Genetické testy po potratu. Máte někdo zkušenost?

sarahxa
8. led 2007

Potratila jsem ve 22tt, lékař mi sdělil, že je nutné provést genetické testy, řekl, že je na ně čekací doba několik měsíců, nic dalšího mi nesdělil.
Máte s testy někdo zkušenost? Díky.

hankar
8. led 2007

Ahojky,
již delší čas chodím do Gennetu a tak na takovéto strohé odpovědi lékaře opravdu nejsem zvyklá, v dnešní době je to až zarážející, ale snad ti trochu pomohu. Nejsem sice po potratu, ale genetické testy jsem absolvoval kvůli IVF. Objednání zabere cca 14dní - 3 týdny záleží na konkrétní vytíženosti laboratoře. Samotné vyhodnocení u nás trvalo 1 měsíc - není to kvůli neochotě personálu nýbrž kvůli procesu testování samotnému.
Držím moc palečky v tomto těžkém období a snad se na těchto stránkách setkáme u trošku veselejšího tématu.
Pěkný večer
Hanka

sarahxa
autor
8. led 2007

hankar: díky za odpověď, ještě by mě zajímalo jestli jste si ty testy platili sami? díky moc

hankar
9. led 2007

Ahojky,
testy nám kompletně hradila pojišťovna (oba máme MV 211).

H 🙂

janinininka
9. led 2007

ahoj holky,
chtěla bych se na něco zepat,asi to nesouvisí s tímhle,ale jaká myslíte,že je
pravděpodobnost,že když jsem se narodila předčasně,dost předčasně,že se narodí i mě dítě předčasně?A když moje mamka nemohla dlouho otěhotnět,nemusím to tak mít i já,ne? 😉

zimina
12. led 2007

Ahojky, já jsem byla ve 23 tydnu na USG a pan doktor zjistil, že má malej cysty na mozku. Takže jsem musela hned volat na genetiku a na kardio. Na genetiku mě vzali hned, ptali se na malou (moje první dítě)...a pak mi ukázal obrázek jak se dělá amniocentéza, něco mi k tomu řekl a chvilku mě nechal přemýšlet. Nechtělo se mi do toho, měla jsem strach z vpichu do břicha, ale po vysvětlení jsem na to šla. Předtím mi dělali stěry z pusy kvůli mému DNA a šla jsem na to. Bylo to sice nepříjemné, ale za tu jistotu, že je všechno v pohodě to rozhodně stojí. Sice doporučovali týden neschopnost, ale jelikož mi ji dělali v pátek to bylo v pohodě. První výsledek byl za 2 dny, ten byl v pořádku a druhý před Vánoci, také v pohodě. Takže teď už jen spokojeně přibýváme.
Při prvním jsem byla taky na genetice, ale spíš kvůli nemocem v rodině, dělal se rodokmen, vyšetření krve.
Jsem u Vozp a za testy jsem také nic neplatila.

sarahxa
autor
12. led 2007

zimina: díky za odpověď, jsem ráda že vám to dobře dopadlo 🙂

mufy
12. led 2007

Já jdu s manželem taky na genetické testy příští týden kvůli um. oplodnění.Tak jsem zvědavá,co a jak to budou provádět. 🙂

sarahxa
autor
12. led 2007

dnes mi volal můj doktor, že na genetiku jdu 25.1. 🙂 mám se zastavit pro žádanku a pak si tam zavolat,abych věděla jestli budou chtít i partnera. jsem moc ráda že nemusím čekat nějak dlouho 🙂

mufy: budu držet palečky ať máte výsledky ok. vy už jedno dítko máte? když budeš tak hodná, písni pak co a jak s vámi prováděli 🙂 díky

valeriem
18. říj 2007

Chtěla jsem se zeptat. Jsem v situaci, kdy plánujeme miminko. U většiny z vás se to asi nevyskytne, ale můj manžel je adoptovaný a ve své zdravotní dokumentaci nemá žádné údaje o své "biologické" rodině. Jak se to potom řeší s genetickými faktory a tak? Normálně se většinou asi uvádí v poradně, zda se nevyskytují různé choroby a tak, ale jak se to řeší v těchto případech? Nemáte s tím některá zkušenosti? Děkuji za odpovědi 😉

renettka1
18. říj 2007

AHOJTE.........DOSTALA SOM SA NA TUTO STRANKU KED SOM HLADALA NIECO OHLADOM TROMBOZY,,,,CHCEM SA SPYTAT CI MI VIE NIEKTO NIECO BLIZSIE POVEDAT O MUTACII GENU PRE MTHFR/C677T/DNES MI TOTIZ PRISLI VYSLEDKY Z GENETIKY A RADA BY SOM VEDELA AKO TOTO ZNEPRIJEMNUJE ZIVOT,,,INAK SOM PREKONALA UZ DVE HŽT A MAM 32 ROKOV....DUFAM ZE SA MI COSKORO NIEKTO OZVE ...VOPRED VAM DAKUJEM A PRAJEM KRASNY DEN

vveru
21. dub 2010

Ahoj holky, koukám, že téma je starší, ale já jsem teď taky ve stádiu čekání na výsledky, doufám, že to nebudou tři měsíce o kterých mluvila paní doktorka.

vveru
21. dub 2010

Jak dlouho jste čekali na výsledky Vy????

evzeniegrandetova
27. zář 2011

DObrý den,
slyšela jsem na autobuseové zastávce, jak se dvě paní baví o genetických testech. Prý jejich mladí šli na umělé oplodnění a tam pomocí těchto testů jim zjistili, že spolu nemůžou mít děcko, prý by mělo úbytek svalové hmoty. Můžu se zeptat, co to je za testy? Jak se jmenují a byli jste na nich?
Chodí se na ně vždycky nebo jenom na umělé oplodnění?