Folikuly bez vajíček. Má někdo obdobné zkušenosti?

sedmitecna
21. pro 2008

Ahoj, ráda bych našla někoho, komu po stimulaci a odběru nezískali žádné vajíčko, nebo jen velmi málo. Bohužel jsem po své první stimulaci krátkým protokolem s Fostimonem. Po odběru jsem měla pět prázdných folikulů a jedno nedozrálé vajíčko. Má někdo obdobné zkušenosti? Děkuji. 😉

len
21. pro 2008

Sedmitecna, já byla kliďas, největší stresy přineslo právě IVF a jeho následky 😀

len
21. pro 2008

Milin, z vlastní zkušenosti můžu doporučit tu Mojžíšku. To jsem měla největší pocit, že pro to dělám absolutní maximum, že opravdu vynakládám energii tím správným směrem a víc už udělat nemůžu 🙂

sedmitecna
autor
21. pro 2008

jojo, co člověk to jiný přístup a názor. Když to tak zrekapituluju, tak proč jsem se ocitla na IVF byl manželův špatný spermiogram. Cysty jsem měla v minulosti také, spolu s endometriozou a muj gynekolog mi rekl, že se musíme přes rok snažit přizozeně, nebylo to důvodem k IVF. Takže kdyby měl manžel dobrý spermiogram, v caru by mě ještě neznali 🙂

milin
21. pro 2008

Holky mela jsem tu rodice a varila jsem veceri.Tak se omlouvam ze jsem Vam nenapsala.
Sedmitecna a co si predstavujes pod tim alternativni pristup?
Piji kontryhelovy caj a cpu se kyselinou listovou 🙂 Myslim ze to musi stacit.Tlusta nejsem, sice zase nejsem jak vyzle a nejaky maly spicek teda mam takze zhazovat kila taky nepotrebuji.Nemyslim tim cviceni Mojzisove.
Jinak nevim co jeste.
Bazalni teplotu si nemerim dr mi rekla ze je to zbytecne pro me stresujici 🙂

Jenze me spis napadaji ty same otazky jako napsla Len.Jenze ja si rikam ze mimi chci chceme, ale nevime zda je dobre IVF?Zda jeste treba pockat nejaky ten patek nebo jit do toho.
Vite ve me bude spis takovy ten blok ze ja se kdysi davno smirila stim ze normalne to nepujde a ze budu muset jit na umely.Jenze to bylo pred mnoha lety.Ale ted je to neco jineho proste mam strach z toho ze to proste nevyjde.A taky mam strach ze to budou dvojcata.

Asi vam pripadnu na hlavu, ale ja bych se strasne bala mit dve deti naraz 🙂

len
21. pro 2008

To je legrace, já tu taky měla zrovna na návštěvě tátu 😀

No, můžeš si nechat zavést jen jedno embryo 😉 Ale to už předbíhám...
Ta Mojžíšová určitě není na hubnutí, spíš na zpevnění těla a prokrvení těch správných orgánů, někdo to tam má stažené a taky bloky, které prostě otěhotnění brání, po odstranění to pak jde snadno - léty prověřeno 😉 I když samozřejmě 100% to není, ale to asi nic... Já jen, žes chtěla něco, u čeho budeš mít pocit, že fakt něco intenzivně děláš, aniž bysis huntovala tělo hormonama, tak u Mojžíšky já tenhle pocit mám...

milin
21. pro 2008

Ja mam doma DVD na Mojzisovou, ale prijdu ted z prace tak zhuntovana ze jsem rada ze si lehnu a nic nedelam.Delam totiz prodavacku v malem potravinovem kramku a tam chodi tolik lidi, ze je to az desny.A ted pred Vanocema je to desny 🙂

len
21. pro 2008

Tak to věřím 😔 Já už radši do obchodu ani nelezu, jak mě ty davy štvou, při představě, že musíš stát celou dobu za pultem... Hele, vydechni si trochu a v lednu to zkus - bezva novoroční předsevzetí 😀 Ale doporučuju nejdřív kašlat na DVD a zajít za vyškolenou fyzioterapeutkou, jinak to nemá cenu... Já byla teď po roce cvičení u nové a první, co jsem slyšela (ještě než se dozvěděla, že mám rok cvičení za sebou) - vykašlete se na čas na nějakou agresivní léčbu, poctivě cvičte a uvidíme. Každopádně i kdybys pak šla do IVF, tak Mojžíšová prokazatelně zvyšuje pravděpodobnost 😉 I mně se po cvičení embryo chytlo...

milin
21. pro 2008

Len bohuzel nemohu nikam chodit ani dojizdet nemam auto a autobesem to se neda pac do nasi vesnice jede autobus jen obcas.A vesmes koncim v praci v 17,30 a doma jsem 18.30 a to musim se psem nachystat mojemu veceri apod.A hned je tolik hodin ze jdu spat. 🙂 Takze nejaky cviceni bych si prala, ale neni kde vecpat.A spis bych potrebovala masaz 🙂 zad boli jak cert 😠 😀

len
21. pro 2008

No vidíš, tohle taky může bejt příčina... Ani jendnou za dva měsíce by tě na hoďku-dvě neuvolnili??

milin
21. pro 2008

Bohuzel jsem zrovna nastoupila do prace kde pracuji mesic takze urco nee.
Jsem mela co delat aby me pustili do CAR. 🙂

len
21. pro 2008

Stejně tohle odráží stav naší společnosti a zdravotnictví. Jednou za dva měsíce hodina času a pár stovek od pojišťovny, prevence a výborná úspěšnost - strašný problém. XY dní na neschopence, zhuntovaný zdraví, desetitisíce od pojišťovny - normál 😝 Si to zdravotnictví zaslouží podstatně větší reformy než jen poplatky za pár korun...

ywushka
22. pro 2008

Ahojky tak sem muzu urcite pridat svou zkusenost!Pri prvni stimulce jsem mela Gonal-49 folikulku,ale jen 2 vajicka-mela jsem dlouhy protool,samozdrejme ani jedno nevydrzelo do transferu!Ted jsem mela kratky prokol-je to tenco se vic "soustredi" na vajecniky a vic je stimuluje-ted jsem mela 8 vajicek,ale zase plne vajecniky plnych folikulu!Je to pry nejaka "porucha",ale uz nevim jak se to jmenuje dokonce me to i rikali!Ale fostimon je lek,ktery patri mezi ty slabsi preparaty-taky ze se na nej doplaci minumalni castka,takze v tomto pripade je lespi si doplatit!!!

sturnus_vulgaris
22. pro 2008

Diskuzi máte zajímavou, jen bych si dovolila napsat svůj nesouhlas s tím, že za neúspěchy může to, že se na dítě moc soustředíte. Kéž by to bylo tak jednoduché. Pro mě například v současné době touha po dítěti narůstá, ale před cca rokem až dvěma, kdy jsme poprvé vyhodili antikoncepci, jsem se na myslenku, ze budeme rodice, nijak neupinala. Spis slo o mou (nasi) pohodlnost, touhu uzit si sex bez omezeni nez mit dite. Brali jsme to tak, ze kdyz prijde, tak OK, kdyz neprijde, tak taky OK. Kdyz jsem neotehotnela po vic jak roce, uz nam to zacalo pripadat divny. Presto jsem nijak nevyšilovala, vlastně doteď se mi nestalo, že bych upadla do nějaké deprese z toho, že například cítím, že dostanu MS, prostě takhle vůbec nepřemýšlím. Dokonce i doktorka v CARu si mě velice zkoumavě prohlížela a sama od sebe mi (nam) rekla, že na ni nepůsobíme jako lidi, co to dítě nějak strasně chtěji - a verim, ze ji rukama uz proslo hodne paru. A přesto nic...
Na co ale verim, ze otehotneni nedela dobre stres (cemu taky dela dobre 😒 ), takovy ten kazdodenni - prilis odpovednosti, hadky s lidma... Rikam si, ze kdybych se o dite snazila na VS, ktera pro me byla naprosto pohodovy a sqely obdobi (nevnimam to tak jen ted, uz tehdy jsem si to hodne uvedomovala a netesila jsem se do prace), tak by to treba bylo vsechno jinak. Jenze ted na sobe citim, jak me kazdy ten rok v pracovnim procesu tak nejak divne semlel... je to tezko popsatelne, ale je to tak...

sedmitecna
autor
22. pro 2008

Ahoj holky,

ywushko, díky za zkušenost, a teď se ti teda vše podařilo a jsi po transferu?

Sturnus, moje řeč. Já jsem před rokem změnila pracovní místo. Byla jsem před tím učitelka a i když to byl masakr, necítila jsem takový ten bazální stres jako na novém místě. Ted pracuju v čistě komerční firmě, kde to na mě doléhalo a já se tím vnitřně ubíjela. Nedivila bych se, kdyby to odskákaly zrovna takové části těla. Ale všechno je zkušenost, člověk se otřebe, uvědomí si co dělá nedělá dobře a jde se dál. 🙂

stastenka18
10. kvě 2010

ahojte......neviete mi prosim vas poradit ohladom folikulometri?....s manzelom sa snazime vyse roka a nedari sa nam pocat babatko...preto som zacala chodit na folikulometriu....len velmi nechapem co mi doc.povedal ci by ste mi to niektora nevysvetlili. bola som 10 den nasli mi jeden folikul 12mm, bola som dnes na 13 den a folikul mi narastol na 21 mm...povedal ze dnes mame byt bez sexu a zajtra a pozajtra to skusit.....21mm nie je velmi velky folikul? znamena to ze budem mat ovolaciu?
dakujeem

mirip
10. kvě 2010

od 20mm je folikul dozretý a može už aj prasknúť.......takže ak dr povedal že dnes nič a zajtra hej tak by som hned ráno a ešte to zaklincovala aj večer 😀 inak spermije sú olodnenia schopné 48hodín tak ked aj potom den vynecháte a potom ešte tak sa nič nedeje

stastenka18
10. kvě 2010

dakujem mirip za vysvetlenie.....bala som sa kedze sa tak cudne dok.zatvaril ze uz mam 21mm ze mi asi nejak rychlo narastol kedze v piatok som mala len 12mm.....tak teda zajtra rano pred robotou to skusime...a pockame.....idem opat v piatok doktor povedal ze sa pozru ci praskol alebo nie....ked nepraskne do piatku znamena to ze som neovulovala?? uz som uplne zmatana a smutna liecim sa vyse roka, prv som mala zvyseny prolaktin, potom nehostinne prostredie pre spermie....a teraz tato folikulometria.....dufam ze ras sa nam to podari....

camelco
10. kvě 2010

stastenka ... absolvovala som folikulometriu, ak folikul nepraskne znamená to že k ovulácií nedošlo, nevyplavilo sa z neho vajíčko aby mohlo byť oplodnené. mne sa to stalo ☹ doky mi povedal, že folikul ma 20mm a 2.-3. by mal prasknuť, nám hneď odporučil aj IUI, ktoré sme hneď absolvovali. po týždni som bola na kontrole či folik praskol a on "sviniar - folik" sa na to proste vyprdol 😢 😢 😢

snažíme sa 3.rok .... dúfam, že sa nám to pomocou CAR podarí, už som z toho smutná, že k nám bocian ešte nedoletel ale verím 🙂

stastenka18
11. kvě 2010

camelco to mi je luto ze bocian stale neleti...mi sa snazime skoro 2 roky....vcera sme sa o tom rozpravali, sme hovorii keby nebolo internetu a vsetkych chorôb ktore si citame mozno by sme uz tehotne davno boli =D.....no ale ked sa nedari tak sa nedari...hadam sa nam raz podari.....drzim vam paste 😉
dnes mam prave den kedy mi doktor nakazal 😉 tak cakam na manzela ked pride s prace.....v piatok idem dufam ze teda praskol 🙂 pekny den

camelco
11. kvě 2010

drzim ti polčeky nech vám to vyjde 🙂 a doky ti povie dobru spravicku

janeckovadenimarie
22. led 2020

Dobrý den a má tady nějaký stejný problém jako já ovariální rezerva AMH 0.08 katastrofa mám nějakou šanci ano budu stimulovaná ale i tak možná bude potřeba icsi nevím mně jde o to aby vyšli