Gennet Liberec. Jste tam spokojené?

andy24
13. čer 2008

Ahoj holky
chci se zeptat nechodíte některá do Gennetu v Liberci,a jak jste tam spokojení.

kapibara
28. únor 2011

@bruni na dárkyni kvůli vysokému FSH 😉
@monaa2009 ahoj, zavolej si na gyndu a poraď se tam 😉 a Ty jsi v minulém cyklu brala nějaké hormony?

monaa2009
28. únor 2011

@kapibara
ne nebrala, menstruaci nemám extra pravidelně, ale nejdelší prodleva bez braní HA bylo max. 6 dnů a to se stalo za ty dva roky bez HA asi 2x krát..jinak to většinou dostávám 28-30 den...

kapibara
28. únor 2011

@monaa2009 jsem právě myslela, jestli to nemohlo být ovlivněno hormony 😕 já bych volala na gyndu, ať na mě juknou 😉

bruni
28. únor 2011

@monaa2009 určitě si dojdi na gyndu, pro klid duše 😉 mě se to taky nikdy nestalo, mám ji vždy pravidelně. ale co tady čtu tak je to docela běžný že se to jednou stane. pak chodí i na vyvolávačku, když pospíchají kvůli IVF.

nadis.h
1. bře 2011

@monaa2009 Ahojky, já mám taky pravidelnou menses a z nervů se mi opozdila o 16 dní. Zajdi si nechat píchnout Agolutin třeba.

@bruni ano kvůli FSH. 😝

monaa2009
1. bře 2011

@nadis.h Já jsem ale posledních 14 dní byla relativně v klidu právě, žee, nemocná jsem nebyla, antibiotika, hormony, ani nic jiného jsem nebrala....tak mi to přijde divný....

nicol2010
4. bře 2011

ahoj holky, máte někdo zkušenosti s ISCI v Gennetu v LBC? Jaká je úspěšnost, čekací doba a cena?

jolcap
4. bře 2011

@nicol2010 ahoj tak mám jednu zkušenost jedná se o způsob oplodnění je placeno podle počtu vajíček do 10 stojí 7000, vv jaké fázi jsi v tuhle chvíli

nicol2010
4. bře 2011

@jolcap my jsme teprve dostali doporučení, protože manžel nemá dobrý spermiogram. A u tebe to bylo úspěšné na poprvé? Co vše se musí absolvovat?

bruni
4. bře 2011

@nicol2010 ahoj, já sice do Gennetu teprve přecházím, ale ICSI jsem měla v jinem caru a co o tom vím, tak úspěšnost je o trochu větší než u normo IVF, zvláště když máte horší spermio, je to asi 33-38%, takž jeden ze tří pokusů by měl vyjít. My máme dobré spermio a při ICSI se z 9 vajíček oplodnili jen 3 a po 4dnech kultivace zůstalo jen jedno a to se nechytlo. Trochu jsme v ICSI ztratili důveru a tak jsme si podruhé dali bez ICSI a neoplodnilo se nic ☹ Takže ted po třetí přecházíme do Gennetu a chceme PICSI. To stojí ale 17tis.
Absolvovat musíte pohovor, testy krve na pohl. nemoce, ty předoperační vyšetření z krve, moči a EKG. Pak pícháš několik dní injekce a stimuluješ vaječníky, pak jdeš na odběr vajíček pod narkozou a manža dá spermio, oni vyberou nejlepší spermie a píchnou je do zralých vajíček (to je právě to ICSI, jinak bez toho se musí spermie zavrtat sama), pak se čeká, co se oplodnilo a po 2-5 dnech ti max 2 embria zavedou zpátky do dělohy. Pak čekáš až jsi těhotná 🙂

nicol2010
4. bře 2011

@bruni moc děkuji za vyčerpávající odpověď. A jaký je rozdíl mezi ISCI a PISCI? Je to teda velký cenový rozdíl, ale pokud je větší šance tak než platit 3x 7tis , tak radsi zaplatit jednou 17 tis. Ale jsme na zacatku a vubec nevim co jeste budu mit za výsledky já. Zatím jen víme, že manžel má snížený počet.

jolcap
4. bře 2011

@nicol2010 já už mohu dneska říct,že úspěšné a měla jsem při punkci 12 folikulů z toho 11 vajíček, oplodnilo se 10 a vyvíjelo se 9 je to hodně individuální podle kvality vajíček a spermiíí a štěstí, jinak chodili jsem rok a ivf mám až v tomhle posledním cyklu, určitě ke každýmu přistupujou individuálně na každýho taky platí něco jinýho
co se týká peněz tak nás icsi stálo těch sedm tis.

nicol2010
4. bře 2011

@jolcap je to neskutečný ta věda dneska. No tak to abychom asi neotáleli, chceme mimčo počátkem příštího roku tak ono asi není na co čekat.

jolcap
4. bře 2011

@nicol2010 jestli mohu poradit neplánovat,ael brát to jak přichází každý krok, ono je pak ve skutečnosti jinak,důležitá je důvěra a věřit že ti pomohou.

nicol2010
4. bře 2011

@jolcap to určitě ano, ale nemůžeme si to dřív dovolit ☹

jolcap
4. bře 2011

@nicol2010 finančně??

nadis.h
5. bře 2011

@nicol2010 Ahojky,

také jsme měli ICSI a z 10i vajíček se oplodnilo 7 ta už vydržela. 🙂 Ono nejde říct jaká je nebo není úspěšnost. Je to hrozně individuální... Znám holčinu co měl její manžel hrozný spermiogram,měli ICSI a 3 den kdy se do vývoje mebrya vkládá genetická stránka otce jim všechna embryjka přestala vyvíjet,takže nebylo co na transfer,ale druhý cyklus od tohodle IVF otěhotněla doma přirozeně. 🙂

Jinak finančně... Když Ty budeš v pořádku, můžeš mít injekce hrazené pojišťovnou,nemusíte mít prodlouženou kultivaci..a tak Vás to může vyjít max na tu částku za ICSI + nějaké drobné korunové položky za regulační poplatek a pak doplatek za Utrogestan po transferu je cca 200 za 3 krabičky..

A souhlasím s Jolcou.. Neplánuj..

nicol2010
5. bře 2011

@nadis.h hmm máš pravdu, je to hodně individuální. Já doufám, že aspoň já budu v pořádku.Každopádně si zjistím teď maximum ať jsem na všed připravená. Ale tím plánováním jsem to nemyslela doslovně, ale jsou tu určité věci, kvůli kterým musím zvolit, kdy s celou procedurou začneme a do té doby to necháme a třeba se to podaří přirozeně.

nadis.h
5. bře 2011

@nicol2010 ono je dobrý, že IVF v podstatě obejde dá se říct všechny problémy kvůli kterým otěhu nejde. Třeba se teď zaměříš na to, že Vám pomůžou v Gennetu,odpoutáš myšlenky jinám a podaří se. 🙂

nicol2010
5. bře 2011

@nadis.h tak nějak v to doufám taky 🙂

nicol2010
6. bře 2011

holky a je nutný test průchodnosti před ISCI když jsem test mela loni? Dělá se to pokaždé?

jolcap
6. bře 2011

@nicol2010 u ivf a následně ICSI tohle obejdou vajíčka se odebírají pod narkozou, průchodnost by si potřebovala v případě inseminace

nicol2010
6. bře 2011

@jolcap děkuji, ta průchodenost mě děsí, kdyby na ni došlo. Loni mi ji dělali při laparoskopii pod narkozou , ale kamaradky , ktere to prozili " nazivo" rikaly ze to je sileny.

bruni
7. bře 2011

@nicol2010 neboj, průchodnost se dělá jen jednou a to jim stačí na furt 😉 já ji měla taky loni při laparo a od té doby už to nikdo neřeší, když to bylo dobré 🙂 to by jsi musela prodělat něco, co by to mohlo změnit.

nadis.h
7. bře 2011

@nicol2010 Ahojky, nene jak píšou holky při IVF to není potřeba. IVF v podstatě bylo "vymyšleno" pro ženy s neprůchodnýma nebo cghybějícíma vejcovodama... 😉

nadis.h
26. bře 2011

🙂

olusenka
6. dub 2011

Ahoj, znáte někdo to IVM, co teď nabízejí? Už jste na tom byly?

trudy
6. dub 2011

@olusenka Čeká mě to teď v dubnu, tak pak poreferuju. 🙂

olusenka
6. dub 2011

@trudy : tak držím palce. Kdy v dubnu? Já mám čas na rozhodnutí zda IVF nebo IVM 14 dní. Jsem zvědavá, zatím první pokus.

trudy
6. dub 2011

@olusenka Já už mám za sebou IVF loni v červenci, bohužel bez úspěchu vajíček bylo sice dost, ale špatná kvalita a ještě k tomu jsem pak měla hyperstimulační syndrom, takže jsem musela jezdit ob den do Gennetu na kapačky, tak hlavně pro to aby jsme se tomuto syndromu vyhnuli. Příští úterý 12.4. začínám píchat a v pátek 15.4. jedu na ultrazvuk a uvidíme co dál. Sama jsem zvědavá.
A proč tobě nabízejí IVM?