FN Olomouc, začátek v lednu, věk nad 30

sara.max
29. pro 2008

Ahoj všem,

tak jsem se rozhodla začít nové téma, protože věřím, že nás je tu hodně, které čeká první IVF, bez předchozích zkušenností s čímkoliv podobným. Abych pravdu řekla, jsem už sice starší, letos v létě mi bylo 34, ale taky už mám doma 2 děti v pubertálním věku. Jak už to bývá po prvním nevydařeném a velmi bolavém manželství a rozvodu se mi do života "připletl" jeden báječný človíček a chtěli bychom všichni čtyři ještě mimísko. Bohužel manžel je na tom dost špatně se spermíjkama a tak je rozhodnuto. Po všech vyšetřeních jsem už nafasovala léky a cca 14. ledna začínám. Abych pravdu řekla, dost se bojím, především z hormonálních změn, které mě čekají. Prosím prosím, je-li tu některá, která mě "u toho" může "držet za ruku", tak se těším na pokec. 🙂 🙂

marcajda
15. bře 2011

@s9480 jak to krásně všechno stíhás, doufejme, že se vrátíš s dobrýma zprávama. jsem moc zvědavá.a že máte doma taky někdy veselo, že? to je potřeba 😀
@petulka22 koukám, že se stíháš pozorovat i v zaměstnání 😀 no, to odbourat nejde..jejda, ale bylo by nádherné, kdyby to vyšlo!! budu taky nervozní.a co všechno papáš nebo pícháš? podporujete to nějak? hlavně to nevzdávej 😉

monali
16. bře 2011

Dobré ráno 😉
@s9480 tak přeju klidnou cestu a i celý den ať máte v klidu . Pak nám napiš jak jste to zvládli.
@petulka22 teda vydržet až do odběru krve - to bych asi nedala 😨 už jenom proto aby pak na mě nevybafli
že to nevyšlo, radši si to vždycky zjistím doma a pak už vím co mě čeká. Holky mají pravdu, příznaky nejsou určitě
podstatné. Tak držím palce a jsem napjatá, jak to dopad¨ne 😉
@marcajda Víkendová oslava dopadla dobře, tanečky sice nebyly ale jinak veselo bylo. 🙂
@lenkacar tak co Leni, už se pomalu chystáš na KEt, co mrcha už dorazila? a už něco užíváš?

Já jsem si byla včera nechat píchnout injekci na vyvolání MS, takže někdy v příštím týdnu bych měla jet na UTZ
před zahájením stimulace. Pak se uvidí. Zatím pa

lenkacar
16. bře 2011

@monali včera dorazila a papam na sliznici estrofem a k tomu acidofolan a prednison už delší čas a před transferem dostanu ještě nějakou injekci kvůli imunitě jako posledně,kontrolu mám 28.3,tak to třeba bude aprílek

petulka22
16. bře 2011

Dobré ránko holčiny,
tak koukám, že se nám to tady pěkně rozjede. 🙂 Leni, bezva, ať sliznice pěkně roste! 🙂
Marci, já pravě pozoruju,že nic nepozoruju.🙂
Monali, Ty už taky za chvilku začneš, to je dobře. Kolikátý je to vlastně u Tebe pokus? A Tobě MS sama nechodí? Třeba se uvidíme už v pondělí.😉

lenkacar
16. bře 2011

@petulka22 mě roste i bez léků ,ale snad se nezblízní a nezpomalý růst ..já už se v sobě nevyznam

petulka22
16. bře 2011

Leni, co máš z toho, já v sobě taky ne. Když se snažím, cpu do sebe všemožné vitamíny a čarodějné lektvary, aby sliznice poskočila, tak nic a když se nesnažím, tak si roste.🙂

monali
16. bře 2011

@lenkacar no tak konečně se to rozjelo a aprílek je hezké datum. A teda těch léků máš požehnaně,
ale hlavně když pomáhají, a jak je snášíš?
@petulka22 No já vidím UTZ tak na úterý, středu 😒 tak se nepotkáme
A co já mám za sebou? 2 x IUI, 4 x IVF (2xzamlké těhu, 1xnegativní, 1x stimulace bez ET), 1x KET ,1x přerušená
minimálka . Teď to bude zase minimálka. A bez injekce nebo podpory prášku MS nedostávám.

lenkacar
16. bře 2011

@monali to je taky teda požehnaně výkonů na tvé osobě ..

monali
16. bře 2011

@lenkacar to teda je a hlavně těch let co už uběhlo od začátku. 😖
A to jsem si já naivka myslela, když mě moje doktorka poslala do CAR, že když tam v září jdu poprvé,
tak v říjnu nejpozději v listopadu budu těhotná s dvojčatama. Už jsem málem doma měříla dveře, jestli
vůbec kočárek projede 😠

petulka22
16. bře 2011

@monali Máš toho za sebou fakt hodně. Ach jo. Já jsem si taky říkala, že se ve FN moc neohřeju. No a jak jsem dopadla. Letos v červnu to budou dva roky, co jsem tam byla poprvé. 1xminimálka bez transferu-nic se přirozeně neoplodnilo. Pak stopnutá minimálka, protože neměli ve FN nakoupená kultivační média, 1.IVF-negativní, KET-negativní, 2.IVF-nezdařený ET (takže IVF bez ET) a teď teda 3.IVF.. Dvakrát už jsem měla bobíse u sebe a nikdy nic na testu. Holky, je tady vůbec někdo, kdo neměl nikdy na testu // po tom všem snažení? I když to třeba pak nedopadlo?
Jinak tady začalo pěkně pršet, je to celkem depresivní po tom sluníčku..

dyny
16. bře 2011

Ahoj holky,
já jen na skok popřát Peti ať se drží 🙂

A ostatní se taky mějte 🙂

lenkacar
16. bře 2011

@monali jo moni i já je měřila a kam postýlky a dokonce jsem si byla obhlížet i kočárek dvojčecí

gammaray
16. bře 2011

@petulka22 ahoj,nerada se míchám do diskuze,ale ptala si se jestli je tady někdo takový,bez // na testu..mám za sebou celkem 14 hnusných neúspěšných transferů(patnáctý úspěšný,mám dvojčátka)..prosím,holky vydržte,jednou se to povede,moooc vám to přeji....

lenkacar
16. bře 2011

@gammaray ježiš marjááááááá..15ctý pokus? to bych musela vyloupit banku,čeká mě 6 transfer a už jsme skoro nuzáci

marcajda
16. bře 2011

teda holky, to jsou čísla.. a já se tu deptám třetím pokusem.. no, ale jsem přesvědčená, že posledním 😉
tak já si většinou nejdřív spočítám, kdy budu rodit, k tomu použiju nějakou kravku co se zapouštěla stejný den.. a pak si začínám plánovat.. a pak dopadám na tu hubu a probouzím se 🙂 tooolikrát už jsem tímto scénářem prošla, brrr
a taky kolik věcí jsme doma udělali s myšlenkou..to až budou děti
ale doufejme, že má gammaray pravdu, že se nám jednou ta témátka v diskuzi změní..
dobrou noc 🙂

marcajda
16. bře 2011

@s9480 moc se těším, jak jste dobojovali váš výlet? našli, nenašli??stihli jste i nákupy a tak? ale už to máš za sebou 🙂

gammaray
17. bře 2011

@lenkacar dobré ránko..celkových ivf s odběry vajíček jsem absolvovala celkem 7.pak nějaké vlasní kety,někdy taky darované.jo jo,hrůza,celkem 15 transferů a 10 let lítání po carech.a nuzáci to jsme zcela určitě.nemáme nic a ještě dlouho se z toho budeme vzpamatovávat.ale nakonec to vyšlo,tak co.vám všem se to taky povede,to vám ze srdce přeji.

petulka22
17. bře 2011

Dobré ránko holčiny,
@gammaray Tak to jsi opravdu bojovnice, máš můj upřímný obdiv... Já už pomalu nevím jak dál teď. Kdyby aspoň ty roky tak neběžely. Děkuju moc za povzbuzení.
Dyny taky díky a co u Tebe nového?
Esíčko, napjatě čekáme na dojmy a pojmy.

s9480
17. bře 2011

Ahoj holky nedočkavý zvědavý 😀 - nee je to super že se tu o sebe tak staráme
takže - manža má za včerejšek veeeeelkou pochvalu úplně mě překvapil
ráno při buzení teda nic moc, ale cesta dobrý a to i přes to že se mi z netu padařilo stáhnout asi tu nejdelší cestu jaká existuje, takže tento papír jsem mohla vyhodit z okna 😖
no dali jsme na intuici a jeli na Brno centrum tak jsme se pekaře zeptali na cestu a našli jsme to raz dva 😉 až jsem hleděla,
paní doktroka už nás čekala, v čekárně ani noha...........
sestřička nám dala vypsat takový dotazník, za 3 min si pro něj přišla a hned jsem šla já za paní doktorkou - moc příjemná paní, i ta sestřička
předela jsem jí papír co mi Dostál vypsal pro Plzeň 😉 zeptala se mě na nemoci atd atd,řekla mi co všechno mi bude dělat za testy, potom jsem šla na odběr krve, mezi tím už šel na pohovor k doktorce manža, potom vzala sestra krev mu on šel ještě na záchod nachytat spermoně, vše nám dali do složky i s mapkou jak se dostaneme do laboratoře kam jsme si vezli ty naše vzorky a fičeli jsme - suma sumárum do Viamedy jsme dorazili za 5 min 8 a vzorky jsem v laboratoři, které je ještě pěknej kus od té ordinace předávala v 9 hodin takže POHODA , vše jsme zvládli za hodinu a výlet mohl začít 😀
jeli jsme do Vaňkovky, já si koupila rifle, dali jsme si výbornou kávičku s medovníkem potom jsme ještě jeli do Ikey a pak domů, já jsem ještě stihla doletět na gyndu pro papíry na předoperační vyšetření na tu laparku, takže klapalo to jako na drátkách
výsledky z Brna nám cca za měsíc pošlou poštou, pokud by se našel nějaký problém tak i s doporučeným způsobem léčby
shrnutí - Brno doporučuju, Plzeň vidím opravdu jako zbytečnou časovou i finanční investici, myslím, že Brno není horší než Plzeň
Gammaray máš můj obdiv - jo a mimochodem solidní přezdívka 😉 taky je poslouchám

nana.76
17. bře 2011

Ahojky berušky tak gammaray vam doufam dodala nove síly a naděje tak nezoufat a vzhuru do boje 🙂 tento rok je plodny takže se to tady bude těhulit 🙂 Jinak Terezka zjistila že ma ručičky a nožičky tak to je něco.Za chvilku mi už uteče 🙂 Včera jsme oslavili 3měsice,už je to děvčatko velike 🙂

lenkacar
17. bře 2011

@gammaray no já taky počítam transfery, ne pokusy..k jednomu mi nedošlo,takže jsem tak v půlce tvého snažení 😕 boha jeho ,ale toto nedám jak ty ..

lenkacar
17. bře 2011

tak jsem koukala co je to za skupinu,trošku jako Helloween,moje mládí ,takže se mi to taky líbí

petulka22
17. bře 2011

Esíčko no hurá! 🙂 Takže výletek pěkný, udělala sis i radost, teď už jen přeju, aby byly dobré výsledky a je to. 🙂 Jsem zvědavá, co Ti na to řeknou ve FN. Ono to asi bude opravdu jedno, kam jedeš a jen si posílají pacienty. A my pak jezdíme na druhý konec republiky jak trotli. 🙂 Ale jsem ráda, že to tam máme aspoň v pořádku zasebou.🙂

lenkacar
17. bře 2011

@s9480 no stejně by ti dali jen prednison ,páč nic jinýho stejně nemají

s9480
17. bře 2011

jj Leni no dyť právě a pro ten si nemusím jezdit až do Plzně a ještě 2x v jenom měsíci😠
včera se mě doktorka ptala jestli jsem někdy píchala Fraxík nebo Prednison, takže.............jak píšeš

s9480
17. bře 2011

Peti Vy jste to měli taky s výletem takže taky dobrý 😉 a tak co netestneš? necháš si to fakt až na tu krev jo? máš můj čapkysmek - to já bych nevydržela

s9480
17. bře 2011

jo Peti co mi řeknou ve FN v tomhle případě je mi docela fuk, buď to budou výsledky ok tak to nebudu řešit jestli budou remcat že to není z Plzně a nebo se něco najde a potom mi ten Prednison předepíše i obvoďačka

lenkacar
17. bře 2011

@s9480 kdyby ho dávali preventivně všem tak člověk nemusí jezdit po čertech dáblech a na genetice zjistí mutace a na ty potom fraxík

marcajda
17. bře 2011

@lenkacar no, já mám doma plný šuplík fraxiparinu 🙂 tak vím co mi hrozí..
@s9480 tak to jsou dobré zpravy a vidíš to, jací jste šikovní 😀 rozesmála jsi mě s tím čapkysmek, to je úžasné slovíčko, musím si ho zapamatovat 😉 tak máž nové riflíčky.. to je dlouho neunosíš, vyroste bříško a máš to 😅

a koukala jsem taky na tu skupinu a taky ji neznám 🙂 a taky si ji pustím, i já na podobné hudbě vyrůstala..

gammaray
17. bře 2011

@lenkacar určitě jich nebudeš muset absolvovat tolik,co já.byla jsem takový zvláštní případ.mně totiž páni doktoři jaksi zapoměli poslat na imuno do prahy,já o tom taky nevěděla,,proto ty nezdařené pokusy.pak si nějak vzpoměli,že nemám vyšetřenou BI,byla samozřejmě špatná,takže roční přeléčení prednisonem a gumisexem.pak lázně,další 2 transfery a bylo to.hezký den všem