FN Olomouc, začátek v lednu, věk nad 30

sara.max
29. pro 2008

Ahoj všem,

tak jsem se rozhodla začít nové téma, protože věřím, že nás je tu hodně, které čeká první IVF, bez předchozích zkušenností s čímkoliv podobným. Abych pravdu řekla, jsem už sice starší, letos v létě mi bylo 34, ale taky už mám doma 2 děti v pubertálním věku. Jak už to bývá po prvním nevydařeném a velmi bolavém manželství a rozvodu se mi do života "připletl" jeden báječný človíček a chtěli bychom všichni čtyři ještě mimísko. Bohužel manžel je na tom dost špatně se spermíjkama a tak je rozhodnuto. Po všech vyšetřeních jsem už nafasovala léky a cca 14. ledna začínám. Abych pravdu řekla, dost se bojím, především z hormonálních změn, které mě čekají. Prosím prosím, je-li tu některá, která mě "u toho" může "držet za ruku", tak se těším na pokec. 🙂 🙂

nana.76
11. lis 2010

@paraple98 taky zdravím dlouho si tu nebyla doufam že se daří dobře 🙂 🙂

petulka22
12. lis 2010

Ahoj holky, nemám dobré zprávy, dnes byl ET, ale nějak se nepovedl, takže ani nevím, jestli mám embrya v sobě nebo ne. Prý je to tak 50na50. Na krev mám dojít, ale myslím, že je to zbytečné. Navíc sliznice vůbec neporostla. U mě prostě co se může pokazit, tak se pokazí. Už nějak nemám sílu.

marcajda
12. lis 2010

jejda Peti, ty si to fakt vyžíráš... to nemohu jinak napsat.. ale třeba zrovna.. a co ostatní bojovníčci?

holky, já byla včera na té masáži. je to viscerální terapie. pod tímto názvem se to dá najít na netu. byla jsem hodně nadšená. jde se maximálně 3x a palpací uvolňuje zatuhlé svaly kolem moč.měchýře a dělohy. já měla zatuhlou pravou stranu a jen trošku zmáčkla, hned jsem to cítila, pak na mě pracovala a krásně se to uvolnilo. říkala mi, že je tam výborná úspěšnost. tak se pozná na mě 🙂 byla jsem na tom ve Šternberku a jestli budete chtít, tak dám kontakt. chodím jednou za měsíc na kraniosakrální masáže a to bere celé tělo a je to na 10návštěv, toto je úžasné, že by snad mělo stačit i jen jednou a jde se konkrétně na to určité místo. no, asi to mé nadšení vnímáte.. pověděla mi tam pár příběhů ze svého okolí a i svůj vlastní a dala mi tak úzasnou důvěru v to, že se mimčo podaří..úplně jsem se klepala.
Peti, možná by to zrovna tobě udělalo dobře, děloha by se líp prokrvila a pak by i sliznice měla líp růst?
teda, nechci tu dělat reklamu, ale já měla vynikající pocit. lepší, jak z cvičení Mojžíšové, protože to je na moc dlouho a málo kdy člověk to cvičení dodrzuje jak má..vlastní zkušenost, lenost tehdy vyhrála..

lenkacar
12. lis 2010

jak nepovedl :????,,to jako dost dobře nechápu 😠 u nás dělaj kontrolu pod mikroskopem 😠 tohle jsem jako nepobrala co ti to dělal za chomouta 😠

lenkacar
12. lis 2010

peti já úplně v tobě vidim sebe před rokem.. 😖

any10
12. lis 2010

Ahoj Peti, taky nechapu, jak se nemohl povest ET. Vzdyt to pak kontroluji ultrazvukem, zda jsou embryjka v deloze nebo ne. A kolikatibunecne Ti zavadeli? Zbyla Ti kdyztak nejaka na zamrazeni? Neves jeste hlavu, porad je tam jak pises 50ti procentni sance a mozna prave kdyz to necekas, tak to vyjde. Drzim palce.

lenkacar
12. lis 2010

any mě to nikdy neviděli na utz kam to dávaj,ale kontrola pod mikroskopem proběhla vždycky ..kontrola toho katetru jestli je prázdnej 😕

petulka22
12. lis 2010

Měla jsem 2 sedmibuněčná. Dostál říkal, že se asi uvnitř ten katetr otočil a místo dovnitř do dělohy to šlo ven. Že byla na děložním hrdle tekutina (jak jsou v ní embrya). Když to kontrolovali pod mikroskopem-katetr i tu tekutinu na zrcadlech, tak nic neviděli, ale ani ultrazvukem uvnitř.

petulka22
12. lis 2010

Jak kdyby nestačila nízká sliznice, tak ještě tohle. No a vrchol byl, když on to šel sepisovat, tak sestřička, ať si seskočím a dojdu to na pokoj po svých. A jak jsem šla kolem Dostála, tak ten byl z toho mimo, že mě nepřevezly.

nana.76
12. lis 2010

@petulka22 tak to je mazec ale nějaka naděje tam je.moc mě to mrzí ☹ ☹

lenkacar
12. lis 2010

no to si děláš prdel .. 😠 u nás tě převezou na posteli z nohama nahoře 😠sakra to byla zase sestava 😝

marcajda
13. lis 2010

ahoj holky, Peti, tak to se na tobě vyřádili.. já mám zkušenost, jak jsou sestry vždy perfektní, to teda nechápu.. a která tam bylá? ta dlouhovlasá, nebo s vlasy vzadu vyčesanými? no, nechápu. mírný syndrom vyhoření-doktor řekl, že se to nepovedlo a sestra vypnula přemýšlení.. ale je taky dost CARu, kde se holky nepřeváží, někde dokonce ani po transferu neleží..ale to se mi nelíbí..
Peti, ale přeba to zrovna vyjde, stejně ti pěsti držet budu!!

Any, jäk je? kdy máš kontrolu na srdíčko?

marcajda
13. lis 2010

no, ted koukám, že jsi už na srdíčku byla.. to tak strašně letí..

lenkacar
13. lis 2010

no marci to jí fakt pomohlo co? když má takhle celou dobu nervy jak špagáty ☹ to si člověk fakt řiká ,že tohle už je snad jenom zlý sen ..

marcajda
13. lis 2010

Leni, to je až tak divný, že by v tu chvíli člověk sbalil raneček a zmizel.. ale zas nikdo není neomylný, jen tady se jaksi jedná o človíčka s nervy na pochodu.. meli by být mnohem opatrnější. a to si umím Dostála představit, jak se do sestry pustil pěkně před pacientkou. což je taky špatně.. ach jo. ale v základě to tam dělají dobře, jen toto se jim teda vymklo.. Peti, moc na tebe myslím!!!

to já tu mám dnes už třetí porod a 7 inseminací, takže jsem docela úspěšná 🙂 doufám, že mě holky rohatý v "pokojíčkách" moc neklepou, fakt jsem se snažila.už mě z toho pěkně bolí záda a v 5pojedu domu a měla bych pouklízet, protože zítra přijede poprve na návštěvu tchýně 🙂 je moc příjemná, tak se na ni těším, jen ten úklid...

s9480
13. lis 2010

Ahoj holky tak se hlásím po delší odmlce, ono nějak není co psát, dobrala jsem první plato antika a dnes 4 den po dobrání dorazila mrcha naprosto bez varování, žádná bolest spodku ani zad, ještě že je sobota, v práci by to byl malér 😲 , no tak už je dvě plata a hurá na 2 IVF no sice píšu hurá ale jak tu čtu zážitek Peťky tak to moc na hurá není, Peti ani se tomu nechce věřit jakou máš poslední špatnou zkušenost, nejhorší je že oni to tam berou prostě jako práci tak jako mi chodíme denně do té své, ale myslím že si jich hodně neuvědomuje, že pracují s hodně citlivými pacientkami a pacienty a že by to chtělo o něco individuálnější přístup no nic užívejte víkend
taky jsem se tu na koníku dozvěděla, že holčina která se mnou kdysi byla na prvním IVF ve Ferťasu má 4 denní holčičku Sofinku, byla potom ještě znovu na 2IVF ve Ferťasu a potom přestoupila do Reprofitu, kde byla 2x na minimálce a při druhé se to povedlo 😀 - insiprace pro Monali
Janoal vítám tě

lenkacar
13. lis 2010

@s9480 zdravím..takže leden?no holky já vám napíšu taky jeden zážitek z transferu ..ležim na stole a emryoložka hlásí ,že katetr je ok a najednou se jí tam v tý její kukani něco rozbilo ,popadalo jí to na zem.. a první co mě napadlo jestli se tam neválí po zemi embrouši těch dalších co byly po mě ,nedej bože .. a kdo to zjistí? 😕 😠

marcajda
16. lis 2010

ahoj holky, kdepak vás mám? a jak se vám daří? přeji krásný svátek, pěkně si ho užijte 🙂
mě čeká docela pracovní, ale aspon se něco udělá. je to příjemné, mít volno mezi prací.

lenkacar
16. lis 2010

marci co ta vaše porodnice 😉 tam se určo nenudíš .. 😉

marcajda
17. lis 2010

ahojik, no, to se nenudím, včera jsme tam zase bojovaly s jednou prďolkou. nožičky už čouhaly, ale ven se jí nechtělo. pak byla přidušená, tak jsem zvědavá zítra do práce jestli je vše v pořádku 😉 ale mamča se o ni pak začala parádně starat, tak ji krásně rozmasírovala.
jejda, dnes to bylo nádočné. jela jsem sama s autem s vozíkem pro 200cihel. teda nakládat jsem je nemusela, ale ta jízda po dálnici.. ale zvládla jsem to, byla jsem pochválená před nastoupenou jednotkou..
a dnes mě jaksi pobolívají vaječníky, tak jsem zvědavá kdy bude menzes. snad se to tělo po těch hormonech ryche srovná, nechci mít problémy.. taky kdo by chtěl, že?

Peti, jak je? jak se cítíš? moc na tebe myslím.
a jak se daří našim těhulkám? sestřenka je v 30týdnu, tak jsem si dnes i pohladila bříško. snažila jsem se chytit nějaký ten těhu bacil, tak snad.. chudinka, musí ležet, tvrdne jí a sestupuje bříško, ale doufejme, že to bude dobré, jeste by tam měl klučina nějakou chvilku vydržet.

marcajda
17. lis 2010

@monali, jak se ti vyvíjí ta minimálka? už na tom nějak pracujete?nebo čekáš na menzes? moc bych ti to přála!! malého ježíška 🙂
@dyny, tak jsem si dnes dovezla ten zelený ječmen a začnu se jím opět po ránu napájet. to si zase budu těžce zvykat. nejdřív mi teda moc nechutná, ale pak už v pohodě. nějak se od IVF nemůžu vyhrabat z výtoků, tak mi od toho doufám taky pomůže.
@paraple98, jak se daří tobe, jak pokračuješ? copak tě tak honí, že nestíháš? v práci? nenech se 😉
@janoal, co ty?

paraple98
17. lis 2010

Marci -ono nebylo moc co psát a chci si i dát chvíli zas (už kolikátou) pauzu od věčného přemýšlení nad mimčem. Teď mi došly výsledky z imuna, je to ok, takže se budem chystat na další pokus po Novém roce 😉

Petul - to mne mrzí, ale třeba tam jsou a zakousnou se....

Jinak co se týká toho ležení po ET, tak ve Fertasu mně taky nechali slézt z té kozy a přejít do postele 😠

petulka22
18. lis 2010

Ahoj holky, zdravím po kratší odmlce, už jsem se z toho všeho trošičku vzpamatovala, na krev jdu ve středu, i když vůbec nevím, proč mě tam tahají. Zase den dovolené v čudu.. No, vyslechnu si to, objednám se do poradny a uvidím, co dál.. Momentálně se mi nechce nic. Hlavně ne chodit do práce. 🙂
Marci, ten ječmen je na pročištění organismu? Asi bych měla taky na čas nějakou očistnou kůru nasadit, ať si tělo trošku od těch hormonů odpočine.
Holky, nechodíte někdo v Olomouci nebo okolí na akupunkturu? Já už nevím, jak pohnout s tou mojí sliznicí a někde holky psaly, že to taky může pomoct, tak bych zkusila i to. Já už bych zkusila snad všechno. Znáte to. 🙂
Jinak se mějte krásně, všechny zdravím, těhulky pěkně těhotněte a vy ostatní sbírejte síly do dalších ÚSPĚŠNÝCH bojů.

lenkacar
18. lis 2010

peti a ty už jsi to dostala? 😕

petulka22
18. lis 2010

Leni, nedostala, ale já to nikdy nedostanu, až po vysazení Utrogestanu.

lenkacar
18. lis 2010

to já jo ,jen když jsem měla dvojitou dávku utroše tak ne ,ale to mě bylo tak zle jak to chtělo pryč a nemohlo .. 😝

lenkacar
18. lis 2010

jo a kolikátý den chodíte na krev? u nás po 3 týdnech 😕

petulka22
18. lis 2010

U nás se chodí za 14 dnů po transferu.

nana.76
18. lis 2010

@petulka22 ve středu jdu taky na kontrolu ale až v 8hodin na ultrazvuk.Nezoufej třeba se zrovna zadaří 🙂 a ty budeš těhulka 🙂 🙂

marcajda
18. lis 2010

peti, ty tak smutně zníš, to mi je tolik líto ☹ moc na tebe myslím. nechceš zkusit tu masáž, jak jsem psala? já byla opravdu hodně nadšená.
holky, tak už mám zas mršku, takže přirozeně nic moc. ani vlastně nevím jestli byla ovulka.. potvoru mám po 22dnech, to je hrůza..