Gennet Liberec. Jste tam spokojené?

andy24
13. čer 2008

Ahoj holky
chci se zeptat nechodíte některá do Gennetu v Liberci,a jak jste tam spokojení.

reny01
2. dub 2010

jani tak počkej do toho 3.měsíce ještě a pom už bych pomalu začala 😉
uvidíš,že už bude všechno v pořádku 😵

janina79
2. dub 2010

bojim bojim...... radši se pořád šetřím, kvůli tomu krvácení, i když jsou to už 3 týdny... a možná když má mimi už 2,5 cm, tak to už bude odolnější 😉

nadis.h
2. dub 2010

Jani hotovo. Projela jsem to 3x a mám to tu rozložené a furt na to čučím. 😅

S nákupama... Já jsem začala po screeningu ve 12tt. Jen teda oblečení, látkové pleny 20 ks a zavinovačku jsem koupila. Jinak nic nemám z těch dražších věcí jako postýlka,kočárek apod..Postýlku chci koupit teď až příjde nemocenská a kočár koupím až z porodného.Ten nepotřebujeme zatím.Koupím jen autosedačku. A takové ty prkotiny plíny,mazání a pro sebe věci koupím až v červnu. Ale hadříky si myslím můžeš po částech už za chvilku pokud nemáš nic jako jsem neměla já.

Jinak jsem taky neměla od koho co dostat. Kamarádky co mám děti nikdo nemá. Tohle je holčina s kterou jsem se seznámila na diskuzi jiné. Je fakt zlatá. V podstatě cizý člověk a takhle hodná.

reny01
2. dub 2010

jo jo já tě chápu 😉 taky jsem měla pořád strach ☹
teď už takový nemám,ale zase mě doky pořád straší,ať jsem připravená že porodím dřív a že můžu proležet zbytek těhu v nemocnici ☹
takže opravdu se modlim za každý týden navíc 😉 taky se snažím víc odpočívat,i když teda mě to moc neba 😖
a to zrovna teď,když bych potebovala být venku a hrabat se v hlíně 🙂

nadis.h
2. dub 2010

Reny a Ty máš nějaký problém, že Tě takhle straší??

reny01
2. dub 2010

to jo nadi to je moc hodná holka 🙂

já taky kosmetiku a tyhle prkotiny až nakonec a to může obstarat mladej když budu v porodce 😵

janina79
2. dub 2010

jenže mě je divný, že můj gynekolog si mě na další UTZ objednal až 20.4. což už budu 13.TT a o screeningu nic neříkjal. Co to vlastně je? mámn donést jen moč...... ale mě kontrola až skoro za 3 týdny v tomhle období, kdy se může stát cokoliv, příjde dlouho... 😖 jo a krev o tý taky nic neříkal, že mi bude brát, to jako není třeba?

nadis.h
2. dub 2010

Já chtěla mít doma hlavně oblečení a postýlku a zbytek přesně může při nejhorším zařídit taťka. Ale klepu na dřevo a raději at si to stihnu hezky připravit sama.

Jani kdy jsi měla naposledy kontrolu u gyndr? Já chodila až do 20 tt každé 3 týdny pravidelně a teď co mám PN tak chodím po 4 týdnech. Samo s tím kdyby něco tak příjdu dřív.

A na screening Tě neobjednali v Gennetu rovnou? Mě objednala primářka když jsem byla u ní na kontrole zda je srdíčko.Dala mi papíry k tomu a i rovnou čas a den zapsala do PC.

A moč musíš nosit pokaždé když jdeš do poradny.

reny01
2. dub 2010

nadi tak on mi to říká už od začátku,ale teď,jak jsem dělala tu zahradu,tak jak jsem šla k dokymu,že trochu špiním,tak mi říkal,že mě nechce strašit,ale že na špičku prstu že už jsem 😒
říkal,že to tak můžu být normálně celý zbytek těhu,ale raději ať jsem připravená a víc odpočívám.že jestli se to má narodit dřív,tak to stejně neovlivnim. 😕
no ale cítim se dobře,tak uvidíme 😉
opravdu odškrtávám každý týden holky a vždy koukám,kolik asi tak naše malá už váží 😵

nadis.h
2. dub 2010

A screening je UTZ a odběr krve. Na UTZ sledují zda má mimi nosní kůstku a nemá nějaké odchylky ve vývoji + ta krev je na vývojové vady.. downův syndrom apod.

nadis.h
2. dub 2010

Jo takhle Renuš. 😕 To mi nějak uteklo!! Tak to na sebe dávej bacha. To je jasný!!
Já ty týdny taky odpočítávám i když mám vše ok. Přece jen až budeme v nějakém tt kdy už budou moc prcci na svět tak si oddechneme.

reny01
2. dub 2010

né nadi nic ti neuteklo,já to tady nějak nerozebírala 😉

no musíme na sebe dávat všechny pozor 😉

už aby jsme měli ty naše miminečka v náručí 😵 já už se tak strašně moc těšííííím 😵

janina79
2. dub 2010

no vůbec nic takového, nikdo mě neobjednával.... to je divný..... a to jsem už fakt 9+4 čili 10. tý týden.....
asi mu po velikonocích zavolám, že chci přijít dřív, nevydržím to. 😒 😠

holky a kdy může miminko na svět, aby to jako přežilo? i kdyby mělo být v inkub. víte to?

janina79
2. dub 2010

reny a doufám, že už jsi OK...... 🙂

já si právě říkám, že pro mimi by bylo nejlepší asi celý těhu odpočívat, polehávat, ale copak to furt jde?? 😝 😝
mě manžel nechce pustit samotnou ani autem do LBC a to to je 10 min po dálnici... nevim, co by se mohlo stát.....

reny01
2. dub 2010

jani nejlepší asi je ,když se narodí pěkně v temínu 🙂 jinak jsou vždy nějaký ryzika 😒
i miminko v termínu nemusí být v pořádku ☹

holky ale tfuj,už o tom mluvit nebudeme,nebo z toho budu mít depky 😖 😉

co dnes vaříte dobrýho?udělejte chutě 🙂

nadis.h
2. dub 2010

Renuš aha.Už jsem myslela. Tak hezky opatrně ju at se Kájuškova nápadnice nenarodí moc brzy!! 😅 Ale moje mamka se otevírala u 2 dětí od 5 měsíce a nakonec jí museli porod vyvolat.

Jani a u koho jsi byla na srdíčku v Gennetu? To bych hned po víkendu zavolala a nebo zkus ještě ted. Možná že Tvůj gyndr o téhle možností neví, že my jakožto pacientky Gennetu máme tenhle screening zdarma. A proč to nevyužít,když je to důležité vyšetření. Cinkla bych do Gennetu a zeptala se tam. Od gyndra nemusíš nic mít k tomu.

nadis.h
2. dub 2010

Jojo přesně jak píše Renuš.NEJ je rodit v termínu..Ale záruka to není bohužel... A pryč od toho tématu. To se nás netýká. 😅

reny01
2. dub 2010

jani ono se to asi nesmí zase přehánět 😉
když budeš v pořádku,tak proč by jsi pořád ležela,když je venku tak krásně a procházka ti prospěje 😵

janina79
2. dub 2010

no chodila jsem s Petrovi... myslíš. že bych mu měla zavolat??? ACH JO PŘIJDU SI JAKO BYCH JE OTRAVOVALA, můj gyndr. má tento týden dovčul. a ten screening se dělá v jakém tt?

nadis.h
2. dub 2010

Ale na stránkách www.nedoklubko.cz jsou příběhy dětí narozených třeba ve 24tt a dobrý.

A vařit nevím. Nic se mi nechce. Asi jen osmažim file a udělám brkaši. Chci po o vyklidit skříně,vyházet moje kabelky abych udělala místo a naskládat tam Kájuškovi věci. Mám to u sebe ve skříni aby to neviděl Karel ( kvůli pohlaví ) ale doma už se jinak o malym nebavíme jako o něm,tak je to fuk že tu modrotu uvidí.. 😀

reny01
2. dub 2010

jani oni ho nedělají každýmu.když doktor nemá žádný důvod tě tam poslat,tak tě tam nepošle,asi záleží na dokym 😒

můj si všechna vyšetření vyžádal 😉

nadis.h
2. dub 2010

Jani klíďo zvedni telefon a cinkni na recepci a zeptej se. Já byla na screeningu ve 12+2

reny01
2. dub 2010

nadi ale je to stejně ještě brzy ☹ ne nechci ☹

jen ať se nám tam pěkně dopečou 😵

nadis.h
2. dub 2010

Renuš ale Genneťačky po umělku bychom měli jít všechny.Já k tomu taky neměla důvod a stejně mě primářka objednala.To jsem ani nebyla ještě u svého dr.

nadis.h
2. dub 2010

Renuš to je jasný že nechceš. Taky máš zákaz ještě rodit!! Žádný takový!!Pěkně si dáme až závod v půlce července kdo dřív. 😀

reny01
2. dub 2010

já porodila ve32tt,měla 1840g,41cm a stejně jsme tam byli přesně celí měsíc,než se dostala na 2kg 😒

jani já byla taky někde ve 12tt

reny01
2. dub 2010

tak ať si tam janička raději zavolá 🙂 to máš pravdu nadi 😉

reny01
2. dub 2010

nadi 😀 😀 😀 jsem fakt zvědavá 😕 🙂

nadis.h
2. dub 2010

Tak to už ale měla hezkou váhu malá.

Já chodím na diskuzi ještě jinou odkud se znám s Gabčou a tam zrovna je holčina ve špitále s předčasným porodem.Už před měsícem jí napíchali kortikoidy a porod zastavili, ale ted už to nevypadá dobře a bylo by NEJ aby šlo malé už ven.Ale doktoři se k tomu nějak nemam.

nadis.h
2. dub 2010

Přesně at cinkne.Máme na to právo a je to takový další krok v těhu. 🙂

Já jsem taky zvědavá kdy nás to chytne.