FN Olomouc, začátek v lednu, věk nad 30

sara.max
29. pro 2008

Ahoj všem,

tak jsem se rozhodla začít nové téma, protože věřím, že nás je tu hodně, které čeká první IVF, bez předchozích zkušenností s čímkoliv podobným. Abych pravdu řekla, jsem už sice starší, letos v létě mi bylo 34, ale taky už mám doma 2 děti v pubertálním věku. Jak už to bývá po prvním nevydařeném a velmi bolavém manželství a rozvodu se mi do života "připletl" jeden báječný človíček a chtěli bychom všichni čtyři ještě mimísko. Bohužel manžel je na tom dost špatně se spermíjkama a tak je rozhodnuto. Po všech vyšetřeních jsem už nafasovala léky a cca 14. ledna začínám. Abych pravdu řekla, dost se bojím, především z hormonálních změn, které mě čekají. Prosím prosím, je-li tu některá, která mě "u toho" může "držet za ruku", tak se těším na pokec. 🙂 🙂

milin
15. bře 2009

Holky mě naposledy byl HP brán v létě takže proto chtějí u mě čerstvý.A spg někdy naposledy v pře Vánocema.Myslím si že pokud si vy necháte udělat HP a SPG dejme tomu cyklus před pohovorem nebo jak Vám to bude vycházet a příjdete tam rovnou z výsledkama okopírovanýma,tak si myslím že by to mohlo projít a nemusely by jste tam čekat dál.Na Spg se tam dlouho nečeká,akorát je blbý to že tam ten chlap musí zajet a dát vzorek.Jinak pokud jste daleko od OL tak jako já tak ano na HP Vám dají zkumavaky a stříkačky.Stačí zajít někam či někomu kdo Vám to vezme a klidně jim to poslat v bublinkové obálce.Nebo to tam přivézt do Bochem laboratoře.nevím jak kde jinde,ale tady se bere HP 3-21dc .Já mám naštěstí 3dc za sebou a ještě 21dc a tam jsi myslím že bude problém.Ale to je jen má doměnka.

Jinak na IVF přes léto mi říkaly holky,že nejspíš nee,kvůli dovoleným.Ale třeba se to změní.Nebo záleží jak to komu vyjde 😉

donnald
15. bře 2009

Ahojte holky,
určitě dám vědět.
Já jsem z Olomouce, takže i kdyby mě poslal můj dr. - na spermiogram půjdu stejně do fakultky 🙂.
Tak uvidíme co řeknou.
Jak dlouho asi trvá 1.návštěva na CARu? A to se pak objednává na genetiku zvlášť nebo to dělají oni tam rovnou?A je tam taky dlouhá čekačka???Že bych už taky zavolala a objednala nás 🙂.
Hezký večer

donnald
15. bře 2009

Holky a budu mít ještě jeden hrozně blbej dotaz - jaký je rozdíl mezi UiV a IvF???? (((Doufám, že nepletu už i ty zkratky 😖 )

sukubka
15. bře 2009

ahoj holky tak s tím hormonálním profilem se dělá 3a2+ den cyklu normálně mi ve Fakultní nemocnici(olomouc)dali jak píše milin zkumavky a vy si to odeberete v místě bydliště a pošlete to do jejich laboratoře oni jiným laboratořím prý moc nevěří a jinak si myslím s těma výsledkama že si je Dostál bude chtít stejně překontrolovat a spermiogram udělat ještě tam,my si ho totiž chtěli nechat udělat jak ten hormonální profil v míste bydliště a nenechal nás,ale uvidíte co vám odepíše 😉

mollyweasley
15. bře 2009

Poslat krev ve zkumavce do FN? Jako normálně poštou? Vždyť než jim to tam dorazí, tak z toho budou mít plesnivou zdrclou kaši...nebo jsem to nepochopila?

monali
15. bře 2009

ahoj holky, 🙂 o víkendu jsme měli oslavy a tak jsem se sem ani nedostala, až teď dočítám. a zdravím nové
holky,
Molly - jo, krev se posílá normálně, jak už psaly holky strříš zkumavky do bublinkové obalky a pošleš, já jsem
to posílála doporučeně,, a došlo to v pořádku, sice jsem z toho byla taky trochu na větvi, a za pár dnů jsem
tam i volala, jestli krev dorazila a vše bylo v pohodě. 🙂 No, ale ta představa, že poš'ták vytáhne obálku,
a bude z ní kapat krev 😝 😝 kdyby se to cestou rozbilo

sukubka
15. bře 2009

jojo holky poslala jsem to poštou bublinkovou obálkou a doporučeně taky se koukala ale je to tak

sukubka
16. bře 2009

ahoj holky tak zítra jedu do fakultky v nemocnici omrknou jestli mi praskla cysta a pokud ne ve středu jí odsají'(ještě že mám v olomouci babičku a kdyžtak tam přespím)jinak kdyby praskla v útrerý už budu doma!!!co jinak vy?

monali
16. bře 2009

Sukub, na zítra držím palce ať už je cysta pryč a nemusí nic odsávat. 🙂

princ
17. bře 2009

Ahojky, ve čtvrtek jedu poprvé do FN, holky chci se zeptat jestli jestli se tam platí nějaký vstupní poplatek a atd? děkuji

monali
17. bře 2009

ahoj holky,
tak co Sukub , jak jsi dopadla?

Princ - vstupní poplatek se neplatí žádný, akorát jsme museli koupit 30kč kolek - regulační poplatek na informacích
Na první schůzce si doktor napsal co máme za sebou (měla jsem zprávu -8řádků 😒 z gyncentra v OV) nemoci
v rodině atd. a napsal nám vyšetření, které dělají oni,. Manžel spg, u mě hormonální profil, štítnou žlázu - vše z krve,
a poslal nás ještě na genetiku. Akorát je to ve FN trochu časově delší než jsem byla zvyklá z gyncentra. V září
jsme byli na první návštěvě a teprve v dubnu asi bude IVf. Doufám, že to čekání bude stát za to 😉

donnald
17. bře 2009

Ahoj holky,

takže jsem si dala za úkol vás informovat o uznání či neuznání vyšetření před návštěvou CARu. Situace je taková:
V pondělí jsem byla u svého dr. a ten mi řekl, že mám počkat aspoň ještě 1 cyklus, zda se nepovede a vyšetření budou až potom. Z CARu z FN se mi nikdo na email vůbec neozval i přesto, že jsem tam dala doručenku a email už nekdo přečetl.

Taky jsem se bavila s Dr. o centrech. ne že by mě zrazoval z Olomouckých, ale spíš mě vnukl impuls k tomu, jestli Brno není lepší. Musím pohledat na netu, co tam o nich píšou. V každém případě, je tam prý kratší čekají lhůta než tady. Nemáte někdo zkušenost s brnem?????

lajcikova
17. bře 2009

v brně je vyborny reprofit,kdybych to neměla daleko tak už sem tam.vřele doporučuji,a maji i pobočku v olomouci,je tam mudr.machač. 😉 držim pěstičky

sukubka
17. bře 2009

ahoj holky děkuju že jste na mě mysleli!dopadla jsem ok cysta praskla a 25.3 si píchám první pero 😀 akorád tam nebyl dostál ale ta doktorka ale byla příjemná!

monali ivf budeme mít nějak těsně za sebou že?1.4 jdu na kontrolu jak reaguju na stimulaci,nevíte jak dlouho si ty injekce budu píchat?začínám 25.3 a na kontrolu jedu 1.4 pak mi ještě přidají?nebo už pak opu?

lenkacar
17. bře 2009

ahoj sukub já byla dnes na odsátí cysty..od zítra pícham puregon

sukubka
17. bře 2009

leni a jak se cítíš?uspali tě že?já píchám od 25.3 jak dlouho myslíš že budeme stimulovat?budeme těhulky¨( 😉 )nějak zároven že?

lenkacar
17. bře 2009

jojo sukub to budem já mám kontrolu co ty začínáš píchat..asi na 12dní uvidíme..po tý narkoze jsem jako pako ,ale už jsem docela o.k.

sukubka
17. bře 2009

já měla mít dneska odsátí naštěstí praskla potvůrka 😉 tak držím pěstičky!!!!!věřím že nám to výjde!musí sakryš

dajamal
17. bře 2009

Donnald, Reprofit v Brně je myslím super centrum, kdybych nebyla ze severu, tak jsem tam. Pobočka v Olomouci je výhoda.
Pak je v Brně ještě Unica, Repromeda a myslím že Helios - všechna to jsou soukomá centra, takže mají plusy i mínusy soukrmomých Car.
A ještě je tam CAR na Obilňáku v nemocnici, státní centrum, podobně jako v Ol. FN. Tam bejvávalo nebylo špatné, ale poslední dobou tam jsou sami mladí lékaři, střídají se a nemají moc zkušeností, tak tam pacientky odcházejí. Nejčastěji d Reprofitu, tam je velmi lidský přístu, zájem o pacientku a cílem je těhu ne zisk peněz.

Prosím, pokud Ti z FN odepíší, tak to hoď i sem, jo?

petista
17. bře 2009

Sukub, tak to budeš mít asi 3 týdny náskok. Je fajn, že cysta potvůrka je pryč, já začnu píchat 😀 až v půlce dubna, takže OPU a ET vychází na přelom duben/květen. Je tu ještě někdo stejně?

petista
17. bře 2009

Donnadl, olomouckou pobočku Reprofitu, dr. Machače, si hodně chválí, jen na OPU a ET se jezdí do Brna, jinak všechny kontroly jsou v OL.
Byla jsem dneska na mobilizaci dle Mojžíšové, musím říct, že mi rozhodně cvičení hodně pomohlo na záda, tak to snad bude mít i ten druhý požadovaný efekt.
Leni, tak fuj fuj fuj ať stimulka pokračuje jak má
Monali, ty už máš píchlou tu zastavovačku, že? Kdy bys měla začít stimulovat?

lenkacar
17. bře 2009

peti díky,jdu si nastudovat jak se zachází s perem jestli se něco odpouští ,nevíte?děsí mě i to ,že budu muset měnit nápln to jsem u gonalu nemusela

donnald
17. bře 2009

Ahojte děvčata,
dr. mi právě říkal o tom Reprofitu.Asi bych se rozhodla pro něj, pokud bych šla do Brna. Chodím totiž ke svému dr. tam, kde má MUDr. Machač tu pobočku 🙂. Takže by bylo supr, že mám všechny údaje v PC systému, kam se dostanou všichni dr. najednou 😀

Pokud z FN napíšou, určitě se ozvu.

sukubka
17. bře 2009

lenkacar já mám gonal a předtím jsem měla klasické injekce takže jsem zmatená i s toho gonalu 😒 😀

petista
17. bře 2009

Sukub, gonal je úplně v poho.
Leni, puregon neznám, takže nevím

sukubka
17. bře 2009

petista(jak se jmenuješ jménem?)mě se to moc v poho nezdá!no uvidím příští středu jak to zmáknu může se stát že si to blbě píchnu?

lenkacar
17. bře 2009

u gonalu byla pojistka a tady neni..achjo a ani kontejner na použitý jehly ..jsem taky zmatená

sukubka
17. bře 2009

mě to s tím gonalem nějak vysvětlila(napoprvé natočit 37.5 a vystříknout jakýsi bubliny a pak natočit ty jednotky a natahnout a píchnout!!!no uvidím !

leni vydím že každá sme bezradná s novými věcmi!!!a kdy pícháš 😉

lenkacar
17. bře 2009

asi budu píchat v 10hod.dopol.to se hodí mamce ,sama to nedam

sukubka
17. bře 2009

no to sem se chtěla taky leni zeptat budu to píchat 1deně takže je na mě v kolik?A leni zvládneš mi vypočítat jak to ted budu mít s mrchou poslední začala 7.3 to už ted až do Transferu atd mít mrchu nebudu?to pak vůbec nebudu vědět po transferu kdy by měla mrcha dorazit že?mám v tom už ted chaos!!!!!