FN Olomouc, začátek v lednu, věk nad 30

sara.max
29. pro 2008

Ahoj všem,

tak jsem se rozhodla začít nové téma, protože věřím, že nás je tu hodně, které čeká první IVF, bez předchozích zkušenností s čímkoliv podobným. Abych pravdu řekla, jsem už sice starší, letos v létě mi bylo 34, ale taky už mám doma 2 děti v pubertálním věku. Jak už to bývá po prvním nevydařeném a velmi bolavém manželství a rozvodu se mi do života "připletl" jeden báječný človíček a chtěli bychom všichni čtyři ještě mimísko. Bohužel manžel je na tom dost špatně se spermíjkama a tak je rozhodnuto. Po všech vyšetřeních jsem už nafasovala léky a cca 14. ledna začínám. Abych pravdu řekla, dost se bojím, především z hormonálních změn, které mě čekají. Prosím prosím, je-li tu některá, která mě "u toho" může "držet za ruku", tak se těším na pokec. 🙂 🙂

marcajda
28. čer 2010

nani, jsem na neschopenku domluvená s obvoďačkou, tak snad i ty vycházky budou delší..nechci v práci zbytečně vyhlašovat kam chodím..

petulko, je to první IVF a doufám, že i poslední 😀 😀

petulka22
29. čer 2010

Jéé, Marci, to jsou krásné zprávičky po ránu!!!! 🙂 Mám velikou radost, pořád jsem na Tebe myslela.. Ti tři určitě budou velicí bojovníci. 😉 Já jsem měla OPU v neděli, v úterý jsem volala a ve středu byl transfer, tak třeba už zítra taky pofrčíš. 🙂
Mě čeká v pátek ultrazvuk, ale moc s ničím nepočítám, jsou to tento týden samé stresy a to je prý na sliznici nejhorší.. Jjednak v práci jsem bez kolegyně, tak toho mám 2x víc a navíc náš pejsek chytil někde kašel, takže v noci skoro nespím a obskakuju. Musím s ní spát i v obýváku, aby se měnža vyspal. 🙂 Dobrá příprava na mimčo. 😀 Jo, člověk si může říkat, jsem v pohodě, ale stejně to moc nepomáhá. No, uvidíme..
Marci, jak budeš něco vědět, podávej pozitivní zprávičky!! Pěkný den holky! 🙂

marcajda
29. čer 2010

petulko, ale zas aspoň nemáš čas na to moc myslet 😀 psalas, že piješ kontryhel, nebo to pletu? já nad ním taky přemýšlela, ale četla jsem, že to může mít i úplně opačný účinek, je to přece jen bylinka a ne pod lékařským dohledem 😉 tak jsem ho raději nepila.. chodím občas k léčitelce a tak mám bylinky od ní na míru a to jsem spokojená..

tak jsem ráno volala a je to, jak jsi psala zítra ráno mi je zavedou. jsou dvě pětibuněčná, takže úžasné..

petuli, určitě budeš v pátel mile překvapená, budu ti to moc přát!! ono to sluníčko venku nám dodá spoustu energie a TA je důležitá 😀

ten kašel řešíš s doktorem? jak kašle z hloubky, tak to chce antibiotika, to je laringitída a to samo nepřejde.. chudinky to mají z toho tepla, taky jsem tím s mým maď. ohařem prošla 😉

petulka22
29. čer 2010

Marci já právě kontryhel zavrhla, protože mi ji spíš snížil.. Mám jen nějaké vitamíny a pak hormony od nich, tak budu doufat..
S embrouškama je to bezva, říkám, že to budou bojovníčci a za chvíli povalíš s dfvojkočárem. 😀 Bylo Vás tam na OPU hodně na pokojíčku?
Jinak s pejskem jsem zatím u dr nebyla (je to 6ti letá jorkšírka), dávám jí jitrocelový sirup, co jsem vyčetla na netu a už nekašle, spíš má jakoby rýmu 🙂, asi ten jitrocel ty hleny rozpustil, tak počkám a pokud nebude zítra OK, tak s ní půjdu..
Zítra přeju ať jde všechno hladce a bobískům ať se u Tebe líbí!! 😎

marcajda
29. čer 2010

jo, sirup je vynikající- vlastní zkušenost, když už nic jiného nepomáhá 😀
na opu jsem byla sama.. ani v sobotu neměli. a mě chtěli na pondělí, ale přítel šel na operaci, tak vyhrála neděle.
hlavně, že dva byli zralí.
mě doktor v práci ještě doporučoval průduškový čaj, ale ten mi u bobánka neprošel 😉 ale dokonce myslím, že ten sirup jsem do něho taky lila, ale už nevím, nápad to je výborný. ten internet je vynález, že?
mě pes na Mikuláše odešel, dostal ve 14 letech rakovinu krve, ale pěkně mi s ním bylo, moc na něj vzpomínám. jestli se vše dobře zadaří, tak jak budu na neschopence, tak pořídíme štěŃÁTKO. ale asi jezevčíka, mám malý dvůr a na venčení už nebude tolik času

marcajda
29. čer 2010

no a já jedu domů. sestřenka jde na odpolední, to bude mít v továrně masakr.. mejte se tu krásně

petulka22
29. čer 2010

Marci Tvojeho pejska je mi líto, ale koukám, že se dožil docela vysokého věku a navíc za chvíli budete mít toho jezevčíčka... 😉 S tím internetem je to fakt, nebýt něj, nevím, kde bych všechny informace sháněla.. Už jenom tadyta diskuze moc pomáhá. Pokecáš si a ještě se dozvíš plno nových věcí. 🙂
A kde vlastně pracuješ? Já jsem teď ještě v práci, ale už to tady za chvíli zabalím a jdu domů sekat trávu, pořád roste, potvora.. 🙂
No nic, padám, pak podej info, jak se u Tebe bobískům líbí! 🙂

lenkacar
29. čer 2010

holky tak držim pěstičky ..marci at je to tvůj jediný pokus..

petulka22
1. črc 2010

Dobré ránko všem! 🙂 Taky se vám tak nechce vstávat? Jen nakukuju než naplno zapadnu do pracovního procesu..
Marci, co Ty, cítíš se jako 3v1? 🙂
Mně čeká zítra ten ultrazvuk, tak jsem na to zvědavá.. 🙂

lenkacar
1. črc 2010

brýý poledne všem 😵

petulka22
1. črc 2010

Tady to žije Leni, co? 🙂

lenkacar
1. črc 2010

to ti povim... 😀 😀 😀

petulka22
1. črc 2010

Tak já to v práci balím, máme tady 30stupňů a už se to nedá... 🙂
Zatím papa 😎

marcajda
1. črc 2010

ahoj holky, tak nakonec přežilo jedno, ale jsem šťastná!!!
petuli, já dělám zootechnicku, starám se o kravičky.. proto jsem raději zůstala doma, je tam docela riziko úrazu..
holky, tak ráda bych s vámi povídala, ale nemám doma net.. včera jsem vzorně ležela, ale už mi to je samotné doma dlouhé..a taky jsem chtěla aspon počíst co je nového..
včera jsme si byly pro embrijka dvě, tak snad 14 budeme obě slyšet jen samé dobré zprávy 😀

marcajda
1. črc 2010

a to počasí je supr.. poprve si ho takto užívám, v práci to člověk vnímá jinak.. mám roztažený slunečník na terase a knížky kolem sebe.. ale kdybych v tom měla jezdit 40km do práce, brr

lenkacar
1. črc 2010

marci tak to je supe r snad jich více nebude třeba 😉 moc držim pěstičky .. 😵

petulka22
2. črc 2010

Tak jsem zpátky, zase plno lidí, předbíhání, klasika.. KET nebude, protože mi opět zůstala od IVF cysta, takže prozatím zase končím. Mám dojít 1DC na ultrazvuk, ale protože mají 14dnů v té době volno, tak zase až ten další cyklus. Asi se nedočkám. Mám depku, jdu se zahrabat..
Marci držím moc, moc pěstičky ať to Tobě vyjde! Prostě musí! 😉
Pěkný prodloužený slunečný víkend všem. 🙂

marcajda
3. črc 2010

leni, moc díky. celou dobu jsem na tebe vzpomínala, jak ti řekli, že se vajíčka špatně dělí.. když jsem si uvědomovala to svoje nadšení..bylo mi to u tebe moc líto.

smála jsem se, jak jsem ležela na koze, tak mi stoupla mezi nohy sestřička a začala mi jezdit po stehnech, že se tam mám uvolnit, to bylo skoro erotické 😀 a pak mě doktorka pochválila, že jsem se uvolnila moc dobře.. taky jsem to vůbec necítila 🙂

petulko, to mi je líto..a tu cystu jsi nějak cítila, nebo až řekl docent?co ti s ní dělali? no, je to reakce na to kvantum hormonů.. musí si to tělo odpočinout, možná dobře ta nucená odmlka. ale kdo má to čekání vydržet, že?
zas dobře, že máš mrazáčky, nebudeš toho muset tentokrát do sebe cpát tolik. a mimískovi se u tebe bude víc líbit. celých 9měsíců 😀 😀
já měla cystu po té první injekci, tak ji píchali a pak se rozjela stimulace. možná proto potom tak málo folíků..

petulka22
4. črc 2010

Marci, o cystě jsem neměla ani potuchy, stejně jako po té první minimálce, to měla 4cm, tak jako teď. Ale v noci mě probudila děsná bolest břicha a křeče, tak snad Pregnyl, co mi v pátek píchli zafungoval a cysta je fuč. 🙂

paraple98
6. črc 2010

Zdravím dámy 🙂

Leni - no jen doufám, že prednák nebudu muset, brala jsem ho při IVF a po něm 3 měsíce před KET, který stejně neproběhl a je to pěkné fuj 😒 Ale stejně jako Marci, spíš nabírám po utroši a dost jsem nabrala po kombinaci Clostilu a Utroši, to bylo když jsem se rok a půl "léčila" s anovulákama. To jsem měla rázem 15 kg hore 😠 Po 2 IVF mám "kupodivu" jen 5 nahoře 😀 😀 A kolik prednáku bereš denně?

Marci - myslím na Tebe 😉 😉 😉

Nani - tak jak je mamino?

nana.76
6. črc 2010

Ahojky paraplíčko děkuji za optaní mam se dobře jen mi vadí ty horka tak bych někam šupla do bazenu,ale mam to zakazane od doktorky že bych mohla dostat nějakou infekci takže nebudu riskovat.Jinak ja jsem taky přibrala nejvíc kombinace utroš a clostil fujky,hubnout budu až po porodu.Jo jinak v patek jsem cítila první mrnouchaní v bříšku aspon mam jistotu že tam je 🙂 🙂

marcajda
6. črc 2010

ahoj holky, Nani, už se vrtí, to je krása!!
horka jsou pořádná, ještě že je teď dva dny trochu oddych.. dobře, že rodíš až v prosinci 🙂
ja taky doufám, že ET vyjde a tak bych vše stihla do příštích veder 😀

Paraplíčko, díky za myšlenky, už malinko nervozním, tak potřebuji podporu 😉 jinak zatím mě trochu pobolívají vaječníky a jinak nic, tak se uvidí, ještě je brzy. 6dní..

holky, mě se po těch hormonech nadělala celulitida, br.. ale co se dá dělat, že? až se začne zvětšovat břicho, bude těch ozdob na těle víc, ale však na tom nezáleží 😉

dnes jsem v práci a píšu výplaty a místo toho si hraji na pc..ale určo to stihnu, když chci do konce týdne odpočívat..

tak jsem říkala holkám na pokoji, at se přidají na koníka, ale koukám, že nic..škoda, jsem zvědavá, jak jim to utíká..

lenkacar
6. črc 2010

čus holky ..para beru jenom půlečku ,abych to vydržela co nejdýl..po celým by mě upadla hlávka ,ale mě to vždycky začlo tak ten 3týden ,tak to bude za týden ..uvidíme ..snad tu půlku přežiju..ty vedra jsme přežili na chatě ..

petulka22
7. črc 2010

Dobré ránko holky! 🙂
Nani, to je super, už Ti to pěkně utíká, co? 🙂 Když si uvědomím, že jsem mohla být tam, kde Ty, tak je mi z toho smutno, ale snad se tam někdy taky všechny dopracujem. 🙂
Marci, pořád na Tebe myslím a moc Ti fandím, potřebujem tady trochu té pozitivní energie. 🙂 Kolik vás bylo na ET?
Parpaplíčko, Ty teď čekáš na další IVF?
Jinak já už jsem v práci, konečně dojde po dovči kolegyně, takže v půl 3 zmizím. Už aby to bylo..
Pěkný den všem! 🙂

marcajda
8. črc 2010

ahoj holky a Peti, díky 🙂 zas mám o dva dny víc 😀 jsem už pěkně nervozní.. ta krev mi nevyšla, mají dovolenou, takže v sobotu přijede miláček a vyrazíme do lékárny pro testík a v neděli to zkusíme, to budou nervy.. no mám pořád tlaky v břichu, tak snad se tam něco děje a snad k dobrému..
dnes jsem celé odpoledne rovnala dřevo, tak jsem doufám nic nepokazila..

petuli, mě má kolegině teď asi taky ráda, taková horka a já ji tam nechala..a vypadá to, že zůstanu doma i příští týden.. no, nezávidím ji. ale jde mi o miminko, tak holt musí jít ohledy stranou..
Peti a určitě se ti to už tentokrát zadaří a taky budeš koukat na srdíčko a cítit první pohyby a buděš spokojená a šťastná a nervozní 😉 😉

leni, já ten prednison vůbec nevnímala, asi ho naštěstí tělo zvládlo, mě hodně dostala narkóza..

lenkacar
8. črc 2010

marci já zase narkozy zvládam v poho a že jsem jich už měla ..ale snad jsem to twed nezakřikla..moc držim pěstičky ..

petulka22
9. črc 2010

Dobré ránko! 🙂 Holky, konečně pátek... A to byly jen 3 pracovní dny. Mohlo by to tak být pořád.. 😀
Leni, já s Prednisonem taky OK. Jediné, co mi dělalo problémy byly při IVF tři injekce Luverisu do břicha, po všech mi zůstaly dlouho pěkné modřiny.. 🙂
Jo ale dnes mám už od rána pěknou migrénu, chytá mě to tak dvakrát do měsíce, před chvílí jsem slupla prášek, tak snad to brzy zabere..
Marci v neděli? 🙂 Tak ať je to ŠŤASTNÝ DEN!!! 😉

lenkacar
9. črc 2010

čus holky jo konečně pátek odpolko razim na chatu ,sice makat,ale vypadnem z města

lenkacar
9. črc 2010

čus holky jo konečně pátek odpolko razim na chatu ,sice makat,ale vypadnem z města

petulka22
9. črc 2010

Jééé Leni, vy se máte! Chatičku bych taky brala.. 🙂

lenkacar
13. črc 2010

ahoj holky jak se máte? já od víkendu marodim.. 😖 peti jo chata dobrá než si manžel vymyslel ,že bude přistavovat čemuž vůbec nerozumí a já z toho mám akorát nerva ,jsem mu řekla ,že marodim z něj ..