FN Olomouc, začátek v lednu, věk nad 30

sara.max
29. pro 2008

Ahoj všem,

tak jsem se rozhodla začít nové téma, protože věřím, že nás je tu hodně, které čeká první IVF, bez předchozích zkušenností s čímkoliv podobným. Abych pravdu řekla, jsem už sice starší, letos v létě mi bylo 34, ale taky už mám doma 2 děti v pubertálním věku. Jak už to bývá po prvním nevydařeném a velmi bolavém manželství a rozvodu se mi do života "připletl" jeden báječný človíček a chtěli bychom všichni čtyři ještě mimísko. Bohužel manžel je na tom dost špatně se spermíjkama a tak je rozhodnuto. Po všech vyšetřeních jsem už nafasovala léky a cca 14. ledna začínám. Abych pravdu řekla, dost se bojím, především z hormonálních změn, které mě čekají. Prosím prosím, je-li tu některá, která mě "u toho" může "držet za ruku", tak se těším na pokec. 🙂 🙂

kacza.b
10. bře 2009

ilci prosim te je to primo ve fakultce nebo nekde bokem? navod jsem si napsala na papirek.

s9480
10. bře 2009

Dasule mě teda po telefonu nechtěli nikdy nic říct ani ve Ferťasu, takže tohle je určitě běžný postup
jinak holky celkem Vám závidím ty stimulky atd, my už jsme nějak dlouho v pauze a nějak to na mě doléhá, sice jsme si ji zvolili sami kvůli té dovči a taky jdu teprve na konci března do FN pro výsledky ale i tak.... už chci aby mi rostl pupek sakra 😒
kámoška v něděli porodila holčičku a bylo to tak v pohodě že by prej klidně šla znovu - š´tastná to žena 😉

ilci
10. bře 2009

kaczo, to je přímo ve fakultce
jak vylezeš z podchodu, začíná areál fakultky
takže pořád vpodstatě rovně do kopce, přes tu hlavní silnici a zase do kopce
ten žlutý barák stojí jakoby v dolíku a bokem k té silnici, po které půjdeš
v baráku se dáš zase do prava, je to v přízemí
přinejhorším se poptáš, já se taky ptala

ilci
10. bře 2009

http://www.fnol.cz/images/fnol_cz_mapa.pdf

tady je taky dobrá mapa
ty půjdeš z Brněnské, jiná mi nevychází 😀
a je to budova C - projdeš kolem babyboxu 😉

kacza.b
10. bře 2009

kolem babyboxu tak ja kouknu jestli tam na me uz nejake miminko neceka 🙂

kacza.b
10. bře 2009

ta mapka mi moc pomohla jeste prosim te je to ta klinika gynekologicko porodnicka? nic jineho podobneho CARu jsem nenasla 😕

sukubka
10. bře 2009

holky po kolikátem to ivf posílají do Plzně?připadá mi že ste všechny byli v plzni jen já ne 😖 😀

kacza.b
10. bře 2009

jo holky nemate nekdo zkusenosti nebo informace kolik vyjde ve FN IVF s vajicky darkyne bez pojistovny? moc by mi to pomohlo....

sukubka
10. bře 2009

to já tedy nevím ale mrknu k ilči do alba ona tam má ceníky momentík 😉

sukubka
10. bře 2009

musíme se na to zeptat ilci já to nemůžu najít 😒

kacza.b
10. bře 2009

cenik mam taky od ilci,jen jsem chtela vedet nejaky priklad a taky cekaci dobu a tak,vis.

petista
10. bře 2009

Tak jsme dneska byli na konzultaci u dr. Dostála, naplánovali jsme další pokus, vyzvedla jsem si léky. Mám zase dlouhý protokol, takže Diphereline cca 3.4., teď je zrovna MS, takže musím počkat do další, pak cca 20 dnů pauza, a potom začínáme. Oproti předchozímu mi zvedl dávky Gonalu, první dva dny 75, pak po 150, a od 4. dne k tomu ještě Luveris jednu ampulku. Na závěr ovitrelle. Je úžasné, že se ve FN na tyto léky, ačkoliv jsou to ty nejlepší, nic nedoplácí. Všude jinde jen za Ovitrelle se doplácí cca 1.800,- Kč. Ještě jsem navíc dostala listovku. A je fajn, že nemusím brát Prednison, neboť výsledky imuna jsou zcela OK, takže Prednison by byl zbytečný. Místo toho jen jednu injekci Dexamed. Takže hurá do dalšího pokusu, už se těším, jaro mě pěkně startuje. Takže ET by mohl být někdy první týden v květnu
Kaczi, mám teď čerstvý ceník, darovaná vajíčka jsou 15.000,- Kč.
Sukub, v Plzni jsem bylo po 1. IVF, ale záleží taky, jestli máš nějakou indikaci, já jsem měla hodně zvýšené protilátky proti štítné žláze. Nemáš-li nějakou, měla bys jít na imuno nejpozdějc po 2. pokusu

olm
10. bře 2009

Mili, jak jsi dopadla?????????????????

petista
10. bře 2009

Mili, tak jsme se ve FN nějak minuli, co? Já jsem měla konzultaci v 11.30, šla jsem na čas, pak jsem vylítala lékarnu, léky atd., pak mi došla SMS, že už tam sedíte, tak jsem se šla kouknout, vy nikde, no a pak už jsem musela jet, neboť jsem měla auto zaparkované v areálu, tak abych neplatila nehorázné prachy. I tak jsem za parkování platila 65,- Kč. Za listovku jsem doplácela 66,- Kč, takže už nás další pokus stál 131,- Kč. A teď už to bude jen pěkně naskakovat, ale co by za prcka člověk nedal 😉

ilci
10. bře 2009

kaczo, jojo, klinika gynekologicko porodnická

jinak to albíčko je tady :

https://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbu...

autor Ivfolomouc
ale údaje jsou tam staršího data

olm
10. bře 2009

Petista a jak ty jsi dnes dopadla? Dr. Ti napsal Listovku???

kacza.b
10. bře 2009

petis takze to mam chapat 15000 darkyne a k tomu jeste ICSI,AH atd. ju.

sukubka
10. bře 2009

petista mě poslal dostál na endokrynologii k vůli zvýšeným protilátkám ale na ultrazvuku mi tam řekli že je to na nejviší hranici normě tak jím jen EUTHYROX 50 půl tabletky deně na lačno na imunologii mě nikdo neposlal,jen na genetiku perimetr(na oční)atd!Prednison já už doma mám léky jsem si totiž vyzvedla jako ty před stimulací a na co ten prednison je?mě píchli injekci Dipherine v neděli v úterý jedu na kontrolu ¨(mám taky dlouhý protokol kdy myslíš že začnu po injekci stimulovat?v to úterý asi ne že?

petista
10. bře 2009

Sukub, po injekci Diphereline je 14-20 pauza, pak jdeš na kontrolu v út, které máš napsané ve stimulačním schématu, a je-li na kontrole vše Ok, hned ve st po tom út začínáš stimulovat.
Prednison je na snížení imunity, aby tělo lépe embryjko přijalo a nevyloučilo jej jako cizí látku. Ta základní dávky 1/2-0-1 je jen minimální, kterou dávají preventivně těm, u kterých není vyšetření imuno.
Kaczi, jen vím, že v ceníku u výkonů nehrazených pojišťovnami je uvedeno jako položka darování oocytů - 15.000,- Kč, pak je tam ICSI - do 6 oocytů - 6.000,- Kč, AH - 3.000,- Kč, takže se to asi všechno počítá zvlášť. Lepší ale bude zavolat do FN a zeptat se, jsou tam moc milé sestřičky, určitě ti to řeknou.
Sukub, jinak tabletky Euthyrox jím taky 50 denně celou tabletku a k tomu ještě Medocriptine na zvýšený prolaktin. Takže šítku máš v podstatě zcela OK, tak asi není pro imuno zvýšená indikace.
Olm, dopadla jsem tak, jak jsem už napsala. Jsem moc ráda, s dr. Dostálem je vždycky fajn domluva. Listovku mi napsal sám, že je to velmi dobré brát.
Zatím pápá

petista
10. bře 2009

Jo, ještě jsem zapomněla písnout, že mi došly ty tabletky kajenského pepře, vzala jsem si jednu, hrozně mě po ní pálí žáha, takže nic pro mě. Další už si teda nevezmu. Ale je fakt, že mně ostré jídlo nedělá dobře. No mohlo mě to napadnout. Takže kdybyste holky některá z Ol ty tabletky chtěla, jsou k dispozici. Já teda zůstanu u starého dobrého kontryhele, čajík z něj mi chutná a na sliznici je taky dobrý.

kacza.b
10. bře 2009

holky ze zase otravuju poslete mi prosim nekdo cislo do FN do IP. diky moc.

monali
11. bře 2009

ahoj holky, 😉
tak už mám v sobě taky injekci diferline, a za 14dní 24.3. jdu na kontrolu, a pokud bude všechno OK tak od středy
25.3. bych měla začít stimulovat. Kooonečně 😵 Dr. se mě ptal jestli beru listovku - beru.
Jinak měla jsem tam být v 8, přijeli jsme 8.30, doktor se objevil 9.30 a odcházela jsem 10.15 😝 no prostě
úžasné, je to tam tak pokaždé ?? a to jsem v práci prohlásila, že do 10 jsem tam., nějak mi to nevyšlo 😒

Kaczi, telefon do poradny CAR je: 588 444 127

Peti, kajenský pepř bych nedala, nesnáším ani normální pepř 😖

kacza.b
11. bře 2009

monali diky,ale uz ho mam. ale i tak moc diky. jak to tam chodiva ve FN ja prave chci odejit s fertimedu...uz mam vycerpany 3 IVF tak snad to tam budu mit jako samoplatce trosku levnejsi a snad mi tam pomuzou. ja chci ted zadat o vajicka darkyne...nevite nekdo jaka je tam cekaci doba atd.

lenkacar
11. bře 2009

ahoj sukub jak je v přechodu?

petista
11. bře 2009

Kaczi, objednávají asi za 2-3 měsíce do poradny, takže čekačky dlouhé, ale péče výborná. Nejdřív se objednáš do poradny, tam si probereš s doky co a jak, případně tě pošle na nějaká vyšetření, a až máš výsledky, tak se zase objednáš do poradny a s doky dohodneš postup. Pak už to jde rychle nejdelší čekání je objednání do poradny, výsledky, pak další poradna. Kdybys chtěla info, tak ti písnu tel. do IP. Jsi z OL? Klidně dám srazíka

kacza.b
11. bře 2009

petisko ja jsem az s bohumina. objednana nejsem,ale kamaradka tam ma termin objednani uz od ledna ted na 24.3. a otehotnela takze je volny. tak nad nim porad uvazuju,ze bych tam sla misto ni. jeste jsem sice nemela kontrolu po nezdarilem 3 IVF,ale ted v pondeli tam jedu. a budu asi potrebovat vypis s karty ze.

milin
11. bře 2009

Ahoj holky
promiň te že píši až dnes,ale bohužel nemám ani náladu ani chuť něco psát.Ale přemluvila jsem se a zapla tedy pc.
Včerejší návštěva byla otřesná!Byly jsme objednáni na 11.45 po cestě do FN nám volal Dostál jestli bychom nemohli přijet dříve.Tak jsme se dostavili dřív s hledáním a parkováním.Vyplnily nějaký papíry pak další a sestra mi dala zkumavky na HP.Přítel se objednal na SPG ihned a jde v pondělí jediné rychlé vyšetření! 😠 Bylo skoro 12.30 a přišel za námi Dostál že měl pacientky které byli trošku složitější a zdrželi se.Což by nám nevadilo.pak řekl že musí jít na 12.30 k ředitely.A že máme přijít na 13hod.Na řadu jsme se dostaly až ve 14hod.Děsný.Do toho jsem začala pěkně krvácet.Ano psala jsem že jsem mrchu dostala už ve čtvrtek ale byla tak stále slabá že jsem si říkala že je to tím Femigardem.Takže jsme se nakonec dostaly k dr.sepsaly běžné věci a hotovo.Žádné vyšetření pač jsem začala krvácet žádný věci co bude dál,nic.Prostě jen nás poslaly na Genetiku kde budeme čekat 2-3měsíce na to aby jsme se dostaly do jakýsi poradny(nevím na co! 😠 )na to aby nám vzaly krev nepotřebuji vědět jakýsi kecy!Takže tenhle cyklus budu mít za sebou aspoň HP pač 3DC mám tedy v pátek.13DC jdu na UTZ a pak se uvidí,jestli IUI nebo jen plánovaný styk.Další poradna až v květnu!Nu prostě další dva měsíce čekání než se něco dozvím.Jsem z toho naštvaná mám pěknou depku.Tohle jsem teda nečekala.Dr se mnou nic neřešil a vypakovaly nás z ordinace ani jsme se nestačily na něco zeptat.Takové chování jsem teda nečekala.Prostě na rovinu říkám že z toho nemám vůbec dobrý pocit.Možná je to tím celým průběhem dne,ale čekat další dva měsíce na to abych se dozvěděla něco no to je hrozný.Jsem myslela že po prvním pohovoru to bude rychlejší,ale tohle.No myslete si co chcete,ale mě je do breku.Mám nervy na dranc,depresi,silnou mrchu a ještě k tomu nic novýho nevim! 😠 Probrečela jsem celou noc.

Kdo nezažil, nepochopí 😔

sukubka
11. bře 2009

petisto po Diphereline je 14-20dní pauza tak proč já jedu už po 9dnech v úterý na kontrolu?asi to bude tím že mi dostál říkal že mám dojet v úterý že mám malinkou cystu a že pokud uvidí v úterý že nepraskla ve středu mi ji odsají ale né jako ve Fertimedu bez uspání ale s narkozou tak to sem klidná no uvidím jestli mi pak řekne at si rovnou píchám injekce 😉

monali jj je to tak docela často to já tam někdy tvrdnu i 3hodiny 😀

milin popravdě já s Fertimedu do FN přešla v říjnu a teprve ted začnu stimulovat a to vše se protahovalo jen k vůli tomu že jeden měsíc mi udělali to vyšetření pak přišel na to že manža musí na urologii tam sme zase čeklai než nás obědnají pak se čekalo na výsledek pak zase zjistil další měsíc že musím na endokrynologii a tak je to pořád dokola ale já na to byla připravená a sem ráda že už se blíží stimulka protože opravdu vím co to je a jak se cítíš!!!hold to není jako soukromá klinika ale neboj aspon si člověka víc všímají a udělají ti veškeré vyšetření aby nic nezanedbali!

a holky můžu jíst ted to chillii a pak i ten prednoson až mi doktor řekne nebo to s ním mám rači probrat?

lenicar v přechodu je príma 😀

petista
11. bře 2009

Milin, úplně tě chápu. Když jsme šli do FN poprvé, tak jsem si taky myslela, že se všechno začne hned řešit a byla jsem z toho pěkně otrávená. Ale ono i to čekání má svůj důvod. Alespoň pokud můžu mluvit za mě, tak se mi to v hlavě pěkně rozleželo, udělali nám, sice postupně a s čekáním, všechna potřebná vyšetření, a pak se do toho teprv pustí. Na IUI můžeš i bez vyšetření, pokud vše bude OK, tak ti IUI určitě udělají.
Ahojík Sukub, já jsem při 1. IVF měla pauzu mezi Diphereline 12 dní. Pravděpodobně chtějí asi zkontrolovat tu cystu, určitě ji odsávají pod narkozou, kamošce to dělali a říkali, že úplná pohoda.
Prednison se bere od začátku píchání, tj. až ti doktor řekne, tak, jak to máš ve stimulačním schematu.Takže první dne píchnutí - první prednison. A chilli se bere do OPU.

dajamal
11. bře 2009

Milin, ono se musí na SPG objednat na jiný den - nesjou schopni udělat vyšetření v den konzultace?? my to máme hodně daleko.... ☹ nedokážu si představit, že za tři dny jedeme znovu jen kvůli spg.