FN Olomouc, začátek v lednu, věk nad 30

sara.max
29. pro 2008

Ahoj všem,

tak jsem se rozhodla začít nové téma, protože věřím, že nás je tu hodně, které čeká první IVF, bez předchozích zkušenností s čímkoliv podobným. Abych pravdu řekla, jsem už sice starší, letos v létě mi bylo 34, ale taky už mám doma 2 děti v pubertálním věku. Jak už to bývá po prvním nevydařeném a velmi bolavém manželství a rozvodu se mi do života "připletl" jeden báječný človíček a chtěli bychom všichni čtyři ještě mimísko. Bohužel manžel je na tom dost špatně se spermíjkama a tak je rozhodnuto. Po všech vyšetřeních jsem už nafasovala léky a cca 14. ledna začínám. Abych pravdu řekla, dost se bojím, především z hormonálních změn, které mě čekají. Prosím prosím, je-li tu některá, která mě "u toho" může "držet za ruku", tak se těším na pokec. 🙂 🙂

s9480
21. dub 2011

jj někdy je přístup v CARech fakt děs, občas by se měli zamyslet s jakými pacienty pracují, že nejsou "blbý" zubaři, doktor by měl být trochu i psycholog a hlavně mít rád lidi a svou práci jinak to stojí za..............
s těma testama jasný,u mě včera na gyndě měla podezření na těhu 😉 tak mi taky říkala ať si udělám test, od toho se snad ty testy vyrábí, někteří lékaři to zřejmě ještě nezaregistrovali 😔
já vím že je to teď těžké a že jsi nasr...ma max.,ale určitě bych to nevzdávala, obzvlášť když máte ještě zamraženo, není tam u Vás víc doktorů, že by ses objednala k jinýmu/jiné?
určitě bych dala šanci nanukům, to víš že oni tě potlačí do dalšího IVF, to víš prachy hýbou světem 😢

jinak mě dnes dorazila po hysteroa laparo mrcha - no užívám si, jsem ráno myslela že si vyrvu rodidla :o(

lenkacar
21. dub 2011

@s9480 já počítám ,že si je budu rvát o víkendu 😀 ,jo po těch neúspěchách je člověk takovej samonasírací a podrážděnej a měl by bejt ten doky aspon drobet psycholog

monali
21. dub 2011

hezký večer 😉
tak mám za sebou první den v práci a docela mi to stačilo 😠 Naštěstí je zítra pátek a pak 3 dny volna. 🙂

@lenkacar Ach jo, nevím co víc dodat. Taky myslím, že byste mražáčky měli určitě využít. A k tomu doktorovi, asi neměl svůj den, i když doktorům by se to stávat nemělo. Vždyť jim přece musí být jasné jaký je to pro nás nápor na nervy, tak by se to měli snažit co nejvíce ulehčit a ne ještě prudit. 😒 Tak hodně síly do budoucna

paraple98
21. dub 2011

Leni - ach jo ☹ 😒 😠 A ten pristup doktora je fakt super. Se nedivim, ze jsi nasr.... Mne se to stalo u minuleho ivf a Dostal se taky tvaril,jakoze si vymyslim 😒

lenkacar
22. dub 2011

dík holky ,jste hodné ,až vychladnu třeba to uvidim z jiného úhlu ..

nana.76
23. dub 2011

@lenkacar mrzi mě to.když je blbej přístup tak se pak člověku vubec do ničeho nechce snad to přejde 🙂

monali
25. dub 2011

ahojky 🙂
tak všem hezké veikonoce, a ať to dneska ve zdraví přežijete 😉
U nás si chlapi potrpí hlavně na polívání vodou, už jsem jednou slitá od manžela a ještě dorazí švagr 😠 ten si to taky náramně užívá. Kdyby bylo na mě tak velikonoce zruším 😵
Počasí zatím nic moc. V sobotu bylo úplně nádherrně, udělali jsme si výlet do Jeseníků - do Karlové studánky, a pak jsme šli Bílou Opavou. To bylo super, sluníčko svítilo, dost jsme si to užili. A včera už pršelo a byla bouřka a dneska to taky zatím nevypadá moc dobře. Ale zase aspoň že je volno.
Tak si ten dnešek hezky užijte.

lenkacar
25. dub 2011

@monali ty hele ,ale to maj polejvat ženský chlapy ne? 😕

marcajda
26. dub 2011

ahojik, tak polévalo se i u mě, páč miláček je slovačisko.. ale snad teda budu zdravá a podobně.a když koukam, jak venku po těch deštích všechno pučí, tak třeba ta voda zabere i na mě 😅

děvčata, můj výlet v pondělí na Plzen se blíží, popište mi trošku, jak to tam najdeme.už začínám mít cestovní horečku..

@monali jeseníky jsou krásné. máme je letos v plánu. trošku odvážně myslím i na kolo, ale zatím mám najeto 5km,takže nevím nevím. kde jsou ty časy, kdy jsem udělala pár tisíc km za sezonu..jsem stráááášně líná a jen kynu.

@lenkacar ti doktoři, to je občas fakt síla. nevím, jak bych reagovala.. ale mrazáčky tam nenech, to ne!! tolik jsi pro ně musela zvládnout. a třeba jsou to ti praví. ja už moc chci, at jsi šťastná!!

@s9480 tak já měla mrchu taky exkluzivní. rudý vodopád.. zpozdila se a pak řádila.. ale uz je dobře. jedu do té plzně desátý den po menzes, to asi ovulační hlen teda řešit nebudou.. esíčko,ale takové jedno přirozené těhulkování, to by se nám tu líbilo, snažte se 😀 😀

marcajda
26. dub 2011

@petulka22 a co ty, už si ordinuješ nějaký pěkný sen na pátek? esíčko to zvládnula bravurně, tak at jsi taky šikulka 😀 míváš to s těma doktorama občas docela zajímavé, tak tentokrát raději v klidu a míru 😉 a hlavně at je všechno v pořádku!
poradíš mi trošku tu cestu?

s9480
27. dub 2011

Holky tak se hlásím z práce - od včera zase makám jako šroub - hrůůůůza, jak mi bylo dobře doma ach jo

jinak včera jsem měla ještě poradnu ve FN - donesla jsem jim tam všechny úžasné výsledky (reproimuno + hystero a laparo) předala jse to paní doktorce Michnové, no a jelikož všechno mám ok tak začala že je škoda že jsme nejeli do té Plzně že tam by se třeba něco našlo a bla bla bla a že když tak třeba příště a ať si tam zajedeme o dovolené a takový bláboly, tak jsem jí řekla že do žádné Plzně nepojedeme, že pro mě je platné i Brno a basta
jinak mám teda už jen 1IVF - s tím že mi teda doporučila napřed pár minimálek , ale že když jsme vlastně zdraví tak že to bude formou pokus omyl (jak kdyby to do teď bylo jinak)- no tak to se můžu takhle snažit doma a zadarmo a ne jim tam pokaždé zaplatit min. 7.000,- a taky hov...z toho
jestli se nezadaří tak se tam dostavím až na podzim, fakt už to teď na léto nebudu hrotit
ona sama mi řekla, že veškerý možný vyšetření už mám hotový a že teď už teda neví co se mnou 😖

Marci mooc jsem na tebe zvědavá jak dopadneš v té opěvované Plzni - jak čtu na koníku, nic jinýho než gumsex a Pregnison neumí předepsat

lenkacar
27. dub 2011

@s9480 mě to doma strašně utíká

s9480
27. dub 2011

jj Leni to věřím, já bych fakt byla doma hned nejlépe na mateřské samozřejmě 😉 , od jara do podzimu úplně klíďo píďo, ta zima je blbá, kosa, tma a vůbec ale teď- pohádka, jenomže to prosedíme v práci, no holt prachy jsou potřeba
úplně ti to závidím, žádnej stres kdy vstát jestli mě ujede bus, kdo mě v práci naser...atd atd

s9480
27. dub 2011

jsem přišla po nemoci do práce a kolegyňce co je těhu za ty 3 týdny tak narostlo bříško - krása, je na konci 4 měsíce a má už takový krásný hned jsem si ho pohladila ze všech stran tak snad...................co 😉 ?

lenkacar
27. dub 2011

@s9480 kdybych měla práci co by mě ba..tak jsem radši tam než doma ,ale takhle jsem teda radši doma ..furt mi bolí ty moje pitomý záda 🙄

marcajda
27. dub 2011

@s9480 no právě a mě se do prednisonu už opravdu jít nechce.. strašný dryák.. já to fakt beru jako pěkný výlet do zoo. a stejně ty výsledky nic moc neovlivní..
byla u mě kamarádka s dvouměsíční Lucinkou a já ji chvíli držela a místo radosti jsem cítila paniku a ted přemýšlím, že ty děti vlastně snad ani nechcu. bojím se toho..už jsem asi poněkud stará
to moje toužení abych na to snažení přestala myslet už nese své ovoce, zprotivuji si svoji touhu po děťátku..to teda nevím jestli je úplně dobře..

@lenkacar .jakpak se máš, už ses na ty pány doktory vyprdla? nevnímat je...

lenkacar
27. dub 2011

@marcajda já zrovna dneska vysadila prednison a všechno ..a nasadila jsem si flonidan na alergii..jsem vyřízená a to se stejně nesmí v těhu ..a navíc vladís řiká že už nic podnikat nechce ..jasně nechá to na mě na konec jako vždy ,ale pro mě to znamená přejít k VOZP ta jediná má do 40let ...ale já budu do léta čekat na tu práci a podnikat nic nebudu,jsem tlustá jak prase ,ale jako fakt ..ten prednison mi dává ..

lola72
27. dub 2011

@lenkacar Zdravím,my se neznáme,ale sledovala jsem vás na 1.KETU.Do té diskuze jsem nepsala,ale sledovala jsem ji od začátku.Taky jsem totiž byla na Ketu 8.2.2011.Otěhotněla jsem jako tam některé holky.Ale bohužel jsem minulý týden potratila.Teda srdíčko přestalo bít!Tak jsem byla na revizi.Vás jsem si taky četla.Nebo teda tebe,jestli můžu.Máš sleduji celkem podobný humor jako já!No a teď mi to nedalo,když jsem zjistila,že chodíš FN Olomouc.Tak to jsme dokonce spolubojovnice.Nevadí,že se tak vtírám?

lenkacar
28. dub 2011

@lola72 ahoj, já sem sice chodím ,ale carově sem nepatřím 😀 ,ale nikomu to nevadí 😉 jinak to co se ti stalo je hrůza ,pro mě nejhorších bylo 14dní ,ale potom mě právě holky z koníka dostaly z toho nejhoršího ..je dobře ,že jsi napsala

nana.76
28. dub 2011

@lola72 vitam tě tu 🙂 je mi to lito co se ti stalo,doufam že to brzy přeboli a bude sila do dalšiho boje 🙂

lola72
28. dub 2011

@lenkacar Jo ták,já myslela,že chodíš taky do Fakultky.Potrat mě mrzí,no mrzí jsem spíš úplně nasraná!!!Ale nebrečím.Máme doma už malého chlapečka.Má 2 roky a7 měsíců,takže mě z toho dostává on!Člověk nemá tolik času nad tím přemýšlet.A taky po 4 potratu už člověk otupí.Trvalo nám 10 let než se malý narodil,proto se někdy divím některým holkám,že po nějakém prvním,druhém neúspěchu to vzdávají!!!Kolikrát jsem už byla taky na dně,ale pak jsem si říkala,že se z toho přece neposeru!Člověk se musí zdravě naštvat.Četla jsem,že jsi měla teď bioch.těhu.To naštve,ale zkus to znova.Na bolest zapomeneš,nejhorší je to psycho,čekání.A taky,že nevidíš do vnitř,co se tam děje.A úplně nejhorší je to,že to nejde nijak ovlivnit.Mi taky nikdy neřekli co mi je,proč potrácím.Všechna vyšetření negat.a stéjně šlo všechno kopru.A to,že kolem mně rodí některé krávy,které ani neví kdo jejeich děcka vychovává ani nemluvím.Je to nespravedlivé,ale je to tak!!!Říkáš si asi,že se mi to mluví,když už mám jednoho kluka doma!Ale taky jsem neměla.Víš Patrik,jako syn,je z dvojčat.Narodili se staršně brzo ,v 28 týdnu.Nejdřív vypadalo všechno celkem dobře,ale potom se ukázalo,že jeho brácha je po krvácení do mozežku postižený.Umřel nám,když mu bylo rok a půl....
A to si řeknete,že je všechno v prdeli!!!A proto chceme ještě jedno dítě ať není Paťa sám.

lola72
28. dub 2011

@nana.76 Dík za přivítání,moc se mi psát nechtělo,ale nakonec jsem se odhodlala.Patrik spí ,tak mám trochu času až teď.Ty teda chodíš do Fakultky?Jsi tam spokojená?Já jsem nejdří chodila roky do Fertimetu,ale potom mi došlo,že pan docent jenom rýžuje penízky,ale neřeší příčiny neůspěchu.Ve Fak.to není tak hogo fogo,ale aspoň se snažili dělat nějaká vyšetření,než nás dali na další cyklus.No a tam to pak vyšlo.Ikdyž ten konec nebyl úplně šťastný.Ale vlastně byl,máme Paťu.

lenkacar
28. dub 2011

@lola72 kuwa to mám z tebe husinu,krásný jméno máte pro klučíčka ,no taky super příběh,jít se někam vy..jsi dobrá ,že to zvládáš psychicky ..já to biochemko ani neobrečela ,to mě neštvalo ,tušila jsem to ,tak spíš to zamrzelo ,ale ty dvojky to jsem ořvala moc ..

lenkacar
28. dub 2011

@lola72 a kolik máš ještě pokusů?já si nic o nikom neříkám a nemyslím ,všechny holky co skončí na ivfkový diskuzi ví o čem je řeč a jakej psychickej teror to je ,takže jsme na tom všechny stejně ..a jestli už má někdo doma děti nebo ne ,o tom to neni ..prostě chceš mimi a ono to nejde a to se tu řeší ..mě spíš pocitově vadí se dívat na holky co byly tak se mnou nastejno ,to mě jako dohání k pláčí ,že tak jsem mohla už být daleko..

lenkacar
28. dub 2011

@lola72 panejo .28tt takový pindítko ..to je zázrak že je jedno v pořádku ,to když člověk vidí ty hadičky všude ,to ani neni možný ,že ty dětičky ten boj vyhrajou ..co a nebo už se mnou nechceš kámošit ,když nejsem olmíkajda?holky mě tady náhodou hezky adoptovaly

nana.76
28. dub 2011

@lola72 ja do fakultky chodila a mam po uspěchu Terezku však mrkni do fotoblogu.jo neni to tam zrovana moc soukrpmé ale ja byla spokojena

nana.76
28. dub 2011

posilam vam Terezku 🙂 🙂 🙂

lenkacar
28. dub 2011

ty jo vy máte krásnej kočárek,maličká už ti roste ..je to hrůza ty pokroky .co? za chvíli ti uteče

nana.76
28. dub 2011

@lola72 oprava chtěla jsem napsat soukrome.a tvuj přiběh mě rozplakal je to někdy opravdu nespravedlive ☹ ☹

lajcikova
28. dub 2011

@lola72 taky moc nepřispivam.nějak nevim co bych psala,ale čtu poctivě 😉
tvuj přiběh je moc smutnej ale vlastně velmi štastnej..mam stejnej nazor jako ty,kur-....fetaci akdejak mrcha co o to ani nestoji tak ditě ma ☹
ja chodila dva roky do fertimedu tam sem i s darovanymi otěhotněla,ale dvojčatka potratila...pak sem přešla do fakultky,ale dostal mě moc zranil,a nasral 😠 a stejně muj ex manžel se na mě po 13letech vykašlal,a s usměvem mi řekl že mam posledni pokus tak at si najdu někoho kdo to bude se mnou absolvovat,že on chce rodinu a tu ja mu nedam.a odešel se svoji kolegyni 😖
ale nestěžuju si,mam báječneho přitele kterej ma 3děti,dvě dospěle a 6leteho syna ktereho ma v péči,takže to mam jak pěstounstvi...a on od začatku netajil že mu nevadi že nemužu mit děti,ale pokud chci tak ten posledni pokus se mnou absolvuje,tak ted zvažuju do ktereho centra jit,jdu znovu do darovanych,a beru to tak že bud to vyjde nebo na to fakt už prdim,je to psychicky náročne,občas mam dny kdy mi strašně vadi jen vidět kočarek,nebo jakekoliv ditko,ale asi mi nezbyde než se smiřit stim že je to muj osud---
lonskej rok byl pěkně na pi.....rozvod,přišla sem o práci,a přišla o to nejcenějši co sem měla a to byla moje milovana maminka ☹ pro mě největši ztrata,kterou nic nenahradi.ale na druhou stranu mam u sebe člověka kterej mě miluje,a podržel mě v každe situaci-a z toho vlastně vypliva že všechno zlé je pro něco dobre..jejda to sem se nějak moc rozepsala---nic méně ti přeji strašně moc štěsti a hlavně zdraví.a sobek je zmetek souhlasim s tebou hledi jen na prachy ne na pacientky 😠