FN Olomouc, začátek v lednu, věk nad 30

sara.max
29. pro 2008

Ahoj všem,

tak jsem se rozhodla začít nové téma, protože věřím, že nás je tu hodně, které čeká první IVF, bez předchozích zkušenností s čímkoliv podobným. Abych pravdu řekla, jsem už sice starší, letos v létě mi bylo 34, ale taky už mám doma 2 děti v pubertálním věku. Jak už to bývá po prvním nevydařeném a velmi bolavém manželství a rozvodu se mi do života "připletl" jeden báječný človíček a chtěli bychom všichni čtyři ještě mimísko. Bohužel manžel je na tom dost špatně se spermíjkama a tak je rozhodnuto. Po všech vyšetřeních jsem už nafasovala léky a cca 14. ledna začínám. Abych pravdu řekla, dost se bojím, především z hormonálních změn, které mě čekají. Prosím prosím, je-li tu některá, která mě "u toho" může "držet za ruku", tak se těším na pokec. 🙂 🙂

sukubka
19. bře 2009

lenkacar já po té zastavovací injekci den krvácela a nic sem doktorovi neřekla.dneska jsem chodila s intymkou drobek sem taky špinila!
Neboj určitě ti to nestopnou takovou smůlu snad nemáme!!!!!!!je to fakt hrozný co musíme vytrpět!!!!!!!!!

holky díky za info ste hodný!!!!!!!

milin
19. bře 2009

Ahojky holky
měla bych otázku.Když chodím ve FN k dr Dostálovi tak k němu musím chodit i na UTZ?Vlastně při prvním pohovoru mě nekontroloval protože jsem tam začala krvácet.A teď když tam půjdu 13DC což je pondělí.Tak mě zajímá jestli to tam mám říct že chci dr Dostála?Nebo nevím co teď?Nebo jestli to nechat tak nebo tam mám zavolat?Vlastně jde o to že to bude můj první UTZ ve FN.Tak já nevím.Poraďte?
Díky pa. 🙂

surenka
19. bře 2009

Ahoj milin, taky chodím k dr. Dostálovi, na ultrazvuk ale k němu chodit nemusíš, protože záleží na dnu cyklu a to se nemusíš zrovna trefit do jeho ordinačních hodin. Mně to občas vyšlo na dr. Obornou, vůbec to nevadí, prohlédne tě a taky ti řekne, co a jak, ale je poznat, že nejsi její pacientka, všechny zásadní věci musíš probrat se svým dr. Mně takhle vycházela minulý měsíc na 1DC a 8DC, naštěstí jsem měla už předem danou stimulaci, takže postupovala podle toho. Jinak jestli ti 13DC vychází na pondělí, tak tam zrovna Dostál je - ordinuje pondělí, středa a pátek, samozřejmě se to může někdy změnit. Nikam volat nemusíš, prostě jen přijdeš na 8 hod. na prohlídku a je to 🙂

lenkacar
20. bře 2009

sukub po té zastavovačce můžeš špinit ,ale já už stimuluju a to bych teda neměla ..aby to nedopadlo jak posledně..těsně před odběrem to stopli začla jsem krvácet..achjo..už bych to psychicky nedala ,čekam 4měsíce a pokud to dopadne stejně ,odkládam na neurčito ,možná navždy..

sukubka
20. bře 2009

milin přesně jak píšeserenka tak to je!já taky chodím k dostálovi ale někdy se trefím na Obornou 😉 ale věčinou mám štěstí na dostála.Jak tam po prvé příjdeš snaž se stát u dveří a hned pak sestře dát ty papíry a jít si sednout tam před kabinky jinak e ti může stát že příjdeš jako první a na řadu půjdeš jako poslední protože tě vševhny předběhnou nikdo totiž tvé jméno volat nebude!!!

lenkacar, ☹ tak to držím pěstičky a snad to bude tedka v pořádku nedokážu si ani představit co bych jinak v tvé situaci dělala!ale ted už to určitě dopadne dobře.

lenkacar
20. bře 2009

zatim je to o.k. už nešpinim ,ale víš jak budu doufat ,že to bude dobré ,ale pořád je ve mě malá dušička ,že se zase něco posere..bude to pro mě velký svátek ,když se dočkám celého pokusu se vším všudy..

sukubka
20. bře 2009

leni je normální že se po tvých zkušenostech bojíš!to se bojím i já a takové špatné zkušenosti (naštěstí nemám)!

mám dotaz mám ted doma 2pera to mi bude na ten týden stačit po týdnu pak jedu na tu kontrolu kdyby mi ještě přidal pera budu si to hradit sama a nevíš kolik?tyhle dvě mi hradila pojištovna a kdyby mi pak ještě pera přidal at vím kolik mít tak asi sebou víš?

milin
20. bře 2009

Ahojky holky
děkuji za odpovědi 🙂 Jen jsem nevěděla 🙂

Sukubko a jaký si mám vzít papíry?Nevím přesně které máš na mysli?

lenkacar
20. bře 2009

sukub já si na pera připlácela a měla jsem doma jen jedno a nápln gonalu měnili v caru ,stálo mě to asi 3500kč a ted jsem platila 3900kč a to je jen na týden..

lenkacar
20. bře 2009

takže nevim jak to máte u vás v caru u nás se pera připlácí... 😉

surenka
20. bře 2009

Milin, sestře dáváš vždycky ten papír s posledním zápisem vyšetření a kartičku centra, kterou ti tam vystavili (tu kartičku ale po mně chtěli jen na začátku, teď ji už neukazuju) 🙂

milin
20. bře 2009

Ahojky Surenka
moc děkuji.Jak pak dlouho ty chodíš do FN? 🙂

lucaaa
20. bře 2009

sukubka: taky ted stimuluji per jsem měla pět a bylo mi řečeno že jich pět hradi pojištovna a pak bych si je musela hradit sama ale vyšlo mě to. Jo a prej se pak na jedno doplaci 800Kč

raadunka
20. bře 2009

ahojky holky kolik stoji cele IVF ve FN Olomouc? ja ma za sebou 2 IVF a platila jsem 28litru za kazde, slysela jsem ze ve statnich nemocnicich to je levnejsi. Co se tam pouziva za stimulaci?

milin
20. bře 2009

Lucaaa moc děkuji za odpověď. 🙂
Jak pak se máš?

Raadunka já nevím pač ještě za sebou nemám ani jedno IVF. 🙂

lucaaa
20. bře 2009

milin neni zač ja se mam celkem dobře v nedělu jdu na odběr

surenka
20. bře 2009

Mil, chodím do centra od září 2007, asi půl roku trvaly všechna vyšetření, ale mně to nevadilo, počítala jsem s tím 😉 a aspoň genetika nám vyšla v pořádku 🙂 Mám PCO, tak jsem zkoušela clostil a metformin, nic nezabralo a teď zkouším stimulaci injekcema na IUI - mám za sebou zatím dvě a příští měsíc asi půjdu na další, záleží na tom, jestli mi pojišťovna schválí gonal 😎

milin
20. bře 2009

Luca ty teď budeš mít první IVF?Nechci vyzvídat pokud nechceš neodpovídej 🙂 🙂

Surenka tak to teda chodíš dlouho do FN.Nu mě právě strašně zarazilo ty dlouhý čekací doby.Jsem z toho nějaká špatná.Ale jdu teď teda úplně na první UTZ tak jsem zvědavá co mi Dostál najde.Ještě mě nekontroloval.

Jak dlouho jste holky čekaly na Genetiku?

surenka
20. bře 2009

Mil, dlouho se sice čeká, ale zato mám pocit, že se mi věnují a neženou mě hned do IVF. Já na to nijak nespěchám, musím to vždycky v sobě zpracovat (clostil nezabírá, zkusíme metformin, ten nezabírá, zkusíme injekce 😅 - naštěstí aspoň ty zabírají... ) Jinak na genetiku jsme čekali 2 měsíce, na výsledky asi 3 týdny 🙂

lenkacar
20. bře 2009

tak to máte holky prima když neplatíte pera..to závidim teda ,no jo soukromé sanatorium 🙄 ,tak si účtujou snad i vzduch..

sukubka
21. bře 2009

leni já mám doma zatím doma 2pera a nedoplácela jsem nic,ale myslím že pak už budu nevím 😒

lucaa ty chodíš do FN?
milin s těma papírama(ty jdeš teprve nas úplně první pohovor a vyšetření)tak to té sestřičce vraž do ruky kartičku pojištěnce a co ti řekne,jak tam pak už půjdeš po druhé budeš mít od dostála takový papíry na který ti při každé kontrole budu zapisovat výsledky a léčbu a ty papíry pak vždycky hned odevzdáš sestře!!!my teda na genetiku čekali dosti dlouho asi 3měsíce,příjde ti domů papír kdy se tam máte dostavit atd!na ultrazvuku ti nic nenajde neboj vše bude ok!a už máš odebraný ty hormony 3 a 21 den cyklu s toho hodně poznají mě tak třeba přišli na tu štítnou žlázu atd!

radunka určitě je to ve státní nemocnici levnější já chodila do soukromé do Fertimedu a ve FN platím ohodně mín'!!!ale ještě za sebou nemám stimulku atd tak nedokážu říct o kolik přesně to bude levnější!!!

lucaaa
21. bře 2009

sukubka: jo jo chodim do FN k dr. Dostálovi

lucaaa
21. bře 2009

milin: jo jdu na 1IVF

sukubka
21. bře 2009

lucaaa to já taky chodím k dostálovi třeba na sebe někdy narazíme já jedu na kontrolu 1.4! 😀

milin
22. bře 2009

Ahojky holky přeji hezkou neděli 🙂

Sukubko,první pohovor s přítelem máme za sebou.Ale Dostál mě nekontroloval protože jsem začala opět krvácet.Takže teď to bude poprvé co mě z kontroluje.Jsem zvědavá co u mě najde. 😖

Lucaaa a ty jsi vždy chodila do FN nebo jsi z někama přestoupila? 🙂 A jak dlouho se snažíte?

sukubka
22. bře 2009

milin nic u tebe nenajde neboj a máš za sebou hormonální odběry 3a 21 den cyklu?

milin
22. bře 2009

Mám za sebou zatím 3DC teď jdu 13dc na UTZ nu a pak 21dc krev.A přítel byl v pondělí na SPG,ale byl nachcípaný tak uvidíme jaký bude výsledek.A řekne mi Dostál třeba výsledky HP z toho třetího dne?

sukubka
22. bře 2009

jo milin to ti ty výsledky řekne!a myslím že nebude mít nějaký velký vliv na spermiogram nachlazení,já při 1ivf měla takovou smůlu že když měl být odběr vajíček manža měl tu nejvěčí chřipku a spermijky mu normálně nechali odebrat a nic nám nestoply!na jaké straně je slepák?mě píchá v levém boku to by mě ještě tak chybělo!

sukubka
22. bře 2009

už sem to našla na netu slepák je na pravo naštěstí 😉

zdenule30
22. bře 2009

nazdar holky, vy jste to tady zas rozjely 😀 , já jdu za 14dní na první pohovor, začínám být trochu nervózní, jak dlouho trvá ta genetika a kde se vůbec dělá?