FN Olomouc, začátek v lednu, věk nad 30

sara.max
29. pro 2008

Ahoj všem,

tak jsem se rozhodla začít nové téma, protože věřím, že nás je tu hodně, které čeká první IVF, bez předchozích zkušenností s čímkoliv podobným. Abych pravdu řekla, jsem už sice starší, letos v létě mi bylo 34, ale taky už mám doma 2 děti v pubertálním věku. Jak už to bývá po prvním nevydařeném a velmi bolavém manželství a rozvodu se mi do života "připletl" jeden báječný človíček a chtěli bychom všichni čtyři ještě mimísko. Bohužel manžel je na tom dost špatně se spermíjkama a tak je rozhodnuto. Po všech vyšetřeních jsem už nafasovala léky a cca 14. ledna začínám. Abych pravdu řekla, dost se bojím, především z hormonálních změn, které mě čekají. Prosím prosím, je-li tu některá, která mě "u toho" může "držet za ruku", tak se těším na pokec. 🙂 🙂

lenkacar
16. únor 2009

jo olm spousta holek to neříká ,je to lepší ,protože když to nevyjde ,prostě marodily a hotovo..saro a kdo ti dokáže že tě nebolí záda?

lenkacar
16. únor 2009

je to v pytli nějak se to na tebe sesypalo saro ,ale ono to bude zase dobré neboj..hlavně ,že se máte rádi..

mufy
17. únor 2009

Ahojky holky,

Saro, uvidíš,že to bude dobré, taky si kolikrát říkám,že nás ten osud hodně pokouší, protože čím jsem si prošla za poslední 2 roky a to nepočítám jen neplodnost a chození po doktorech, tak by k nám ten osud mohl být milostivější. Jak se nám rozpadla všechna embryjka, tak mi taky hned ukončili neschopenku a ani mi neumožnili se s tím srovnat.Já snad probrečela týden, než jsem se z toho dostala. To jsem si myslela, že mě se to stát nemůže. U druhého IVF jsem měla nervy už po OPU, jestli se to nebude opakovat.No šli jsme do dárce a bylo to v pohodě.Aspoň zbyla 2 embryjka.

Já už nahlásila v práci, že jdu na laparoskopii,tak snad to nebude mít nějaký dopad na práci. 😒

sukubka
17. únor 2009

ahoj holky mě skolika chřipka a nemohla sem ani na notbuk jak mi bylo zle.Sem ráda že mě to chmatlo ted a ne při stimulce,je to hrůza!holky co nového,mám toho moooc na dočítání nechcete mi to nějak shrnout?

s9480
17. únor 2009

Olm snad to nejou příznaky mrchy ale těhu 😉 , středa už je zítra tak se ukáže 😎 //
Sary máš už toho za sebou opravdu hodně, ale taková kráva co tě v podstatě kvůli zdravotnímu stavu vyhodí si nezaslouží abys pro ni pracovala, a já když čtu co ti řekl dr. Dostál tak spíš vidím že se blýská na lepší časy, vždyť Vám řekl, že ten problém není tak hrozný jak líčila dr. Oborná a vidíš ještě v pátek jsi psala, že druhé IVF nehrozí a nakonec do toho jdete už za pár týdnů 😉 , do té doby to všechno pořádně vstřebáš a bude to OK

s9480
17. únor 2009

Sary jestli můžu radit tak šup na neschopenku, třeba kvůli bolení zad - to je neprokazatelné - osvědčený trik 😉
Jo a OLM mě taky dorazila mrcha po IVF i když jsem brala Utroš, takže to opravdu vypadá dobře ale pšššt

sara.max
autor
17. únor 2009

Ahojky a dobrou chuť k obědu 🙂

Děkuji za milé povzbudivé vzkazy od vás, už jsem se s tím nějak srovnala a trošku jsem si naplánovala, jak budeme postupovat. Docela mně to pomohlo.

Mufy, jak je to teĎ s tebou? Pochopila jsem správně, že emryjka s dárcem byla v pořádku a jedno se zakouslo?

s9480, je pravda, že jsem měla docela fajn práci. Ale na druhou stranu špatně placenou a blbou prac. dobu. Takže možná všechno zlé ..... však to znáte. na neschopenku určitě půjdu, ochraná doba je prý až půl roku. Vytvořila jsem si nějaké kontakty, které jsem udržovala a protože jsem účtařka a do teď to dělám i soukromě, možná mě to konečně nakopne, abych dělala na živnost. Čert ví. 🙂

s9480
17. únor 2009

To je ten správný přístup 😉

s9480
17. únor 2009

děvčátka nechci strašit, ale naštěstí žádná z nás není praštěná jako paní z odkazu, bych ji zavřela do blázince, si říkejte co chcete 😖
http://www.magazin.cz/lifestyle/3281-ohromne-br...

olm
17. únor 2009

Ahoj 🙂

teda, ten pupik je mega. Vubec nechapu, o co te pani jde??? Je sama, doma ma sest deti + ted osmercata! Proste v Americe je vsecko mozny!!! 😀

Dnes rano jsem se vzbudila v 5,30 -- ( pro me absolutne nezvykla doba, bezne vstavam az v 9) absolutne brutalnim snem- ze zadne deti mit nebudeme, ze nebudu mit zadny vajicka pri stimulce, no proste hruza. Pak jsem z toho chytla depku, zacala jsem to resit a rozbrecela se, v 8,30 jsem uz byla tak hotova, ze jsem usnula a probudila se v 11, Toz takovy jsem mela dopoledne, no 😒

Dneska je tam ale krasne, ze? Pujdu ve 2 s pejskem ven, at se trocha opalim 😀 😀 😀

Sari, jsem rada, ze uz jsi na tom lepe a ze sis promyslela jak dal 😉 Jses Sikula 😀

s9480
17. únor 2009

Olm těhu hormony pracují na plné obrátky 😉

rozara
17. únor 2009

Ahoj všem,myslím na vás,hlavně na Saru!! 🙂 Líbí se mi,že se nevzdává!!! 😎 Držím pěsti! Já jsem čekatelka,mám třetí den po transferu. Poradte, mám jen ležet???

olm
17. únor 2009

Rozi, ja jsem nelezela. Byla jsem 4 dny doma, snazila jsem se nic moc nedelat, ale nelezela jsem v posteli. To jsem zkusila den transferu a malem mi z toho hrablo 🙂 Kolik mas zavedenych embryjek? Hodne stesti!!! 😉

mufy
17. únor 2009

Sari já sice chodím na pokusy s dárcem,ale zatím se to nepodařilo, jen nám zůstaly po druhém pokusu aspoň 2 embryjka k přenosu, jenže se to nepodařilo,možná díky endošce. Takže nastupuje další dlouhá léčba.

Olm a jaká byla teplotka?Nedeptej se, nemá to cenu, uvidíš,že to dobře dopadne. 😉

olm
17. únor 2009

Teplota v 7,00 byla 36,9, v 10,00 37,2. takze kdyz jsem to do ted merila v 8,00 a byla 37,0 tak dnes tomu nebylo jinak. To nechapu.

s9480
17. únor 2009

Ahoj Rozi ležet nemusíš jan se šetři, neskákej, nic netahej a nepřopínej se apod.
Mufy hele to s tou endoškou je nějaká blbost ne? Přeci právě proto se chodí na IVF když má ženská hodně velkou endošku a třeba už několikrát byla na jejím odstanění ale pořád se jí to vrací, tak pro ni je IVF jedinná možnost, já myslím, že v tom nezdařeném IVF nemá prsty endoška. Další pokus s nanučkama už bude OK - ruku na to 😀

s9480
17. únor 2009

že se ještě někdo ptá Olm na teplotu 😕 to je přece jasnačka že 37°C 😝

lenkacar
17. únor 2009

olm a kdy testuješ?

rozara
17. únor 2009

Děkuji. 😒
Mám dvě embryjka 🙂 🙂 Víc nebylo. Děkuji za ně. Pořád ležet mě taky nebaví,ale asi je to jistější!? Ještě mě štve ten UTROS. 😒 Když jdu po zavedení dvě hodiny na WC, tak 😒 stejně ho trochu odejde.

olm
17. únor 2009

S9480 😀 😀 😀 , že, taky nechápu, jak se nekdo jeste po tolika dnech muze ptat 😀 😀 😀

mufy
17. únor 2009

S9480 já ale na odstranění endošky ještě nebyla. Teprve mi to řekli minulý měsíc že ji tam mám a proto musím na tu laparku. Když jsme už u toho, tak mě nani měli poslat už před 2 lety. A mrazáčky žádné nemám, protože nám nikdy nic nezbylo. A stejně se endoška léčit musí,pokud je ve velkém stádiu. 😉

Olm no buď zase ráda, že ti teplota neklesá. Já myslím,že ti to vyšlo.

rozara
17. únor 2009

PARDON, za děkuji měl být 🙂

olm
17. únor 2009

Vsak to Rozi neva, ze to odchazi, ne? Myslim, ze co se ma vstrebat, se vstrebe a zbytek musi nejak odejit. Z toho bych si hlavu vubec nedelala 😉

lenkacar
17. únor 2009

olm tak kdy? zítra?

olm
17. únor 2009

No, Mufy, jenze ja mam podle DC dostam MS az v patek, vis. Sice jsem uz 15 den od OPU, coz by mela byt uz MS, ale me delali opu 11 DC. No uvidime, ja tusim, ze to nedopadlo. Jestli nahodou zitra reknou ze jo, tak me klepne!!! 🙂

olm
17. únor 2009

jojo, zitra jdu na krev

lenkacar
17. únor 2009

tak to bude tutovka//

olm
17. únor 2009

cau, jdu se ven opalovat 😀 😀

lenkacar
17. únor 2009

cože do tý kosy?

s9480
17. únor 2009

Olm chceš na prd.... 😠 ? co je to za kecy? Val ven se opalovat ale nezmrzni, a zítra se to dozvíme// 😉