FN Olomouc, začátek v lednu, věk nad 30

sara.max
29. pro 2008

Ahoj všem,

tak jsem se rozhodla začít nové téma, protože věřím, že nás je tu hodně, které čeká první IVF, bez předchozích zkušenností s čímkoliv podobným. Abych pravdu řekla, jsem už sice starší, letos v létě mi bylo 34, ale taky už mám doma 2 děti v pubertálním věku. Jak už to bývá po prvním nevydařeném a velmi bolavém manželství a rozvodu se mi do života "připletl" jeden báječný človíček a chtěli bychom všichni čtyři ještě mimísko. Bohužel manžel je na tom dost špatně se spermíjkama a tak je rozhodnuto. Po všech vyšetřeních jsem už nafasovala léky a cca 14. ledna začínám. Abych pravdu řekla, dost se bojím, především z hormonálních změn, které mě čekají. Prosím prosím, je-li tu některá, která mě "u toho" může "držet za ruku", tak se těším na pokec. 🙂 🙂

olm
3. únor 2009

to neznam 😅

lenkacar
3. únor 2009

co to jméno?

sukubka
3. únor 2009

holky mám dotaz řekl mi doktor(dostál)že mám přijít 1nebo 2 den cyklu že uděláme ultrazvuk a začneme stimulovat a jak za ním jako půjdu s té kabinky když budu mít MS?a to je teda jako jedno jedno příjdu 1nebo 2dnen cyklu?to já myslela že to jedno není????

lenkacar kam chodíš ty do car?

olm vím teda která jsi byla s tou červenou kabelkou 😉

sara.max
autor
3. únor 2009

no hold je to tak, já jsem byla tehdy v sobotu u dr. Oborné a když mi řekla abych si hupsla na kozu , tedy ona to řekla lépe 🙂 , tak jsem se tomu taky pitomě podivila, jako že když mám MS? ona se na mě podívala jako na blbce a řekla , že jinak ten ultrazvuk asi neudělá. Připadal jsem si jako debil, ale je to tak. Hold musíme přežít i tohle. Já jsem se s tím setkala poprvé.

sukubka
3. únor 2009

ale jak jako s té kabinky půjdu bez ložky?teda hrůza!!!!!

olm
3. únor 2009

Sukub, je jedno ktery den, jestli prvni nebo druhy. Jde o to, prekontrolovat, jestli je vse ok a muzes zacit s injekcema.
neni to prijemne, ale Dr. vi, co ho ceka 😀
ja jsem to na radu jinych tady z konika resila tak, ze jsem sla 2.dc a tampon jsem vytahla tesne predtim, nez me zavolali. a bylo to v poho.

sukubka
3. únor 2009

sara max a ty chodíš taky do FN že? a jakto že tam nebyl Dostál???doufám že já tam budu mít pokaždé Dostála a ET a OPU dělá kdo?

sukubka
3. únor 2009

Olm a měla jsi tam měkdy někoho jiného než dostála?a to je teda jako jedno jestli začnu s injekcemi 1nebo 2den jo?já myslela že se musí začít první!!!!s tím tamponem to taky tak udělám asi mi výjde ten 1-2den na víkend 😒

sara.max
autor
3. únor 2009

mně vycházel ten první nebo druhý den na sobotu a neděli. Takže jsem tam v sobotu ráno zavolala, že potřebuji přijet a v kolik hodin mám a sestra mi řekla, že mám přijet do 8:30 a že má dr. Dostál službu. V neděli je to prý problematičtější. Když jsem tam přijela, bylo nás tam už víc, ale ordinovala dr. Oborná. Na chodbě se bavila s pacientkou, že v noci odjíždí na dovolenou. Možná si to pak nějak změnili ty služby. Ale je to celkem jedno. Musíš předat zprávu z posledně a injekci. Ona si to přečtě, nechá tě si odložit (taky jsem měla tampon a ten jsem si v kabince vyndala, byla jsem na to z domu připravená, někde jsem to četla, ale nechtělo se mi tomu věřit 🙂 ) pak ti udělá UTZ a když je vše OK, tak se oblečeš a dá ti injekci. Zprávu dopíše a pošle tě domů. Toť vše.

olm
3. únor 2009

Sukub, ja mela rozpis injekci az od druheho dne, takze je jedno jestli 1.dc, nebo 2. Jak mi rekli, ze je to ok, tak jsem si ten samy den zacla pichat. 😉

olm
3. únor 2009

Nikde nikdo??? Koukate na ruzovku???? 😀 😀 😀 😀

lenkacar
3. únor 2009

sukubka já chodim do artu v budějcích ,chodim sem na návštěvku za sárou 😀

sukubka
4. únor 2009

pěkné ránko holky 😀
já jsem dneska raní ptáče,jedu navštívit kamarádku a bydlí v takových končinách že tam jede bus 3krát deně 😀
Holky byla jste někerá na genetice ve FN?jsme obědnaní na 9.2 na 9:30 a jen mě zajímá jestli tam budu v čekárně tvrdnout tak dlouho jako když čekám když jdu za dostálem 😉 To v těch čekárnách je nekonečný!
Jinak holky vem co máte dnes nějakou návštěvu v car držím pěstičky.

olm jasnačka že sme koukali na růžovku 😀
Lenkacar tak tu bud s námi kočko 😀 a kolikáte je to vaše ivf?

sara.max
autor
4. únor 2009

... a je to od tebe moc hezké Leni, že za námi chodíš 🙂

JInak všem pěkné ráno a celý den, já utíkám na kontrolu. 🙂 🙂 🙂

sukubko, my jsme tam byli ve FN a nebylo to tak hrozné. Asi do hodinky jsme byli pryč, jde to celkem rychle.

sara.max
autor
4. únor 2009

Leni nechceš se k nám taky připsat? 😉 JInak prosím o případné opravy, děkuji

Sara.max
34, FN Olomouc, dr. Dostál, od 28.1. stimulace na 1. IVF ICSI. Doma už dvě kuřátka 15 a 12 let

Klymene
32, přestup z fertimedu do FN Olomouc, mám za sebou několik IUI a 2.IVF, čekám na výsledky krve a sper., kontrola 16.2. dr.Dostál, 3.IVF březen-duben 09

s9480
29 let, leden přestup do FN z Fertimedu, zatím čekáme na výsledky, doposud vše OK,5xIUI, 1xIVF-neg., 1 přiroze.těhu v 6tt spontální potrat

Monali
32let ,přestup z OV do OL,6.2.kontrola dr.Dostál FN OL pak se uvidí, předtím IUI,1.IVF (4tt zamlklo)

Lajcikova
29let,přestup z fertimed do fn olomouc,26.2 kontrolni stěry na onkolgicke poradně,2ivf(5tt zamlkle těhu)

Olm
30let, FN Ol. od 1/2008, 4x stim. na IUI ( 1.stim - 6 foliku = IVF bez ET; 2. & 3.IUI - negat.; 4. cysta ); od 24.1.09 stimulace na 1. IVF - Gonal, Luveris, Cetrotide. 1.KO-28.1. 3folici + 1pidi folik, pokracuji ve stimulaci, KO - 30.1.).

Petista
30 let, dr .Dostál FN Olomouc, 6x IUI, 1x IVF - vše negativní, v lednu 2009 imunologie - 4.3. budou výsledky, 6.3 konzultace v CAR FN OL

Mufy
31 let, zač.leden/2007 - 9x IUI, 1x IVF - bez ET, 2x IVF - negat., od 17.1. stimulace Fostimonem na IUI, 28.1.2009 - IUI - nyní budu čekat na výsledek

Sukubka
22let.Přestup s Fertimedu do FN Olomouc dr Dostál ,1IVf negat.2.2 kontrola a snad stimulace na 2IVF.
😎 😎 🙂 🙂 🙂

sukubka
4. únor 2009

Sara.max
34, FN Olomouc, dr. Dostál, od 28.1. stimulace na 1. IVF ICSI. Doma už dvě kuřátka 15 a 12 let

Klymene
32, přestup z fertimedu do FN Olomouc, mám za sebou několik IUI a 2.IVF, čekám na výsledky krve a sper., kontrola 16.2. dr.Dostál, 3.IVF březen-duben 09

s9480
29 let, leden přestup do FN z Fertimedu, zatím čekáme na výsledky, doposud vše OK,5xIUI, 1xIVF-neg., 1 přiroze.těhu v 6tt spontální potrat

Monali
32let ,přestup z OV do OL,6.2.kontrola dr.Dostál FN OL pak se uvidí, předtím IUI,1.IVF (4tt zamlklo)

Lajcikova
29let,přestup z fertimed do fn olomouc,26.2 kontrolni stěry na onkolgicke poradně,2ivf(5tt zamlkle těhu)

Olm
30let, FN Ol. od 1/2008, 4x stim. na IUI ( 1.stim - 6 foliku = IVF bez ET; 2. & 3.IUI - negat.; 4. cysta ); od 24.1.09 stimulace na 1. IVF - Gonal, Luveris, Cetrotide. 1.KO-28.1. 3folici + 1pidi folik, pokracuji ve stimulaci, KO - 30.1.).

Petista
30 let, dr .Dostál FN Olomouc, 6x IUI, 1x IVF - vše negativní, v lednu 2009 imunologie - 4.3. budou výsledky, 6.3 konzultace v CAR FN OL

Mufy
31 let, zač.leden/2007 - 9x IUI, 1x IVF - bez ET, 2x IVF - negat., od 17.1. stimulace Fostimonem na IUI, 28.1.2009 - IUI - nyní budu čekat na výsledek

Sukubka
22let.Přestup s Fertimedu do FN Olomouc dr Dostál ,1IVf negat.2.2 kontrola a snad stimulace na 2IVF. 3.3začátek stimulace

sukubka
4. únor 2009

sara.max tak to by bylo dobře kdyby to nebylo na dlouho,ale kdyby jo co bych nadělala 😀

mufy
4. únor 2009

Ahojky holky,

já mám v papírechnapsáno,že mám přijít o víkendu jen v sobotu, v neděli ne, kdybych byla 1. nebo 2. DC.To asi takový UTZ nedělají. A že už jsem na to šla asi 3x. A sestřička říkala, že je lepší mít vložku než tampon. Ani nevím proč. 😉

Saro, celkem ten protokol trvá asi měsíc a půl. od první zastavovací injekce je to 14 - 18 dní, pak stimuluješ 8-14 dní podle toho jak reaguješ na dávky. ( já při prvním píchala injekce 14 dní a to jsem měla stejné dávky jako ty.) A pak čekání 14 dní než budeš vědět výsledek.. 😉 Ale uteče to rychle.

Mě teda bolí břicho na mrchu fest, včera jsem měla z ničeho nic takovou dobrou střevní příhodu, ale jinak v pohodě.Zítra zase zkusím testovat na Pregnyl, tak vám dám vědět,co čárka.

mufy
4. únor 2009

Ještě jsem zapomněla napsat,že budu držet Olm na dnešek pěstičky,ať se vajucha oplodní a vyvíjí se. 🙂

beras
4. únor 2009

Mufy mám za sebou 10 IUI a 3 IVF.Po třetím IVF loni v lednu už jsem říkala,že už na to kašlu a prostě budeme mít jedno dítě.Pak se na neplodnosti docela hodně rozjel Reprofit i u nás v pokojíčku co holky chodily do Fertasu tak už jsou všechny v Rep.A že nás je.Byl to hromadnej odliv .V září jsem se objednala do Rep. v OL.Dr. si nás poslechl a když slyšel,že přecházíme z Fert. tak se ze srandy chytl tza hlavu a začal jako sjíždět pod stůl.A říká zase Fertimed.Takže to bylo září s tím ,že jsme ještě neměly výsledky z imuna.Jak došla ms tak jsem k nim šla na krev ao bjednala jsem se za čtrnáct dní a to už jsem měla i ty výsledky.Vyfasovala jsem clostil a že začneme minimální stimulaci.Jenže zrovna v tom termínu kdy jsem měla stimulovat tak dr. byl pracovně v americe a kvůli kontrole se mi do Brna nechtělo.Pak už by to bylo další měsíc před vánocema a to jsem nechtěla já.Takže v lednu jsem dostala ms a od 3-7 den jsem brala clostil a šla na ko.Vypadalo to dobře tak jsem měla k tomu na tři dny každej den ampulku fostimonu.Vypadalo to na tři vajíčka ale na opu byly jen dvě.Jedno se oplodnilo a krásně dělilo.Takže bylo zavedeno jako 8 buněčné.Ted v pátek večer mě chytla zimnice a bříško bolelo jako na mrchu.V sobotu ráno ve tři mě to vzbudilo a málem jsem lezla po zdi a ze strachem jsem šla na záchod.Do půl hodinky to přešlo.Ted mám pořád bolení jako na mrchu ktery mě opět dnes zase vzbudilo a to už bylo něco na moje nervy.Prostě jsem musela testnout a po pěti letech nervů ,slz, vzteku na mě koukal druhá čárka.Je to teprve začátek může se stát cokoli ale prostě Machač má zlaté ruce.To co se ve Fert nepodařilo za tolik let v Rep. za chvilinku.Ono totiž dr. Machač působí i krásně na psychiku a dokáže tak uklidnit a povzbudit,že tomu hned od začátku začnete věřit,že se musí povíst.

lenajsek
4. únor 2009

Beri, ahojky! 😀

lenajsek
4. únor 2009

Taky šmíruju všude... 😉
Za chvilku jdu k nám... 😉

lenajsek
4. únor 2009

Beri, co to čtu, ten závěr??????? 😵 😵 😵

beras
4. únor 2009

Jé leni no já už koukala jestli je založeno,že písnu.

lenajsek
4. únor 2009

Beri, hned založím, ju? za 5 minutek... 😉

mufy
4. únor 2009

Beras tak pokud se zadařilo, tak moc gratuluji. Já slyšela o Reprofitu jen samou chválu.
A to jsi chodila jen k dr. Machačovi do ordinace a nebo jsi jezdila na nějaké výkony do Brna?

mufy
4. únor 2009

Beras a ještě minapiš, který DC jsi a kdy proběhl ET, OPu a jestli jsi měla PK.

beras
4. únor 2009

Mufy já chodila jen do OL.Ale na OPU a ET se jede do Brna.Ale to nám nevadilo ještě jsme to vždycky spojily s výletem.On třebas dr. je i tak ochotnej,že pokud zrovna nemá víkend v Brně a je doma v Olomouci a chce ještě udělat kontrolu tak klidně v neděli jde udělat ultrazvuk do ordinace at něco neprošvihne.Fakt přístup neskutečnej.

mufy
4. únor 2009

Takže jste byli v Brně jen 2x? No to by šlo, než pořád jezdit do Brna. Už tak jezdím velice často na UTZ do nemocnice.A šéfovi se to nelíbí. No komu by se to taky líbilo, kdyby jeho zaměstnanec chodil 6x do měsíce do nemocnice na kontroly. 😅

beras a kolikátý den jsi dnes po ET?

beras
4. únor 2009

Mufy přesně dvakrát jsem byla v Brně.Je to tam moc pěkny a září to novotou.Dnes jsem třináctý den po ET.