Genetika ve Fertimedu v Olomouci, máte zkušenost?

nikolkapomnenka
15. led 2017

Ahoj,zdravim vsechny. Jsem 8tt+4 a ma doktorka mi rekla,ze se mam objednat na geneticke vysetreni do Olomouce (Fertimed-MUDr. Sobek) mate prosim zkusenosti? A v kterem tydnu me to ceka,na jak dlouho takove vysetreni je? Dekuji😉

babovka_babovicka
15. led 2017

@nikolkapomnenka ahoj, nebyli jsme přímo u dr.Sobka, ale ve Fertimedu ano 😉.
První genetika byla ve 13tt a trvala celkem asi 25 min 😉😊.

ifapifa
15. led 2017

Ahoj,první genetika je přibližně ve 12.týdnu,což je Tvůj případ,na druhou kontrolu si Tě potom pozvou ve 2O.týdnu.Doktora i ordinaci ,která vyšetření provádí,si můžeš vybrat sama,je to osobní rozhodnutí každé maminky,kam se objedná.V Olomouci jsou čtyři o kterých vím,tři soukromé-U.S.G.Pol,Fertimed,Fetmed a jedna přímo ve Fakultní nemocnici.Zkušenosti maminek jsou různé,už to tu zpětně na Koníkovi rozebíraly,zkus kouknout.Vím jen to ,že i poplatky se liší,u těch prvních dvou chtějí kolem 1.500 Kč,Fetmed jen 1000,-a nemocnice je snad zdarma🙂Vyšetření trvá chvilku,vezmou ti krev,udělají ultrazvuk s měřením miminka -vše trvá tak 20minut.
Já byla poprvé(r.2007) v U.S.G.Pol(ztratili výsledky z amniocentézy-tudíž já ztratila důvěru),a teď napodruhé letos v listopadu ve Fetmedu(jak je Terno-Horní Lán).a za mě naprostá spokojenost👍Přeji hodně štěstí a ať je vše na jedničku!

babovka_babovicka
15. led 2017

Ve Fertimedu jsem nic neplatila 😉 jo a ještě jsem tam byla ráno na odběr krve a pak někdy po obědě na ten samotný ultrazvuk 😉

nikolkapomnenka
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
babovka_babovicka
15. led 2017

@nikolkapomnenka k Hozdorovi bych na screening nešla, přece jen to není genetik a rád vytahuje z lidí peníze.. dle mého názoru. Ve FN Olomouc nebo Fertimedu to máš zdarma a jejich znalostem v tomto oboru bych věřila já osobně víc 😊😉

nikolkapomnenka
autor
15. led 2017

Prosimtě a ten Fertimed je take v Olomouci?

babovka_babovicka
15. led 2017

@nikolkapomnenka Ano, Boleslavova 2 😉😊

nikolkapomnenka
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
ifapifa
15. led 2017

Taky bych volila tu Olomouc,pokud se i v tom Fertimedu neplatí,tím líp,to já nevěděla,známá tam loni platila,tak je to fajn že už ne,jinak tisícovku zdrav.pojišťovny proplácí.

v_anilka
13. črc 2017

@nikolkapomnenka můžu se zeptat, kde jste nakonec byla na genetice? Mám se rozhodnout mezi FNOL a nebo Fertimed a nevím... nemůžu nikde najít jména lékařů, kteří to provádějí, abych si našla, jestli jsou v tom certifikovaném seznamu.

nikolkapomnenka
autor
13. črc 2017

Ahoj,byli jsme nakonec ve Fertimedu.Na prvnim screeningu,vzala mi krev za dve hodinky kontrola s ultrazvukem,dostala jsem tri fotecky a jeli jsme domu s tim,ze mam v brisku holcicku.Vse zadarmo,jen za foto jsme dali 100,- do dvou dnu mi prisla postou zprava o datumu porodu,o veskerych informacich a vysledcich.Pote jsme jeli na druhy screening ve 20.tydnu,slyseli jsme srdicko,videli prcka ale fotku jsme nemeli,zpravu jsme dostali hned a jel jsme domu,tentokrat uz s Patrickem🙂 Za me spokojenost a urcite doporucuji🙂🙂 a co se tyce jmen doktori,to Vam asi nereknu,nepamatuji si,ale vsichni byli mili,privetivi a odbornici🙂
Snad Vam moje zdlouhava vypoved pomohla v rozhodovani

kiki1912
10. čer 2019

@nikolkapomnenka
@nikolkapomnenka a cena screeningu byla jaká prosím?

nikolkapomnenka
autor
10. čer 2019

@kiki1912 tenkrat jsme nic neplatili,jen fotecku za 100,-😉

kiki1912
10. čer 2019

@nikolkapomnenka já teď mám jet do fertimedu na prvo screening a mají ho za 1500 už

nikolkapomnenka
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
nikolkapomnenka
autor
11. čer 2019

@kiki1912 a co zkusit fakultni nemocnici?

kiki1912
11. čer 2019

@nikolkapomnenka doktorka mě bez nějakého zeptani kam chci na genetiku poslala do Fertimedu. Je možný že s něma mají nějakou smlouvu a ona za to že mě tam poslala dostane nějaký peníze

nikolkapomnenka
autor
11. čer 2019

@kiki1912 myslim,ze je pouze a jen na tobe kam pujdes😊😉

radkapreisova
6. lis 2019

Byla jsem v II trimestru na druhý pokus genetiky ve FETMED u pí. Doc. MUDr. Dhaifalah z důvodu nespokojenosti s MUDr. Polákem a můžu jen doporučit, profesionální vstřícné chování vše vyšetřeno miminko je v pořádku. Byla jsem ihned na řadě. Za mě jen chvála a spokojenost. To se ale nedá říct u U.S.G.POL s.r.o. u MUDr. Poláka. Vyšetření trvalo cca 5 minut i s cestou, bez vysvětlení a ze zhruba 20 položek pro kontrolu, zkontroloval jen 7 a vydedukoval že je dítě v pořádku, ostatní nevyšetřil, jako třeba obličej, vnitřnosti a další důležité části z důvodu podle něj tristní přehlednosti, (to říká asi většině maminek podle recenzí, zvláště těm co mají kilčo navíc) nevysvětlil nám nic a to že by mělo být miminko v pořádku jsme se dozvěděli až po přečtení zprávy. A proto jsem šla na ještě jednu genetiku do FETMEDU, aby bylo miminko opravdu vyšetřeno a podotýkám bez jakéhokoliv komentáře bylo vše krásně vidět i pohlaví miminka. Za nás už na genetiku jen tam.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru