FN Olomouc, začátek v lednu, věk nad 30

sara.max
29. pro 2008

Ahoj všem,

tak jsem se rozhodla začít nové téma, protože věřím, že nás je tu hodně, které čeká první IVF, bez předchozích zkušenností s čímkoliv podobným. Abych pravdu řekla, jsem už sice starší, letos v létě mi bylo 34, ale taky už mám doma 2 děti v pubertálním věku. Jak už to bývá po prvním nevydařeném a velmi bolavém manželství a rozvodu se mi do života "připletl" jeden báječný človíček a chtěli bychom všichni čtyři ještě mimísko. Bohužel manžel je na tom dost špatně se spermíjkama a tak je rozhodnuto. Po všech vyšetřeních jsem už nafasovala léky a cca 14. ledna začínám. Abych pravdu řekla, dost se bojím, především z hormonálních změn, které mě čekají. Prosím prosím, je-li tu některá, která mě "u toho" může "držet za ruku", tak se těším na pokec. 🙂 🙂

sukubka
12. únor 2009

olm já jím půl tablety týdně 😉 holky jdu spát já vás čtu a do toho šrotím tu autoškolu,ale už jdu spát dobrou noc kočky

olm
12. únor 2009

Dobrou noc, taky pujdu. Cau zitra. A stim ucenim to neprehanej 😉 😉

mufy
13. únor 2009

Ahojky holky,

dotaz na Olm, ty jsi měla injekce do svalu? Jestli ano,kam sis je píchala? Do zadnice?
Mě to dneska píchal kolega v práci a prý mi tam tu injekci vrazil celou.No jelikož mi ani nedali tu dobrou vodičku,která nebolí,tak to bolelo jako čert. Zase se budu na každou injekci bát. ☹

Surenko já mám Gonal jen na IVF, protože kdybych si je vyčerpala ( 4 pokusy ), tak si to už musím hradit sama. Už jsem byla na 2 IVF a ještě mám nárok na 2 IVF s Gonalem.
Myslím,že je blbost, že si o ten Gonal můžeš žádat každý cyklus. Každý lék má určitou hranici a nemůžeš je brát donekonečna. Já se na to musím doktora v pondělí pořádně zeptat, protože jsem z toho byla včera dost rozhozená. To by mi snad řekl, že se to musí hradit ne? Mě včera dr. Oborná řekla, že mám nárok jen na 20 injekcí. Ale třeba to blbě pochopila a mám nárok na 20 injekcí na 1 cyklus. No fakt nevím a jsem z toho zmatená...... 😖 Co myslíte vy holky?

olm
13. únor 2009

sari, je presne 10,00 tak tfuj tfuj tfuj

olm
13. únor 2009

Mufy,
ja jsem do svalu nemela nic krom pregnylu. Ten mi teda pichala kamaradka. Jinak, to ze ti tam lupl tu injekci celou, to je naprosto spravne, at je to co nejvic ve svalu a ne ve "speku" - v tom pripade to boli vic! a hlavne pomalu stlacovat injekci - ne to tam poslat vse naraz. A neboj - to zvladnes! Obdivuju te, za to jaka jsi statecna. 😉 ja jsem si rikala, ze jestli to ted neklapne, tak nevim, jak moc aktivne budud chtit dochazet do CAR.

A tema 20 injekcema, ja jsem to vcera zkousela Googlovat, ale neuspesne, co si pripmo zkusit zavolat na tvou pojistovnu, na nejake informace. Prijde mi logicke, ze tech 20 by melo byt na jeden cyklus, ne na rok, ale treba ne. A hlavne nechapu, ze by Ti to Dr. nerek, to jsou celkem penize, nejedna se o 200 Kc.

olm
13. únor 2009

Mufy, ja bych mela jeste dotaz na Tebe 🙂 jak poznal Dr., ze mas endometriozu a hlavne az po takove dobe, co tam chodis? Ja jsem si myslela, ze to jde nejakpoznat z HP, ne? Ja jsems e totiz taky bala, ze ji mam, mam spoustu popisovanych priznaku. Ale rikala jsem si, ze kdyz mi nic Dr. nerekl, ta ze asi ne. Takze to jde videt na UTZ, jo?

mufy
13. únor 2009

Olm teda ty ses rozepsala.

Tu endometriozu prý viděl na UTZ. No je pravda, že já jsem si taky myslela, že tam je folík a on na to že je tam ložisko endošky. Prý se to dá poznat jen z laparky,ale i tak se to dá zjistit z UTZ. Záleží asi na tom, kde to máš.

S tou injekcí si to rozmyslím, ale nejspíš tam asi zajedu, odvahu na to mít nebudu, do břicha to bylo bez problémů,ale do zadku je to obtížnější.No tak se nevyspím ani o víkendu. 😠

Na ty injekce se zeptám dr. přímo v pondělí.Stejně mi bude předepisovat další injekce.

olm
13. únor 2009

Tak to me zajima, jak pochodis - myslim s tema injekcema.

Ja se dnes pustila trocha do uklidu, myslim, ze uz muzu. 😉 Celkem me to naplnuje 😀 😀 😀

Teplota densni rano zase 37,0- jsem z toho fakt jelen. A to jsem ji merila schvalne o pul hodky driv ,nez normalne. A vcera jsem ji merila jeste za hodinu a pul po pravidelnem mereni a zase 37. Mam pocit, ze me ten utros zafixoval na 37 a basta fidli. Musim zkusit nekdy pres den, sice to nebude mit vypovedni hodnotu, ale aspon poznam, jestli se mi vubec meni telesna teplota 😀 😀

olm
13. únor 2009

Sari, kde ses???? jak jsi dopadla????

sara.max
autor
13. únor 2009

Všechno je špatně. Tak ať to aspoň vám vyjde. Hodně štěstí vám všem. Třeba zase někdy ahoj.

lenkacar
13. únor 2009

saro tak co..? jak špatně já tomu nerozumim?

lenkacar
13. únor 2009

chceš mi říct že z 9vajec nic nepřežilo?

zdenule30
13. únor 2009

sari to mě moc mrzí ☹ ale jak to že tam není aspoň jedno?

mufy
13. únor 2009

Saro moc mě to mrzí a vím jak ti je, já po prvním pokusu dopadla stejně. ☹ Opravdu nezbylo ani jedno?

Olm no já budu mít od rána co dělat,abych si vylítala všechny doktorky co mám.Takže v pondělí tam asi skejsnu dost dlouho.Ale na ty injekce se teda poptám. 😉

monali
13. únor 2009

Saro, je mi to moc líto. Asi vím jak se cítíš, Taky jsem si to jednou zažila ☹ A opravdu to dopadlo tak, jak si
myslíme? Až ten první,nejhorší šok přejde a trošku přebolí , přijď zase sem mezi nás.

surenka
13. únor 2009

Mufy, opravdu nevím, jak to v pojišťovnách funguje. Mě dr. o tom, že Gonal můžu mít jen na IVF, nic neříkal, takže mi nezbývá, než věřit, že ví, co dělá... A když jsem si teď žádala o druhý cyklus na IUI s Gonalem, pojišťovna ho schválila. Určitě se poptám, jak to s těmi léky je. Hlavně jsem ráda, že mám alespoň něco, jak to bude dál se prostě uvidí 🙂

To mě mrzí, Sari ☹

sara.max
autor
13. únor 2009

Holky napsala mi smilers, že bych se měla přece jen ozvat. Je mi to všechno moc líto a hodně blbě jsem to vzala. Dopadlo to moc špatně a nevím, jak se s tím srovnat. Z devíti vajíček zůstalo pět a oplodněných embryí jen 3. Ale ty se bohužel vyvíjí moc špatně a dr. Březinová mi říkala, že sice zkusíme prodlouženou kultivaci, ale ať s tím nepočítám, že podle ní jde o imunologický problém s vejíčky a pravděpodobně se transfer konat vůbec nebude. Měla bych se s tím prý už teĎ začít vyrovnávat. Je to stejné, jako by mi řekla, že to prostě nevyslo. Takhle mě bude trápit ještě celý víkend. Navíc prý mě budou čekat další vyšetření a to nevím, jestli chci dál absolovovat. Asi na to nenajdu sílu. Už toho mám za sebou v životě moc špatného a když člověk začne věřit, že se věci obrací konečně v něco hezkého, zase přijde další osudová bomba. Je mi to všechno tak hrozně líto.

rozara
13. únor 2009

Sari,to je mi moc iíto,ale naděje umírá poslední!!! Podle mě ti to tak neměli říkat.

sara.max
autor
13. únor 2009

Možná je to dobře, tak mám alespoň 2 dny šanci se dát dohromady. Zatím si neumí představit, že půjdu do práce. Všichni ví, že jsem byla na IVF a o to to bude horší. Já jsem neměla na výběr, říct jsem to musela. Mám tam celkem dobré vztahy a s vědomím,že budu doma delší dobu a nic neřeknu jsem se smířit nemohla. Tak jsem to řekla a zacvičila si náhradu. Teď mě to hrozně mrzí. Už bych to neudělala. Všichni na mě budou hledět jako na zjevení. Nějak se z toho vydlabu, ale lehké to nebude.

monali
13. únor 2009

Máš pravdu lehké to nebude, ale zvládneš to, nic jiného ani nezbývá 😢 A navíc pořád je přece šance,
i když hodně malilinkatá. Já si zase myslím, že je dobře že tě doktorka připravila na nejhorší, máš čas to trochu
vstřebat a třeba nakonec bude mít pro tebe dobrou zprávu, to zatím nikdo na 100% neví, ani ona ne.
Vždyť úplně stačí jedno emryjko, aby zabojovalo.
A do práce nepospíchej, doktorka tě nechá určitě ještě chvíli doma pokud budeš chtít.

rozara
13. únor 2009

Třeba tam aspon jeden bojovníček vydrží !!! Je,ale lepší počítat se vším.

sara.max
autor
13. únor 2009

No uvidíme 🙂 díky za podporu

olm
13. únor 2009

Sari, to je teda. 😠 Je mi to moc lito. Ale jak pise Roza, nic jeste neni ztraceno, jeste aspon jeden bojovnik se muze vzchopit. Musime v to doufat!!! 😉

sara.max
autor
13. únor 2009

Díky, ve středu jsem holkám, které se mnou byly na pokoji při OPU říkala, že po tom, co jsem našla svého současného partnera začala věřit na zázraky. Asi jsem si už tu svoji část zázraků vybrala. Holky nenechte si tím zkazit den a celý víkend. Vždycky je někdo komu to nevyjde. Alespoň vy máte větší šanci. Tak pěkný víkend, snad se i počasí umoudří.

lenkacar
14. únor 2009

sari tak není nic v pytli ,od nás z diskuze se holčině zrovna ujalo embrijko horší kvality a už jsou mu asi 4roky

lenkacar
14. únor 2009

sari já bulela zrovna včera jak tomu moc nevěřim ,že poprvé to bylo takové zklamání a že to bude fakt zázrak ,je to strašnej záhul na psychiku celý ivf...já brečela asi týden a pak už to bylo dobré...

lenkacar
14. únor 2009

jinak smilers jsi hodná ,žes saru přemluvila ,ono je lepší se z toho vymluvit ..mě teda koník moc pomohl i v čekání na další stimulku

sukubka
15. únor 2009

ahoj holky od pátku nám nešel net a sem totálně nachlazená tak sem za váma nemohla zabruslit?co je nového?
Sara.max máš už bobánky v bříšku?musím vás dočíst holky 😉

sukubka
15. únor 2009

sara.max.já to neměla dočtený je mi to moc líto,ale prosím nevzdávej to a bojuj dál,já si při 1ivf nezdařeném ivf nedokázala představit že bych do těch injekcí měla jít znovu.ale ta touha mít miminko je silnější než my a uvidíš že neuběhne moc času a ty budeš znovu stimulantka.Je mi to hrozně líto,opravdu moc.Ale naděje umírá poslední a třeba se to ještě podaří.Moc ti to přeju

Holky ale pokud sara.max neproběhl transfer nepočítají to do nezdařeného pokusu a od pojištovny má pořád nárok na 3ivf pokusi ne?

sara.max
autor
15. únor 2009

Ahoj holky, tak jsem si myslela, že od pátku tu budou stránky a stránky plné vašich dialogů a jak to tak vypadá, přehoupla jsem depku na vás. Tohle jsem opravdu nechtěla. Moc mě to mrzí. To že se nepodařilo mně neznamená, že se to nepodaří vám. My už víme, že pro nás není cesta zpátky. Vůbec vám nebubu povídat co jsme si oba přes víkend vytrpěli a co mě nejvíc mrzí, je chování lékařek v FN. Nebudu to rozebírat, ale opravdu mi jejich chování přivodilo dalších moc a moc slz. Ony už asi otupěly nějakým pocitům, ale pro nás to byl nepříjemný šok a v době, kdy má člověk nervy na pochodu to ještě náš stav zhoršilo. Nicméně nenechaly mě ani doma, takže zítra naklušu do práce. Přes den se už sem nedostanu, ale pevně věřím, že vy tyto stránky bude udržovat. Moc mě zajímá, jak jste na tom vy a moc vám všem držím pěstičky. Já se určitě ukážu a budu vás dál informovat co se s námi děje. Takže zdar a sílu a já přikládám novou tabulku, tedy doplněnou. Mějte se pěkně a pište! 🙂

Sara.max: 34, FN Olomouc, dr. Dostál, od 28.1. stimulace na 1. IVF ICSI. Z 9 folíků jen tři embrya, rozpadla se, ET nebyl. Další vyšetření cca za 3 měsíce.

s9480: 29 let, leden přestup do FN z Fertimedu, zatím čekáme na výsledky, doposud vše OK,5xIUI, 1xIVF-neg., 1 přiroze.těhu v 6tt spontální potrat

Monali: 32let ,přestup z OV do OL,6.2.kontrola dr.Dostál FN OL pak se uvidí, předtím IUI,1.IVF (4tt zamlklo)

Olm: 30let, FN Ol. od 1/2008, 4x stim. na IUI ( 1.stim - 6 foliku = IVF bez ET; 2. & 3.IUI - negat.; 4. cysta ); od 24.1.09 stimulace na 1. IVF - Gonal, Luveris, Cetrotide. 1.KO-28.1. 3folici + 1pidi folik, pokracuji ve stimulaci, KO - 30.1.).

Mufy: 31 let, zač.leden/2007 - 9x IUI, 1x IVF - bez ET, 2x IVF - negat., od 17.1. stimulace Fostimonem na IUI, 28.1.2009 - IUI - nyní budu čekat na výsledek

Sukubka: 22let.Přestup s Fertimedu do FN Olomouc dr Dostál ,1IVf negat.2.2 kontrola a snad stimulace na 2IVF. 3.3začátek stimulace

lenkacar: ČB Art,únor 2 stimulka puregon dlouhý protokol

Lajdákova: 29let,přestup z fertimed do fn olomouc,26.2 kontrolni stěry na onkolgicke poradně,2ivf(5tt zamlkle těhu)

Petista: 30 let, dr .Dostál FN Olomouc, 6x IUI, 1x IVF - vše negativní, v lednu 2009 imunologie - 4.3. budou výsledky, 6.3 konzultace v CAR FN OL

Klymene: 32, přestup z fertimedu do FN Olomouc, mám za sebou několik IUI a 2.IVF, čekám na výsledky krve a sper., kontrola 16.2. dr.Dostál, 3.IVF březen-duben 09