FN Olomouc, začátek v lednu, věk nad 30

sara.max
29. pro 2008

Ahoj všem,

tak jsem se rozhodla začít nové téma, protože věřím, že nás je tu hodně, které čeká první IVF, bez předchozích zkušenností s čímkoliv podobným. Abych pravdu řekla, jsem už sice starší, letos v létě mi bylo 34, ale taky už mám doma 2 děti v pubertálním věku. Jak už to bývá po prvním nevydařeném a velmi bolavém manželství a rozvodu se mi do života "připletl" jeden báječný človíček a chtěli bychom všichni čtyři ještě mimísko. Bohužel manžel je na tom dost špatně se spermíjkama a tak je rozhodnuto. Po všech vyšetřeních jsem už nafasovala léky a cca 14. ledna začínám. Abych pravdu řekla, dost se bojím, především z hormonálních změn, které mě čekají. Prosím prosím, je-li tu některá, která mě "u toho" může "držet za ruku", tak se těším na pokec. 🙂 🙂

monali
16. únor 2009

ahoj všem
Olmi, vydrž na krev možná tě příjemně překvapí, někde jsem tady četla, že u někoho je ještě i 12den brzo
na testování, tak nevěš hlavu.

monali
16. únor 2009

trochu jsem se poopravila. 😉

Sara.max: 34, FN Olomouc, dr. Dostál, od 28.1. stimulace na 1. IVF ICSI. Z 9 folíků jen tři embrya, rozpadla se, ET nebyl. Další vyšetření cca za 3 měsíce.

s9480: 29 let, leden přestup do FN z Fertimedu, zatím čekáme na výsledky, doposud vše OK,5xIUI, 1xIVF-neg., 1 přiroze.těhu v 6tt spontální potrat

Monali: 32let ,přestup z OV do OL,26.2.poslední výsledky, březen snad už stimulace- mám napsaný gonal, pak se uvidí, předtím IUI,1.IVF (4tt zamlklo)

Olm: 30let, FN Ol. od 1/2008, 4x stim. na IUI ( 1.stim - 6 foliku = IVF bez ET; 2. & 3.IUI - negat.; 4. cysta ); od 24.1.09 stimulace na 1. IVF - Gonal, Luveris, Cetrotide. 1.KO-28.1. 3folici + 1pidi folik, pokracuji ve stimulaci, KO - 30.1.).

Mufy: 31 let, zač.leden/2007 - 9x IUI, 1x IVF - bez ET, 2x IVF - negat., od 17.1. stimulace Fostimonem na IUI, 28.1.2009 - IUI - nyní budu čekat na výsledek

Sukubka: 22let.Přestup s Fertimedu do FN Olomouc dr Dostál ,1IVf negat.2.2 kontrola a snad stimulace na 2IVF. 3.3začátek stimulace

lenkacar: ČB Art,únor 2 stimulka puregon dlouhý protokol

Lajčíková: 29let,přestup z fertimed do fn olomouc,26.2 kontrolni stěry na onkolgicke poradně,2ivf(5tt zamlkle těhu)

Petista: 30 let, dr .Dostál FN Olomouc, 6x IUI, 1x IVF - vše negativní, v lednu 2009 imunologie - 4.3. budou výsledky, 6.3 konzultace v CAR FN OL

Klymene: 32, přestup z fertimedu do FN Olomouc, mám za sebou několik IUI a 2.IVF, čekám na výsledky krve a sper., kontrola 16.2. dr.Dostál, 3.IVF březen-duben 09

monali
16. únor 2009

Při prvním IVF jsem měla taky jenom jedno vajíčko, které se sice oplodnilo (ICSI) ale po 2 dnech se přestalo
dělit. Byl to hrozný šok, měla jsem všeho plné zuby, ale nakonec to přebolelo a teď už se nemůžu dočkat
další stimulky.
Věřím proto že i Sára jak se trošku vzpamatuje do toho půjde znova se vší parádou.
Jinak taky doufám že tahle diskuse nezanikne protože mi dost pomáhá. 😉

s9480
16. únor 2009

Olm klid, jsme tě vyhecovali, ale ono je fakt asi ještě brzo, oni ty krevní testy neplánují tak pozdě jen tak, vědí kdy je ten správný čas 😉

olm
16. únor 2009

No vyhecovaly, to jo 😀 😀 😀

klymene
16. únor 2009

sara.max: to je moooooooooc líto, že to nedopadlo moc jsem na tebe myslela, ale přece není vše ztraceno určitě vás pošlou na imunologii a tam vám pomůžou není možné aby to nešlo musíš bojovat!!!!!! 😉

klymene
16. únor 2009

olm: vůbec nepropadej panice dokud nedorazí mrcha nic není ztraceno!!! 😉 já jsem testovala 9den a nebylo tam nic 10 den taky nic a 11den jsem to dostala, ale spousta holek mělo poz.TT třeba až 16 den po ET takže opravdu se nic neděje držím palečky at to vyjde 😀

s9480
16. únor 2009

Olm snad nám to nemáš za zlé, bylo to v dobrém úmyslu 😕

olm
16. únor 2009

Nemam, neboj 🙂 🙂 🙂

olm
16. únor 2009

Klymene, a to jsi brala Utrogestan a presto jsi dostala MS?

klymene
16. únor 2009

holky potřebuji poradit dnes jsem vyfasovala injekce na stimulaci a nevím jestli je dát do ledničky nebo ne ☹ poradíte mi prosím....mám: ovitrelle, fraxiparine, cetrotide a Gonal-f děkuji

olm
16. únor 2009

Klym, ja jsem jer tam mela. Na gonal mi to napsali primo v lekarne a ovitrelle s cetrotidem jsem tam radej lupla taky. Ale pro jistotu, na kazde krabicce mas napsanou skladovaci teplotu. Tak koukni.

klymene
16. únor 2009

olm: přesně tak i přes utroš jsem to dostala takže bud v pohode žádné nervičky opravdu je ještě brzy 😉

klymene
16. únor 2009

olm: díky všechno narvu do lednice 😀

klymene
16. únor 2009

olm: kdy máš jít na krev?

olm
16. únor 2009

Ty jo ja myslela, ze utros to udrzi a nepusti!
A jak se to pocita u IVF? Berou se dny cyklu ( jako normalne), nebo se to pocita od OPU - jakoze ovulace?. Myslim tim to, podle ceho se da spocitat, kdy mam dostat MS.

klymene
16. únor 2009

olm: myslím, že OPU je brán jako den ovulace

olm
16. únor 2009

tak pak jsem 14 dni po OPU. To je takova nervarna, ze jestli do toho pujdu znova, tak zesedivym 😀 😀 😀

klymene
16. únor 2009

olm: je ale stojí to za to když se to podaří!!! a kdy jdeš na krev?

sara.max
autor
16. únor 2009

mufy, dnes jsem tě viděla ve fakultce. 🙂 Všimla sis jedné ubrečené ženské v černém s růžovou složkou na klíně? 🙂 Tak to jsem byla já, jo a čeklala jsem na dr Dostála od 8:45 do 12:50 ! Objednal si mě na půl desátou a kolem půl jedné začali hledat moji složku. Bylo to fakt super. Celý den se kome mě pohybovaly maminky s bříšky a mávaly těhotenskými průkazkami. Snažila jsem držet, ale kolem poledne mi to už fakt nešlo ☹

sara.max
autor
16. únor 2009

olmi, kdy jdeš na krev? Mě to taky zajímá 🙂

olm
16. únor 2009

Na krev jdu ve stredu, 13, den od ET.

sari, co to ma znamenat, ze jsi tam byla cele dopoledne?????? A co Ti rekl, to me zajima. Moc.
A ty "pupkaty" zensky me tam teda taky pekne toci!!!! Myslim si, ze je to snad i nemoralni udelat CAR vedle tehotenske poradny!!!

sara.max
autor
16. únor 2009

No dopadly jsme tak, že jsem se včera hrozně naštvala sama na sebe, že jsem se sebou nechala dr Obournou tak snadno vyběhnout a poslala jsem docentovi mail. On mi hned odepsal, že mám dnes přijít cca na 9:30. Přijela jsem tam už před devátou a až skoro do jedné si mě nikdo nevšímal. A to jsem se několikrát sestře připomínala. Až si mě všimla dr Březinová a začala se pídit, kde je moje karta. Našli ji někde úplně jinde. Docent Dostál byl poněkud nervóznější, bylo toho za ten den asi hodně. Bylo tam strašně moc lidí. JInak nás poslal do Plzně na imunologii, ale říkal, že to náš problém nebude. jen asi tak pro jistotu. Prý je to opravdu "jen" chybou spermii. Prostě nefungují tak jak by měly. Sám mi nabídl, že se hned pustíme do dalšího IVF a uvidíme. Genetiku jsme měli už všechnu hotovou a nic se nenašlo. Takže v půli března jdeme na kontrolu, to už budu mít po MS a snad už budeme mít i termín imunologie. Takže počítám-li správně, někdy koncem dubna začínáme další IVF.

Jo a dnes jsem přišla o práci. Šéfka mi dala nůž na krk, prý když půjdu na další pokus, tak se rozloučíme. Byla jsem na tom tak špatně, že jsem ji na to kývla, přestože vím, že si to nemůže dovolit. Vím, že jsem ji hodně zkomplikovala pracovní život tou moji neschopenkou a tak mi to přišlo nějak správné. Takže pokud si milé moje těhulokolegyně 🙂 myslíte, že se máte špatně, vzpomeňte na mě. IVF bez transferu, chyba neznámo kde a ještě od dubna bez práce....

lenkacar
16. únor 2009

saro já také díkyx ivf přišla o práci ,ale mě se tam stejně nelíbilo,takže pokud máš vyhazov jdi urychleně marodit v ochranné lhůtě

mufy
16. únor 2009

Saro já si nějak dneska nevšímala nikoho. Od rána jsem měla frmol,abych si oblítala všechny doktory a i tak jsem nestíhala. Já tam taky pořád chodila se složkou. A příště se hlas, ráda se s každou z vás seznámím. Teda s kterou se ještě neznám. 😀
A jestli jsi přišla o práci, tak jak ti radí Lenča, jdi marodit.

Olm jestlis testovala odpoledne, tak to může být zkreslené, proto se testuje jen ráno. 😉 Ještě není nic ztracené.

sara.max
autor
16. únor 2009

jsem tak domluvená, že se mě to bude týkat, tedy ta ochraná lhůta. Ale je mi to hrozně líto. Miminko je sice naprosto přednější, ale měla jsem dobrý flek. Mám strach, jak v téhle době budu začínat naprosto znovu. Manželsví na pár, mimískování nejde a ještě k tomu práce. Někdy je sice lepší zavřít dveře na minulostí, ale tohle je už trošku moc. ☹ U nás by mi ale doktor nenapsal neschopenku dýl, než je nutné. Včera jsem byla ve špitále ukončit do nepodařené IVF a byla jsem totálně mimo a stejně to nešlo.

lajcikova
16. únor 2009

ahojik

sari to je tedy sila 😕 to je teda trochu moc na jednu ženskou 😒 byla sem na tom podobně v srpnu 😒 25.8vyhazov z prace,8.9darkyněna vajička-takže ochrana lhuta v pr....nakonec v 5ttzamlkle těhu-hruza,moc pěkne obdobi to nebylo.a ted toho 26.2jakesi stěry na onkologii,mam pocit kolikrat že to vyžiram za takove čub...jako sou fetačky ,kurv...atd. ☹ ale zase si řikam že i na toho vola musi jednou sednout štěstí,a ty už par štěstíček maš-chlapa co za to stoji,a hlayvně to nejcenějši-a to jsou ty dětičky co maš doma 😉

sara.max
autor
16. únor 2009

Tak to máš naprostou pravdu. Někdy si připadám, že k vám ani nepatřím, když už děti mám. Ale ono je to úplně jiné. Je pravda, že se u nás stále něco děje a tak nejsme nikdy sami, ale na druhou stranu když řeknu, že za poslední rok jsme s přítelem měly pouhé 2 večery, které jsme mohli prožít sami, tak to taky není moc dobré. Máme jen a jen starosti a těch radostí je moc málo. Minulý rok byl děsivý a já myslela, že už konečně snad bude líp. Loni mi umřel taťka (sebevražda), syna operovali s podezření na nádor v hlavě, zjistili jsme nepolodnost a mnohé jiné. Letos už máme za sebou zlomenou ruku dcery, nepodařené IVF a výpověď. A to je jen půlka února! Holky moje, kdy už se tohle všechno zlomí?

sara.max
autor
16. únor 2009

mufy no, jenže já nevěděla, že jsi to ty. Až když jsem viděla, že jsi to sem psala a jelikož jsem tam byla celé dopoledne na chodbě a ty máš fotku, tak jsem tě poznala. Je fakt, že vás takových, co lítaly sem a tam bylo dnes opravdu hodně. Někdy je to děsná blbárna. Ale hlavně, že se něco děje.

Děvčátka valí spinkat, poslední tři dny jsem skoro nespala. Tak papa a hezký večer. 😉

olm
16. únor 2009

Mufy, vim, ze se testuje rano, ale c´htela jsem to zkusit, tak jsem volala pritelovi, at mi po ceste koupi test 😀 Se taky divil, pry jsem chtela vyckat na krev 😀 No a taky, myslim, ze je na test brzo, jsem 11 DPO s jednim embryjkem. No a navic me ted desne boli bricho na MS. Saaakris, at uz je streda. 😉

Sari, to jenteda sila s tou sefovou. 😠 Ja to v praci nikomu nerekla a nereknu.

Holky, mam porad strasnou zizen, tak bud se zavodnuju pred MS, nebo to neco znamena 😉