FN Olomouc, začátek v lednu, věk nad 30

sara.max
29. pro 2008

Ahoj všem,

tak jsem se rozhodla začít nové téma, protože věřím, že nás je tu hodně, které čeká první IVF, bez předchozích zkušenností s čímkoliv podobným. Abych pravdu řekla, jsem už sice starší, letos v létě mi bylo 34, ale taky už mám doma 2 děti v pubertálním věku. Jak už to bývá po prvním nevydařeném a velmi bolavém manželství a rozvodu se mi do života "připletl" jeden báječný človíček a chtěli bychom všichni čtyři ještě mimísko. Bohužel manžel je na tom dost špatně se spermíjkama a tak je rozhodnuto. Po všech vyšetřeních jsem už nafasovala léky a cca 14. ledna začínám. Abych pravdu řekla, dost se bojím, především z hormonálních změn, které mě čekají. Prosím prosím, je-li tu některá, která mě "u toho" může "držet za ruku", tak se těším na pokec. 🙂 🙂

ametob
28. kvě 2009

Třeba tady u toho mýho vysněnýho jsou dvojitý nafukovací: http://www.babyportal.cz/akcni-komplet-maxi-cos...

lenkacar
28. kvě 2009

to nemyslim ,myslím 2 a 2 ve předu a vzadu po 1

lenkacar
28. kvě 2009

ale nevim jak se ty kočárky jmenujou ..pokud něco najdeš hod mi odkaz nemůžu to najít

sukubka
28. kvě 2009

ahojík holky!dočítala jsem vás!
leni je mi líto že se ketík posunul,ale neboj jednou se dočkáme a budeme tu drbnit o mimčách!dneska jsem potkala manžovu bejvalku a je těhotná,ikdyž nemůžu vypídit s kým protože to střídá jak ponožky ale jak vidím slepice mají štěstí

mufy
29. kvě 2009

Ahojky, taky jsem si vás dočetla, naštěstí jste toho moc nenapsaly.

Leni jestli jsem dobře pochopila,tak ti přišla mrška 2x do měsíce po tom,jak ti objevili tu cystu? jestli ano,tak mě se to stalo taky, měla jsem cystu na UTZ a asi po 10-14 dnech jsem měla MS znovu.Úplně jsem se lekla,ale zase na druhou stranu to značilo,že cysta praskla,proto přišla MS.Tak to máš stejné.MS přišla,protože cysta praskla.

Illi a Ametob moc gratuluji kmiminkům.Já už se taky nemůžu dočkat září až půjdu na IVF.

ametob
29. kvě 2009

Ahoj🙂
Lenkacar, tak to chápu co myslíš, myslím, že takový nějaký budou, ale asi ne s nafukovacíma kolama....
Sukubka: takový mají štěstí, to máš pravdu 😉
Mufy, čekání je dlouhý, že? Ale dočkáš se 😉

lenkacar
29. kvě 2009

mufy myslíš? to by bylo dobře ,no jsem zvědavá jestli se to zase nějak nepokazí

lenkacar
29. kvě 2009

už jsem si raději domluvila se známopu odvoz ,kdyby to vyšlo na dobu kdy pojede manža na cvičení do polaska

lenkacar
29. kvě 2009

polska ,píšu jak magor achjo

monali
29. kvě 2009

ahoj holky
Lenka mi připoměla,že už jsem se tady dlouho neukázala. Takže novinky mám, ale dobré nejsou. ☹
abych to nemusela znova psát, tak sem postupně překopíruju svoje příspěvky.

lenkacar
29. kvě 2009

moni jojo nebylas tady dlouho

monali
29. kvě 2009

tohle bylo po prvním UTZ po ET (ale to jsem tady asi psala)

A navíc nemám ani dobré zprávy , Včera byl ten UTZ, kterého jsem se tolik bála, no a měla jsem proč.
Zápis z kontroly je: je vidět jen váček ale bez známky embrya. Byla tam i Dr. Březinová a ta mě uklidňovala,
že by mělo už být něco vidět, ale že se u některých stává, že prostě ten 4.týden ještě nic vidět není. Mám
napsanou další kontrolu na 26.5.
Byla to zatím nejhorší cesta z OL domů. Během dne jsem se nějak tak dala do klidu, že prostě buď a nebo.
Jenže dneska ráno jsem začla špinit, takže se mi asi rozjíždí MS. A to znamená, že se tělo už začlo čistit.
Měla jsem to tak i předtím. Tak jenom doufám, že se teda pročistí a já nebudu muset na revizi.

monali
29. kvě 2009

Potom to pokračovalo takhle: (to jsem byla asi o týden později u svého doktora)

Tam jsem to nevydžela a objednana se ke
svojemu gynekologovi,abych prostě věděla, buď dobře a nebo špatně. Ta nejistota je to nejhorší. chtěla jsem ať mi uděla odběry na HCG, ale on rovnou chtěl UTZ.
Takže jsem dneska byla na tom UTZ a jsem na tom pořád stejně. Zase to mám 50 na50.
Embryjko sice viděl, ale na to ,že už je to víc jak 5 týdnů od ET tak je moc malé a zatím neviděl srdíčko. Na druhou stranu zase říkal, že na to, že minulý týden doktorka neviděla vůbec nic tak narostlo docela slušně. Takže mi nezbývá než počkat do středy na další UTZ v OL. a že mu mám pak zavolat jak jsem dopadla. V tu středu už musí být vidět i to srdíčko, jinak je to konečná.

monali
29. kvě 2009

Tohle je teď ze středy 27.5. ( bylo to 6týdnů od ET)

Na UTZ jsem šla až jako poslední, nechala jsem všechny jít před sebou, i když jsme vlastně úplně jako poslední
přijeli tak to asi bylo i spravedlivé.
No zázrak se nekonal , takže verdikt je missed abort= zamlklé těhotenství. Ještě mi dneska vzali krev na HCG
pak mi budou dělat odběry ještě v pondělí, aby se potvrdilo, že HCG klesá a hhed mi naplánoval i revizi. Chtěl
to hned na to pondělí ve FN, ale domluvili jsme se že si to nechám udělat u nás v Ostravě. Tak se půjdu v
pátek domluvit se svým doktorem.

Děkuju že jste mi držely palce, ale od počátku bylo jasné, že něco není jak má, tak radši, že to skončilo teď
než třeba za 2 měsíce.
Naštěstí máme mražáčky, takže zase něco ušetříme a pújdeme na KET, jak nejdřív to bude možné.

lenkacar
29. kvě 2009

moni to jo hlavně že to odešlo včas ,stejně ta příroda ví proč to vypudí hned ,byl to asi nějakej chudinka,tohle chápu proč se to stane ..z toho si nic nedělej a plánuj další ketík ,kolik musíš mít pauzu?

monali
29. kvě 2009

Tak a tohle je z dneška.

tak jsem dorazila od svého gyndaře. Ještě mi taky pro jistotu dělal UTZ, no ale nic, je tam jenom gestační váček
a v něm malilinkatý flíček, ještě menší než před týdnem, takže i on uznal, že to zastavilo a nevyvíjí se to. Já
jsem teda ani nečekala něco jiného, šla jsem se s ním už přímo domluvit na revizi. Ještě jsem se ptala jestli to
třeba neodkrvácí a neodejde samo jako při prvním, ale říkal že ne , že se to musí vyčistit.
Mám domluvený termín na středu, u nás v OV v nemocnici.

Takže moje skore je:
2xIFV (10/2007 Ostrava, 4/2009 Olomouc) 2x těhotenství potvrzené z krve, 2x zamlklo. 😒

monali
29. kvě 2009

teď koukám, že jsem to udělala jako román na pokračování 😀 ale já to prostě neumím zkopírovat
najednou.

lenkacar
29. kvě 2009

moni a imuno máš?

monali
29. kvě 2009

Leni, to všechno doufám že domluvím v pondělí s doktorem. Ale počítám ,že dříve jak v srpnu to asi nebude.
Nejvíc mě štve že musím zpátky do práce. jsem tam už 8let a všechno mi tam už leze na nervy. 😝

monali
29. kvě 2009

Myslím že asi ne. Vím že doktor posílá holky někam do Plzně, tak tam jsme nebyli, ale jestli dělají něco automaticky
z krve to nevím. Máme udělanou genetiku, ale tam nic nenašli, tak nevím.

lenkacar
29. kvě 2009

moni ale aspon se máš zatim kam vrátit mě kvůli ivf vyhodily a budu řešit kam se třeba vrtnu na 3měsíce než bude ket pokud mi dak tedka stopku...mufy a prosimtě ,muselas čekat na nějaký srovnání mrchy?bojim se že mi daj odklad když jsem to měla 2krát v měsíci

monali
29. kvě 2009

neví co se děje ale začal mi blbnout koník, je nějaký zpomalený, strašně dlouho najíždí 😠
jdu si teda najít něco k obědu

ametob
29. kvě 2009

To je blbý Monali.... ☹ Tak snad KET dopadne líp 😉

ametob
29. kvě 2009

Já se pomalu holky loučím, mějte pěkný víkend, já asi zalezu dneska do postele a vylezu až v pondělí do práce ☹ Je mi zle... Zkusím koupit lízátka proti nevolnosti, ale nemám na ně chuť a taky tomu moc nevěřím, tak pááá 🙂

s9480
30. kvě 2009

Ahoj hlčiny tak hlásím návrat z dovči, bylo to supeeeer tak jak jsem předpokládala, odpočatá no prostě bomba, akorát mi teda dělá velkej problém to počasí tady, když jsme odlátali z Egypta tak bylo 39 ve stínu a při přistání v Brně bylo 10 tak to je teda mazec . hrůza 😲
Letmo jsem vás dočetla a teda nic moc dobré zprávy ☹ achjo achjo - musíme doufat že bude líp - nic jiného nám taky nezbývá, tak zatím se mějte jdu věšet prádlo a žehlit atd atd

ametob
1. čer 2009

Ahoj holky? Co víkend? U nás bylo pěkně škaredě, no stejně jsem většinou jen polehávala 😉
S9480, tak paráda, že jste si dovču užili, hned bych taky vyrazila někam za teplem🙂

milin
1. čer 2009

Ahoj holky
nevím jak to napsat tak to napíšu na plnou hubu JSEM TĚHULE. Jsem dnes byla ve FN a mám to potvrzený z krve.

A nemůžu tomu uvěřit a je mi občas hoooooodně špatně 😀

s9480
1. čer 2009

Ahoj Ametob,to ti věřím že bys někam vyrazila, ale ty zase věř mě že já bych hned měnila s tebou 😀 , tak nevím jestli je tady takhle mrtvo pořád nebo až když jsem sem po 14 dnech vlezla já ☹

s9480
1. čer 2009

Milin cože??? tak to je supeeeeeeeeeeer moc gratuluju, prosím tě nejsem v obraze, jak se Vám to stalo 😀 - přirozeně nebo jsi byla na IUI nebo IVF???

milin
1. čer 2009

Ahojky s9480 nu prostě přirozeně 🙂 Měsíc před tím jsem měla IUI a pak jsme se s Dostálem domluvily na IVF,které mělo být v srpnu.Nu a měsíc na to se to podařilo doma.Prostě se tělo zaleklo IVF 😉