FN Olomouc, začátek v lednu, věk nad 30

sara.max
29. pro 2008

Ahoj všem,

tak jsem se rozhodla začít nové téma, protože věřím, že nás je tu hodně, které čeká první IVF, bez předchozích zkušenností s čímkoliv podobným. Abych pravdu řekla, jsem už sice starší, letos v létě mi bylo 34, ale taky už mám doma 2 děti v pubertálním věku. Jak už to bývá po prvním nevydařeném a velmi bolavém manželství a rozvodu se mi do života "připletl" jeden báječný človíček a chtěli bychom všichni čtyři ještě mimísko. Bohužel manžel je na tom dost špatně se spermíjkama a tak je rozhodnuto. Po všech vyšetřeních jsem už nafasovala léky a cca 14. ledna začínám. Abych pravdu řekla, dost se bojím, především z hormonálních změn, které mě čekají. Prosím prosím, je-li tu některá, která mě "u toho" může "držet za ruku", tak se těším na pokec. 🙂 🙂

hanale
8. kvě 2011

Holčiny, nevíte jak jsou ve FN přes léto? Loni měli volno myslím 4 týdny uprostřed prázdnin. Co letos? Díky.

paraple98
9. kvě 2011

Ahojkte kočky 😉

Leni-to mně mrzí, ale určitě se u nás zastav, vždyť jsi tu s náma od začátku, chyběla by jsi nám.... ☹

Ivet - mně to s tím Dostálem taky překvapilo, mně sice taky říkal, že bych měla zhubnout, ale úplně normálně mi sdělil, že tím bude větší šance na otěhotnění a bezproblémovější těhu. Naštěstí mně pak už nekontroloval, take mu ani nevadilo, že jsem holt nedala dolů ani deko 😉 A co se týče pera, tak ho nikdy nenapadlo mi dát nic jiného, o Fostimonu nebyla nikdy ani řeč, naštěstí.... to jsi asi fakt měla smůlu....

Loly - vidím, že máš taky hezké vzpomínky na Fertimed, já když si vzpomenu na ten jejich přístup, tak se mi ještě teď kudla v kapse obrací 😉 že já blbá nešla tehdy hned do FN....ale je pravda, že když jsem před tím 1. IVF ve Ferťasu prolízala net, tak tam tolik negativních zkušeností nebylo jako nyní...to tam byl ještě Vodička, ten jediný byl ok, ale stejně musel dělat,co Sobek řekne, takže s tím moc nezmohl.....

Marci - takže výlet byl koukám úspěšný 😉 Tak jsem zvědavá na výsledky 🙂

paraple98
9. kvě 2011

Peti - a kde jsi četla, že je minimálka tak škodlivá? Já právě všude četla, že je mnohem šetrnější než klasické IVF, což je díky těm malým dávkám hormonů logické.... Taky jsem nad ní uvažovala.

Nevíte jak je to s punkcí ve FN? Zda v narkóze či nikoliv u minimálky??

nana.76
9. kvě 2011

ahojky Holky všem vam přeji krasny den.Terka spi tak vam v rychlosti posilam fotečky at vidite jak knedliček roste 🙂 a brala by nějakou novou konikovskou kamaradku nebo kamarada 🙂
@paraple98 ja měla prvni pokus taky minimalku a byla v narkoze 🙂 měla jsem 3 vajucha a dvě jsem si nechala zavest 🙂 Tak držíme pěstičky at už to klapne je na čase

petulka22
9. kvě 2011

Ahoj holky,
Nani, krásné fotečky jako vždy. Bezva trojka.🙂 Děsně to letí..
Holky o té minimálce to psala nějaká holčina na emiminu, že jí to říkala dr.v CAR, teď jsem to půl hodiny hledala a byla to minimálka s clostilbegytem, takže asi na ty s novějšíma lékama-injekcema to neplatí. Fakt nevím. Ale vím, že v jiných CARech chodí holky na minimálky jak na běžícím pásu, takže asi to nebude tak horké, ale jak píše esíčko - které hormony a léky jsou stroprocentně v pohodě, že jo..
Jinak nevím, co to bylo s Leňulou, ale taky mě mrzí, že za námi nechodí..
Marci Tobě držím pěstičky na výsledky, paní profesorka to s vámi všechno neprobírala? Fakt jen vzala krev a hotovo? Hm... tak snad u výsledků - ale tam stejně nebude co probírat, když to budete mít v pořádku. 😉 Tak aspoň výlet, no.. 🙂
Jinak jsem dnes byla v poradně, holky, jen jsem došla, ani jsem nesedla a už mě volali, to byl pro mě šok. Vždycky čekání a teď tohle.. 🙂 Milé překvapení. Dala jsem výsledky hysteroskopie - nic nenašli, naplánoval mi další pokus, sestřička vzala krev na ovariální rezervu - že to je nový test, myslím, že o tom tady psala Marci - aspoň budu vědět, jak na tom jsem s vajuchama. Takže tak.
Paraplíčko, já měla taky jednu minimálku, vajuch bylo 9, takže taky v narkóze.
Venku krásně, já musím jít uklízet, protože čekáme návštěvu, dojede manžův svědek s manželkou, budou u nás do zítřka, tak se o ně musím postarat. Asi bude grilovačka. To bude pro mě zítra super vstávání.. 🙂

lola72
9. kvě 2011

Všechny po čase zase zdravím!Ohledně toho Fertimetu:máte pravdu nejlepší doktor tam byl Vodička,ale ten tam už snad prý není!Asi to už nemohl se Sobkem vydržet!Za těch několik let co jsme tam chodili se kromně vrchní sestry obmněnily i sestry.Ze začátku tam asi kolem roku 2001 byly skvělé sestry,ale potom si hodně stěžovaly na Sobka,že se to s ním nedá vydržet,tak začaly utíkat.Vrchní je asi hodně dobře placená,tak se drží zuby nechty!
My už tam nejsme asi 5 let,takže jak to vypadá teď nevím.
S tou Fakultkou mě neděste,že tam nebudou v létě tak dlouho.Já jsem si říkala,že bych chtěla přes léto stihnout ještě jeden cyklus,než půjdu do práce.Ale před tím bych potřebovala shodit pár kilo.Nevíte některá jak omezit chuť k jídlu?
Jsem teď neskutečně žravá!!!

lola72
9. kvě 2011

Jo a můžu se zeptat co vám v tom Fertimetu provedli,nebo co se vám nelíbilo.Dlouho jsem si myslela,že jsem nespokojená jenom já!Já jsem si totiž,kromě jednoho ,musela všechny vyšetření vyřídit sama.Prostě je nezajímalo,proč pořád potrácím.Řekli vždycky ,no tak uděláme další pokus.Když jsme vybrali 3 cyklus,tak jenom řekli,jestli si ten další už zaplatíme.Šmejdi!!!Jenom brát prachy a moc se s váma nezdržovat.Když to nejde,tak řeknou asi patříte k těk pár procentům co se příčina nikdy nenajde.Ale že ji ještě nehledali,tak to je moc nezajímá.Jsou lidi co si z tama odnesli mimča,ale holt měli to štěstí,že neměli větší problém.

paraple98
10. kvě 2011

Nani - to jsou ale princezny, krasne fotecky 😉 Terezka roste jak z vody 🙂

Petul - aha, tak to jo,clostil se muze brat max. pul roku v kuse, ale 3 mesice je lepsi.Ja jsem na nem "ujizdela" 2x6 mesicu u sveho gyndare, kdyz jsme se zacli snazit a byl to teda humus 😠
JInak super, ze hysterka je ok....a kdy planujete dalsi pokus?

Loli - no ja tam byla u nich jen na 1 pokus a stacilo mi. Vodicka uz tam fakt neni, ani se mu nedivim. Ja uz jsem to tu psala a nechci se moc opakovat tak ve zkratce... To ze jsme za vsechno platili mnohem vic nez ted ve FN bych jeste prekousla, ale byl to muj prvni pokus a mela jsem 15 vajuch a tesne po narkoze, kdy jsem byla jeste zblbla a bylo mi zle, mi doktor rekl,ze je jich strasne moc a tolik ze nepotrebujeme a kdyz budou vsechny ok, ze bych jako mela 5 darovat a za to ze nam snad odectou nejake penize za ICSI. Tehdy mne vubec nenapadlo, ze se vsechny neoplodni a nektere proste nevydrzi, podaval to tak,ze uz jsem vlastne skoro tehotna....Tak ze si mam po 12hod zavolat ale pro jistotu mam podepsat papir, ze jako daruji, ale ze je to jen formalita a ze se muzu rozhodnout. dle situace Jenze pak uz se se mnou nikdo nebavil a kdyz jsem se konecne nekam dovolala, tak mi rekli, ze normalne mi tech pet vzali k darovani a oplodnili jen zbylych 10. Kdyz se odprostim od toho nefer natlaku po narkoze a toho jednani celkove, tak nechapu, jak si muzou dovolit dat nekomu me vajicka za hrisne penize,kdyz ani nevi, jestli jsou ok, jestli neni problem u nas prave ve vajuchach, navic kdyz to bylo prvni IVF a zadne ditko zatim nemam 😠 A pak druha vec, kdyz byl transfer, tak jsme jeste s jednou holcinou cekali na pana docenta a ten vic jak hodinu nesel, tak jsme si dovolily odskocit na WC (kdyz tam ma pak clovek lezet 4 hodiny). Jenze on zrovna prisel a priserne se urazil, ze na neho necekame na luzku a odesel a prisel az asi za 3 hodiny. A to ma byt clovek na transfer v klidu a my se tam stresovaly a cekaly jak blbe. Navic jsem nemela u sebe mobil,takze ani manza chudak nevedel, co a jak a mel strach, nakonec jsme mohly vstat az v 8 vecer a uz jsme tam musely zustat v tom jejich pokoji 😠 Tot vse, po krvi jsem jim rekla svoje a frrrr do FN 😀 😀

lola72
12. kvě 2011

@paraple98 Zdravím,tak to je masakr!Jak si mohli dovolit nechat od tebe darovat vajíčka při prvním IVF?A podle nich je 15 vajíček moc?Na nás to taky zkusili,ale až na po třetí,ale u toho se tvářili,jakože já tolik vajíček nepotřebuji,protože to je hotová věc,že otěhotním.Jenomže člověk tomu neroźumí a doktorům věří.Taky nám prý odečetli peníze,ale ve výsledku jsme to ani nepoznali.Já jsem potom zase potratila,ale příčina se nezjistila.Vajíčka jsou asi kvalitní a problém je asi někde jinde.Dneska si říkám,že třeba běhají po světě moje děti a ani o tom nevím.Třeba to ta holčina donosila.Tak proto u nich není zas tak dlouhá čekací doba na vajíčka.Jinde je to daleko dýl.Když každou holku takhle zblbnou,vedm si,že každá může mit ještě zamražená embria,a tak nemají nic.Nikdy\ nevíš jak to dopadne,a tak máš ještě nějaké v zásobě.A Sobek to je normalní nafrněný magor.Asi by ho měl někdo natočit a poslat to do televize,aby to jeho podnikání konečně krachlo a neokrádal další nešťastníky.Zmetek!!!Měj se.

lola72
12. kvě 2011

@paraple98 Jo a ještě .To jejich ležení tam vůbec nemá žádný smysl.Akorát zase vybírají za pokoje.A po transferu se nesmíš hnout myslím ty 4 hodiny.Blabost,jinde se leží 2 hoďky a jde se domů.Žádné stresování v nemocnici.Teď už to vím,ale tenkrát člověk myslel,že dělá pro mimi to nejlepší.

paraple98
13. kvě 2011

Loli - tak koukám,že jejich taktika je pořád stejná 😠 Mně taky tvrdili, že je to hotová věc, že já reaguji kásně a problém je v manžových pomalých spermijkách a že když jim tak krásně pomohli do vajíčka, že budu hnedle těhu 😒 Tohle je jeden z nejvetsich byznysů, bohužel nejcitlivější a tím pádem i extra výdělečný,když má na to doktor/majitel povahu. Teď jsem se dověděla, že v ostravském gyncentru stojí ket 6000 plus hormony. Taky dobrá továrna na peníze 🙄
Mně už by do žádného soukromého centra nedostali ani párem volů... my chtěli rovnou do FN, ale kvůli těm čekačkám a že to je na delší lokte (manža má časově náročnou a nevyzpytatelnou práci) jsme vybrali v tomto ohledu cestu menšího odporu...jsem si říkala, doktoři jsou snad všude stejní, i když to bude stát kapku víc 😉 A nejsou, bohužel, ale to člověku dojde až po zkušenostech. Já mám třeba problémy s krví a je nenapadlo mně vyšetřit, ve FN to bylo hned a samozřejmé 😉 No myslím, že jsme teď v dobrých rukou 🙂

marmar79
16. kvě 2011

Ahoj všichni! Můžu se k Vám přidat do diskuze?
Tento týden mě čeká po roce opět návštěva FN. Vloni jsem po 1. IVF otěhotněla, ale pak v 8.t. následoval potrat. Po dlouhém váhání teď opět jedu do FN. Snažíme se cca. 3,5 roku, ale vypadá to, že bez IVF to nepůjde. Jsem zvědavá, co mi ve FN řeknou, jaká vyšetření budu muset opět projít.

petulka22
16. kvě 2011

@marmar79 Ahoj, určitě se přidej, nějak nám ta diskuze pokulhává, takže čím víc lidí, tím líp. 🙂
Ke komu ve FN chodíš?
Holky, kde všechny jste? Jak nám sem nechodí Leňula, tak se nic neděje..

marmar79
16. kvě 2011

@petulka22 Ahoj. Vloni jsem chodila k doc. Oborné, teď jdu k Michnové. Ještě ji neznám, tak nevím jaká je. Ale ono je to jedno, pro mě je každá návštěva nemocnice docela stresující ☹

paraple98
16. kvě 2011

@marmar79 Vítej u nás 😉 Michnová je fajn, mladá, pečlivá, někdy zmatená, ale ne co se týče odborných kroků, ale spíš toho jejich "úřadování" a paní zpráv 😀
A tobě před 1. IVF nedělali žádná vyšetření?

marmar79
16. kvě 2011

@paraple98 Byli jsme na genetice, samozřejmě hormony atd. Problém byl u manžela se spermiemi, proto nám před rokem doporučili rovnou IVF. U mě se nic neprokázalo, ale po OPU nebyla vajíčka zrovna ukázková. Měla jsem protokol s antagonisty, měla jsem 7 vajíček, z toho jen 2 se oplodnily. Předpokládám, že bych teď měla mít asi jiný protokol. No uvidím, co nám navrhnou.

marcajda
16. kvě 2011

ahoj děvčata, teda já vás šidím.. budu mít černý puntík 😀 a hlásím, že už mám všechna vyšetření, včera jsem byla dát třetí den cyklu krev na progesteron a na ta vajíčka a už jsem i objednaná do poradny na 16.6. to je pěkné datum, že? tak snad mi přinese štěsti. to budu mít tak prostředek cyklu, tak se to třeba rovnou rozjede.
na gyndě mi řekl, že mám dva myomy a 3.5cm velké, to mě docela rozhodil, ja doted věděla o jednom dvoucentimetrovém, tak nevím co si myslet.. ale prý je to v pohodě. no, mě se to moc nelíbí, co mi tam má co růst..
@marmar79 ahoj, vítám tě tu, já zrovna na antagonisty reaguji dobře, ale to ti určitě dají jiný protokol. na kvalitnější vajíčka je lepší ten dlouhý. a měli jste ISCI? nebo jste to oplodnění nechali na přírodě? jejda, škoda toho potratu, to moc bolí u srdíčka.

marcajda
16. kvě 2011

@petulka22 ráda tě vidím, jak se máš? v práci pohodička? je tak fajn, že ti to aspon tam dobře dopadlo. a už máš výsledek té krve? jsem na to docela zvědavá. stejně nechápu, jak u krve zjistí kolik máme vajíček..no, ale hlavně at jich máme dost!!
a kde máme esíčko? copak asi nového. v T-mobile mi dali náhradní modem, tak už tu budu zase s vámi, trošku jsem z toho vypadla a v práci se mi psát nechce. pak se třeba s někým hádat..
@paraple98
@lola72 , holky, já když čtu ty vaše zkušenosti, já jsem tak ráda, že jsem z fertimedu utekla už po inseminacích..stačí mi vzpomenout, jak doktor zareagoval, když jsem mu řekla, že nepůjdu do drahých injekcí.. teda nemluvě, že mi je pak ve fakultce dali bez příplatku..

paraple98
17. kvě 2011

@marmar79 Aha, ja s antagonisty nikdy nemela, mela jsem jeden kratky a dva dlouhe a kupodivu vzhledem k memu veku pokazde vajicka ok i pocet dobry, okolo 15. Ale jak pise Marci, na jajucha je nejlepsi dlouhy....
Mne teda jeste poslali k doc. Prochazkovi pred 2. IVF a ten mi nasel nejake hranicni hodnoty srazlivosti, tak mi predepsal Fraxiparine od ET.

@marcajda chytra to zena, ty jsi je prokoukla hned 😀 Taky jsem zirala, ze pero ve Fertasu stalo 10000 a ve FN ani kacku 😉
Ty myomy jsu otrava, vid? Mas pravdu, at jsou rust nekam na zahradku a ne k Tobe 😉 Ja zas trpim na polypy delozniho cipku zrovna jeden mi ted zase roste a roste 😠

marmar79
17. kvě 2011

@marcajda Ahoj, děkuji za uvítání. Měli jsme ISCI i AH. Vše co se dalo 🙂 Zítra jedu do FN tak budu určitě vědět víc.
Přeji všem pěkný den. 🙂

paraple98
17. kvě 2011

@marmar79 tak pak pisni co a jak 😉

marcajda
17. kvě 2011

@marmar79 tak at máš jen samé dobré zprávy. snad se ti bude Michnová líbit, mě je hodně sympatická. mnohem víc jak Oborná. ta si přes své ego neviděla a Michnová na mě působí skromně.

@paraple98 tak ten polyp taky mám, to abych ti náhodou nezáviděla 😀 ten docent Procházka měl se mnou pohovor před prvním pokusem, protože dělám se zvířaty, tak jestli nemám přenesenou nějakou zvířecí chorobu, ale naštěstí dobré. to mi jen vzali krev a udělali vyšetření. no, ale fraxiparin jsem taky píchala, i když mi nic nenašli.u mě to kvůli stáří 😉

marcajda
17. kvě 2011

@paraple98 a z fertimedu jsem utekla, protože jsem krkoun.. 😀 😀 😀
ale hlavně mě štvalo, že mi neudělali po dvou potratech žádná vyšetření.. prý, že po umělém početí embrijko líp drží.. a já jim to skoro věřila..

paraple98
17. kvě 2011

@marcajda To oni umi navykladat ledacos,hlavne kdyz z toho budou prachy 😖 Ty jsi pichala Fraxik kvuli stari? To jsou veci....a kolik ze Ti jako je?

marcajda
17. kvě 2011

za měsíc 38..
Přítel mi dlouho připomínal, ža Sobek řekl, že mám kdyžtak vyměnit partnera.. tak jsem mu pak totéž řekla já, protože problémy jsou nejspíš z mé strany..

paraple98
18. kvě 2011

@marcajda Sobek je vzdy vipny jak bezdratovy rozhlas 😉 To mne s tim fraxikem totiz prekvapilo, protoze kamoska mela taky 38 a nic ji nedali, ze to davaji jen pri nejakem nalezu 😉 Kazdopadne se tim neda nic zkazit, ba prave naopak. Na imuno mi doktorka rikala, ze s kombinaci fraxik, prednison a utros maji velmi dobre zkusnosti....

marmar79
18. kvě 2011

Ahoj! Tak jsem zpět z FN. Michnová je velmi milá a sympatická. V červnu (pokud MS přijde tak jak má) začnu s dlouhým protokolem a dokonce června bych měla stihnout celý cyklus 2. IVF. Věřím, že by to teď mohlo vyjít. Těch léků co teď mám... večer to musím prostudovat, co mi to dali. Ještě se ozvu. Zatím se mějte. M.

s9480
18. kvě 2011

Ahoj holky jdu Vás jen pozdravit, není co psát, snažím se vše vypustit z hlavy i když.........víte jak to je........po laparce +hystero mi teď už 2x po sobě dorazila mrcha přesně po 28 dnech 😲 tak kdyby nic tak aspoň něco, no a mám ještě nějaké OVU testy tak je vypotřebuju, tento měsíc mi dokonce - předpokládám - vyjde OVU i dle jonášovy metody tak třeba.............co 😝 ?
jinak v práci blázinec že mám každý den chuť vyskočit z okna 🙄
K Fertimedu se už taky nebudu vyjadřovat ale když tak čtu i Vaše zkušenosti tak opravdu žasnu čeho všeho jsou tam schopni - dyť to všechno je na kriminál!!
holky tak Vám všem držím palce ať už se ve FN ty statistiky zvednou, dyť tady už nebyl úspěch ani nepamatuju
my jestli se přes léto nezadaří přirozeně tak si dáme v září zase Egypt a když tak potom minimálku

marcajda
18. kvě 2011

@s9480 já bych moc chtela do řecka. tak když se poslední pokus nevydaří, tak začnu doma s přemlouváním..
já ovu testy nikdy nezkoušela, vždycky si říkám, že když to poznám v práci u kraviček, a to mám úspěšnost docela vysokou, tak bych to snad měla poznat i u sebe 😀 no ale výsledy čtete..

holky, jsem dnes hotová. zvládnula jsem čo km na kole. ale půl cesty me bolely vaječníky. nevím proč.. asi tam nemám žádné svaly..

@paraple98 jak píše esíčko, je to tam na žalobu, ale kdo by se s tím otravoval..nejhůř je, že si člověk představí,že ta vaše vájíčka prodali nějaké rodince do ciziny, protože na češkách on nežije.. tam je hlavní klientela z ciziny..

@marmar79 tak už máš i nafasováno? a co všechno jsi dostala? co tě čeká? tak to se tam budeme asi potkávat. ty budeš končit a já začínat 😀 je fajn, že se ti Michnová líbí, to je duležité.

paraple98
19. kvě 2011

Esíčko - já taky používala ovu testy a musím říct, že jsou u mne přesné, akorát máme líné spermijky,takže tam asi nikdy nedolezou 😀
Jinak Egypt je skvělá volba, kámoška si odtud "přivezla" před dvěma roky mimčo 😉 Tak jsi a řadě 🙂

Marci - a fakt na sobě ovulku poznáš na den přesně?? 😕 To jsi teda dobrá 😉

Marmar - tak to jsou výborné zprávičky....copak jsi všechno dostala??