Gennet Liberec. Jste tam spokojené?

andy24
13. čer 2008

Ahoj holky
chci se zeptat nechodíte některá do Gennetu v Liberci,a jak jste tam spokojení.

bonifac
3. led 2014

@hankamisa ahojky, to zalezi za to co vsecko budete chtit a potrebovat. Iui netusim ale nas ivf vyjde cca na 20tis. Kazdopadne maji cenik na webu, ale to ma asi kazdy car 🙂

bonifac
3. led 2014

@jilu04 tak, hlavne se tim nenechat rozhodit! Adopce je hodne narocny beh na dlouhou trat a jeste se nervit s pribuznejma... to by si clovek mohl uz fakt jit hodit masli...

jilu04
3. led 2014

@bonifac to teda si taky říkám, že jsou praštěný.

elysion
3. led 2014

@hankamisa Ahoj za iui se neplatí nic...za rok můžeš vyčerpat 6 pokusů.U každého je IVF jinak drahé mě 1 IVF vyšlo na 11.200 a 2 IVF 12.200 za KET se potom platí myslím 5.200

hankamisa
3. led 2014

@jilu04
@elysion
@bonifac
holky dík. no jsem začátečník v orientaci s umělým oplodněním nikdy jsem to nepotřebovala.vždy se podařilo hned a přirozeně,ted to nejde.tak se raději ptám rovnou,páč ty ceníky mi zrovna moc neřeknou. no měla jsem co dělat pochopit rozdíly mezi různýma metodama. 😒

elysion
3. led 2014

@hankamisa Až to podstoupíš tak časem sem tam něco pochopíš jak a co je.A já i když sem už podstoupila druhý IVF nevím taky všechno 🙂

hankamisa
3. led 2014

@elysion - dík no já doufám,že se tam nedostanu. ted mám poslední cyklus clostilu tak snad zabere.

elysion
3. led 2014

@bonifac
@jilu04 Holky můžu vědět co platíte u toho IVF ,že vás to výjde na tolik ?

elysion
3. led 2014

@hankamisa tak tfuj tfuj a ať clostil zabere 🙂

hankamisa
3. led 2014

@elysion -dík

megara
3. led 2014

Ahoj dámy
Teda vy jste se tady nějak rozhovořily 🙂

@jilu04 Já si myslím, že adopce je úžasná a myslím, že by jí neměl nikdo zavrhovat než se dostane do situace kdy se o ní sám musí rozhodnout.
@elysion My platili 2690, za léky, budeme platit 2500,- za PK pokud proběhne+6000,- vitrifikaci+1000,- uskladnění+ 7000,- ICSI, krom poplatku u lékaře 30,-

@hankamisa Držim pěsti aby ti to vyšlo 🙂 Ceny se odvíjejí od toho co potřebujete po zdravotní stránce tvojí i partnera

bonifac
4. led 2014

@elysion 4,5tis za léky,teď si nevzpomenu přesně na ta částky ale PISCI je asi za 11tis,PK 2,5tis,vitrifikace 6tis.... A uz to lítá!a to nepočítám doplatky za medrol a vitamíny...to platím flexipasy z práce.

cicinky
4. led 2014

@elysion
Mě první nabídli Menogon, než půjdeme do léku, které stojí 4.500,- tis
Máš 3 metody IVF:
ICSI - 7.tis
IMSI - 18.tis
PICSI - 11.tis
doktor ti řekne, která je pro tebe nejvýhodnější, ale nemusíš využívat žádnou, můžeš se spolehnout na spontání otěhotnění 🙂
Zmražení embryí 3.000,- (+ uchování 1 rok 1.000,-)
nebo vitrifikace 6.000,- (+ uchování 1 rok 1.000,-)
Poté následuje prodloužená kultivace embryí 2.500,- a pokud je necháváš rozmrazit, tak je to 5.200,- Kč ... no holka je toho hodně, bohužel jak si všichni myslí, že když to platí pojišťovna, tak NE VŠECHNO PLATÍ POJIŠŤOVNA... a podle mě, než do sebe nechat stále píchat hormony, tak zmražení embryí je prostě lepší, finančně je trošku náročnější, ale zdravotně k nezaplacení 😉

cicinky
4. led 2014

@jilu04
Prosím tě, bylo ti po tom Menogonu vedro? Já mám takové návalové stavy, až se musím svlékat, jaké je mi horko 😒
Mám před sebou ještě dnešek a zítřek, pak UZ, a pak nevím, jak budu píchat, ale v práci jsem si musela otevřít až okno a vystrčit hlavu ven do mrazu, myslela jsme, že s sebou švihnu ☹

hudala
4. led 2014

@cicinky jo, ale nějak nechápe. Přitom si sama to třetí dítě "vyprosila". Ale to nevadí, i když mě její názor rozhodil a mrzelo mě to, naši naopak jásali a tím mi zase tu náladu zvedli.
@bonifac U nás je to tak, že ségra během 1 měsíce snažení otěhotněla. Po 2 letech chtěli druhý a tak na to vlítli a milovali se 2x denně 1 týden v měsíci a mají z toho jednovaječný dvojčátka. Hrozně jí to přeju i bráchovi, kterýmu to šlo taky hned, ale když pak kolikrát slyším co říkají mrzí mě to. Jinak když jsme pak řekli že jdeme do IVF (prvního) už bylo jasné, že někomu se to nelíbí a že to některým přijde jako zbytečně vyhozené peníze. Že by jsme si taky měli našetřit, splatit půjčku (máme jí na 11 let) atd. Ale kdyby jsme pořád čekali už by jsme se nedočkali. Manželovi kvalita spermií strašně klesá a už teď jsme na vážkách zda to vůbec půjde nebo ne. Ale i když jsem to takhle vysvětlovala stejně to tchýně nepochopila.
@jilu04 Tak tohle neznám. Naši nás podporují a dokonce nám dali k Vánocům i příspěvek na IVF 🙂 ale my bydlíme u tchýně a tak bych byla ráda, kdyby i ona nás trošku podporovala. Každopádně bych to od ní čekala.

hudala
4. led 2014

@hankamisa My měli PICSI a platili jsme 25 tisíc (včetně léků a prodloužené kultivace (zmražení ne, nic nezbylo ☹)

hankamisa
4. led 2014

holky dík za rady.

jilu04
4. led 2014

@cicinky tak to jsme neměla, mě se zase motala hlava, po aplikaci jsem viděla rozmazaně a bylo mi slabo, ale asi po hodince to odeznělo. Jediné co přetvávalo bylo, že se mi špatně dýchalo.

jilu04
4. led 2014

@megara To jo, je to s nima těžký, ale já se jen tak nevzdám, budu bojovat tak dlouho, dokud se toho drobečka nedočkám, i kdyby to mělo být proti všemu a všem. 🙂

jilu04
4. led 2014

@hudala Víš jak to je, oni jsou prostě stará škola a chápou to všechno jinak, já už se smířila se vším a oni ať si trhnou, když to malý budou chtít vidět a pomoct mi, tak budu ráda, když ne je to jejich smůla. My dva budeme šťastní a to je nejdůležitější.

cicinky
4. led 2014

@jilu04
Ono to asi bude mít na každého jiný účinek, i když u mě to může být i kombinací toho všeho co k tomu beru a píchám ☹

A k tvému miminku, přeji ti, ať ti to vyjde, jakýmkoliv způsobem, ale hlavně, ať ti to vyjde 🙂

jilu04
4. led 2014

@cicinky Děkuji za podporu 🙂 To asi jo, chce to hlavně hodně pít a cpát se bílkovinama.

hudala
4. led 2014

@jilu04 A tak já mám mladou tchýni 🙂 mám mladého muže a tchýni je 46 let, takže to zase tak stará škola není. Mladší švagorvá je ode mě jen o 6 let. Takže bych spíš čekala, že to pochopí. Jenže člověk který s tím nikdy neměl problémy (a měl dítě téměř bez snažení) to prostě nechápe...

jilu04
4. led 2014

@hudala to asi jo no, oni si toho neváží, že jim to šlo tak jednoduše a myslí si, že je to tak všude

hudala
4. led 2014

@jilu04 Přesně tak. Nikdo v tom nevidí tu léčbu, hormony, ten čas a hlavně ty nervy, obavy a strach... U ní mě to mrzí hodně, protože sama má 3 děti a hlavně to třetí si "vyhádala" sama i když okolí jí zrazovalo. Prostě bych čekala, že ona to bude chápat. Tu touhu mít ještě jedno dítě a snažit se co to jde dokud to jde a je ještě nějaká šance. A né mě odbít tím, že máme přece malou tak na co druhé... ale já už to tak neřeším a těším se na konec ledna...
Po Turnově se říkalo a asi stále říká že dr. Mokrá si tam bude otevírat ambulanci, tak doufám, že to byla kachna páč já k ní chodím ráda (byla to má gynekoložka ještě než šla do Gennetu). Je tam stále že jo? 🙂

jilu04
4. led 2014

@hudala To snad ne, to by byla škoda, kdyby odešla. Jo jo je tam pořád a já k ní taky chodím ráda, jednou jsem byla i u Petra a teda nic moc nadšení. Víš jak to s těma příbuznýma je, někdy je nejlepší být od nich v nějaké bezpečné vzdálenosti.

hudala
4. led 2014

@jilu04 jenže my bydlíme v jednom baráku 😀 😀
Tak to jsem ráda. Ono dost lidí na ní nadávalo, ale já jsem s ní strašně spokojená a neměnila bych... Jo a můžu se zeptat jak je to v Liberci s tím zdražováním? Opravdu je to razantní rozdíl?
Holky, je tady některá už po transferu?

jilu04
4. led 2014

@hudala No popravdě já jsem s ní ze začátku taky dost zápasila, ale pak už to bylo v pohodě. Se zdražováním nevím, jak to je. Já jsem nic nedoplácela za léky, takže nás to vyšlo nakonec na nějakých 16 600. Já už po jednom transferu jsem, jen se to bohužel nechytlo.

hudala
4. led 2014

@jilu04 Jé a jaký jsi měla léky?
No mě zajímalo, kolik jsi pila před tím transferem? Já jen, že když jsem byla já tak jsem pila hodně, ale tak moc, že jsem musela na záchod těsně před tím a akorát mě pak sprdli. Trošku si nedovedu představit jak bych napitá pak roztahovala nohy a udržela to 😀

jilu04
4. led 2014

@hudala Píchala jsem si Menogon, dipherline a ještě něco, ale to už si nepamatuju, jak se to jmenovalo. Během té stimulace jsem pila asi 4,5 litru a teda lítala jsem taky pořád, ale pak už jsem to stáhla na 3, takže to už docela ušlo. Jo tak to vím, já jsem taky šla s plným močákem a nebylo to moc příjemný, ale vychytala jsem to protože jsem se vyčůrala a nejvíc napila asi tak půl hodinky před tím, než jsem tam vlezla, takže ta potřeba nebyla tak šílená a močák byl plný.