FN Olomouc, začátek v lednu, věk nad 30

sara.max
29. pro 2008

Ahoj všem,

tak jsem se rozhodla začít nové téma, protože věřím, že nás je tu hodně, které čeká první IVF, bez předchozích zkušenností s čímkoliv podobným. Abych pravdu řekla, jsem už sice starší, letos v létě mi bylo 34, ale taky už mám doma 2 děti v pubertálním věku. Jak už to bývá po prvním nevydařeném a velmi bolavém manželství a rozvodu se mi do života "připletl" jeden báječný človíček a chtěli bychom všichni čtyři ještě mimísko. Bohužel manžel je na tom dost špatně se spermíjkama a tak je rozhodnuto. Po všech vyšetřeních jsem už nafasovala léky a cca 14. ledna začínám. Abych pravdu řekla, dost se bojím, především z hormonálních změn, které mě čekají. Prosím prosím, je-li tu některá, která mě "u toho" může "držet za ruku", tak se těším na pokec. 🙂 🙂

paraple98
9. říj 2011

@katka1311 držím palce, ať je pěkná úrodička a ať bobíšci hezky rostou 😉

@petulka22 manža to ode mně taky chytil, já už jsem na tom kapku líp, ale on se toho nemůže zbavit, tak na mně pořád prská a zdá se, žeto chytám zas znova... Opatruj se a pořádně se vyležte 🙂

lenkacar
9. říj 2011

za kolik to máš?:

katka1311
9. říj 2011

Ahoj holky,tak jsem zpátky doma z OPU.Tak máme jen 3 oocyty ☹ Bylo jich víc ale nebyly dozrálé.Tak doufám,že z nich něco bude 😕 oplodní se a budou se hezky dělit a bojovat.

paraple98
9. říj 2011

@katka1311 držím palce, aby se bobci oplodnili a drželi se 😉 tfuj tfuj tfuj

@lenkacar ahojky Leni, doufám, že jsi stále na PNa odpočíváš 😉 Jestli se ta otázka týkala mně, tak do porodu mám teoreticky 64 dní 😉

marmar79
10. říj 2011

@katka1311 Držím palce, aby všechna 3 vajíčka oplodnila a pěkně se vyvíjela 😉

lenkacar
10. říj 2011

jojo tebe se to týkalo ,hm takže jsi v 7měs. musim si to už zapamatovat 😔 ,včera jsem byla v porodce si pochovat mimánka,byl to úžasný 2,5kg chlapeček

lenkacar
10. říj 2011

jojo dokonce měsíce mě nechá ,ale co dál nevim,nejspíš mi to ukončí potvora

paraple98
10. říj 2011

@lenkacar jj už začínám osmý, nějak to letí... to je blbý, tak si užeň aspoň kašel a rýmu a na konci měsíce a nebo ji zkus nějak přemluvit 😉

petulka22
10. říj 2011

@katka1311 Tři úplně stačí i na dvojčátka.😉 Držím pěstičky! 🙂

katka1311
10. říj 2011

@petulka22 Děkuji 😉 Snažím se být klidná a psychicky se připravuji na zítra 😕 Jestli se oplodnila a dělí se????

katka1311
10. říj 2011

Holky jak dlouho jste doma ležely po ET?A kdo vám dělal ET.OPU mi dělal Dostál a zdál se mi super.

paraple98
10. říj 2011

@katka1311 polehávala jsem asi 3 dny, pak už normálka, jen žádný těžký práce a náročný sport 😉 Mně dělal OPU dostál a ET Michnová 🙂 Držím palce na zítřejší pozitivní zprávičky 🙂

katka1311
10. říj 2011

@paraple98 deštníčku děkuji 😉 zítra se vám ozvu.

marmar79
11. říj 2011

@katka1311 Ahoj! Mě OPU dělal Dostál a ET Michnová 🙂 Ať máš jen dobré zprávy.

petulka22
11. říj 2011

@katka1311 Tak čekáme jen samé dobré zprávy! 🙂
Jinak u mého posledního pokusu dělal vše Dostál, ale jinak se mi střídali různě, ještě tehdy i s Obornou. A polehávala jsem jen ten den (OPU, ET), to jsem měla dovču, jinak jsem chodila do práce. Asi bych to s ležením nepřeháněla, ona se pak neprokrvuje prý moc děloha. Prostě jen tak zlehka, hlavně nedělat nic těžkého.🙂

nana.76
11. říj 2011

holky mam dotaz na vaš nazor mam segru ta ma 17letou dceru a ta ma přitele chodi spolu rok neteř bere antikoncepci a moje segra řekla mamce toho kluka že by občas mohl přispět nějakou častkou na tu antikoncepci no a ona se rozčilila že nic přispivat nebude žadne holce a to jsou se segrou nebo spiše byli dobre kamošky.Ja jsem se segry zastala a řekla jsem že kdyby muj syn měl přitelkyni že ja bych ji určitě na to vždycky přispěla a ona mi řekla že mam divnej nazor tak ted nevim kdo je tady mimo co myslite vy jak by vy jste se zachovali 🙂

paraple98
12. říj 2011

@nana.76 mně se teda nezdá, že máte se ségrou divný názor, pokud ji bere jen aby neotěhotněla, tak proč by něměl chlapec přispět, jde přece i o něj, jsou u toho dva, ne? Ale těžko ho asi donutit...

nana.76
12. říj 2011

@paraple98 on si ještě nevydělava ale přeci rodiče by se k tomu měli postavit jenže si asi nechaji vrtat koleno pro každou korunu a to jim segra řekla at přispěji aspon pulku je to někdy mazec ty mezi lidske vztahy ☹

paraple98
12. říj 2011

@nana.76 já jsem to myslela, že buď on či rodiče by měli, už vidím jak radostí skákají, kdyby se mladý stal tak brzo otcem 😒 Netuším teda, kolik dneska stojí antikoncepce, ale předpokládám, že už to nejsou nějaké extra pálky. Holt lidi jsou různí 😖

lenkacar
13. říj 2011

nani je blbý jestli si nevydělává,ale já jsem pro ,aby přispíval ,páč jako se radujou ze sexu oba žejo

nana.76
13. říj 2011

@lenkacar přesně tak🙂

marmar79
13. říj 2011

@nana.76 Ahoj. Souhlasím, že by měl mladý přispívat, jen možná to, že to řeší za "děti" maminky, se mi teda moc nelíbí. Chápu, že si mladí nevydělávají, ale když se chtějí chovat dospěle, tak holt se vším všudy. Takže i na tu antikoncepci si holt musí z kapesného ušetřit 🙂

petulka22
14. říj 2011

Ahojky holčiny,
pořád nakukuju a čekám, kdy napíše Katka jak dopadla a nic... Tak doufám, že je vše v pořádku a jen od nás odpočívá..
Jinak holky já pěkně kynu, mám nahoře něco přes 5kg a už se do svých kalhot fakt nevejdu. 😀
@marmar79 Co u Tebe nového? 🙂 Máš už objednaný velký ultrazvuk?
A co Paraplíčko?
Nanuš, s tím příspěvkem... já jsem brala prášky hodně dlouho a nikdy jsem chlapa o příspěvek nežádala, nenapadlo mě to, ale když to tak píšeš, proč ne? Je to věc obou.

marmar79
14. říj 2011

@petulka Ahojky! Ve středu jsem byla na kontrole, vše je v pořádku. Mimísek na nás "mával", jen ještě neukázal, jestli je kluk nebo holka. Doktor říkal, že by jen hádal. Na velký UTZ by mě měla dnes objednat sestřička, tak čekám na SMS, kdy na UTZ půjdu. Jinak jsem viděla zprávu z mého Screeningu a termín porodu tam mám 14.3., což je o týden dříve, než stanovil můj doktor 🙂 Jo a o kilech mi ani nemluv, mám nahoře taky 5 kg a to se snažím nepřejídat, svoje kalhoty už dávno neoblíkám. Koupila jsem si pěkné a hlavně pohodlné věci z Litexu.
Jinak Katka psala v jiné diskuzi, že se neoplodnilo žádné vajíčko, ale víc nevím.

paraple98
15. říj 2011

Ahojte holky 😉 Tak mám za sebou 2 lekce předporodního kurzu, teda nic moc,ale aspoň mám pocit, že něco dělám 🙂 Nejlepší je cvičení v bazénu, to mi dost chybělo, i když se to moc srovnat s aquaerobikem nedá, ono s tím pupkem toho člověk moc nenaskáče 😀 😀
Už mám objednaný kočárek a vše podstatné na oblečení mám doma, takže v listopadu začnu prát a žehlit, chtěla jsem to nechat ještě na později, ale nějak mi ubývá sil 😀 😀

@petulka22 5 kg jsem měla v té tobě taky, teď už mám teda 10 😀 😀 A to naštěstí nemám ani moc chuť k jídlu🙂 Kámoška přibrala 22, ale pravda, že ta jedla ve dne v noci 😀 😀

@marmar79 gratulka ke KO, jestli se mrně neukázalo, možná to bude holka, ty prý jsou stydlivější 😉 😀 Nám se odhalila na "jistotu" až někdy po 25 tt 🙂 Do té doby jen takové náznaky, že to bude holčina....Jinak mně čeká KO v pondělí, jsem zvědavá, na poslední kontrole čípek ok, tak snad to bude opět ok 😉

Taky jsem si pořád říkala, že Kačka nepíše... se ji teda ani nedivím ☹ No snad se brzy za námi zastaví...

nana.76
15. říj 2011

holky at pěkně rostete s miminkama a jen jsem vas chtěla uklidnit ja přibrala 25kilo a to jsem se posledni měsic už nevažila ze strachu ale myslim že na 30 ti bych skončila.ted mam všechno dole takže žadne stresíky pěkně papkejte na co mate chut at mimisci rostou 🙂

lenkacar
16. říj 2011

chudák kačka 😔

katka1311
16. říj 2011

Sluníčka ahoj.Vajíčka se nám neoplodnila ani jedno tak jsem byla z toho v šoku a manžel taky 😢 .Byla jsem tak psychicky vyšťavená,že jsem normálně ten den co jsem volala na embryjka a řekli mi to,tak jsem normálně omdlela,chudák manža.
Tak zatím nevím jestli půjdeme do dalšího pokusu?Manža vidí jak se trápím.
Krásně těhulkujte 🙂

petulka22
16. říj 2011

@katka1311 Dopr... to mě moc mrzí.. ani nevíš, jak tomu rozumím. Já u první minimílky měla 9 vajíček, spermio bylo super, embryoložka říkala, že by to nechala oplodnit přirozeně, tak jsme to tak nechali a když jsem pak volala, neměli jsme nic. Vůbec jsem nechápala, že se to může stát. Kdybych to věděla, nechala jsem vše ICSI. Zajímavé, že pak u IVF se nám oplodnila vajíčka i přirozeně... A s tím dalším pokusem... uvidíš, že až se z toho vzpamatuješ, tak to budeš chtít zkusit. Manža po druhém nepodařeném IVF už odmítal spolupracovat, nechtěl se dívat, jak do sebe pořád tlačím nějaké injekce, ale mně bylo líto ten poslední pokus nevyužít a podívej...😉 Takže nevěš hlavu. Přeju moc a moc sil..

paraple98
16. říj 2011

@katka1311 Chápu to zklamání, taky jsme nechtěli nic dále podnikat a manža se šprajcnul, nakonec jsme šli a za chvíli mám termín... to zas bude dobré a přeji taky hodně sil 😉 Držte se 🙂