Gennet Liberec. Jste tam spokojené?

andy24
13. čer 2008

Ahoj holky
chci se zeptat nechodíte některá do Gennetu v Liberci,a jak jste tam spokojení.

petra49
31. říj 2009

Tak to je dobře Nadis, že jsi optimistická. Doufám, že i mě a všem ostatním to dopadne dobře, nic jinýho si nepřeju. Když nám to vyjde, budem mít ty nejkrásnější vánoce, viď Nadis? Já nemyslela na ten odběr chlapa, ale nějakou jinou snažilku.

Jinak jsem tedy začla s tím pitím,ale 4 litry 😲 , sotva za den vypiju 1,5l! budu se snažit, komplikace žádné nechci, akorát mi v gennetu o tom nic neřekli.To abych v PO v práci seděla jenom na wecku, když budu tak pít.

Co máš dneska v plánu, já chci ještě umít koupelnu a okno, ale jsem nějaká líná a nic se mi nechce. ty vlastně musíš odpočívat. Odpoledne si asi zalezem do pelechu a pustíme nějakej filmík nebo taky hrajem scrable.

Na jiný diskuzi jsem četla, že některým ostatním holkám po zavedení chodí se vším pomáhat máma. To u mě asi nehrozí, máma ani neví, že tohle všechno absolvuju. No co, však ono se to tady taky nepo...

nadis.h
31. říj 2009

Péti to mi povídej. Ještě zbytek holek ať se k nám přidá nejlépe všechny po dvojkách a pak budeme mít stejně staré prcky a zaplní pak celolu třídu ve školce. 😀

Jo taaak s tím odběrem. Já jsem natvrdlá. 😀 No mělo nás být to dopoledne 3. Ale na pokoji jsem byla sama dvoulůžkovém. A když jsem měla ET tak v ten čtvrtek tam ani žáný zákrok neměli. To jsem byla na celém lůžkovém patře úplně sama.

Já s pitím také měla problém. Byl čas kdy jsem vypila jen třeba skleničku a ještě k tomu koly nebo něčeho sladkého. 😖 Ale teď piju. Snažím se. Dělám si čaj do půllitrového hrnku a dám tak 3-4 za den a ještě mám pořád u sebe velkou flašku Ice tea a pocucávám každou chvilku.

A v gennetu Ti to říct měli teda! Ale co. Tak víš to od nás to stačí. 😀 Hlavně si pak sleduj jestli se Ti hodně nezvětšuje břicho a jestli to co vypiješ je plus mínus stejné množství jako pak vyčůráš. Jestli ne tak to hned nahlaš v Gennetu,to by byla známka toho,že se Ti zadržuje voda v těle a najíždí ten hyperstimulák.

Já nic dělat nebudu.Pořád honím něco na netu. Možná večer malou část vyžehlím co tady mám hromadu. Ale nepřeháním to.

Mě taky nikdo s ničím nepomáhá. Mamku mám daleko a tchýni neznám a ani nechci zatím znát. 🙄 Víš co já si myslím, že pak zase taková hoodně přehnaná péče a hlídání se,taky není dobrý. Já dělám vše co dřív. Jen netahám těžké věci,nekoupu se,nikde neskáču. Ale abych ležela a bála se i umýt nádobí to vůůůbec. To mi příjde na hlavu. Kdybych krvácela nebo něco tak ok, ale takhle si myslím mě to neublíží.

petra49
31. říj 2009

To se nesmíš koupat? Jinak zatím vše asi vyčůrám, přijde mi, že furt sedim na záchodě. Akorát mám strach z tý práce, tam poctivá tak nebudu.

nadis.h
31. říj 2009

Hlavně od OPU se musí pít fakt poctivě.

A koupat se po ET nesmíš,protože horká voda způsobuje,že bych mohla začít krvácet. Však jak si přivoláváme zabržděnou menses? Tím,že si dáme horkou vanu. 😉

petra49
31. říj 2009

Aha, tak na mě to nepůsobilo nebo jsem to nikdy nevypozorovala. Takže se můžeš jenom sprchovat.

nadis.h
31. říj 2009

Na mě to taky nefungovalo když jsem potřebovala, ale nebudu to riskovat raději. Jj vždy se jen osprchnu. Stejně se mě nebaví koupat. Vždy si tam zalezu,že si třeba něco přečtu a zase vylezu.
Peťko a kdy jdeš na utz a ke komu? Už mi to vypadlo.

petra49
31. říj 2009

Jdu v úterý v 8.45 k primářce, tak jsem zvědavá.

nadis.h
31. říj 2009

Jo tak tojsem věděla, ale nevěděla jsem kdo to k ní jde. Je to zlatíčko. A neboj ničeho. Fakt budeš v pohodě. 😵

petra49
31. říj 2009

Taky doufám. 🙂

hana.n
31. říj 2009

🙂 Ahoj nadis dik za odpoved. Ja se lecim uz asi 5 let byla jsem i v praze v Pronatalu mam s nima spatne skusenosti. Nezajem ti pomoct a neochota ☹ V lLiberci jsem uz rok mam problem s tim FSH take jsem byla stymulovana ale ani jetnouch nedoslo k oplodneni takze mam jeste vsechny pokusi hrazene pojstovnou. Byla jsem dvakrat tehotna a pokazdy to skoncilo zamlklim potratem- nevyvijel se plod. tak nam uz doporucily o darovane vajicka. Nezdavame to bojujem dal mam fajn chlapa kterej mne hodne pomaha a podporuje. 🙂

nadis.h
31. říj 2009

Hani to jsi zvolila skutečně dobře. A to že máš v tomhle podporu v manželovi je moooc dobře! Můj přítel bohužel je zatvrzelý a raději by nechtěl nejspíš žádné děti než je mít s dárcem. Neodsuzuji ho. Každý má právo na to co chce či nechce a myslím si, že by snad změnil názor,kdyby k tomu opravdu došlo... Nevím. To je pouze moje doměnka. Ale raději nad tím nechci přemýšlet a věřím těm naším šikuláskům co máme. 🙂

ma.ja
31. říj 2009

ahojky berušky 🙂

tak už to mám za sebou. Doktůrek mi vyndal 8 folíků, v 6 byly vejce. Tak zaplaťpánbůh za ně. Když jsem se ptala, kde je těch 16, co napočítala Johanka, tak jsem prý asi měla předčasnou ovulaci. Prý jestli jsem si píchla Ovitrelle jak napsal 😒 Nevím proč bych si to měla píchat jindy 😒 no nic, hlavně že je těch 6. Teď nás čeká hooooodně dlouhá neděle a v pondělí volat. Spermoni stáli za prd, ale na ICSI to prý je v pohodě.

Péťo tak vidíš, že jsi to zvládla 🙂 Mně bolelo břicho až dnes ráno, ale to už asi byla ovulace. JInak jsem nebyla ani moc nafouklá.

Zatím se mějte, jdu hajat, pa 🙂

janina83
31. říj 2009

ahoj devcata a nadi tak jsem se docetla az sem ja dneska zacala pichat gonal tak se uvidi tobe drzim pesticky a dej vedet jak se vam dari ju?? 😀 jsem rada ze si se konecne dockala

nadis.h
31. říj 2009

Jeee Majuško no joo však je sobota!!! Májo buď je možná ta předčasná ovulka což se mi moc nezdá teda a nebo se u Tebe prokázalo co řekla primářka mě. Že na utz když to vypadá dobře tak při OPU je pak výsledek "horší" a naopak když je prd prd vidět na utz tak pak je překvápko. Tak jako u mě. Já měla 2-3 folíků na utz a nakonec z toho bylo vajíček 14. Je to věda a záhada celé tohle. Ale dle mého je mnohem lepší mít méně vajíček,protože jsou pak kvalitnější. Ne u každého to tak je, ale co já prolézám i jiné diskuze tak většinou když je třeba 20 vajíček tak zbydou jen 5 nebo tak. Proto já se bála,že když budu mít 2-3 folíci a se štěstím tam budou vajíčka tak aby něco vůbec bylo na ET.

A dělal Ti to Petr ju? Bolí Tě bříško tak hodně jako bolelo mě? Holky my to máme pěkně za sebou vždy po cca týdnu. 🙂)) Teď bude na řadě Péťa příští týden. A nějak Janča dvojče by měla stimulovat ted tak ta je další ve frontě. 🙂)

nadis.h
31. říj 2009

Janičko ahojky. Juuu tak fajnou a úspěšnou stimulku. 🙂 Víš už kdy jdeš na 1 utz? A co jsi dostala za léky?

nadis.h
31. říj 2009

Máji víš co máme za výhodu oproti jiným CAR? že máme volat 7.30-8.00 hod. 😀 jinde volávají až třeba po o a nebo kolem oběda. To by mě trefilo. Takhle to bylo vždycky fajn,že jsem se vzbudila a mohla hned volat.

dvojcata2
31. říj 2009

Ahoj mamino a ostatní já v pondělí volám skrz pojištovnu jestli opět povolila a asi mně obednají k Petrovi pro injekce okolo 10 mám dostat mrchu tak jestli do toho něco nepříjde tak bych mněla začít,tentokrát si dám ISCI .Nadi jestli se můžu zeptat kolik tě stáli léky i s ISCI a mněla jsi prodlouženou kultivaci??

nadis.h
31. říj 2009

Ahoj zlatko. Tak jupiii to je uz za dverma! 🙂Jani dle me se nerid co se tyce castky za leky! Ja jsem pichala 14 nebo 15 dni vysoke davky. 7x262,5 a 8x300. Takze jsem zaplatila v Gennetu 5450 za pera a bokem jsem sehnala pera za dalsich asi 6-7 tis. Uz jsem to pak radeji prestala pocitat. Ty mas hormony ok a vajicka se Ti tvori,takze Ti bude urco stacit ta davka z pojistovny. Takze by to melo vyjit tech 2250 jednotek za tech cca 5500. Za synarel se neplati nic a finalni Pregnyl a nebo Ovitrelle bys take nemela platit. Jestli budes mit jen toto bez jinych dalsich injekci tak vic nezaplatis. Jo jen pak za utrous,prednison a magnesko jsem nechala v lekarne nejake 200.

Icsi urco udelat nech. Je to prece jen urcita jistota. PK jsem nemela. Tu jsem nechtela a za mrazeni jsem dala 4000.

nadis.h
31. říj 2009

A za ICSI jsem dala 7 tis. Z tech 14 vajuch bylo zralych 10 takze nastesti jsem se vesla do tech 7 tis a neplatila za kazde co by bylo nad 10 kousku 2 tis.

dvojcata2
31. říj 2009

no to je hezký já jenom že ten můj je bez práce a já taky tak půjdu asi na E 55 to je hrůza ale snad to nějak zvládnem.Tak se hezky šetři maminko a odpočívej a co Janík ta už jse těší do práce???

nadis.h
31. říj 2009

Jani mě o tom povídej! Já nemám ani korunu a jediný co ještě dostanu je poslední platba z pracáku té poslední nejnižší částky a to ještě jen za půl měsíce.Do práce nechodím, tam máme prázdno až zatím do času po Vánocích!!!! Síla. A při stimulce se rozbilo auto co má Karel pracovní a tak šel a koupil si svoje auto. Ojeté a zaplatil to na dřevo,takže ten má poslední prachy nějaké na účtu a v listopadu by mělo být v Harrachově zavřeno tudíž taky bez práce. Ale my to zvládneme! Musíme!! Já teď jen doufám,že se to podaří a půjdu na PN jako OSVČ. Nebudu zadara sedět doma a čekat až mě zavolají z práce at tam jdu jednou za 2 měsíce na jedno dopoledne!!!To se tak můžu vysrat s prominutím!

No chudák Janča. Ta má z toho děs a hrůzu. Už jen zítra a v pondělí jde. 😒

petra49
1. lis 2009

Dobré ráno holky, tak koukám, že se to tu včera ještě pěkně rozjelo. Když já takhle večer vůbec nevydržim, včera jsem usla už o zprávách a manžel mě musel budit na píchnutí.

Majo, to je super, taky bych už to chtěla mít za sebou. Tak hlaš výsledky. Byla by to paráda, kdyby jsme byly všechny za sebou.

Nadis, to teda čumim 😲 kolik už jste do toho vrazili, moc peněz taky nemáme, tak jsem zvědavá kolik za to vcelku dám, zatím jsem platila jen gonal 4.200. Teď už moc pracovat taky nebudu, tak výplaty nebudou žádná sláva. Jen, doufám, že by moh řiditel dát zas odměny jako loni. Teď do toho ještě Vánoce a to nemáme ani úplně dodělanej byt, pořád do něho strkáme taky prachy, ještě jsem chtěla koupit novou lednici, ale jestli na to vůbec dojde.

Nadis, kdy bych podle Tebe mohla mít OPU. Myslíš, že už mi to v úterý řekne? Ještě jsem se chtěla zeptat, jestli jste braly nebo berete kyselinu listovou nebo ty přípravky např. calibrum baby plan apod.

nadis.h
1. lis 2009

Péti dobré ránko, já včera vůůůůbec nechtěla spát. Ještě v 1 ráno jsem strašila na netu a zase po 6 byla vzhůru. Mám nějak moc energie.

S penězma vůůůbec nemluv. Já měla vždy takovou smůlu,že když jsem na to měla celkem našetřeno tak jsem nemohla stimulovat a než jsem to ke stimulce využila tak zas do toho přišla nějaká mrtvá doba v práci, tudíž jsem ty peníze musela použít na něco jiného. Takže jsem jela fakt na doraz.O to hůř,že jsem předem nevěděla kolik téch injekcí ještě budu potřebovat. Počítala jsem tak se 7 tisíci max, ale tuhle pecku jsem nečekala. Pak už musel platit přítel.Za ICSI a mražení. To už jsem dohromady nedala.

Tobě by Péti měli stačit ty injekce. nemáš tak vysoké dávky. Až příjde Maja tak se jí zeptáme kolik platila ona. vy máte v pohodě ten můj hormon splašený tak Vám stačí ty dávky na pojišťovnu. Takže si myslím, že max doplatíš ještě těch nějakých 1200 nebo kolik jsem to platila za tu zbývající 450 ku Gonalu abys to měla do těch 2250 co "hradí" pojišťovna.

Já dočtu zpětně jak to měla Mája s utz a OPU pak. Ale standartně je OPU cca ten 12-14 den.

Kyselinu listovou jsem brala. Teď neberu nic z těhu vitamínů. Ani tu listovku. Počkám jak to dopadne a pak bych si nejspíš pořídila až těhu vitamíny...Nejspíš Maternu. Tu brala mamka moje se ségrou když byla těhu a měla krásné vlasy,nehty a kůži po nich.

nadis.h
1. lis 2009

Tak jsem tu Máju našla. 21.začala píchat a včera měla OPU. Tak to jsem si myslela,že píchala mnohem déle. 😕

Máji možná tady je zakopaný pes. Nevíš jak velcí byli folíci na posledním utz? Jestli Tě nenahnali na OPU dřív než se mělo. Vezmi si,že já píchala 15 dní. 😕 😨

A měla Mája 2 utz než bylo OPU. V úterý a ve čtvrtek.

petra49
1. lis 2009

Díky moc.

ma.ja
1. lis 2009

ahojte berušky 🙂
teda Nadi, ta jsi pěkně ponocovala včera!!! Já čekám,že budu ponocovat teď, mně se nechce spát, když beru Utroš.
Moje stimulka: 2.-6.DC 225iu Gonal
7.-9.DC 187,5iu Gonal + 0,25mg cetrotide
10. DC jsem dopíchla zbytek co byl v peru, takže asi 187,5iu
UTZ : 7.DC vpravo: 3x 15mm, 3x 12mm, 5 do 10mm
vlevo : 2x 15mm, 3x 12mm
10.DC vpravo: 2-3 do 19mm
vlevo : 6-7 do 21 mm
první utz dělala Johanka a je fakt, že je hledala, druhý dělal Petr a říkal, že mne nechce trápit s hledáním, tak napsal jem co viděl hned.

10.DC jsem v 21hod. píchala Ovitrelle

a OPU byla 12.DC, řekla bych, že docela v pohodě, jen jsem pak měla strašnej problém vytáhnout ze sebe tu tamponádu 😝 Teď malinko cítím břicho, ale spíš mi vadí to pití čtyř litrů denně. Jsem jak koroptev 😀

ma.ja
1. lis 2009

jo a platili jsme 4236,- za Gonal, jinak zatím nic. To prý až po ET

nadis.h
1. lis 2009

Maji Johanka asi počítala všechny dohromady bych řekla. Ta tamponáda byla hroznáááá!!!! Mě tak šíleně bolelo břicho a ještě se mi to tam zaseklo jak byl na tom obvazu uzel. Mi tam trochu tekly slzy než jsem to vytáhla. Vůbec jsem nemohla zatlačit pořádně, aby mi to šlo. MYslela jsem si, že si vytrhnu i rodidla s tím. 😀

petra49
1. lis 2009

Holky, co mě strašíte, jaká tamponáda - už teď mám strach a to ani nevim co to je. Když jste si píchyly ty další léky - to bylo taky v peru?

ma.ja
1. lis 2009

no tak to jsme měly přesně stejný pocity. Já myslela, že pošlu Jirku pro někoho, ať mi to jde vytáhnout. A ten uzel mne fakt dojal, pak jsem tam seděla a akorát koukala, jak můžou něco takovýho udělat. To tam nemohli vrazit normální tampon??? No nic, už je to za námi 🙂