FN Olomouc, začátek v lednu, věk nad 30

sara.max
29. pro 2008

Ahoj všem,

tak jsem se rozhodla začít nové téma, protože věřím, že nás je tu hodně, které čeká první IVF, bez předchozích zkušenností s čímkoliv podobným. Abych pravdu řekla, jsem už sice starší, letos v létě mi bylo 34, ale taky už mám doma 2 děti v pubertálním věku. Jak už to bývá po prvním nevydařeném a velmi bolavém manželství a rozvodu se mi do života "připletl" jeden báječný človíček a chtěli bychom všichni čtyři ještě mimísko. Bohužel manžel je na tom dost špatně se spermíjkama a tak je rozhodnuto. Po všech vyšetřeních jsem už nafasovala léky a cca 14. ledna začínám. Abych pravdu řekla, dost se bojím, především z hormonálních změn, které mě čekají. Prosím prosím, je-li tu některá, která mě "u toho" může "držet za ruku", tak se těším na pokec. 🙂 🙂

katka1311
16. říj 2011

Holky moc vám děkuji.Chtěla bych teď asi laparoskopii ať víme jestli má význam se snažit i přirozeně,pak oddych a snad pak minimálku ve FN 😕

petulka22
17. říj 2011

@katka1311 Kači a co imuno? Nestálo by zato to vzít při jednom, že byste se někde objednali, když stejně budeš mít mezi pokusy pauzu? Jinak já jsem byla na hystereskopii a hned další pokus vyšel. Prý se pak ta šance zvýší.Takže moc držím pěstičky! 😉

marmar79
17. říj 2011

Ahoj!
@katka1311 Je mi líto, že se vajíčka neoplodnila. Mě trvalo rok, než jsem se odhodlala do dalšího pokusu.
Držím moc palce!

Jinak holky frčím dnes na veletrh, takže se minimálně do víkendu na net vůbec nedostanu. Přeji vám hezký týden.
PAPA.

paraple98
17. říj 2011

@katka1311 Určitě si nech udělat všechna vyšetření (hemato, štítku, imuno, genetiku...) mně až před posledním pokusem našli problém na imunu v Praze. Tak se drž a piš novinky 😉

@marmar79 hezké zážitky z veletrhu a moc se nepřepínej 😉

Jinak dneska mně čeká KO, tak jsem zvědavá, o kolik prdelka vyrostla. Podle těch pohybů počítám, že tak ke dvoum kilům už mít bude 😀 😀

katka1311
17. říj 2011

Ahoj děvčátka.Štítku mám O.K.,genetika O.K.,další vyšetření nemám na to nás neposílali jelikož už máme spolu dítě.
Já si opravdu myslím,že to spermio je tragické ani nevím jaké bylo vůbes v den OPU? 😖
Proto manžela posílám na vyšetření kontrolního SPG jako samoplátce.Ať vím jaké máme hodnoty.

lenkacar
17. říj 2011

@katka1311 nám řekla i imunoložka že ICSI je fakt pojistka ,může být tvrdší obal vaja a neoplodní se nic ..já přemýšlela jestli do toho jít ,ale je to fakt risk ..

katka1311
17. říj 2011

@lenkacar My jsme měli ICSI.

paraple98
17. říj 2011

@katka1311 Moje kámoška má už taky prcka a teď ne a ne otěhotnět, tak jsem ji doporučila to imuno a představ si, našli ji alergii na spermie i trofoblast, takže je teď na prednisonu... a předtím na první pokus přirozeně 😉 Ono se to dost mění, takže bych to možná i zkusila, maximálně se dovíš, že jste oba OK 🙂

katka1311
17. říj 2011

A to imuno se dělá kde?Slyšela jsem že jen Praha a Plzeň,je to tak?To by jsem měli přes celou republiku.

paraple98
17. říj 2011

@katka1311 Někde jsem četla, že snad i v Brně,ale všichni co znám jezdí buď do Prahy nebo do Plzně.

lenkacar
19. říj 2011

@katka1311 i přes ICSI se neoplodnilo?to je pech holka 😖

lenkacar
19. říj 2011

já byla ted na karlově náměstí nedá se to srovnat s podolím 😵

katka1311
19. říj 2011

@lenkacar no to je to nechápu,myslela jsem že přes ICSI se oplodní ☹

lenkacar
19. říj 2011

@katka1311 to taky čumim to vypadá na špatný spermijáky

lenkacar
19. říj 2011

@katka1311 kači jestli se rozhodneš pro prahu tak si najdi tu polikliniku na karlově náměstí mudr. Malíčková ta se fakt stará a má zájem..

katka1311
19. říj 2011

@lenkacar Zítra jde manža na kontrolní SPG ať máme papír v ruce.
Jinak najdu to na internetu tu polikliniku na případné objednání? 😖 Moc ti děkuji. 😉

petulka22
19. říj 2011

@katka1311 Kači, taky jsem o té dr.Malíčkové slyšela, že je dobrá.. Oni z FN nejraděj posílají do Plzně, tam jsme byli i my a s paní prof.Ulčovou jsme byli moc spokojení, i ona má podíl na tom,že jsem teď tam, kde jsem, ale je to z ruky, to je fakt. My jsme si udělali prostě výlet.🙂 A je divné, že se neoplodnilo nic s ICSI. To by fakt mohlo být něco na tom imunu. Já bych se hned objednala..
@marmar79 Takže přece jen jsi na ten veletrh jela? Tak na sebe dávej hlavně pozor.
Jinak jsem od soboty na hromadě, manža mě úspěšně nakazil, krk, rýma......, tak si beru zítra a v pátek dovču a budu se léčit. Tak se zatím opatrujte, papa

lenkacar
19. říj 2011

jojo na netu to najdeš kačí,je moc hodná

marmar79
24. říj 2011

Ahoj holky!
Opět vás po nějaké době zdravím. Veletrh jsem zvládla docela v poho a už opět sedím v kanclu u PC.
@petulka22 Doufám, že je Ti už lépe a nachlazení jsi vyléčila. Co mimísek, cítíš pohyby? Já už docela jo, ale zatím je to vždycky takové zalechtání ... pořádné kopance přijdou později.
Přeji všem hezký týden.

paraple98
25. říj 2011

Dobré ráno dámy 😉

@marmar79 vítej zpět, havně že jsi to zvládla 😉 Gratulka k pohybům, hezky si to užívej. Jsem si říkala, že se těším, až to budou pořádné kopance a teď je malá ještě stále hlavou nahoře, takže mi pravidelně masíruje močák, což je teda extra nepříjemné 😀 😀 Před týdnem měla necelých 1800g, takže počítám, že teď bude mít ke 2 kg a sílu má teda pořádnou 😉

petulka22
25. říj 2011

Taky přeju krásné ránko! 🙂 Holky, dneska se mi vůbec nechtělo vstávat. Jela jsem do práce na kole, do toho začalo poprchávat, je zima, prostě fuj.🙂 Asi už za chvíli fakt zůstanu doma. Ve čtvrtek máme velký ultrazvuk, tak jsem zvědavá, jeslti se už dozvíme, co čekáme.🙂
@marmar79 Už je mi líp, jen se mě drží rýma a zítra mám zubaře, tak jsem zvědavá.. 🙂 Pohyby už cítím 14dnů, napřed taky takové jemňoučké, ani jsem si nebyla jistá, jestli je to ono a teď už jsou častější a silnější. Je to sranda, hlavně večer kolem deváté jsme pěkně čilí, už to cítil i manža přes břicho..🙂
@paraple98 Paraplíčko malá už je pěkný macík, to je paráda.🙂
Holky mějte se krásně, jdu makat.Zatím papa

lenkacar
27. říj 2011

peti v 5měs. na kole? 😠

petulka22
27. říj 2011

@lenkacar Jojo, Leni, mám to do práce asi 500m po rovince, takže je to v pohodě. Ale už to omezuju.Dnes jsem pěšky.🙂
Jinak jsme dnes po velkém ultrazvuku, vše je v pořádku a náš stydlínek je chlapeček.🙂

lenkacar
28. říj 2011

@petulka22 jé tak chlapeček ..hm tak to velká gratulace a jméno?:koukej se šetřit nebo ti dam na prdku ..

marmar79
28. říj 2011

@petulka22 Gratuluji moooc k chlapečkovi 🙂

paraple98
30. říj 2011

@petulka22 Gratulka k chlapečkovi 😉 A pak že ve FN umí jen holčičky 😀 😀 Jo a opovaž se ještě jezdit na kole, co když slítneš? 😠 Dávej na sebe pozor !!

@lenkacar A co ty? jak je holka?

@marmar79 Už víš taky pohlaví nebo to bude překvápko?

Já jelikož mám zkrácený čípek, už schraňuji výbavičku. Právě došel kočár, oblečky mám po známých a něco nového mám od babiček a z netu, postýlka je zděděná, takže už jen drobnosti a tašku do porodky 😀 Teď ještě dogruntovat a čekat, kdyby se mrněti uráčilo jako přijít k nám dřív 😎

marmar79
30. říj 2011

@paraple98 Ahojky! Zatím stále nic nevím, ve středu jdu na další kontrolu, tak snad se už náš stydlínek ukáže 🙂 Jůůů, tak ty už máš vše skoro připraveno, strašně to utíká.

petulka22
30. říj 2011

Holky děkuju.🙂 Jméno zatím nevíme, pro holčičku jsem něco měla vybrané, ale pro chlapečka musíme ještě popřemýšlet..
@marmar79 Na středu jsem teda zvědavá, držím pěstičky.🙂
@paraple98 Paraplíčko, kdy je ten Tvůj termín? Já to pořád zapomínám.. To je fajn, že už všechno máš, já se pomalu asi taky začnu po něčem poohlížet, když už teď vím, že do modra.🙂
@lenkacar Leňulko a co Ty? Jak je? Co nového? 🙂
Jinak všem pěkný večer a zatím ahojky.🙂

marmar79
2. lis 2011

Ahoj holky! Tak máme kontrolu za sebou, podle pana doktora to vypadá na holčičku 🙂 Mimísek je v pořádku, já mám ale prozatím prý nízko uloženou placentu, no snad se to ještě změní. Zatím doktor říkal, že to není třeba nijak řešit. 15.11 jdu na velký UTZ, tak jsem zvědavá, jestli nám holčičku taky potvrdí.

petulka22
3. lis 2011

@marmar79 Tak moc moc moc gratuluju k holčičce! 🙂 Máte vymyšlená jména? Ta placenta se určitě ještě vytáhne, mně na velkém ultrazvuku k tomu neřekli nic, tak ani nevím..
Jinak včera jsem si byla v Olmiku v rizikovce pro Fraxík, paní doktorka se zdržela nahoře na novorozeneckém, takže čekačka dvě hoďky, tam už to asi jiné nebude.🙂