůbec nevím co můžu čekat na kontrolu jdu 7.3.