FN Olomouc, začátek v lednu, věk nad 30

sara.max
29. pro 2008

Ahoj všem,

tak jsem se rozhodla začít nové téma, protože věřím, že nás je tu hodně, které čeká první IVF, bez předchozích zkušenností s čímkoliv podobným. Abych pravdu řekla, jsem už sice starší, letos v létě mi bylo 34, ale taky už mám doma 2 děti v pubertálním věku. Jak už to bývá po prvním nevydařeném a velmi bolavém manželství a rozvodu se mi do života "připletl" jeden báječný človíček a chtěli bychom všichni čtyři ještě mimísko. Bohužel manžel je na tom dost špatně se spermíjkama a tak je rozhodnuto. Po všech vyšetřeních jsem už nafasovala léky a cca 14. ledna začínám. Abych pravdu řekla, dost se bojím, především z hormonálních změn, které mě čekají. Prosím prosím, je-li tu některá, která mě "u toho" může "držet za ruku", tak se těším na pokec. 🙂 🙂

marcajda
13. zář 2010

ahojik holky, víkend za námi. . dnes jsem byla v té Olm a na IUI už bylo pozdě, tak prý jestli jsme se sami dostatečně snažili. no, já doufám, že ano.. uvidíme za 14 dní 😉 jejda, doufám moc moc moc.. přítel byl krásně nadšený, že jsme to nestihli a že se teda nic nekonalo 🙂 měl z té kabinky pořádnou depku, už se ani večer nechtěl mazlíkovat..aby ráno nebyla špatná čísilka 🙂 taky to ti chlapi nemají jednoduché.. ale naštěstí jsem ho večer přemluvila, jinak by nás to dnes dost mrzelo. ale snad se aktéři v tom bříšku potkali..

a ted budeme čekat a počítat.. Peti, tobě to opravdu uteklo nějak rychle, ale to jsme tak asi cítíly my, ty určitě ne.. jsi trpělivá, že to testování necháš na Caru.. to bych nevydržela. jsi pod utrogestanem? já mám zítra začít zobat duphaston.
ono, kdybys byla dom a v klidu, täk bys pocity měla. takto na to nemáš čas.. ale moc ti držím pěsti.

Monali, co bych dala za 5 vajíček.. tak zítra voláš, jak se vyvíjí? určitě to bude dobré, bojovníčci malí 😉 holky, stejně jste dobré, že takhle hned pracujete, byla jsem větší posera..

stejně, když jsem tam dnes přišla a ta chodba tak narvaná, to člověka skoro přejde chut bojovat. pak mě překvapili, ze mě volali hned. to jsem zatím nepostřehla, že na IUi se volají přednostně. az jsem začala zmatkovat.. ale asi si tam ostatní holky poseděly. je to tam náročné. sestra říkala, že je toho čím dál víc.. kde jsou spontální přirozená otěhotnění?? ale ona to určitě i dělá ta měsiční pauza v létě. tak by se to po pár proběhlých cyklech mělo zklidnit.. jé, kéž by se mě to už netýkalo.. a holky, vás taky ne, už jsme všechny těhotné 😀 😀 😀 a nebo k tomu máme hooodně blízko 🙂
a Leni, ty až se do toho boje zase pustíš, tak bude tělíčko odpočinuté od hormonů a už se zkušenostma, to pak bude frkot!!
jejda, jdu tu pouklízet a domů za miláčkem 🙂

marcajda
13. zář 2010

@lijank, oni ten začátek uplně neovlivní, musí napřed udělat OPU a ET a když do toho ještě vlítně nějaký další problem.. a zrovna docent je az dost velký puntičkář.. což je pro každou z nás dobře, ale dohromady mu pak utíkají minuty..
a co jsou to ty minimálky, to jen něco baštíš, nebo taky pícháš? a kolik to pak dohromady vyjde?

na Dyny taky myslím, asi je doma a šetří se, ale ozvat by se už mohla 😉 snad je v pohodě

lenkacar
13. zář 2010

ahojky holky ..marci teda to byl román 😵

dyny
13. zář 2010

Ahoj holky 🙂
děkuju že na mně myslíte 🙂
Včera byl ET - mám 1 blast. a 1 morulku tak doufám, že zabojují 🙂
Já jsem jakási nachlazená, tak polehávám a piju litry čaje. No přesně v pravou chvíli 😒 Tak jsem radši zůstala ode dneška doma....

Mony v neděli jsme musely být spolu na pokojíčku 🙂 A 5 vajíček je v pohodě neboj se bude to dobrý - 🙂
Petuli to už by na testu mohla být druhá čárka - 10. den - no pěkně to uteklo, vždyť to bylo nedávno, co sis pro ně jela 🙂
Marci tak doufám, že když už bylo poudě na IUI, že jste to doma pěkně pojistili předem 🙂

holky držte se a dobrou 🙂

petulka22
14. zář 2010

Dobré ránko holčiny! 🙂
Tak jsem včera toho zubaře zvládla, mám dvě nové výplně, pěkně mi to spravil a zase se mi na chvilku ulevilo. 🙂
Dyny - bezva, šetři se, taky jsem byla na začátku pěkně nachlazená, chytla jsem to od manži a to jsem mu pořád říkala, aby mě nenakazil, že beru Prednison, který snižuje imunitu. 😀 Takže vitamínky a relax a drž se! 😉
Marci - moc držím pěstičky!! 😉 S testem nejsem trpělivá, ale spíš strašpytel, cítím, že zase nic, tak si chci ještě aspoň do zítřka tu naději uchovat. MS mi přes Utrogestan nikdy nedojde, beru 3x2 - je to nářez a k tomu ještě pořád estrogeny - Divinu 3x denně a Divigel 4x denně, no a jasně listovku a Prednison, je toho fakt hodně. Takže zítra uvidíme.
Všechny se opatrujte, přeju pěkný den a zatím ahojky. 🙂

petulka22
14. zář 2010

Jo Marci a tu minimálku jsem měla taky, ještě před IVF, píchala jsem asi týden Fostimon nejnižší dávku, nakonec bylo 9 vajíček, ale přirozeně se neoplodnily, takže jsme k ET ani nedošli. Ale je to asi pro tělo šetrnější, ale nemůžou ten cyklus tak hlídat, takže se může stát, že folikuly prasknou ještě před OPU, to právě kontrolují ještě těsně před OPU ultrazvukem. A pokud je folikulů málo - jen do 3, tak udělají IUI.

s9480
14. zář 2010

Ahoj holky pěkně jste klábosily
Marci tak IUI se nakonec ani nekonalo? tak snad jste si to pojistili sami doma, taky máš Duphaston? já tomu trochu nerozumím, když jsem začala stimulovat ne tu nerealizovanou IVF tak jsem si začala píchat Fraxiparyn na ředění krve a předpokládám že bych v tom pokračovala i po ET kdyby nějaký byl, ale jelikož nebyl a byla nakonec jen IUI tak jsem měla píchat už jen týden po IUI což je zítra a konec, no a Duphaston jsem začala brát až v sobotu 2x1 (IUI byla ve středu)po 8 dní a pak taky konec, tak já tomu nerozumím, přece to bereme, aby se to IVF nebo IUI povedlo, ano kdyby náhodou jo a já ty léky přestala brát tak ??? mi přijde MS a zase nic ☹
Dyny super, tak to jsi měla už hodněbuněčný šikuly tak ať jsou to bojovníci
Peti u tebe to vypadá taky celkem nadějně, jestli budeš zítra testovat tak se přijď s těma // pochlubit 😉

lenkacar
14. zář 2010

s9480 já si to musim přečíst ještě jednou čoveče ..přijde mi to nějaký zmatený.. 😕 co ti našli že sis píchala fraxiparin?ten se musí píchat až do konce těhu pokud vim.. 😕

nana.76
14. zář 2010

ahojky holky hlasím se po 14dnech stravenych v nemocnici už tam chci jet fakt jenom rodit byla jsem tam uplně na nervy najdou ti i co nemaš,Ja tam jela se střevnima problemama dostala jsem vysoke teploty tak jsem měla strach nakonec mě nechtěli pustit kvuli tlaku no hruza.holky a co vy Petule jak jsi daleko ani vas nějak zatím nestíham dočítat 😉

dyny
14. zář 2010

Nana doufám, že už jste s bobkem v pohodě....
Esíčko a co máš za trombof., že si pícháš fraxiparin?

nana.76
14. zář 2010

@dyny diky vypada to že už jsme v pořadku 🙂

monali
14. zář 2010

ahojky,
tak jsem zpátky. Vezmu to od konce, ET mám naplánovaný na zítra, ale až po 12hodině, prý toho mají hodně, ale to
je v pohodě. Ze 5 vajíček zůstaly 4, z toho 2 jsou lepší a 2horší, tak snad do zíítra a pak na dlouho už vydrží. Ale
musím přiznat, že když jsem volala tak se mi kolena třepaly 😵 .
Jinak akce byla fajn,večer jsme se pobavili, potancovali, bylo i šampíčko a vínečko - přiměřeně 😉 nacpali jsme
si břucha jídlem a zákuskama. Dokonce jsem chvilkama ani nemyslela nato, jak to dopadne, byl to docela
dobrý relax.

@dyny , jé jsem já to jelito, pořád jsem myslela na to, že se na pokojíku musím zeptat, kdo je z koníka, a nakonec
jsem nejdřív pořád spala po té anestezii, a pak jsem byla mimo kvůli těm vajíčkám. Škoda mohly jsme si pokecat,
ale aspoň jsme na sebe mrkly. 😉 Já jsem ležela na protější straně. Teď se hlavně rychle uzdrav.
@marcajda , možná domácí IUI bude nakonec úspěšnější než ta doktorská. A já chodím do práce jenom do
ET apak jsem v klídku doma. Ne že bych pořád ležela jako placka, ale prostě si užívám klidu.
@petulka22 , možná je to lepší cítit se netěhotně, o to může být překvapení lepší. To netestovat, bych ale nevydržela,
už jenom proto abych byla připravená co mě u doktora potom čeká. Tak držím palce na zítřek 😉 A u nás je to
s nachlazením vždycky opačně, já někde něco chytnu a donesu to domů. Akorát že já jsem pak za 4 dny v pohodě
a manžel mi doma pak 4 týdny umírá- znáte chlapy - rýma je smrtelná nemoc 😀
@s9480 , fraxiparin mám taky a může se zeptat, jak ho snášíš, já už začínaám mít rozpíchané břicho, a i modřiny
se mi dělají, a přitom mi žádnou konkrétní věc v krvi nenašli. tak nevím. ale říkám si že docent snad ví co dělá,
a snad mi to tentokrát pomůže k lepšímu.
@nana.76 , fajn že sjte v pořádku.

lenkacar
15. zář 2010

moni tak vidíš ,že bude co dát do bříška,já když jsem byla v caru na zákrocích,tak se nikdo bavit nechtěl ..bylo to tam samá šípková růžena..

dyny
15. zář 2010

mony já jsem si to myslela, že to budeš Ty , co jsme se spolu na sebe uculovaly 🙂 Držím palce na zítřek

Mony a esíčko zajímalo by mě, co máte za trombof, - proč pícháte fraxiparin - já jsem heterozygot MTHFR a Dostál na začátku říkal, že v těhu bych asi taky měla píchat, ale nic mi teď při IVF nenapsal. Když jsem se ptala v neděli doktorky po ET tak nic nevěděla. Tak nevím jestli by se s tím začalo až kdybych fakt byla těhotná...Tak snad ví, co dělají 😒

s9480
15. zář 2010

Dyny nemám žádnou trombof, ale jelikož jsem cca před 3 roky po třech letech marného snažení zázračně přirozeně otěhotněla ale v 6tt zamlklé těhu + 5x nazdařené IUI +1 nezdařené IVF tak mi ho teď dr. Oborná na 2IVF předepsala, že může být problém se srážlivostí, ale myslím že dle testů které mi dělali ve FN to bylo vše ok, tak mi to asi předepsala pro jistotu 😒
a dle instrukcí po IUI si ho mám píchat týden což znamená dnes poslední injekce, tak já nevím co si mám myslet, protože pokud mi teď pomohl k těhu a já ho přestanu píchat tak ani nezjistím jestli se šesté IUI povedlo protože dle mého názoru by to stejně padlo a já dostanu MS ☹
Monali snáším ho dobře, žádný problém ale jak jsem psala dnes končím takže....
Leni asi to bylo trochu zmatené tak ještě jednou - od 2.9. jsem začala stimulovat na 2 IVF ale jelikož po 8 dnech stimulace bylo jen 1 vajucho tak se to stoplo a udělala se jen IUI s tím, že jsem měla pokračovat ještě týden v píchání Fraxiparinu + 4 den po IUI začít brát 10 dnů Duphaston

petulka22
15. zář 2010

Tak u nás se zázrak zatím nekoná. ☹ Doufám, že vy ostatní dopadnete líp..

any10
15. zář 2010

Ahoj Peti,
to je mi moc lito..nezoufej, priste to urcite vyjde..clovek nesmi prestat verit..a objednala ses zas do poradny, na kdy maji volene terminy? Ja jsem dnes 4.den po ET, ale mam takovy pocit, ze to nevyjde ☹ ..a jelikoz ani nemam nic zamrazeneho, tak mne bude nasledovat zase dlouhe cekani...Jestli to ted neklapne, tak budu uvazovat o zmene CAR..jeste uvidim...drz se holka

s9480
15. zář 2010

Peti sakra to je mi líto, drž se a co nejdřív hop na další pokus, nesmíme polevit, naděje umírá poslední a nejsme žádné třasořitky my budeme bojovat a docílíme toho čeho chceme!!!!a basta

dyny
15. zář 2010

Peti ☹ to je mi moc líto, myslela jsem, že budeš začátek toho úspěšného září ☹ Tak co se dá dělat....co říct.... nezbývá než vybrečet se a nabrat sílu na další pokus. A hlavně jak říká esíčko nevzdávat to - jednou to prostě vyjít musí 🙂

marcajda
15. zář 2010

jé Peti, tak to mi je líto! já v tebe tak doufala. hernajs..
holky to napsaly moc pěkně, musíme si to vybojovat. stejně je úžasné, že nakonec se to povede!!
ale zůstan tu s námi, však čas uteče jako voda a budeš opět v očekávání 🙂 asi si to máš v té práci ještě užít 😉

any10, ty nás taky nestraš, na pocity je ještě brzy 😉 v Olm. je výhoda, že je těch Carů víc, že se dají měnit. to rozhodnutí je na každé z nás. ale určo to vyjde!!

dyny, teda to je hodně škaredá přezdívka 😀 protože vůbec netuším co to máš 😀 ja mám po 2potratech a 5IUI a zatím mi žádnou takovou přezdívku nedali 😀 teda a ani ji nechci!!

esíčko a jak se cítíš ty? aspon trošku těhotně? já zatím vůbec nijak, jen mě bolí záda, což mívám před menzes, takze se snažím nebýt moc nadšená a natěšená.. ale máme taky ještě na pocity brzy.. s tím pícháním na krev bych si zavolala do FN, možná to Mudr přehlídla a at se něco nepokazí. a nebo si skoč někam na krev, jestli už něco najdou. a nebo pěkně počůrat papírek, jenomže to je ještě brzy..

monali, tak už to máš dnes za sebou!! snad ti je dobře. takže ted pěkně hladit 🙂 a doufat. uspěšnost je docela vysoká, tak aspon některým z nás by se to mělo podařit 😉 tak proč ne zrovna tobě 🙂 a ty dvě jste zamrazili? hlavně že už máš mimísky u sebe 😉 to je krása

leni, já jsem trošku spisovatelka, neumím odpovídat jednou větou 😉 proto taky píšu jen když mám odpolední. ráno není čas na romány 😉

s9480
15. zář 2010

Marci cítím se normál, ono je ještě brzo,teda v buse když jedu domů mi je zle, včera jsem myslela že to nedám, málem jsem se pozv.....ale nakonec jsem to rozdýchala a večer mi je už 2 dny dost blbě ale to bych spíš přisuzovola burčáku kterýho si každej večer skleničku dopřeju 😉 , já to nějak nemusím no ale když ho manža koupil a je prej tak zdravej na krev 😉
prsa mě tada fest bolí ale to bych zase připsala na účet Duphastonu, no a když už nic tak je to všechno vsugerované 😎
a tobě jak předepsali Duphaston? do kdy ho máš brát? já mám končit v sobotu a to budu 19 DC a 9 den od IUI
Monali a jak dlouho si máš píchat Fraxiparin ty?

marcajda
15. zář 2010

teda, jestli si ty příznaky vsugerováváš, tak jsi fakt dobrá 🙂 no, ale já byla minulý měsíc taky perfektně těhotná se všemi příznaky..teda kromě zvracení..a pak mrška.. duphaston mám jíst do 25dne dvakrát denně. no a to mi vychází návštěva k Dostálovi. takže pak uvidím jěště jím listovku, ale to už tak rok v kuse, takže ji ani každý den nejím. spíš obden.
ale ten duphaston mi říkal vždy od 15 do 25dne cyklu každý měsíc. možnost přiroz.otěhotnění tu je, tak na podporu.
esíčko, to by bylo úžasné, kdyby se to povedlo.. to by sis to blinkání nejspíš užívala pěkně dlouho.. mě říkala léčitelka, že nevolnost je dobře, že to značí, že je vše v pořádku. já nikdy problémy necítila a taky to šlo do pryč..

s9480
15. zář 2010

Marci já už se tomu po 6 letech snažení nějak moc nepoddávám, no časem otupí asi každý 😖
no právě je mi to i s tím Duphastonem divný, protože mi předepsala 2 balení ,ale užívat ho mám jen 10 dnů tak to nevyberu ani jedno balení 😨, no a na IUI jsem byla už 10 DC tak ho mám vlastně přestat brát už 20 DC- to mi přijde dost brzo
no a s tím Fraxiparinem je to to stejný, zbude mi asi 15 injekcí a dnes mám přestat píchat, no budu holt muset zítra zavolat do FN

marcajda
15. zář 2010

no, taky už bojuji nějaký rok.. a myslím si, jak jsem už nad věcí a pak svitne malilinká naděje a já zase blbnu..
určitě tam raději brnkni. kór když máš doma všeho dost a nemusíš to dodatečně shánět.

a mě tu pomalu končí prac. doba, snad jsem si na zítra všechno nachystala a hurá domů za miláčkem. tentokrát se mnou zůstal celý týden, tak se užíváme. ani se mi nechce do práce 😀

tak pěkný večer

dyny
15. zář 2010

esíčko nechceš si tam přece jen ještě zavolat, jestli to Dr. nepopletla - mně to přijde jakýsi pomatený - ten tvůj rozpis 😒

marci je to fakt nepěkná přezdívka, ale žádná hrůza se za tím neskrývá - musím jen dlouhodobě baštit listovku každý den - což bych stejně v přípravě na těhu dělala - mně to zjistili už před začátkem snažení na vyšetření na hematologii - maminka má problémy, tak nás brali jestli jsme nepodědili a já jo .... Je ale větší rizikovost potratu, proto se někdy píchá fraxiparin.

marcajda
15. zář 2010

dyny, díky 🙂 doufám, že k němu nedospěji, tato vyšetření mi ještě nedělali 😉

s9480
15. zář 2010

jj holky zítra tam raději brnknu, mějte pěkný zbytek dne

lenkacar
15. zář 2010

dyny já jsem taky heterozygot.. 😕 zjistili mi to na genetice,ale asi s tim nikdo nic dělat nebude 😔

dyny
15. zář 2010

Leni ono se s tím za normálních okolností totiž fakt nic nedělá - jen se jí ta listovka. Moje mamka i kámoška co to mají neměly v těh. potíže. Jiná ale potratila v 5. měsíci - nezjistili příčinu, a protože jí našli tuto mutaci v druhém těh. si od začátku píchá frax. a příští týden má termín 🙂 Ono je to asi fakt na náhodě a myslím, že mi to tenkrát ten Dostál řekl proto, že kdyby se teda už povedlo, tak proč riskovat... no nevím...Takže tak 🙂

Holky jsem 3. den po ET a trochu začínám cítit břicho - doufám, že se už nehlásí mrcha jedna hnusná!

Pěkný zbytek večera a dobrou noc 🙂

s9480
15. zář 2010

Dyny to není mrcha to se zavrtává piškot 😉 jen tak dál