FN Olomouc, začátek v lednu, věk nad 30

sara.max
29. pro 2008

Ahoj všem,

tak jsem se rozhodla začít nové téma, protože věřím, že nás je tu hodně, které čeká první IVF, bez předchozích zkušenností s čímkoliv podobným. Abych pravdu řekla, jsem už sice starší, letos v létě mi bylo 34, ale taky už mám doma 2 děti v pubertálním věku. Jak už to bývá po prvním nevydařeném a velmi bolavém manželství a rozvodu se mi do života "připletl" jeden báječný človíček a chtěli bychom všichni čtyři ještě mimísko. Bohužel manžel je na tom dost špatně se spermíjkama a tak je rozhodnuto. Po všech vyšetřeních jsem už nafasovala léky a cca 14. ledna začínám. Abych pravdu řekla, dost se bojím, především z hormonálních změn, které mě čekají. Prosím prosím, je-li tu některá, která mě "u toho" může "držet za ruku", tak se těším na pokec. 🙂 🙂

s9480
29. dub 2009

Amet do osvědčeného Egypta 😎
No jo no Lencar kdo mohl v lednu vědět že to propukne, ale ono je furt něco buď ptačí nebo prasečí, si stejně říkám že to spíš můžeme chytnou tady u nás než tam, když tam ty prasata nemají 😉

ametob
29. dub 2009

S9480, tak to jo, tak jak to máte osvědčený a byli jste spokojený, tak to si zase užijete. Bude tam určitě krásně 😉 A máš pravdu, chytnout to můžete kdekoliv a když ne toto, tak něco jinýho 🙂

lenkacar
29. dub 2009

třeba budete muset mít v letadle roušky tak to vydržíte ..v egyptě je maj pobít ne čuníky sem četla

s9480
29. dub 2009

Ametod jojo super dovča, no dobře je skoro všude ale tam je hlavní přednosti moře - na karibik nemáme Rudé moře je malej Karibik vřele doporučuju, a hlavně taky proč se tam těším je, že mi v prosinci kartářka předpověděla že brzo otěhotním - někde v daleké teplé exotické zemi 😉 , v tu dobu když mi to říkala jsem jí to absolutně nevěřila protože důvod proč jsem k ní šla byl že to spíš vypadalo na rozchod než dovolenou, ta nepřipadala tenkrát v úvahu, ale jak vidno tak tak to dobře dopadlo tak jenom aby se to splnilo dokonce 😝

Lencar myslím že v Egyptě prasata vůbec nemají, na vepřové tam nenarazíš - považují je za špinavá zvířata, ale možné je všechno

s9480
29. dub 2009

no a taky jsme si právě v Egyptě před 5 lety řekli že jdem do mimi a právě tam jsme se začali snažit, bláhově a naivně jsme si mysleli že už domů jedeme 3 vezeme si malýho egypťánka 🙄

ametob
30. dub 2009

Ahojky, s9480, tak to je super, takže na Egypt máte jen samé dobré vzpomínky 😉 A třeba to vyjde i podle té kartářky 😉 A budete mít malýho egypťánka 🙂

lenkacar
30. dub 2009

ametob jsi můj zástupce tak se čin já jedu do caru návrat odpolko..papa všem hezký den

ametob
30. dub 2009

Lenkacar, OK, budu sem nakukovat, tobě držím palce, ať se na všem pěkně domluvíte 😉 Pa 🙂

ametob
30. dub 2009

KUK, nikde nikdo? 😉

mufy
30. dub 2009

S9480 - moje švagrové se to zrovna na dovolené v Egyptě podařilo, mě bohužel né, i když jsme se začaly snažit stejně. Její malej už má 2 roky a já pořád nic.Tak se ti to třeba opravdu podaří a přijedete 3. 😉

petista
30. dub 2009

ahojík, tak máme dobré zprávy, 6 embryjek se krásně vyvíjí, zítra ET dvou prďolků, další necháme do ne kultivovat a uvidíme, zda něco zamrazí. Jelikož se oplodnily jen vajíčka ICSI, tak mi byl doporučen AH, tak jsem na to kývla. Jen jsem měla dilema, zda jít na ET zítra nebo nechat embroušky v mističce až do 5 dne, ale Březinová říkala, že v břušku je jim líp a efekt to zas takový nemá, že jestli se mají chytnout, tak se chytnou i tak, že jsou všechna pěkná, tak jim líp bude u mě. Tak dám na ni. Už se těším na zítra. Hurá
😀

ametob
30. dub 2009

Ahoj Petista, tak to jsou opravdu dobré zprávy 🙂 Tak na tebe budu zítra myslet 🙂 A prosím, co je to AH?

petista
30. dub 2009

Ahoj Ametob, AH je asistovaný hatching, tj. naříznutí obalu embryjka, aby lépe z něj mohlo vycestovat a uchytit se v děloze. Jinak děkuju 😉

mufy
30. dub 2009

petisto taky ti moc přeju,aby se aspoň jedno embryjko zakouslo. A dr. Březinová je dobrá, vždycky dobře poradí...

s9480
30. dub 2009

Díky holky uvidíme třeba se to fakt splní a bude egypťánek i když podle cyklu mi to teda moc nevychází ☹
Petisto moc držím palečky, dr. Březinová je odbornice určo si nech poradit
Tak jsem se právě dotrmácela po celodením shonu domů, ve FN hodinu čekačka - hlavně že jsem se neměla obdjednávat, že mi vezmou jen stěr a pádím, no tak jsem tam hoďku skysla ale mohlo to být horší, za 3 minuty jsem byla venku, 12.5. si mám volat jak dopadl kontrolní stěr a dr. oborná říkala že mi drží palce a ať to dobře dopadne - tak to je to nejmenší co pro mě mohla udělat 😕 , vylezu z kabinky do odinace a tam dr. Oborná, dr. Březinová 2 sestry + medička - lidí jak na Václaváku 😠
Plavky jsem nekoupila, měla jsem vybrané v Litexu podle katalogu a paní na mě hleděla jak na blázna že v dubnu sháním plavky 😲 a ještě si vymrčuju že nemají ty co chci, prej na plavky je pozdě že oni je prodávají od prosince, tak jsem jí měla 100 chutí říct jestli není na hlavu padlá ona, tak si asi koupím nějaké u vietnamců i když teda tam je to děs co jsem zatím viděla, a hlavně já musím mít košíky protože tam prd mám a oni mají všude jen klasické trojúhelníky jenže do nich nemám co dát a vypadám jak plochodrážní slipka 😖 , ale nějakej úlovek přecekoupila jsem 1 nátělník a jednu volnou halenu ala střih netopír to se mi moc líbí 😉
Jo a v ordinaci přede mnou byla holčina stejně stará jako já, a přes zeď jsem slyšela jak se všichni radivali že vidí tlouct srdíčko, byla po IVF - takže úspěch, akorát je diabetička tak ju hned odeslala k nějaké specialzované dr. pro rizikové těhule, a nutila jí neschopenku, že by to bylo vhodné - paní se moc nechtělo, tak jsem dne na vlastní oči zažila že i ve FN jsou úspěšní 😀 , takže holky jsme na řadě, první je Petista a pak hned Lencar

s9480
30. dub 2009

píšu jak tatar pardon 😎

ili5
30. dub 2009

Ahojky s9480, já byla taky dnes ve FA, v kolik jsi tam byla. Taky se to paní povedlo, byla v zeleném celá, šla na UZ, byla to ona? Já šla poslední.

sukubka
30. dub 2009

ahoj holky co tu nového?
mufy k těm vajíčkům já měla na ET 7 vajíček a PK přežili jen 2embrijka a dostál řekl že sme mladí že bude někde chyba tak jdeme na tu imuno a sem ráda že tam jdeme!

lenkacar
30. dub 2009

ahoj holky moje tak jsem dopadla v caru dobře ,prý si počkaj na mojí ovulku a vysokou sliznici ,bez léků, a daj je tam počítam tak za 20dní by to mohlo být ..na imuno prý je čas kdyby nevyšel tuten ket

lenkacar
30. dub 2009

peti na zítra hodně štěstíčka ,no my nedali ah a docela toho lituju no nevim ..ani mi to nikdo nenabídl..po kultivaci

petista
30. dub 2009

tak dej Leni AH teďka

petista
30. dub 2009

jinak děkuju za přání
Sukub, my jsem minule měli ze 6 vajuch taky jen dvě embryjka, no v imunologii problém nebyl, teĎ při druhém pokusu mi zvýšili dávky a 48 hodin po OPU jsme měli dneska 6 pěkných embryjek hezky se vyvíjejích. Stejně myslím, že je to mezi nebem a zemí ( ale doktoři tomu můžou trošku pomoct)

lenkacar
1. kvě 2009

peti myslíš rozmrazeným udělat AH? to jde?

petista
1. kvě 2009

tak mimouše mám u sebe, jednoho 8buněk a druhý už byl morulka. Jen mě trochu zarazilo, že se mi snížila sliznice, ale dr. říklala, že je to dobré, že tam jsou jakési změny, které tam být mají, no a výšku jistí Utroš, který beru od včerejška. Zítra si mám volat, kolik bude mrazáčků, Březinová to viděla tak na 3-4, tak to by bylo super.
Odpočívat ani válet se mi moc nechce,necítím se unavená ani nějak jinak. Navíc když je venku tak hezky, ale balkoně sedět nemůžu, protože pod balkonem právě řemeslníci natírají a hoblují, takže je tam smrad z barev a hluk z hoblíku. Tak jsem si aspoň vytiskla program telky. Jinak tam dneska zase byla Oborná, byla moc milá.

Leni, AH jde udělat i na rozmražených, ten se dělá těsně před transferem 😉

ametob
1. kvě 2009

Ahoj 😉 Petista, tak to je super, ne? Hezky si to užívej 🙂

petista
1. kvě 2009

ahoj Ametob, užívám 😉

lenkacar
1. kvě 2009

ty jo peti víš že já vůbec nevim v jakém stadiu to teda mám? mám zato že říkala 8buněčné blastocysty,v papírech mám jen po 120hod.kultivaci,tak víte někdo co to teda je?

petista
1. kvě 2009

Leni, po 120 hodinách jsou to už blastocysty, to je nejvyšší stádium, které lze kultivací za současných možností dosáhnout a právě v této fázi je AH nejlepší, protože je pro embryo přirozený. Jinak pojem 8buněčná blastocysta je nesmysl, protože 8 buněk mají embrya tak 2-3 den. Já jsem měla dneska trasnfer po 3 dnech, a jedno bylo 8buněk a druhé morula, což je před blastocystou.

lenkacar
1. kvě 2009

aha taj jsem si to nějak spojila asi s tim ,že jich bylo 8kousků ,tovíš já byla lehce v šoku když mě to říká a cinká u toho z nástrojema a chystá se na mě ..čekala jsem kdy mě to zabolí a píchne a já nevim co ..prdel staženou a on jen takový tlak ..bála jsem se zbytečně

lenkacar
1. kvě 2009

no vidíš blastocysty a prd vydržely potvory ..kolik platíte AH?