FN Olomouc, začátek v lednu, věk nad 30

sara.max
29. pro 2008

Ahoj všem,

tak jsem se rozhodla začít nové téma, protože věřím, že nás je tu hodně, které čeká první IVF, bez předchozích zkušenností s čímkoliv podobným. Abych pravdu řekla, jsem už sice starší, letos v létě mi bylo 34, ale taky už mám doma 2 děti v pubertálním věku. Jak už to bývá po prvním nevydařeném a velmi bolavém manželství a rozvodu se mi do života "připletl" jeden báječný človíček a chtěli bychom všichni čtyři ještě mimísko. Bohužel manžel je na tom dost špatně se spermíjkama a tak je rozhodnuto. Po všech vyšetřeních jsem už nafasovala léky a cca 14. ledna začínám. Abych pravdu řekla, dost se bojím, především z hormonálních změn, které mě čekají. Prosím prosím, je-li tu některá, která mě "u toho" může "držet za ruku", tak se těším na pokec. 🙂 🙂

s9480
6. únor 2009

Já měla taky normální injekce, protože ve Ferťasu byl teda sakra velkem cenovej rozdíl mezi perem a injekcí, myslím že nějak kolem 7.000,- 😲 tak nebylo co řešit, protože mě naštěstí injekce nic nedělají, manža mě píchal do zadku a bylo to úplně v pohodě, až jsem byla po stimilaci před ET nebo OPU teď už nevím tak mi sestřička měla píchnou jakousi injekci taky do zadku a ptala se mě, jestli jsem si píchala do břicha, tak jsem řekla že do zadku a ona to jste chodila k šikovné sestřičce a já na to jojo k manželovi, ta čučela jak puk, že nezdravotník je tak šikovnej,že nemám vůbec modřiny, taky se pak doma dmul pýchou 😀

sara.max
autor
6. únor 2009

sukubko, po pozastavovací injekci jsem měla přijít za 17 dní, to bylo proto, aby to vycházelo na úterý. Udělali utz a když zjistili, že je to dobré, tak jsem od středy začala píchat. Po týdnu kontrola a přidali mi léky. Další kontrola v pondělí. Takže je to dost zdlouhavé, ale já mám ten dlouhý protokol, tedy menší davky hormonů. Jsou děvčata, která si píchají i třikrát větší dávky než já.

olm
6. únor 2009

Ad studenti - me se ted Dr. ptala, jestli by mi nevadil pri ET jeden medik. rekla jsem ze ne. Holcina stala bokem, byla z toho dost vyjukana. 😀

sara.max
autor
6. únor 2009

Jak to tak čtu, to asi ani v úterý ještě na OPU nepůjdu, když říkáš, že sis to píchala už od začátku gonalu. Já mám za sebou 10 dní gonalu a teprve až jedenáctý si dám LUveris. Jé já se toho OPU nikdy nedočkám

sukubka
6. únor 2009

já vyfasovala DIPHERELINE,OVITRELE,GONAL ,PREDNISON
mám v tom zmatek a olm tys měla krátký protokol že?

jsem rozhodnutá příští týden ve středu jdu poprvé do autoškoly včera sem si vyzvedla přihlášku,aspon budu mít jiné myšlenky

s9480
6. únor 2009

Sukub no my jsme o IVF zatím vůbec nemluvili, jsem teprve v testovací fázy 😉
kavčo v jiný termín není problém
Sary právě to je ten dlouhý protokol, že ti vajucha nevyskáčou tak rychle, nehrozí HSS a měly by být kvalitnější

olm
6. únor 2009

nene, to nemusi vubec nic takoveho znamenat. ja mam spatny hormon. profil, takze do me "rvali" asi uplne vse, aby to neco narostlo. Ale ty jsi zdrava, tak tam neni duvod. neboj OPU bude 😀

s9480
6. únor 2009

to já měla medičku už při tom prvním pohovoru, chuděra nic nevěděla dr jí dávala kontrolní otázky, já už byla u tolika doktorů a na tolika vyšetřeních že je mi to už srdečně jedno, no i když nějaký mladý ucha - chlapi medici nevím nevím, pak ho potkáš ve městě ...........

sara.max
autor
6. únor 2009

mně ti medici nevadili. Je to nepříjemné, ale bylo vidět, že jsou z toho taky trošku mimo. Nakonec jak jinak se to mají naučit a šlo jen o prohlídku , nic mi nebylo nepříjemné a nebolelo. Ale zeptali se mě předem a bylo to jen jednou ve Šternberku v nemocnici. Ale když to tak vezmu, tak u dr. Dostála je taky vždycky plná ordinace. Jen jsem nepochopila proč je jich tam tolik. Brala bych sestru a doktora a medika, ale bývá tam další osoba až dvě a to nevím proč.

Ten srazík určitě kvůli mě neposunujte, další z nás pak budou na neschopence a při stimulaci. Je to věčný kolotoč nás všech. Takže já se přidám určo příště a zase budeme držet pěstičky těm, které tam zrovna nebudou.

sukubka
6. únor 2009

jsem z toho zmatená no uvidím za měsíc co bude a nebude.
😒 😉

sara.max
autor
6. únor 2009

to jste mě uklidnily, fakt bych se toho chtěla dočkat 🙂 . Holky jste fajn 😉

olm
6. únor 2009

jojo, to je presny, ja kdyz jsem poprve prisla k Dr. Dostalovi, tak jsem si myslela, ze ¨snad jeste nekdo z te ordinace odejde, ne??? byla jsem z toho hotova, DR. snad 3 sestry, jedna u pC, druha vedle, treti skladala papiry................. A u toho jsem u mela povykladat, jak dlouho to zkousime, co mame za sebou, prohlidka............Katastrofa. ale jaksi jsem si uz zvykla 😉

sukubka
6. únor 2009

sara.max já se asi nedočkám ani stimulace,myslela jsem že toho 3.š začnu stimulovat a ono asi prd asi dostanu tu pozastavovací injekci a pak zase čekat!mě s toho čekání asi brzo raní mrtvice 😠 ale jak říkáme kdo si počká ten se dočká že???

olm
6. únor 2009

presne tak, kdo si pocka, ten se docka, Ja jeste 12 dni a asik umru 😀

sara.max
autor
6. únor 2009

je to fakt jen o zvyku a zatnutí zubů.

Holky nevíte jak je to stěmi hrazenými pokusy? Setřička od mé obvoďačky mi říkala, že má kamarádku, která otěhotněla po 2 IVf a teĎ by chtěli ještě jedno dítě. Prý už ji zbývá jen jeden pokus. Je to tak, že jsou tři "hrazené" za život?

sukubka
6. únor 2009

olm ale 12dní je hned to mě testování čeká tak za milion dní 🙂 ne asi tak za 50 😀

s9480
6. únor 2009

Sukub tak tak, já zase nervuju sice naprosto zbatečně - že kdybych náhodou těď otěhotněla tak jak to bude s tou dovolenou tak se na ni těším, jenže do 3 měsíce lítat nějak tam mi přijde celkem velký riziko, ale to já se jen tak stresuju, protože to samozřejmě nenastane, nestalo se to posldní 2 roky tak proč teď že

olm
6. únor 2009

jojo, jsou tri cele cykly za zivot a ten ctvrty je snad nejaky prispevek na leky, nebo tak neco.

smilers
6. únor 2009

Nazdarek🙂saro ano, zena ma 3x za svuj zivot IVF hrazene pojistovnou

sara.max
autor
6. únor 2009

tak já ti s9480 povím, jak na tom byla sestřenka. Vůbec ji nedávali šanci na otěhotnění, protože má zakrnělou celou levou část těla, tedy vevnitř, dělohu, ledvinu a tak. Když už se smířili, že jen adopce, protože je ani nikdo nechtěl na IVF, tak si objednali exotickou dovolenou a týden před ní zjistili, že je těhotná. Dnes má chlapečka asi 4 měsíce, rodila v 8 měsíci a polovinu těhotenství proležela ve špitále. Ještě před rokem by tomu nikdo nevěřil.

Takže hurá sem s těmi zázraky !

Jo a oba jsou naprosto zdraví.

sara.max
autor
6. únor 2009

tak to je smutné, to moc možností pro některé z nás není.

Ahojky smilers, co dělají pusinky? A jak to zvládáš? a co nový kočárek, už jste vyjely?

mufy
6. únor 2009

Olm s tím testoáním nevím, zítra to zase prubnu, myslím si,že čárka už bude míň viditelná.Ale zkusit to můžeš tak 8-9 den po ET.Ty už máš i prodlouženou kultivaci,takže budeš o něco napřed než já 8 den. Bolí mě břicho pořád jako na MS,tak nevím,zřejmě zase nic. ☹ Ale na závěry je ještě brzy, úterý rozhodne.

Jinak ty jsi měla sliznici 11,2 mm? To jenádhera.Já měla po 2 letech 9 mm a to bylo nejvíc,co jsem měla.To se musí bobek uhnízdit i kdyby nechtěl.

Sukubko taky se dočkáš, já taky nadávala, že ten dlouhý protokol trvá dlouho,ale ono to uteče jako voda a za chvíli už budeš čekat na výsledek.

K těm IVF, pokud nedojde k ET, tak se to nepočítá jako pokus. Tak to měla i já.Já byla poprvé na IVF, k ET nedošlo, podruhé k ET došlo a ještě mám 2 celé pokusy, což je dobré.

sukubka
6. únor 2009

jj zázraky se dějí 😀

smilers
6. únor 2009

saro holky zrovna ted nechteji spat 😠 😝 jozvladam to zatim dobre a s kocarem vyjedeme zitra 😎

s9480
6. únor 2009

a co jela na tu dovču?? ne jak píšeš zázraky se dějí, ale u nás doma zatím nee, jak jsem včera psala o té kartářce, tak ještě kámoška mi vykládala karty a prej březen je jasnej že jsem těhu tak si vyber, zatím se jí vše co mi vyložila vyšlo, tak proto se tím momentálně zabývám 😉

smilers
6. únor 2009

esko, taky jsme si blahove mysleli,ze nam dovca pomuze

sara.max
autor
6. únor 2009

holky přijela mi babička, tak já na chvilku mizím. Zatím pa a dobrou chuť k obědu.

s9480
6. únor 2009

smil no my už si to myslíme 5 rok že tahle je určitě ta poslední ☹ ale jednou to fakt bude pravda - snad 😨

smilers
6. únor 2009

esko drzim palce at to bude posledni 😉

s9480
6. únor 2009

Smil díky, třeba už fakt pojedem ve třech - haha