FN Olomouc, začátek v lednu, věk nad 30

sara.max
29. pro 2008

Ahoj všem,

tak jsem se rozhodla začít nové téma, protože věřím, že nás je tu hodně, které čeká první IVF, bez předchozích zkušenností s čímkoliv podobným. Abych pravdu řekla, jsem už sice starší, letos v létě mi bylo 34, ale taky už mám doma 2 děti v pubertálním věku. Jak už to bývá po prvním nevydařeném a velmi bolavém manželství a rozvodu se mi do života "připletl" jeden báječný človíček a chtěli bychom všichni čtyři ještě mimísko. Bohužel manžel je na tom dost špatně se spermíjkama a tak je rozhodnuto. Po všech vyšetřeních jsem už nafasovala léky a cca 14. ledna začínám. Abych pravdu řekla, dost se bojím, především z hormonálních změn, které mě čekají. Prosím prosím, je-li tu některá, která mě "u toho" může "držet za ruku", tak se těším na pokec. 🙂 🙂

petulka22
18. únor 2011

Dobré ránko, teda holky, vy jste toho ale včera nakecaly, ani nestačím dočítat.🙂 My jsme byli včera v tom divadle, byla jsem poprvé v olomouckém, měli jsme lóži sami pro sebe, krásně jsmě viděli na herce a představení bylo moc pěkné, jsem z toho nadšená.🙂
Marci, koukám, že máš ty papíry z FN dokonale prostudované, toho jsem si ani já nikdy nevšimla. 🙂 Ale ICSI rozhodně radím, já jsem zářný příklad, že se nevyplácí to nedávat... Jo, jenže tehdy mi nikdo neřekl, že se může stát i to, že se neoplodní nic. Vědět to, tak nějaké iksáky určitě dám.
Esíčko, jsem napnutá jak kšandy a moc moc moc držím pěstičky! To špinění je třeba zahnizďování, ne? 😉 Brzy podej zprávičku nebo ty nervy nevydržím. 😀
@lenkarehankova Drž se, nemáme to jednoduché,ale my to prostě vybojujeme!🙂
Holčiny, přeju krásný pátek a celý víkend.🙂

lenkacar
18. únor 2011

@petulka22 jste šli za kultůrou jo? to je nádhera

lenkacar
18. únor 2011

mě nasrali v car volam tam 14dní dopředu a oni maj plno 😠 na datum který potřebuju,na odpoledne 😠 ,jen jeden čas mi dlaa dopoledne ,takže se tam potahnu vlakem ,tak to je na celej den 😠 ,páč vladís nemůže 😠 musim to ještě promyslůet ,protože jsem ho tam zrvovna potřebovaal protože jede na cvičení a potřebuju jeho podpis na ket 😠 😠 😠 a ten musí být pouze dopředu ,jé holky já jsem nasraná ..chápete mi neklapne březnový ket 😠

s9480
18. únor 2011

to je teda na nic,ale ještě bych tam zavolala a trvala na termínu, já se nikdy nenechám odbýt - u nás objednává sestra tak když mi řekne že není volno tak řeknu že doktorka říkala že musím přijít v tom termínu - musíš zkusit nějakou lest 😉
Peti ještě že aspoň někdo z nás se tady kulturně vzdělává - já byla v divadle naposled na základce - na Pavlu Novákovi 😀
jinak ráno jsem testila -asi divnej test protože půlka / celkem dobře viditelná a druhá půlka / skoro ne tak nevím a nebo už je to v háji , MS zatím nikde ale pořád špiním, tak nevím jestli to není jenom proto že mi Utroš brzdí mrchu no v pondělí jdu na krev tak to bude hned jasno

marcajda
18. únor 2011

ahojik, esíčko, to bude chyba na testu, ale ta čárka, to je nadějné. jejda, musíš byt tak napnutá.utrouš ti čárku neudělá, to leda pregnyl a ten už v sobě nemáš. moc ti držím pěsti

@lenkacar nenech se, přelsti je, přemluv je,..ale já ti moc radit nemohu, já většinou sklopím uši a poslouchám. blbá vlastnost, za druhé bojuji do roztrhání těla, za sebe ne..
tak jsi slaměná vdova? to ja jsem skoro pořád,ale dnes už mi přijede muj miláček. teda plodné dny jsme nestihli, ale aspon zas nebudu blbnout s testováním a sledováním se.. a v sobotu jedeme slavit troje narozeniny na chatu, tak se i těším.

@lenkarehankova, tak to je blbe. to mi je líto. odpočin si od toho všeho a bude líp. já taky nechápu, jak rychle se pokaždé otřepu. asi je to tím, že mám každý měsíc malinkou šanci, tak se pro ni nadchnu a smutek odsunu pryč..
stejně obdivuji, že dokážeš bojovat tak dlouho.

@petulka22 tak divadlo vřele doporučuješ? já na tebe opravdu dám a už si to plánuji 😉 i ty měj pěkný a pohodový víkend.

s9480
18. únor 2011

Marci vím že Utroš čárku nedělá spíš mám obavu jestli nebrzdí mrchu víš když špiním- zavádím ho denně 3x2 no a dnes už jsem 43 DC (měla jsem dlouhý protokol), spodek, kříž a nohy mě bolí jako že to do 5 minut dostanu-furt lítám na záchod a bojím se sundat vlky plky 😒 magorárna, taky to může biochemické atd atd no........však to známe ☹

marcajda
18. únor 2011

@s9480 může a nemusí, ale je potřeba počítat se vším, že? úplně se umím vžít do toho lítání na wc a těch nervů co tam najdeš.. je to strašné.to bude víkend.. moc na tebe myslím, to ti píšu pořád, že? ale fakt myslím 😉

lenkacar
18. únor 2011

@s9480 mě se mrcha rozjela v plné síle ,dneska to nechci v práci vidět,to asi vyplavu..neni čas se tam dojít přebalit,sakra 😠

lenkacar
18. únor 2011

@s9480 achjo ..ono to nemůže být bez potíží vid,no si nemyslete že jsem do ní nehučela ..kdepak volno nemaj a hotovo

dyny
18. únor 2011

ahoj holky

Lenkareh - To je mi líto, musí to být těžký. Myslím, že by Ti Březinová neříkala ať ještě zkusíte vlastná, kdyby myslela, že je to bez šance. 😉

Leni co to čtu? Takže KET nebude? A není ještě nějaká šance jak to stihnout? Třeba s V. ještě něco vymyslíte...A když ne, tak to tak má asi být - tím se já vždycky utěšuju 🙂

Esíčko no jsem teda fakt zvědavá, jak toto dopadne - už jsem to konzultovala i s mojím a držíme palce oba 😀

Suno tak jen ať se pěkně oplodnili a dělí se jak mají 🙂

jo a s tím co píše Marci - kdysi jsem o tom četla i článek, že to tak může být - přenese se problém se sperm. z otce na syna, taky častější potrácivost po ICSI- výběr spermie je na člověku ne na přírodě a může být vybraná často spermie, která nese špatnou gen. informaci. Proto byla taky vyvinuta metoda PICSI, ale to myslím u nás v OL nedělají - bohužel ☹ - jsou to samozřejmě rizika, ale třeba nám nic jiného nezbývá, takže to prostě neřeším...

s9480
18. únor 2011

Dyny to je krásný jsi mě úplně rozhodila - až mě to dojalo, jste tu všechny tak hodné 😉 no a co ty??
Tak to jsem s tím ICSI v klidu, my máme spermio ukázkové, takže u nás je toto ok - no zatím to vypadá že byla vybraná správná 1-2 😝 , no nepředbíhejme nebo v zápětí dostanu zase hned jednu přesdržku ☹

suno
18. únor 2011

tak to je mi líto Leni,hlavně nevzdávat přeji moc moc sil

suno
18. únor 2011

lenkacar neboj třeba to tak má být,drž se,esíčko nevěš hlavu příroda si to nějak zařídí hlavně nestresovat to škodí úplně nejvíce,sice já taky budu stresovat 😅 ,holky nevadí že jsem včera po opu krvácela jak 3den menzek a dnes ještě špiním a zítra už budu zavádět globule

marcajda
18. únor 2011

@suno to by vadit nemělo, někdy se to stává. oni prochází krčkem a přes děložní stěnu, tak asi vzali nějakou žilku. jak jsem tak minule lezela, tak i jednu zašívali. do zítra se to zahojí 😉 tak nemáš prodlouženou kultivaci? a zas v bříšku jim je nejlíp, že?
@dyny, to jsem ráda, že se s tím setkal i někdo dalši 🙂 takže když se ISCI dělá se zdravýma spermijkama, tak by se nic špatného přenášet nemuselo, že? mě to dělají, že už jsem starší... 😀
@lenkacar tak jak jsi to v práci zvládnula? teda, vykecáváš do noci a pak makat 😀 bylo ti samotinké smutno, že?

lenkacar
18. únor 2011

@marcajda jojo smutno ☹ ,dneska to bylo dobré v práci ,vše jsem zvládla včas a v pořádku

s9480
18. únor 2011

Tak holky jestli jsem těhu tak je to na 99% biochemické - teď jsem testila a duch slábne místo aby sílil, navíc vylezl až po delším čase, takže do pondělí bude HCG na nule ☹ ,jinak jsem špinila jen dopoledne a teď už nic,ale ani mě už nic nebolí 😖 no myslím že je rozhodnuto, kdyby nebylo Utroše tak je tu mrcha v plné kráse,se na to vys.....ach jo bch se nejradši ožrala -aspoň

dyny
18. únor 2011

Esíčko ještě vydrž....já vím, že je to strašně těžký, ale ještě zkus doufat - já si vždycky říkám: Počítej s horším, doufej v lepší 😉 Navíc test je z večerního čurání.... Nechci Tě planě utěšovat, ale myslím si, že šance je pořád - každopádně nekrvácíš. Mně třeba utroš nikdy M nezabrzdí...

dyny
18. únor 2011

A na příznaky kašli - někdo to má přece i tak, že kdyby mu nerostlo břicho, tak by se ani těhotně necítil - třeba seš ten typ 😉

lenkacar
18. únor 2011

@s9480 taky nesnášim plané útěchy ..já už ničemu nerozumim a nevěřim.. 😒

suno
18. únor 2011

marci nevím jestli mám prodlouženou nikdo mi to neřekl,v bříšku jim bude určo dobře hlavně aby se zavrtali

dyny
18. únor 2011

Suno PK je od 3. dne - obecně 3 - 5 dní a platí se dopředu 3.500,- tak podle toho a taky víš přece co jste tam podepisovali za souhlasy - k té PK je taky zvlášť papír - je jich moc, že 😉

marcajda
18. únor 2011

ja taky krvácim i s utroušem,i když mín.. teda já když byla poprve těhu, tak se mi ani čárky neukázaly.. ale tehdy jsem šla na krev a bylo to tam 😀 božínku, to bylo radosti..jejda, já to chci ještě zažít..
@suno jo jo, máš před sebou trudných čtrnáct ní.. jako esíčko. je to na palicu, jak se u nás říká..

suno
18. únor 2011

jo já jsem už úplně blbá,jo pk mám zaplacenou jo to jsem chtěla.to bude nejhorších 14dní v životě zatím 😝 ale budu se snažit to nebrat smrtelně vážně 😖 ale na palicu budu určo,ještě ta nemocenská já snad začnu štrykovat ikdyž to neumím

marcajda
19. únor 2011

tak jak to suno zvládnula? už má ten velký okamžik určitě za sebou 😀 tak dnes pěkně odpočívat, povídat si a hladit bříško. at se v něm miminku líbí 😀

a esíčko, co ty? pořád stejně? at ti ten víkend rychle uběhne.

suno
19. únor 2011

marci tak jsem volala embryoložce dnes ráno a těch našich 5vajíček se oplodnilo,ale 2se vyvíjí rychle takže ty nebrat a 2se dělí tak jak mají a to1to nevím,takže zítra jedeme ráno na ET už se fakt těším a ať už jsou v teplíčku a nevíš jestli oni můžou zjistit proč se nám tak dlouho nedařili chci se jich zeptat a když jsi ta zvěrolékařka tak máme doma kočičku Elišku čistě domácí ven nechodí tak doufám,že nevadí,že bude v mé blízkosti známá mi říkala,že kočky brání otěhotnění těmi svými výkaly atd.sice tomu nevěřím,ale ptám se odbornice

petulka22
19. únor 2011

Ahojky holčiny, teda to jsou nervíky tady..🙂
Esíčko, moc na Tebe pořád myslím, drž se. Mně teda Utroš taky mrchu drží, ale asi je to jak u koho. Každopádně v pondělí budeš mít jasno. Přeju moc moc moc pozitivní zprávičky ve všech směrech.
Suno jak Ty? Dnes voláš jak to vypadá?
Leni, s tím Tvým KETem je to fakt naprd.. Člověk se načeká, a pak tohle.. Hlavně vydržet! 🙂
Marci, Ty si dnes taky pěkně užij oslavičky. Já jsem dnes bez maži, má něco pracovního, tak si budu pěkně v klidu relaxovat.🙂

lenkacar
19. únor 2011

když je eliška doma tak se určo nikde nenakazí a stejně jí máte očkovanou ne?

petulka22
19. únor 2011

Suno takže zítra je velký den?🙂Tak je pak pěkně a dlouho opatruj.😉A s kočičkou se neboj,tolik lidí má koček a děti mají i přirozeně.😉

lenkacar
19. únor 2011

@petulka22 štve mě to ,že kvůli nějaký pipce na recepci se do toho datumově nevejdu 😠 vůbec jí nezajímá ,že na to čekam ,jak na smilování boží

suno
19. únor 2011

díky holky jo zítra velký den,lenkar pošly ju do riti,skus ještě jednou ji zavolat ať to zkusí 😝