FN Olomouc, začátek v lednu, věk nad 30

sara.max
29. pro 2008

Ahoj všem,

tak jsem se rozhodla začít nové téma, protože věřím, že nás je tu hodně, které čeká první IVF, bez předchozích zkušenností s čímkoliv podobným. Abych pravdu řekla, jsem už sice starší, letos v létě mi bylo 34, ale taky už mám doma 2 děti v pubertálním věku. Jak už to bývá po prvním nevydařeném a velmi bolavém manželství a rozvodu se mi do života "připletl" jeden báječný človíček a chtěli bychom všichni čtyři ještě mimísko. Bohužel manžel je na tom dost špatně se spermíjkama a tak je rozhodnuto. Po všech vyšetřeních jsem už nafasovala léky a cca 14. ledna začínám. Abych pravdu řekla, dost se bojím, především z hormonálních změn, které mě čekají. Prosím prosím, je-li tu některá, která mě "u toho" může "držet za ruku", tak se těším na pokec. 🙂 🙂

s9480
6. říj 2010

jojo Leni taky dobrej typ 😉
Marci nás nějak napíná, čekám na zprávu jaká je nosnice a nic ☹

Leni a tobě na tom imunu něco zjistili? sex s gumou máte provozovat jak dlouho 😖 ???
no genetiku už nám nějakou dělali a to je prý ok - ostatně jako zatím vše, člověk místo aby byl rád že má vše v pořádku tak vlastně chce aby mu už konečně něco našli, aby si mohl říct aha tak proto to nejde, ale takhle 😢

petulka22
6. říj 2010

Pěkné odpoledne holky. 🙂
Esíčko já v podstatě bez léků neovuluju a navíc mám problém s nízkou sliznicí, takže já si bez pomoci ani neškrtnu. ☹ Nevím, jestli je lepší o nějakém problému vědět nebo nevědět a doufat, že se třeba zadaří přirozeně. No a antikoncepci jsem vysadila v září 2007 (po 15ti letech, tak co čekám, že jo..) a od června 2009 jsme ve FN.
Marci jojo, přijď se pochlubit a nenapínej! 😉
Leni to mi to imuno teda připadá celkem na nic.. Navíc prý málokomu něco zjistí.. Nevím, nevím..
Holky, jdu dělat, mějte se..

lenkacar
7. říj 2010

dobjej 😀 😀 😀 ,jo peti když si vezmu zpětně slova primáře z car ,když jsem ho žádala o imuno ,tak mi řekl ,že se málokdy zjistí a když tak stejně daj prednison a taky jo ..kdyby to dali všem preventivně a gumy sex tak tim nic nezkazí...nám našli alergii na sperma,takže tak od toho února je gumy sex asi tak 6krát za tu dobu porušený a poslední 2měs. to bylo teda dodržený.. 😔 😀 😝 a když nesnášim prednison dá se dát jednorázově v injekci což jsem taky netušila 😎 před odběrem a před transferem 2 dávka

petulka22
7. říj 2010

Leni, to je fakt nanic.. A ten Prednison bereš nějak dlouhodobě od toho února pořád? Taky jsem to o té injekci nevěděla.. Ve FN jsem si myslela, že dávají před IVF všem Prednison preventivně, ale teď mi ho nedali, tak nevím.

s9480
7. říj 2010

No Leni tak to máte teda můj obdiv, u nás doma by to asi s gunou neprošlo 😠 , max tak týden 😀 a to je asi málo
to jsi mě tedy s tím imuno překvapila, tak to nevím co z toho dělají tokové drama, že je lepší jet až do Plzně, kvůli určení případné léčby (Praha prý dá FN jen výsledky ale neporadí jak léčit) když stejně dávají všem to stejné achjo achjo
Peti díky za popis tvého problému, no já vysadila antikoncepci cca po 10 letech v květnu 2004 a v září 2004 v Egyptě jsme na to vlítly a od té doby pracujeme na mimču 🙄 chacha - když si představím že jsem možná celou tu dobu zřala to antiko zbytečně 😖
jo jinak mě teda teď při IVF Prednison taky nikdo nenapsal, takže.....
Leni a tu alergii ti zjistili až na tom imunu? myslím že se to dělá i při testech když přijdeš do CAR ne?

s9480
7. říj 2010

Marci na nás z vysoka kašle, a nebo si užívá to krásné počasí a prdí na koníka 😉

petulka22
7. říj 2010

Já myslím, že Marci doma nemá net, a protože odpočívá po OPU, tak nemá jak napsat. ☹
Esíčko přesně to jsem si s tou antikoncepcí říkala taky.. Tolik let do sebe cpu takové sviňstvo (to jsem tehdy ještě netušila, jaké sviňstvo to je) a nejspíš zbytečně. A těch peněz v tom.. Jo, v tomhle jsme v porovnání s chlapama chuděry.
Holky, venku je nádherně a já zase trčím v práci.. Tak užívejte sluníčka kdo můžete. 😀

lenkacar
8. říj 2010

jo tu alergii zjistili na imunu ..to se v car u nás teda nedělá ..no s gumou musíš ,to se nedá nic dělat a je to takovej hnus ,že radši nesouložíme co vám budu povídat si vzpomenu na gumu a nechce se mi nic a jemu taky ne .. 😝 ,no na tom imunu ti doporučí aj vyšetření na toxoplasmozu a ureaplasmata,ale sami to tam nenabíraj

petulka22
11. říj 2010

Teda holčiny, kde všechny vězíte? Nemám s kým kecat a nějak ten čas neubíhá... ☹

marcajda
11. říj 2010

ahoj holky, tak jsem u vás 😀 krásně jste mě vyhlížely, to je příjemné. bylo to, jak psala Peťka. nemám net..a ten u mamky se pokazil. tak jsem se dnesdostala ke kamarádce.
no, všechno už je za mnou. ve středu bylo OPU, to už na m do rána lezla pořádná viroza a pak to vypuklo. po opu jsem byla k.o.naštěstí už byla dětatka v dobrých rukou 😉 takže pořád strachy-že mě neuspí, že tím kašlem praskli folíci..
naštěstí to dobře dopadlo. měla jsem 11 vajíček, 8zralých, 3se vyvíjela dobře a tak mám 2 v břichu. a zamraženo opět nic. no, doufám, že nebude potřeba.
jeli jsme si pro ně v sobotu, tak jsem vzorně lezela, ale pak mě už tak všechno bolelo, že jsem uz v neděli trošku pracovala. snad to nevadí.
no, pořád trochu kašlu, tak to snad taky nevadíjinak mě sem tam píchne v břichu a po utrogestanu mě strašně bolí prsa, miláček měl smůlu 😀

k vaší debatě: u mě by gumisex taky dlouho neprošel 😉

lenkacar
11. říj 2010

no holky si nemyslete ,že to prospívá vztahu ☹ 😠 nějakej gumi sex

nana.76
11. říj 2010

@marcajda moc gratuluji jsi na tom stejne jako byla ja.Taky nam zustali 3 vajucha no a na zavěr mi dali k sobě dvě a na zamražení nic nezbylo 😉 jo a ty prsa u mě to byla hruza celou dobu mě hrozně boleli a přestali až ve 3měsíci.Takže moc na tebe myslím a pěkně hyčkej mimísky v bříšku 🙂 🙂

lenkacar
11. říj 2010

marci já znám tolik holek co si vystačily s tim málem a maj krásný mimíse 😵

petulka22
12. říj 2010

Dobré ránko. 🙂
Marci tak HURÁ, bobíšky máš u sebe, tak se o ně pěkně starej a hlaď bříško. 🙂 Určitě se jim u Tebe bude tentokrát moooooc líbit. Držím pěstičky a všechno, co se dá! 😉
Já čekám na konci týdne mrchu, a pak to taky začne nanovo. Marci, kdo dělal OPU a ET? Byl tam pan docent? A kolik vás bylo na pokojíčku?
My jsme byli o víkendu v Jedovnici, projít se i s Aginkou u vody, ale byl to jen malý výletek, hlavně jsem využila sluníčka a makala jsem na zahrádce, plela jsem a ryla, sekala trávu-manža se také povinně účastnil 😀, tak už mám do zimy pokoj. 🙂
Holky mějte se, přeju pěkný den! 🙂

lenkacar
12. říj 2010

ahoj holky,peti ty jsi teda zahradnice ,já bych taky měla ,ale jenom jsem ostřihala víno a na zbytek musim chytit náladu,asi až někdy nebudu v práci o víkendu ,to nevim kdy bude ,ted jsem tam už fakt pořád..jak brigádnice marodí,ono jí nic neni ,ale nemá vycházky ..jo a doma jsme měli hovor ,proč jako dělá ,že mě nevidí a on mi na to řekl ,že s gumou už se mnou nikdy spát nebude,že mu to nejde ,nebaví ho to ..mě asi jo ..sakra ..ale pokud se máme ještě pokusit někdy o děcko tak nesmim přijít do styku se spermií .. 😖 a jak se nezadaří ani po tomhle výkonu tak na to kašlu ,to neni život ..od února spolu pořádně ani nespíme.. 😠

s9480
12. říj 2010

Marci tak držím palečky aby se piškotům nebo aspoň jednomu u tebe líbilo ještě cca 9 měsíců 😉

Leni no to jsou chlapi, sice ho chápu ale pro mimi prostě musíme něco vydržet, bohužel 😖 , u nás by to bylo asi podobné, nevím jak by jsme to dodrželi my 🤐 ,tak ti přeju aby tato pokakaná atmosféra u Vás doma brzo skončila a vy se na tulení těšili jako dřív, jak dlouhé to máte ještě aplikovat - sex s gumou? když už je to od února 😖

petulka22
12. říj 2010

Teda Leni sakra... jak to vyřešit? Přerušovaný styk asi nestačí, co.. to je fakt situace.. A pokud to porušíš, tak byla předchozí léčba nanic a musíš začít znova? A Tvoje tělo teda kvůli té alergii nepřijme embryo? Omlouvám se, že se tak vyptávám, ale vůbec nevím, jak to je..
Esíčko a co Ty? Už se Ti blíží poradna, viď? 😉

s9480
12. říj 2010

Peti jojo ve čtvrtek ,a upřímně se mi tam vůbec nechce, jsem objednaná na 11.30 tak to chci zvládnout jakože v polední pauze ale všichni víme jak to tam chodí, bůh ví na jak dlouho tam skysnu 😖 , a hlavně jsem teda zvědavá co se dozvím, dle toho co tu čtu tak asi o to imuno ani bojovat nebudu, když je to tak na nic, no uvidíme

je s těma chlapama je to těžký, já tenhle měsíc jsem tajila kdy je ovu aby to nebylo zase "jen plození dítěte" ale SEX (aspoň v partnerově hlavě, když já na to myslím), no a co by jste řekli , v den D byla nálada na mazlení,sex maximálně suprovej ale bohužel jelikož miláček nevěděl v jaké fázy cyklu se nacházím tak konec byl na mě a ne do mě ☹ no a bylo po náladě, měla jsem vztek na sebe a na něj atd atd no a bylo po srandě
omlouvám se za možná až příliš intimností ale to jen tak aby jsme věděli že všude je něco 🤐

petulka22
12. říj 2010

Esíčko to znám taky.. Jak manža věděl, že je ovu, tak měl hned po náladě a ty jeho kecy, že to chci jen kvůli tomu atd... Tím jsem byla bez nálady i já... Asi každá tady zná taková trápeníčka.. Je to tak nespravedlivé. Někomu stačí jednou a je v tom a my.. Asi bylo potřeba, abychom ukázaly, že o mimi vážně stojíme, jinak nevím. Hlavně u těch, komu nezjistili žádný problém teda.. No nic, nechávám filozofování, prostě musíme bojovat a nevzdávat to. 😎 A hlavně být v pohodě. HAHA
Jo a třeba bude poradna výjimečně rychlá. 😀 Jinak se pak ozvi, co ve FN na Tebe vymysleli. 😉

dyny
12. říj 2010

Ahoj holky 🙂
Marci držím strašně moc palce - opatruj se, relaxuj a buď v pohodě co nejvíc to půjde 🙂
Esíčko tak uvidíš, třeba budou vyjímečně přesní, ikdyž upřímně: moc bych na to nespoléhala 😒 A taky jsem zvědavec co si na tebe tentokrát vymyslí - dej pak vědět 🙂
Petuli tak už se to blíží - doufám, že se to tentokrát zadaří 🙂
Jinak u nás se nic neděje - čekáme na poradnu a mám období, že jsem jakási unavená z těch marných snah o miminko, takže ani moc na koníka nechodím - jen dočíst jak pokračujete 🙂
Myslím na vás kočky ať se daří 🙂 mějte se

lenkacar
12. říj 2010

tady je to o intimnostech 😉 ,kde tě kdo jinde pochopí? 😵

marcajda
13. říj 2010

ahoj holky, když už jsme u těch intimnostech, poradte mi 😉 jak si zavádím ten utrogestan, strašně mě svědí "kačka" a nateklá a tak.. máte radu? a ty různé mastičky by těhotné asi moc neměly??

no, jinak žádné pocity se mi nedějí..ale zatím nestresuji. děj se vůle Boží 🙂

ale už mám vyglančené kytky,natřené dveře, vypráno a vyžehleno..vždycky chvilku pracuji, pak zas odpočívám, je to fajn. užívám si to doma. dnes asi vyčistím auto. minule jsem vzorně ležela a pak mě tak bolelo břicho a pořád v něm rýpalo, tak snad je líp se trochu hýbat a nechat tělo at se snaží sama 😉
a at se pobavíte, tak jsem nad postelí v dřevěném obložení stropu našla čápa 😉 nádherného, půlmetrového, to by se ta dvojčátka mohla povést 😉

holky a díky moc, že na mě tak myslíte, to je tak fajn!!
esíčko, jestli tu návštěvu stihneč v polední pauze, tak to ti gratuluji 😉 i když ve čtvrtek tam bývá Oborná a ta se snaží časy dodržovat. no a nebo si budeš muset v práci vymyslet pořádnou výmluvu 😉 třeba ti nabídnou minimálku a začneme tu počítat i s tebou? jejda, ale napsalas to perfektně 😉 přesně takto to dopadne, když na to pořád myslíme.

peti, docent tam nebyl, ale sestřička k němu normálně objednává. tentokrát jsem byla celou dobu v rukou oborné, bylo příjemné, když mi na závěr podala ruku a poblahopřála.

co @any10, jak se ti daří? užíváš si to? kolikátý den jsi testila?přemýšlím, že si dnes taky koupím test, ale asi mě bude doma strašně dráždit 😉

@dyny, to je dobře, že si dáváš trošku pauzu, aspon odpočineš a pak bude o to víc elánu do dalšího boje.hlavně že jsi s námi 😀

@nano, diky za přání, mě ta prsa bolí z toho utrogestanu, takže to taky vidím, že si je budu užívat celé 3měsíce. jindy se z té bolesti raduji, protože si namlouvám, že to něco znamená, ale tentokrát bolela už před, tak to nějak ignoruji 😉

teda, píšu romám.. no, kdo vi, kdy se za vámi zase dostanu. mějte se krásně!!!

any10
13. říj 2010

Ahojte holky,
Marci, diky za optani. Zatim je mi dobre, obcas trochu nevolno, ale jinak v pohode. Jsem zatim na nemocenske, tak se doma povaluju a poflakuju..Mam ale strach, protoze zitra jedu na prvni kontrolu a dozvim se, zda bije srdicko 🙂 ..uz se nemuzu dockat, ale bojim..bojim...Tobe preji hodne stesti, at se embryjkum u Tebe moc libi..S tim testovanim, jsem slaba povaha, tak jsem to dlouho nevydrzela a testovala uz 9.den po ET a uz jsme tam mela slabeho ducha. Ale mela jsem ten nejcitlivejsi mamatest 10.

Nani, ty jsi celou dobu na nemocenske? Jo a dali Ti na prvni kontrole fotecku mimiska? Mela jse ze zacatku velke tehotenske priznaky?

Esicko, jeste k Tve drivejsi otazce, IVF je moje jedina sance, protoze mi byly odebrany vejcovody. ☹

Jo holky a co se tyce intimnosti a sexu, s gumou je to blbe, ale my ted zase nesexujem vubec. Muj gynekolog mi to vyslovene zakazal a uprimne na to ted ani nemam chut..ale doufam, ze to brzy prejde, bo chudak manza..holt i jine praktiky se musi provozovat 🙂

Mejte se fajne a drzte mi zitra palce.

lenkacar
13. říj 2010

cože marci k vám se propadl do baráku čáp?! 😕 😀 😝 to je dobré znamení 😵

lenkacar
13. říj 2010

jinak to svědění to je bohužel to nepříjemné po utroši,já po něm byla jako růžena ..

petulka22
13. říj 2010

Marci, co? Čápa?! 🙂 To je jistě dobré znamení. Ale taky nějak nechápu, jak se tam dostal... 😀 A koukám, že jsi pěkný pracant, no, hlavně to moc nepřeháněj.
Any konečně ses na nás došla zase juknout, na zítra držím moc moc pěstičky, bude to určitě v pořádku, uvidíš. Těším se na krásné zprávičky! 🙂
Já mám dnes zase odpolední, mám to vyměněné s kolegyní, protože kamsi potřebovala jít, tak se tu zase otravuju..
Jinak já utroš snáším dobře, takže neporadím, ale asi se s tím stejně nedá nic dělat..
Dyny, Ty pěkně relaxuj, aspoň nabereš nové síly do dalšího boje. On ten čas děsně letí..
Zatím ahojky

marcajda
13. říj 2010

tak jsem vám čápem zamotala hlavu? jak jsou na deskách ty letokruhy a suky a podobně. tak to delá různé tvary a většinou tam vidívám hlavy. no a najednou tam je čáp. hlavá, dlouhý krk, břicho a i nohy.
je úžasny.
@any10 to je fajn, že to tak zvládáš. já se obávám, že jestli mi ty nepříjemnosti nepřejdou, tak sex nebude pěkně dlouho. ale přítel jede na tyden do Izraele, tak se to snad zatím srovná. měla jsem jet s ním, ale je to už příští tyden a já se bála.
byla jsem si pro nějaké mazání v lékárně, byla jsem pěkně červená, ale moc mi nepomohl..

nana.76
13. říj 2010

@any10 fotečku mi nedali hned poprve až potom moje doktorka 🙂 Jinak jsem na neschoence od začatku ale už nastupuji na mateřskou.Z toho jsem měla 3xkontrolu takže jsem musela dodržovat vychazky nevěřím už takovym řečím že těhotnym kontrola nechodí.Těhotenske příznaky jsem neměla skoro žadne prsa me boleli už před Et ani jsem nezvracela 🙂 Byla jsem z toho trošku nervozní ale každa to mame jinak 🙂 a jak si na tom ty?

nana.76
13. říj 2010

@any10 srdíčko bude nebojky taky jsem z toho byla nervozni.Ja taky testoval 9den a byl slabě pozitivni mam ho myslím i v albu.Když budeš mit už zitra srdíčko tak se s tebou rozloučí a budeš chodit už ke svemu doktorovi 😉

marcajda
13. říj 2010

nani, ona ti opravdu chodila kontrola? a ony existují i celodenní vycházky, ty ti nedali? no, nějak by se to muselo udělat. zkrotit mé toulavé boty.
any, budeme na tebe moc myslet. určitě bude vše supr!!