FN Olomouc, začátek v lednu, věk nad 30

sara.max
29. pro 2008

Ahoj všem,

tak jsem se rozhodla začít nové téma, protože věřím, že nás je tu hodně, které čeká první IVF, bez předchozích zkušenností s čímkoliv podobným. Abych pravdu řekla, jsem už sice starší, letos v létě mi bylo 34, ale taky už mám doma 2 děti v pubertálním věku. Jak už to bývá po prvním nevydařeném a velmi bolavém manželství a rozvodu se mi do života "připletl" jeden báječný človíček a chtěli bychom všichni čtyři ještě mimísko. Bohužel manžel je na tom dost špatně se spermíjkama a tak je rozhodnuto. Po všech vyšetřeních jsem už nafasovala léky a cca 14. ledna začínám. Abych pravdu řekla, dost se bojím, především z hormonálních změn, které mě čekají. Prosím prosím, je-li tu některá, která mě "u toho" může "držet za ruku", tak se těším na pokec. 🙂 🙂

petulka22
16. črc 2010

Taťka je v Sezimově Ústí.

lenkacar
16. črc 2010

áha ..já jsem taky z jihu tak se ptám..no jo jsem tu .. 😉

petulka22
16. črc 2010

A odkud Ty teda vlastně jsi? 🙂
Sluníš se, pracuješ nebo ještě marodíš? 🙂

lenkacar
16. črc 2010

do práce jdu až v pondělí,ještě marodim vladís už odjel ..

petulka22
16. črc 2010

Tak to jo... tak ještě odpočiň (pokud to jde v tom vedru.).. Já jdu makat, jak jsem tady půl dne nebyla, tak toho mám až nad hlavu, tak ať se odtud brzy vyhrabu.. 🙂

lenkacar
16. črc 2010

já se jdu plácnout ke knížce ..

petulka22
16. črc 2010

Já chci takyyyyyyyyyyy! 😝

lenkacar
16. črc 2010

já už to tady víckrát písala, že nejsem z Moravěnky ..můj manža je od Krnova,ale ze Sarou Max jsem začínala v této diskuzi .. 😵 furt na ní koukám jak jí to holčině utíká..

marcajda
18. črc 2010

ahoj, leni já jím taky tu listovku a domlouvala jsem se s dr Michnovou, že budu ten 17 až 25den od menzes jíst duphaston na podporu, kdyby se to třeba povedlo přirozeně. v podstatě by tomu nemělo nic bránit, tak ať mohu pěkně každý měsíc doufat..
co se týče té příští návštěvy, tak jsem s tím zářím i počítala, protože mezi pokusy musí být pauza. to tělo si od těch hormonů musí trošku odpočinout 😉
no, asi se pustím do malování kuchyně, at na to pořád nemyslím..
děvčata, to ale byla včera bouřka, co? já se konečně zas jednou vyspala, to dusno už bylo strašné. mě včera tak bolela hlava.. myslím, že poprve v životě. jestli tím tlakem, taky nejspíš známka toho, že se sice cítím normálně, ale tělo ještě dobré není..no,taky jsem včera po týdenním šinění dostala mršku, tak se to všechno spojilo..
v Olm.mají tak dlouhou pauzu? to bude smutných holek co na něco čekají..to pak bude frmol. to jsem ráda, že jsem se tam vymotala do té jejich pauzy..

tak já zas mizím, Leni, taky ke knížce..čtu Egypťan Sinuhel. krása.

petulka22
19. črc 2010

Ahoj holčiny, tak jsem zpět z malinké dovolené. 🙂 V sobotu odpoledne jsme projeli na bruslích stezku z Hluboké do ČB, asi 14km, byla to paráda... Naštěstí jsme to nenechali na sobotu, protože to byla kosa jak blázen.. 😀
Taky jsem se poveselila se synovečkem Filípkem, má 4 roky a je to miláček. 🙂 Vůbec se mi nechtělo zpět. Aginku jsem jim tam nechala "na prázdninách" ještě do pátku. 😀
Marci, to máš dobré, že můžeš zkoušet přirozeně. Já s tou antikoncepcí můžu tak leda... 😠 A jo, ta pauza mi do toho taky vlezla, jinak bych se hned připravovala na KET a takhle musím antikoncepcovat. 😀
A zítra pěkně na 6 do roboty, paráda. 😀 Tak zatím dobrou..

lenkacar
19. črc 2010

čus tak to ti závidim ty brusle já na nich nevydržim ani na zimních ,mám nějaký divný nohy boco..hrozně mi bolí odspoda nohy ,ale tento sport je moc bezva děsně se mi líbí ty maminy jak se proháněj z kočárkama na bruslích 😵 ,marci tak at se povede samovolně to by bylo moc bezva

marcajda
20. črc 2010

jejda brusle, tak ty jsen nikdy nezkusila, jak to nemá brzdy..
petulko, tak tě vítám v práci a at se ti daří!!
už taky zařezávám 😉 a máme tu jedno telátko a zrovna se další tři začínají telit, tak tu budu mít nějakou hodinku veselo 🙂 jdu na ně 🙂
mějte holky pěkný den

petulka22
20. črc 2010

Holky dobré ráno.. 🙂
Marci, to musí být pěkná práce, ale asi i dost těžká... Já už taky pracuju..
Leni co Ty? Už zdravá? 🙂
Taky přeju pěkný den všem! 🙂

marcajda
20. črc 2010

jo, je taková členitá.. dnes to byli tři kluci a jedna holka a docela se jim i chtělo ven, tak fajn..

a hlavně je fajn, že už mám padla, takže domů.....
večer jsem nemohla usnout a teď mi tu padá hlava.. a nechci si znovu zvykat na kafe, tak to snad doma nějak rozhýbu a nebo si půjdu spokojeně zdřímnout 😉

lenkacar
20. črc 2010

marci ty jsi veterinářka? zrovna čítam o jamesi herriotovi,znáš to? je to bomba ..

petulka22
21. črc 2010

Tři kluci a jedna holka, to je pěkný. 🙂 Marci, koukám, že máš asi pracovní dobu jak já když jdu na ráno. Od 6 do 14:30. Taky pak většinou dojdu domů a chrním.. 🙂 No jo, večer se nechce spát a ráno.. 😝
Holky přeju pěkný den. 😎

marcajda
21. črc 2010

ahojik, no Peti, já mám jeden den takto a druhý den od 11 do 19.. a pak taky občas víkendy..
včera jsem taky byla na chrnění a přišla 6ti letá sousedka s 3letou a bylo po spánku. tak jsem si vyzkoušela být k.o.unavená a starat se.. no veselé. uvědomuji si, jak jsem v 37letech zvyklá na svůj klid a svůj režim.. ale pořád doufám, že si zvyknu 😉 máme doma 3koťata, tak jsme si hrály s nima a pak s plyšákama a naštěstí je na chvíli zaujaly rybičky 🙂

Leni, jsem pouhá zootechnička, ale chystám tomu veterináři práci 🙂 tu knížku jsem četla, i když ještě na internátě. byla jsem z toho nadšená. to je myslím víc dílů, že? ale připomnělas mi ji, tak si ji někdy v zimě zas půjčím. teď na to budu koukat z jiného úhlu 🙂 dnes tu mám klid, tak papíruji.

lenkacar
21. črc 2010

jo marci má to 5dílů a je to hezky psané ,ikdyž tahle práce je taky řehole.. 😕 😝 ,tak marci si hrála na unavenou maminku ..hele v našem věku nám bude stačit fakt málo.. a budem k.o.

marcajda
21. črc 2010

no, to bude.. ale snad to budou hodná miminka 🙂 a moje mamka je od neděle pracující důchodkyně, tak kdyby pán Bůh dak dvojčátka, tak ji ukecám do důchodu a na pomoc 🙂

o víkendu budu mít doma tři neteře, tak to bude taky síla.

bude to všechno úplně něco jiného, než doposud, ale strašlivě se na to těším!!

lenkacar
21. črc 2010

marci ,ale svoje je úplně jiná realitka ..to se nahradit nedá ,ani se na to připravit ,jo mamča v důchodu se hodí ..taky mám

petulka22
22. črc 2010

Dobré ránko! 🙂 Holky, taky si říkám, jestli a jak to zvládnu. Ale když jsem o víkendu byla se 4letým synovečkem, tak jsem si říkala proč ne. Jsou to takové chvilkové obavy. Prostě to zvládnem a hotovo. Už aby to ale bylo.. 🙂
Já mám takovou malou školu s naší jorkšírkou, přece jen je na mě někdo závislý a nemůžu si třeba dovolit opustit barák na moc dlouho natož na dva dny, pak procházky, papu a to starání.. Jo, dobrá škola.🙂 I moje tchýně říkala, že to cvičili na pejscích a to mají 3 děti a myslím, že všichni kluci se povedli. 😀

princ
22. črc 2010

Ahojky všem, chci se jenom zeptat jestli nahodnou nevite jestli jsou ve fn nebo maji dovolenou? dekuji

petulka22
22. črc 2010

Tento a příští týden mají dovču určitě, pak tam nějak chvíli jsou, a pak až po 16/8.

petulka22
23. črc 2010

Teda holky.. při pátku je tu zase rušno. 😀

lenkacar
23. črc 2010

no..to je teda 😀

marcajda
24. črc 2010

ahoj, tak já jsem v práci, tak na vás koukám, ale asi se tu nepotkáme, az v pondělí, že?
petuli, trénink se štěňátkem je určitě dobrý 😉 těším se až si zase nějaké pořídím. teď budeme dělat plot a pak snad pořídíme. musím to nějak rozplánovat, jak budu doma u dalšího pokusu, tak to spojím a pak už doufám doma zůstaneme společně až do miminka a pak i s ním 🙂 aspoň nebudu mít moc času přemýšlet co se ve mě kde pohnulo a tak..
tak jsm si podle menzes plánovala ovulku, ale asi už včera proběhla, takže přišla podle prvního špinění.. a já si ji ji pěkně chystala na příští víkend, že budeme s miláčkem, tak mi to teda vůbec nevyšlo..

petulka22
26. črc 2010

Ahojky po víkendu! Jak se vám líbí počasí? Mně ta zima nevadí když jsem v práci, ale o víkendu bych teda brala raděj sluníčko. 🙂 Mám z toho nějakou depku. Nebo možná z pondělka obecně, já ten začátek týdne nesnáším.. Samo, že jsem došla do práce a hned se na mě nahrnulo milion problémů, typické pondělí. Všichni potřebují všechno hned, teď a tak..
Marci, Ty chodíš do práce i o víkendu? A manžílek má nějaké "cestovní" zaměstnání a nebývá nějak doma? Třeba to ovulka ještě nebyla. Zkoušet se to může, ne? Nikdy nevíš..😉

petulka22
27. črc 2010

Holky ahoj, tak jsem včera vlezla na váhu a hnus. Po 10dnech antikoncepce mám 3kila nahoře. Fakt bezva..

kvakuska
28. črc 2010

D Ů L E Ž I T É ! ! ! Zdravím vás všechny co chodíte do FN Olomouc a mám pro vás jednu důležitou zprávu. Olomoucké fakultní nemocnici bylo s okamžitou platností odebráno povolení provádět cykly mimotělního oplodnění (IVF, ICSI)! Neprošli jednou velmi důležitou kontrolou. Provádět můžou jen inseminace, jak to bude s KETama ještě není jisté. Proto vám radím neztrácejte čas a nečekejte do konce prázdnin, protože oni už se po letní pauze nejspíš nerozjedou. Raději si tam co nejdřív zavolejte, ať víte na čem jste .....

any10
29. črc 2010

Ahoj Kvakusko,
mohla bych se zeptat odkud máš tuto informaci?