FN Olomouc, začátek v lednu, věk nad 30

sara.max
29. pro 2008

Ahoj všem,

tak jsem se rozhodla začít nové téma, protože věřím, že nás je tu hodně, které čeká první IVF, bez předchozích zkušenností s čímkoliv podobným. Abych pravdu řekla, jsem už sice starší, letos v létě mi bylo 34, ale taky už mám doma 2 děti v pubertálním věku. Jak už to bývá po prvním nevydařeném a velmi bolavém manželství a rozvodu se mi do života "připletl" jeden báječný človíček a chtěli bychom všichni čtyři ještě mimísko. Bohužel manžel je na tom dost špatně se spermíjkama a tak je rozhodnuto. Po všech vyšetřeních jsem už nafasovala léky a cca 14. ledna začínám. Abych pravdu řekla, dost se bojím, především z hormonálních změn, které mě čekají. Prosím prosím, je-li tu některá, která mě "u toho" může "držet za ruku", tak se těším na pokec. 🙂 🙂

lenkacar
17. bře 2011

@gammaray to je hezký ,že tě zapomněli poslat ,já jsem se vnutila na imuno ,u nás asi nikoho normálně neposílají..po gumisexu a nějakém prednisonu a injekci na imunitu jsem otěhulila ,ale zamlklo to ,ale i tak se doktor radoval ,že prej to aspon něco udělalo,kdyby tohle bylo před tim všim ,možná to mohlo vyjít hned ,když jsem napoprvé měla tolik krásných embroušů,podruhé už to tak príma nebylo a ted půjdu na ket s dvojkovýma embroušema..

s9480
17. bře 2011

jj holky Gammaray jsou skvělí, vřele doporučuju
Leni teď už to bude tutovka 😉 a s dobrým koncem

dyny
17. bře 2011

Ahoj holky
Gammaray tak to vás oba obdivuju - jste fakt dobří, že jste tak bojovali! A stálo to za to, že 🙂 fakt super

Esíčko tak přeju aby to bylo v pořádku 🙂

Peti no my nového to, že jsem volala na výsledky do Plzně a máme vše v pořádku, ani tam už nemusíme jezdit na konzultaci - paní profesorka nám to pošle poštou. Tak mám radost 🙂 A co Ty? Budeš testit? Já jsem měla při obou pokusech z testování strach a nakonec jsem začala špinit a test dělala, až když to bylo víceméně jasný 😒 A teda // jsem neměla nikdy. Ale Tobě držím palce.

Leni už se Ti to teda blíží 🙂

Marci já taky vždycky počítám, kdy budu rodit a pak leda roním krokodýlí slzy 😒

Nanuš ta vaše Terinka je nádherná a už bude sranda, mamko, už to nebude jenom to ležící miminečko 😉

petulka22
17. bře 2011

Esíčko, čapkysmek dobrý, fakt.😀 Ale čapkysmek, nečapkysmek, jsem si téměř jistá, že to zase nevyšlo, fakt bych byla mooooooc překvapená kdyby jo. Blbé je, že já špinit přes Utroš nezačnu, jinak už by to tady bylo. Hlavně by mě ale zajímalo, jestli mám ještě jeden pokus hrazený pojišťovnou nebo ne, fakt nevím, jak to tam vykazovali, když už teď s tím povolením byly problémy.
Dyny, to je bezva, že to máte v pořádku, aspoň můžeš být klidná, že i tohle je OK a může se jít dál.
Gammaray do jakého CARu jsi chodila? To snad není možné, že Tě jen tak zapomenou poslat na takové vyšetření. Ale já po svých všemožných zkušenostech už se taky nedivím ničemu. Člověk jak si to vše nenastuduje a nevydupe sám, tak nic neví. Se mnou teď byla na pokojíčku holčina, která říkala, že kdyby před FN neměla jeden pokus v soukromém CARu, tak ani neví, jak si píchat injekce.
Jinak se o víkendu Leni chystáme na výlet k taťkovi - tedy vaším směrem, tak zajdu na kafčo.😉

petulka22
17. bře 2011

Jo Dyny a taky jsem si vždycky počítala, kdy budu rodit, teď jsem se na to už vyprdla.. Koukám, že všechny blbnem stejně.🙂

s9480
17. bře 2011

Peti nezlob testit nechceš, mrchu nemáš tak nechci slyšet že to nevyšlo 😠 babo jedna 😉
Dyny díky teď ještě ta laparka trochu se pořád bojím i když už po všech konzultacíchh je to lepší, hlavně že vím že tm budu jen 1 den to je pro mě hodně důležité - teda samozřejmě pokud bude vše ok, teď už jen čekám na mrchu, v neděli budu 24DC tak uvidíme kdy po tom IVF dorazí, bodla by mi až tak za týden protože přísští týden máme tu dovču no a taky mám tu laparku předběžně plánovanou na 5.4.tak aby se to nemuse přeplánovat, no 9.4. mám narozky tak to už doufám bude vše za mnou 🤐

petulka22
17. bře 2011

No jo Esi, už mlčím. 🙂 A s tou laparkou - to Ti navrhnuli hned, když Ti říkali výsledek IVF nebo až v další poradně?

s9480
17. bře 2011

Peti laparku mi nenavrhl nikdo to byl omyl 😀
Dostál mi při sdělení nulového HCG navrhl hysteroskopii a to imuno v Plzni
já se šla na tu hysteroskopii objednat do nemocnice ve šternberku a při tom jsem požádala i o HSG (vstříknutí kontrastní látky - zjištění průchodnosti vejcovodů) jenomže pan doktor mě špatně pochopil a začal hned volat primáři že si žádám laparku a kdy je volný termín atd atd, když jsem se začala vzpírat že nechci díry do břicha 😀 tak se mě zeptal kolik měsíců se snažím otěhotnět no a když jsem řekla že 6 let tak řekl že se není o čem bavit a že se diví už mě na to dáávno někdo neposlal, no tak jdu 😨
v poradně jsem ještě nebyla mám se objednat až budu mít výsledky z imuna a z té hyterokopie

petulka22
17. bře 2011

Jo, vlastně jo, k té laparce jsme Tě vlastně dotlačily my, že jo.🙂 Já jen chtěla vědět, jestli to navrhl hned nebo až v poradně. Tak to jo, aspoň vím, co mám kdyžtak žádat.🙂

nana.76
17. bře 2011

@dyny to je dobře že maš vysledky v pořadku 🙂 Jo s Terkou už začina byt veselo 🙂

marcajda
17. bře 2011

je, vy plkáte. krása. já zatím nachystala kuchyn na malováni. holky, ráno se jdu koukat na šestitýdenní Lucinku, to se těším. ta bude malilinkatá.třeba se nakazím nějakým tím miminkovským bacilem..

tak pořád čtu ta vaše vyšetření a koumu co teda čeká mě.. asi bych taky měla o nějaká další požádat. no, ale mě se vůůůbec nechce.. no, mám na to ještě měsíc..

gammaray
17. bře 2011

@petulka22 ahoj,vidíš,všechno je v našem zdravotnictví možné.a to chcou za to tolik peněz.ještě ted,když si na to vzpomenu,tak se mi nůž v kapse otvírá.car ostrava si prostě dost dlouho myslel,že to vyšetření asi není nutné.ale co,je to za náma..dobrou všem..

paraple98
18. bře 2011

Ahojte kočky, přišla jsem vás pozdravit a mrknout co a jak 😉

Nany - malá krásně roste, opatrujte se holky

Petul - moc držím palce, ať se embroušům u tebe líbí a ať se kousnou a už nepustí dalších 39 týdnů 😉

Esíčko - já byla na imunu taky v Praze, i když Doslál mi dal žádanku do Plzně. Sice se netvářil nijak nadšeně,když jsme přivezla výsledky z Prahy ale nijak zvlášť to nekomentoval 😉

Tak já zas letím a držím všem palce, ať se daří....dávám si te´d od koníka po letech pauzu,ale nedalo mi to, abych se nemrkla, tak zatím ahoooooj 🙂

s9480
18. bře 2011

čauky Paraple a díky 😉 uvidíme jak se bude tvářit u mě, ale třeba narazím na Michnovou a ta je v pohodě 😝 snad - jsem se do poradny ještě ani neobjednala,
jé holky tak já jsem ode dneška do něděla slaměnná vdova - si to krásně užívám 😉 no a od neděle se užijeme příští týden dovča jupíí, vypadá to že nám na horách napadne čerstvý sníh tak třeba budeme po 4 letech stát i na lyžích 😉

nana.76
19. bře 2011

@paraple98 no že si zaskočila holka jedna.Taky se opatruj zlatíčko 😉

marcajda
19. bře 2011

přeji pěkny večer. jak si ho užíváte? a co dělá slaměná vdova?já už jsem v posteli, ráno vstávám do práce..
Peti, jak ti je? jsem z tebe nervozni. tolik bych ti to přála!!

@paraple98 ahoj, s tebou jsem si na koníku psala první 🙂

@nana.76 ahoj mamčo, já měja v pátek v náručí šestitýdenní holčičku a dnes chlapečka. ale normálně se jich bojim. možná v tom nebíčku vědí proč mi to miminko neposílají. já to snad vůbec nezvládnu. a taky si nějak uvědomuji, jak jsem pohodlná a spokojená..obdivuji tě, že už zvládáš třetí!!!

marcajda
19. bře 2011

@s9480 hlavně mějte tu dovču mooooc pěknou a krásně si to prožijte. a mějte pěkné počasí a mějte se rádi, jak mi říká moje mamka 😀 😀 😀

nana.76
20. bře 2011

@marcajda BERU TO JAKO BYCH MĚLA JEN JEDNO TI DVA UŽ JSOU VELCI A SAMOSTATNÍ TAKŽE SI TO UŽIVAM IKDYŽ JE TO NKDY DOST NAROČNE KDYŽ MA TERKA BLBEJ DEN JEŠTĚ ŽE JICH NENI MNOHO.ZITRA NAS ČEKA PRVNI OČKOVANI TAK SE ASI MAME NA CO TĚŠIT BUDE MĚ TO BOLET VIC NEŽ JI.VIŠ JAK BUDEŠ MIT SVOJE MIMI NEBUDEŠ SE BAT HO CHYTNOUT JE TO PROSTĚ MATEŘSKEJ INSTINK 🙂 🙂

s9480
20. bře 2011

Ahoj holky tak jak užívátě víkend? mě už se dnes vrátí manža, krásně jsem si tu samotu užila, vygruntovala jsem udělala si kosmetický den a víkend skoro fuč
Marci díky budeme se snažit 😀 , a s tím mimi neboj , je to jak píše Nany až budeš mít svoje tak ti to nepřijde tak hrozné, já už odhlídala a odchovala tolik dětí že už si drze troufám dávat nezkušeným prvorodičkám cenné rady co jak dělat (pokud o to stojí samozřejmě) - co znám od již zkušených a zasloužilých matek, no snad ty zkušenosti budu moci jednou uplatnit taky u sebe
zítra než odjedeme tak si ještě skočím k obvoďčce na to předoperační ať tam potom nemusím lítat v mé pracovní době no a pak už jen čekat na mrchu a termín laparky - v práci se mě budou v šoku, jsem tam 6 rok a ještě jsem nemarodila 😕
tak se tu holky mějte a po návratu z dovolené chci číst samé dobré zprávy jo Peti 😉

petulka22
20. bře 2011

Ahojky holčiny, pěkně jste si víkend užívaly, koukám..🙂
My měli s manžou výlet do jižních Čech k taťkovi a jako překvápko mě vzal manža přes noc do Českého Krumlova, bylo to tam nádherné. Tak krásné město jsem ještě neviděla. Zámek byl ještě zavřený, ale všechno jsme to tam prochodili, fakt paráda. Aspoň jsem trošku zapomněla, co mě zítra čeká.. Naděje si nedělám, pak písnu.
Para a všichni díky, 🙂 Esíčko, Ty si užij krásnou dovču a odpočívej. 🙂
Jinak přeju pěkný večer všem a dobrou. 🙂

nana.76
20. bře 2011

@s9480 pěknou dovolenou 🙂
@petulka22 zitra hodně štěstíčka 🙂

monali
20. bře 2011

@petulka22 tak na zítřek džím palce a čekáme na zprávu. 😉

lenkacar
20. bře 2011

@petulka22 taky budu čekat a držím vše co mám..

nana.76
21. bře 2011

@petulka22 tak netrpělivě čekame s Terinkou 🙂
Mame za sebou prvni očkovani to bylo ale plače a navic ma chudinka ekzem ten chytla po mě taky mě občas trapi.tak ma plno mastiček snad pomužou 🙂

petulka22
21. bře 2011

Holky, tak jsem zpět, štěstíčko se na nás opět neusmálo. ☹ Byl tam pan docent, tak to se mnou probral, navrhnul hysteroskopii, na kterou jsem se ho stejně chtěla zeptat, takže jště podstoupím toto, mám ještě jeden hrazený pokus, tak pak uvidíme.
Z nás 3, co jsme byly na pokojíčku, se to jedné holčině povedlo a to měla jen 3 vajucha, oplodnilo se a zavedli jedno a je to tam. A to mi říkala, že už dál zkoušet nebudou, že už nemá sílu, byl to její třetí pokus. A ono to vyšlo, tak byla šťastná.
Jinak u mě se to zvrtlo taky v práci, už to s kolegyní vzdávám, v pátek zase došlo k problému, takže vyklízím pole, už na to nemám psychicky. Blbé je, že tu tento týden nemám šéfa, tak musím počkat týden, a pak mu to oznámit. No, asi se bude divit. Mě to taky mrzí, ale holky, to fakt tak nejde dál.

lenkacar
21. bře 2011

@petulka22 SAKRA 😠

dyny
21. bře 2011

Peti je mi to líto ☹

nana.76
21. bře 2011

@petulka22 ach joooo mrzí mě to ☹ ☹

marcajda
21. bře 2011

@petulka22 jejda, spatné zprávy..ach jo.. stejně jsem pořád doufala.. a ta práce, tos mě překvapila, já myslela, jak tam tak pořád jsi, že tě to i baví.. no kolrgy si nevybíráš.to je úplně na houby. a jak to teda vyřešíš, budeš shánět něco jineho? nebo v práci změníš pozici, kancl??třeba se šéfem něco vymyslíte. to mi je všechno líto.

marcajda
23. bře 2011

esíčko je na dovče a tady nám to utichlo? kdepak jste se mi ztratily.
@petulka22 tak jak v práci?už jste to trochu rozdýchaly?
@nana.76 a u vás už je taky dobře po té včeličce? a mastičky pomohly? já byla atopik, ale časem se to ztratilo, jen citlivá plet zůstala..ale to nevadí.

teda já přijela z práce a usnula jak mimino. ted mě probudil telefon..a to bylo plánů, že půjdu hned malovat kuchyn. ale asi to tam za mě zatím nikdo neudělal 😀