FN Olomouc, začátek v lednu, věk nad 30

sara.max
29. pro 2008

Ahoj všem,

tak jsem se rozhodla začít nové téma, protože věřím, že nás je tu hodně, které čeká první IVF, bez předchozích zkušenností s čímkoliv podobným. Abych pravdu řekla, jsem už sice starší, letos v létě mi bylo 34, ale taky už mám doma 2 děti v pubertálním věku. Jak už to bývá po prvním nevydařeném a velmi bolavém manželství a rozvodu se mi do života "připletl" jeden báječný človíček a chtěli bychom všichni čtyři ještě mimísko. Bohužel manžel je na tom dost špatně se spermíjkama a tak je rozhodnuto. Po všech vyšetřeních jsem už nafasovala léky a cca 14. ledna začínám. Abych pravdu řekla, dost se bojím, především z hormonálních změn, které mě čekají. Prosím prosím, je-li tu některá, která mě "u toho" může "držet za ruku", tak se těším na pokec. 🙂 🙂

lenkacar
11. bře 2009

mili tak to je smutné, že máš takový zážitek..holči drž se ..ale s tim spg to teda fakt měli nějak s něčím spojit dyt je to jedno kdy to naberou ne? mohli už teda včera

lenkacar
11. bře 2009

my to měli taky pitomě ,nejdřív nám dělali utz pak se čekalo na mrchu ,další měsíc já byl prvně čerstvě po.. a pak spg s HP..a podívej půl rok v prdeli a co ..nevim furt nic..já ti rozumim ,že to čekání je ubíjející..

zdenule30
12. bře 2009

ahoj holky, tak to jsem teď zvědavá, jestli to bude u nás to samé, máme jít na první pohovor za tři týdny, docela mě teď mrzí, že jsem se neobjednala už v loni, ale dr. mi ani nedala pořádné info, že to třeba tak dlouho trvá a Mk jsem objevila až v lednu, ach jo 😒

sukubka
12. bře 2009

dajamal ty jezdíš do FN?tak to je s tím spermiogramem fakt blbý my tam museli po 5dnech taky k vůli spermiogramu to mu asi neodeberou v ten den jak tam budete my se taky na to ptali je to na prd chápu to manža si k vůli tomu taky musel brát pořád dovču a máme to hodku cesty! 😒

jj to čekání je děsný jak říkám do Fn jsem se obědnala na říjen a je březen a snad začne stimulka,taky by bylo po půl roce na čase je to fakt vyčerpávající!

dajamal
12. bře 2009

Sukubko, já se tam teprve chystám, v červnu. Má vůbec smysl tam na první konzultaci jet i s manželem???

mufy
12. bře 2009

Milini já to tak měla taky, museli jsme čekat 2 měsíce na poradnu genetiky a na různé výsledky,ale mezitím jsme zkoušeli inseminaci. Pak až podle toho jak dopadneš se s tebou poradí co dál,jestli na IVF nebo další IUI.Když to tak vezmu,tak já mám co IVF,tak jeden rok.To čekání je hrozné, ale jak tam budeš chodit dýl,tak ti to ani nepřijde.

Zdeni,taky to musíš vydržet,je to dlouhá cesta,ale všechny se jednou dočkáme. Já budu zřejmě čekat po laparce další půl rok než půjdu na další IVF a to bude v květnu 2,5 roku,co chodíme do FN. Už si tam někdy připadám, jak v archívu.Holky kolem mě se mění,jen já tam zůstávám. 😀

sukubka
12. bře 2009

holky my taky na ivf jezdíme už pořes 2roky je to hrůza!Před 3roky sem měla mimoděložní a od té doby lítám jen po doktorech taky sem pak po tom mimoděložním musela znovu na laparku aby mi před IVF odebrali poslední vejcovod aby prý nedělal neplechu protože byl na prd!je to děsný s tím čekáním 😒 ale věřím tomu že se zanedlouho všechny dočkáme a budeme si tu pak povídat o mimčách 😉

dajamal určitě tam jed s manželem je to lepší budou po něm stejně chtět občanku atd!

petista
12. bře 2009

My chodíme do FN od ledna 2007, takže taky vlastně 2 roky, nicméně je fakt, že jsme si dali mezitím pauzu minulý rok od ledna do září a nic jsme neřešili. Tak nějak jsem tajně doufala, že na úžasné dovolené v Turecku by se mohlo zadařit, nezadařilo se, tak v říjnu jsme byli na 1. IVF a teď už mám nafasováno na druhý a snad poslední pokus. Řekla bych, že po těch počátečních vyšetřeních, na která se čeká fakt dlouho, to už jde docela rychle. Jinak se snažíme už 4 roky. 🤐

mollyweasley
13. bře 2009

Ahoj holky, mohu se k vám přidat?
Včera mi byla oznámena negativní krev po IVF v Ostravě a dneska jsem se objednala do FN v Olomouci. Sestrička byla moc milá a ráda, když jsem jí řekla, že jsem na ně slyšela samou chválu, proto bych k nim chtěla přejít 😉
Jinak třicet mi není, ale nevím, do jaké jiné diskuze bych mohla zapadnout, všude je narváno... 😖
A protože jsem tady občas nakoukávala, tak musím říct, že Lenka opravdu nevypadá na 37 😀

dajamal
13. bře 2009

Molly... na jaké datum vás objednali?

mollyweasley
13. bře 2009

Daji, na 18. května. Ale počítala jsem s takovou dobou. Zkusím se domluvit s gynekoložkou, jestli by mě mezitím nemohla poslat na nějaké vyšetření, které bych stejně potřebovala - endokrynologie, různé hormony...dělali mi to sice v Ostravě, ale kdo ví jak pečlivě a jestli mi ty výsledky vůbec dají.

lenkacar
13. bře 2009

ahoj holky a novou holčinku Molly zdravím..holky fotky zkreslujou..fakt..tak já mám ukončenou neschopenku a to možná v pondělí dle hormonálního profilu začne stimulka ,tělo se mi vysmívá ..kdo jste měl stimulku 3den po mrše?

lenkacar
13. bře 2009

myslím od konce mrchy ..akorát mě těší že ta štítná je v poho ta je taky důležitá na otěhu..co ta sára ta sem nechodí co?

lenkacar
13. bře 2009

sukub furt je ti dobře? jsi snad výjimka ..dneska jsem se ptala na ženském tak ta injekce má mrchu zabrzdit na 6týdnů a má zvednout nějakou hladinu asi progesteronu ve 2fázy cyklu,což se u mě nestalo a přechod se nekoná

dajamal
13. bře 2009

Nevíte, jestli dělají IVf i přes prázdniny - někde jsem četla, že ne??

sukubka
13. bře 2009

lenkacar mě fakt nic není,nechápu to!asi jsem vyjímka,právě naopak dneska jdu po pěkně dlouhé době s holkama na disko 😀 ale dám tak 2vínka a jinak matonky 😉 dneska ráno jsem byla u doktorky na předoperačním vyšetření(hiv ani žloutenku nemám 😀 )tak je to v pohodě 😀 myslíž že mi budou ještě zjištovat jestli mi teda ten progesteron stoupl?takže co se s tebou bude ted dít?

sukubka
13. bře 2009

moly vítej mě taky není třicet a jsem zde 😀 nezáleží ani tak na věku ale na tom že máme stejné problémy 😒 😉

dajamal myslím že jak kde ale věčinou ho dělají

rritulka
13. bře 2009

Ahoj holky, možná si na mne vzpomenete, radila jsem se s Vámi kam jít zda FN nebo Fertimed, jsem ZS z fakultky, jen jsem Vám chtěla nahlásit, že jsem těhu 🙂 , příroda se vyřádila, vůbec nevíme jak se to stalo i doktorka byla paf, s našema výsledkama to vylučovali. Všem přeji hodně štěstí a fůru dětiček. Jestli můžu přijdu se občas za vámi kouknout. 😅

lenkacar
14. bře 2009

ahoj rritulka tak to moc gratuluji!!!!!!!!!sukub půjdeš na krev a podle hladiny hormonů a utz ti daj stimulku ..a pak jen kontroly a zase na krev a utz

sukubka
14. bře 2009

rritulka moc gratuluju máš veliké štěstíčko!!!

lenkacar tak snad bude še ok já jedu v úterý na kontrolu jestli mi praskla ta cysta,pokud ne ve středu mi ji odsají!A jak to vypadá ted s tebou?co se bude dít????

milin
14. bře 2009

Ahojky holky sobota pomáli za náma.Já makal celý den a to jsem vše nestihla a takže to zítra budu muset vše dodělat.Zatím mi nějak není dobře.Zase mě trápí žaludek,tak snad to brzy přejde.V úterý jdu porvé na masáž tak doufám že to bude dobrý 🙂

Mufy no Dostál říkal že máme zkoušet IUI do poradny nu a pak se uvidí že bychom zkusily IVF,ale spíše mi vadí a nechápu smysl té poradny.Proč to nemůžou nějak spojit při tom když tam přijdeme oba.A když budu mít nějaký výsledky řeknou mi je při mé návštěvě nebo prostě musím čekat do tý poradny?

Rritulka gratuluji. 😉

Molly ahojky,já taky ještě nemám 30 🙂 já jdu taky v květnu do poradny,ale teď z hlavy nevím kolikátého tak se tam třeba uvidíme 🙂

Olm kde pak si holka? 🙂

lenkacar
15. bře 2009

ahoj holky hezkou neděli přeju..sukub ,uvidim v pondělí co bude se mnou dál ,to jedu na krev a utz..pak podam hlášení..

sidonie
15. bře 2009

Ahoj holky , jak je to s nemocenskou ? Když mě vykažou z OL , tak jdu ke svojemu obvodnímu , a chci se zeptat jestli nemocenská pokračuje , nebo se ukončí a a nastoupím do prace ?

donnald
15. bře 2009

Ahoj holky,

chtěla jsem se zeptat,jestli byste mi mohla nektera napsat, jak probiha 1.navsteva v CARu a na jake vysetreni posilaji???
Mám docela dobreho dr. a tak me napadlo, ze bych si hormonalni profil nechala udelat ted + poslala manzu znovu na spermiogram. Termin mam 7.5. v CARu. Myslite, ze by ty vysledky respektovali nebo nas poslou stejne znovu??

milin
15. bře 2009

Ahojky holky přeji hezkou plačtivou neděli 🙂

Donnald na první návštěvě s Vámi sepíšou Vaši anmnézu,pošlou manžu na SPG nechají ti udělat HP a pošlou tě na Genetiku.Víc nevím.A taky Vám navrhnou jestli budete zkoušet IUI nebo rovnou IVF.Záleží dle všech výsledků.
Ale myslím si že pokud si necháš udělat SPG a HP tak by ti ho snad nemusely dělat znovu.To opravdu nevím.Pokud by jsi jim donesla třeba okopírovaný výsledky tak by to třeba respektovali.Zkusto a uvidíš,nebo ti někdo z holek napíše víc jak se to přesně u nich dělá.

Jdu přesazovat kytičky 🙂

donnald
15. bře 2009

Ahojky Mili,
díky za info. Rozhodla jsem se napsat email i přímo jim, tak uvidím.
Doufám ale, že s tím budou souhlasit, bo si myslím, že by to zkrátilo čas 🙂.
hezkou neděli

milin
15. bře 2009

JJ email není špatný nápad,ale pokud ti neodpoví tak bych určo zkusila zavolat.Jsou tam strašně hodný sestřičky,myslím že by ti vše řekli.Ale určo čas by to zkrátilo.Asi sis to přečetla v mém případě viď?Ale hlavně že jsi se do toho pustila po hlavě to je někdy nejlepší.
Donnald jak dlouho se snažíte o mimi? 🙂

donnald
15. bře 2009

Ahojky,
teď jsem si přečetla i vše o tobě 🙂
Snažíme se přes 1,5roku.Během toho jsem oětjotněla přirozenou cestou, ale závěr byl bohužel zamlklé těhotenství. To bylo loni v létě a od té doby nic ☹. Ted beru 2měsíc Clostik a myslím že dnes přichází moje druhá mrška po něm 🙂.Cykly mam sice 33 a 35 dni, ale i tak je to úspěch. Před tím jsem měla cyklus klidně 47 a stejně nic.... .
takže zítra tam asi zavolám a domluvím se s nima. odpoledne jdu totiž ke svému dr., tak bych všechno vyřešila hned 🙂.Chci taky ať mi napíše doporučení na Mojžíšovku.

mollyweasley
15. bře 2009

Donnald, budu moc ráda, když tady pak dáš vědět, jak to dopadlo. Mám doma z ostravského CARu čtyři manželovy spermiogramy a HP mi taky dělali, tak snad by nebyl problém od nich získat výsledky a nejezdit pak do OL kvůli blbostem. Mojžíšovku bych taky ráda zkusila. Ovulaci mi sice nevyvolá, ale snad trochu pomůže při IVF 😉

dajamal
15. bře 2009

Donnald, taky se přomlouvám, ať pak napíšeš i sem, co Ti na ta donesená vyšetření řekli. Já jsem domluvená s mým gyn.,, že mi udělá HP. Výsledků SPG už máme taky hodně, ale to chápu, že si chtějí udělat vlastní. Nám se ty výsledky lišily podstatně, když byly dělány v různých laboratořích. Speciálně ve Fertimedu to byla vždy naprosto katasrtofa, jinde OK.
Já se chystám tam taky v týdnu zavolat a poptat se, jestli by SPG neudělali v den první konzultace. Objednám ho dopředu a basta. I kdybychom to museli zaplatit jako samoplátci, tak se ušetří jeden den dovolené a 500,- za cestu.
Co jsem se dočetla, tak pokud nejsou pac. z OLomouce, tak dávají zkumavky na HP, krev se odebere u obv. gyn. a pak tu krev chtějí poslat do fakultky. Tak nevím, jak se budou tvářit na vlastní donesené, ale jsou to přece jen lidi??

Ještě se znovu zeptám - Nevíte, jestli dělají IVf i přes prázdniny - někde jsem četla, že ne??