Gennet Liberec. Jste tam spokojené?

andy24
13. čer 2008

Ahoj holky
chci se zeptat nechodíte některá do Gennetu v Liberci,a jak jste tam spokojení.

nadis.h
10. lis 2009

Jani to je skoda,ze nemuzes mrazit. Ja diky mrazackum byla strasne v klidu,ze kdyby nahodou to nevyslo tak nemusim do te moji nejistoty znova.

Peti clexane je dobre,ze mas jestli Ti najizdi ohss. Nevim zda je Et dobre v tomhle pripade. Vetsinou tehulim se po Et rozjede. Nerikal Ti o tom mudr?

Jani a ja byla 1 pacient za existenci Gennetu u koho museli pouzit zabranu u postele protoze jsem chtela porad jit pryc... 😀

ma.ja
10. lis 2009

no to já zatím díky břichabolu taky ne, ale .... 😀

berušky loučím se, jdem s miláčkem do kina, pa a dobrou

nadis.h
10. lis 2009

jo a k sexovani... U nas je jasno. Nesexujeme. Na to mame oba jednotny nazor. Ono pak sok napr. ze spineni neni nic moc. Ja na sex moc nejsem tak jako tak a pritelovi udelam dobre radeji jinak.

janina83
10. lis 2009

holky uvidime no ja urcite nedospim rana strasne se tesim az budu volat do g co a jak 😀

janina83
10. lis 2009

ale pri tom mam velkej strach jestly se neco oplodniloholky taky ste se bali?i kdyz embriolozka rikala ze sperma sou ok at se nebojime no ale stejne me to neuklidnilo 😖

nadis.h
10. lis 2009

Ja se bala i kdyz jsme meli Icsi. Ale boji se asi kazda.

janina83
10. lis 2009

nikdo tu neni?kam ste sly vsichni?no to je jedno jdu si taky lehnout zitra dam holky vedet ty peto taky napis kolik mate mimisku 😀 tak se mejte hezky a pa zitra

janina83
10. lis 2009

naden to mas asi pravdu nejdrive sem se bala abych mela vajucha a tet zase tohle to je pravda po transferu budu mit obavi stejne tak co!jak´se citis,?

nadis.h
10. lis 2009

Jani to je normos. Bojis se furt toho co nasleduje. Ja se ted bojim,aby byla srdicka.
Litala jsem dnes po Praze od rana. Tak jsem unavena a je mi trochu mizerne.
Jdu se sprchnout a spat. Dobrou kocenky.

nadis.h
11. lis 2009

Dobre ranko,
Holky me tak strasne boli hlava. :((

Co deti? Kolik jich kdo mate? jani a Peti 🙂

petra49
11. lis 2009

Dobré ráno holky.

Nadi, jak jsi uspěla v Praze?

Tak jsem volala do G a máme Klabzubovu 11, z 16 vajíček se oplodnilo 11 a říkali, že se ještě uvidí, ale že už se to asi moc měnit nebude. Jsem strašně moc šťastná.

Dneska mi je už líp jak včera, břicho tolik nebolí. Nadi s tím OHSS nevim, doktor říkal, že radši jako prevece a zítra mám jít právě na krvičku a kontrolu kvůli tomu. Já věřim, že bude vše v pořádku.

Nadi a ty se víc šetři.

Co Janík, kolik mimísků?

nadis.h
11. lis 2009

Peto tak to je krasny! Budete mit Pk nebo ne? To bude na mrazo hromada jeste. 🙂)

petra49
11. lis 2009

Nadi, myslim, že nebude potřeba. Doufám, že OHSS bude v pohodě.

stavba
11. lis 2009

Ahoj holky, potřebovala bych poradit. Mám velké dilema. Začali jsme chodit do Gennetu kvůli neplodnosti, manža má horší spermio, ale problém je v tom, že jsem doporučení měla od obvoďačky a ne od mého gynekologa. Už před pár měsíci jsem měla jít na hormonální profil, aby se zjistilo, jak funguju a jaký protokol by u mě připadal v úvahu, jenže to pořád odkládám, navíc poslední dobou se mi dost rozházely cykly (asi tím stresem kolem toho), měřím si už asi třetí měsíc teploty a sice ovuluju, ale ty teploty jsou takové rozházené. Zkrátka chtěla bych podstoupit ještě nějaké hlubší vyšetření než se pustíme do IVF a nevím, zda jít ke svému Dr. nebo už rovnou do Gennetu. Problém je v tom, že můj Dr. hned po předložení prvních výsledků manžela nade mnou "zlomil hůl" a když jsem mu naznačila, že bych také u sebe ještě chtěla další vyšetření, (zatím mi dělal v lednu/09 HP, v květnu jsem měla laparo+hysteroskopii a v Gennetu nám dělali genetický rozbor - vše víceméně ok) tak mi řekl, že to nemá smysl, že stejně ty čísla ze spermia mluví jasně, že stejně přirozeně to nepůjde. V Gennetu nám ale řekli, že se nedají dělat závěry z jednoho spermia a taky že ne, u druhého se o dost výsledky zlepšily. Ztratila jsem dost ve svého Dr. důvěru, i když jinak je hodný, ale prostě si myslím, že není ten pravý odborník při řešení neplodnosti. Myslíte, že si můžu v Gennetu požádat ještě o další vyšetření pro sebe? Omlouvám se za tak dlouhý příspěvěk, ale mám z toho v hlavě dost velký zmatek a nevím, na které doktory se obrátit, kam teď vlastně patřím.

ma.ja
11. lis 2009

ahojte berušky 🙂

teda Péti to je úžasný...to byste mohli klidně rozdávat 😀 😀 😀

mně od rána bolí břich, je mi divno kolem žaludku, protivná jsem jak nic dobrýho, snad bych si šla i pobrešet...
holky já už chci aby bylo úterý!!! Je to hrozný ta nejistota, nejdřív jestli budou folíky, pak jestli budou spermoně, pak vejce.....

...pujdu najít nějakou pěknou knížku, snad to pomůže

ma.ja
11. lis 2009

Stavba - odkud jsi? Já řešila podobný problém vlloni a kamarádka poradila v Jbc nemocnici má poradnu pro neplodnost MUDr.Kuklová. Je ohromně fajn a myslím, že právě tohle by s tebou vyřešila.
V Gennetu asi neřeší "proč", tam je živí IVF...

stavba
11. lis 2009

ma.ja - já bydlím kousek od Jbc, takže v tom by problém nebyl, ale nevím no. Jak to funguje, to se u ní můžu sama bez doporučení objednat? Taky se bojím, že by v Gennetu se mnou nic řešit nechtěli. Jsem z toho už dost zoufalá, pořád se snažíme přirozeně, ale každý měsíc mě to stojí moc úsili, abyc byla pořád "nad věcí" a zkoušela dál. Mám prostě pořád takový vnitřní pocit, že chyba může být i u mě, ale nevím, jak donutit doktory, aby mi místo neustálého předepisování prášků (teď teda kromě vitamínů neberu nic) udělali pořádné vyšetření. Můžeš mi prosím trochu popsat, jak to u té Dr. chodí, jestli je natolik nestranná, že poslouchá hlavně přání a pocity pacientů?

stavba
11. lis 2009

ma.ja - tak jsem si tu Dr. Kuklovou našla na stránkách Jbc nemocnice a píšou, že se tam objednávají i bez doporučení Dr., tak to asi zkusíme. Moc díky za radu. 🙂 Dám vědět, jak jsme dopadli. 😉

nadis.h
11. lis 2009

Stavbo ahojky. Jsem dnes dost natvrdla tak se omlouvam jestli napisu neco co uz jsi napsala,ze Vam delali. 😀

V Gennetu Ti udelaji hned na zacatku hormonalni profil. Manzovi spermiogram. Dle vysledku Vam doporuci to ci ono. V gennetu konkretne nabidnou IUI inseminaci kdy "vstriknou" sperma primo do delohy nebo tam nekam. 😀 pokud bude sperma zle tak je Ivf nejlepsi a nejrychlejsi cesta.

Pokud pro tuto cestu nejsi stale rozhodnuta ze to chces,bylo by na miste najit si noveho gynekologa. Ze sve nejlepsi zkusenosti mohu doporucit mudr Ivo Vrkoce z Liberce. Ordinaci ma v klastere. Nastoupila jsem k nemu v lednu a jiz na 1 navsteve se zacal mou neplodnosti zabyvat.

Gynekolog Vam muze nabidnout tzv sledovany cyklus. Budes chodit na ultrazvuk kde bude sledovat zda a jak Ti rostou folikuly,muze Ti naordinovat clostilbegyt a dle toho ultrazvuku Vam "vypocita" kdy se nejlepe snazit doma. Muze jeste tesne pred ovulkou nechat Ti pichnout Pregnyl na uvolneni vajicek.

Spermiogram lita hodne! Muj pritel byl na 1 spermiogramu v kvetnu,vysel mu jen 3% pod normu a o 5 mesicu pozdeji kdy uz ani nekouril tak ve spermu nenasli jedinou zivou spermii.

Kazdopadne nemej strach z Ivf kdyby k tomu doslo. Je to takova nejrychlejsi cesta bych rekla kde se obejdou da se rict veskere problemy s neplodnosti,jak na strane zeny tak i muze.

Inseminace ma % uspesnosti cca 10% da se rict krapet vyssi nez domaci snazeni.

Ivf ma % uspesnosti na 1 pokus cca 40% coz je uz rozdil. A pokud mate "jen" horsi sperma,rekla bych ze sanci na uspech mas velkou,ze se povede na poprve.

murasek
11. lis 2009

Ahoj holky, Nadish - gratulka!! zitra jdes na krev? je tady nekdo - kdo byl na inseminaci v Gennetu?

stavba
11. lis 2009

nadis.h - ahojky, děkuju za rozbor. 😉 Co se týká nového gynekologa tak to asi ne, tohle je už můj v pořadí čtvrtý gynekolog a až na to, že nade mnou jak jsem psala zlomil hůl na základě vyšetření manžela, tak je celkem fajn 😅, jen není tím pravým odborníkem přes neplodnost, dokonce mi tvrdil, že první 3 pokusy IVF jsou zdarma (ha, ha, ha) všechny tady jistě víme, jak to s tím "zdarma" je a kolik se doplácí. Bohužel i toto je jeden z důvodů, proč to zatím odkládáme, musíme na to našetřit, hold někdo šetří na dovolenou a my na IVF. 😅 😒. Když já už nevím komu a čemu mám věřit (myslím doktory, ne vás tady 😉 ), ty názory se tak různí, mám z toho až pocit, že nikdo nechce udělat práci navíc, dostanou do ruky jeden papír s čísly a hned si "mnou ruce", že našli pravý důvod neúspěchu a vidí to jako hotovou věc a nashledanou na IVF. Já nevím, ale prostě pořád čekám něco víc, chci aby nejdříve provedli u nás obou všechna možná vyšetření než nás do něčeho takového poženou. Teď z toho mám akorát pocit, že jsme pro ně jen další pár, na kterém mají možnost si vydělat a nemůžu se toho pocitu zbavit. Já potřebuju Dr., který poslouchá taky mé pocity a přání a nebere mě jen jako příležitost jak sobě nebo svému kolegovi, kterému mě doporučí pomoci k výdělku. Snad mi rozumíte, co jsem tím chtěla říct. Omlouvám se za své výlevy, ale už jsem to potřebovala ze sebe ventilovat.
Jinak nadis.h moc držím palečky, aby dobře dopadla kontrola u Dr. a aby jsi měla pod srdíčkem zdravá miminka nebo teda minimálně jedno 😉. To samozřejmě přeju vám všem 🙂.

janina83
11. lis 2009

ahoj nadi peto majo a zbytek holek co tu pise 😉 tak rano hned sem volala do gennetu tak vcera sem mela 10 vajicek a vsechny jsou oplodneny tak sem byla moc stastna ze to zatim jde tak jak ma!!mluvila sem jeste z dr.a ta mi rekla ze at rano zavolam a ze bych sla uz na transfer ale at radsi pocitam s patkem a ze se maji čile 😀 😀
tak jsem moc rada tobe peti taky gratulace a uz vis kdy jdes na ten transfer?taky ti rekly ze uz ve ctvrtek-patek?a co ty nadi jak se maji miminka??

janina83
11. lis 2009

akorat smula ze nemuzem mrazit no kuli pozitivnim vysledkum manži 😖 ale ja pevne verim ze nam to vyje vsem 😎 😀

nadis.h
11. lis 2009

Stavbo je to tezke a rozumim Ti co tim chces rict. Kazdopadne moznosti jsou ty co jsem napsala a jako vysetreni jsou mozna genetika tu mate,novy hormonalni profil a jeste se muzete objednat na imunologii do Prahy. Tam je potreba zadanka a zjisti se tam napr to jestli netvoris protilatky proti embryim,jestli nemas alergii na sperma a tak...a co se sperma tyce,tak muze manza zajit k andrologovi.

Murasku ahojky a dekuju. 🙂
S IUI v Gennetu ma tady zkusenost Eloana a Rina,ale uz tu dlouho nebyly.

Jani super! 🙂

petra49
11. lis 2009

Janikou, mooooc gratuluju, jsme na tom skoro stejně, mě řekli víceméně to samý, ale zítra musim do G na krev a kontrolu kvůli hrozícímu OHSS, tak tam nebudu volat a zrovna se zeptám a vezmu radši věci k transferu, kdyby něco. Myslím, že by to mohlo být dobrý, cítím se dobře.

Jak se dnes Janíku cítíš? Já o mnoho líp než včera a jsem strašně ráda, že jsem doma a nemusim do práce.jak zvládáš to pití? Já se furt prolejvám a jsem na wecku.

Maji to máš pravdu, taky v G říkali, že by manžel moh být dárce spermíků. S tou náladou si nic nedělej, to jsou hormony a mimískové a klidně breč. já taky řvu, když to na mě přijde.

teď si vařím bramboračku k obídku, třeba to bude dobrý, že se nakonec naučim i vařit.

Stavba přeju hodně trpělivost a nervíků - je to na palici, všichni to tu známe, tak hodně úspěchů.

janina83
11. lis 2009

peti dik ja rano jeste musim volat a vcas abych stihla po pripadnej transfer jinak sem taky nesla do prace jeste me boli bricho a stech prasku i zaludek s pitim to zvladam ok akorat kazdych 15.min. na wc 😀 jinak jsem uz klidna mela sem dylema stoho ze nebudou zadny mimisci na oplodneni myslim jako ze se nic nechytlo!!!se mi ani nechtelo volat!ale tet jsem stastna jako bleska 😀 😀 peti jinak hlavne aby dobre dopadla krev ale urco dopadne niceho se neboj hlavne pozityvne jak mi kdysi na mem zacatku psala nadis!vzdycky mi byla takovou dobrou radkyni a vzdycky mi zvedla sebevedomi a zato ti nadi moc moc dekuju 😀 ale tet se uz nemuzu dockat transferu 😀 😀 s punkce sem mela strach a ne malej ale je to za nami tet jen dockat uplneho konce a verim ze nam vsem to dopadne jen dobre 😉 😉

nadis.h
11. lis 2009

Ooh Jani dekuji Ti. 😀
Holky to bude skvely! Budeme pak spolecne chodit na tehu plavco a pak plavco s mimcama a tak. 😀 budou ta nase decka proste kamaradi uz v pupkach! 😀
Ja se porad valim od rana. Boli me ta skebla strasne. 😝

Peti me varit bavi moc a naucila jsem se poradne varit az se soucasnym pritelem. Ale bavi me nam delat laskominz. Hlavne omajdy a tak. Mnam. 🙂

petra49
11. lis 2009

Jo, jo určitě.

tak už mám hotovou polívku - doufám, že bude k jídlu. Mě bude určo chutnat, ale manžel je strašně vybíravej, tak jsem zvědavá - jestli večer bude jíst. Proto mě i nebaví vařit, protože je hrozně mlsnej. Když jsem zvládla všechno tohle - hormony, opu, tak zvládnu i vaření.

janina83
11. lis 2009

jojo holky ja to mam dobry muj sni vsechno at uz chutna nebo ne !sem prisla ze skolky a jdu na to budu delat rizoto hihihi se mi dneska nic nechce delat!a hlavne se mi mota hlava nevim jestly to mam stech prasku porad vydim mzitky!nadi jinak neni zaco dekovat proste jen sem napsala pravdu 😉 a stim plavanim taky se tesim zitra jdes nadi na krev nebo si uz byla dneska?a jestly dneska jak to dopadlo vysledky asi budou az nasledujici den ze ano?

janina83
11. lis 2009

ste tu nekdo???
ach jo musim jit neco delat za chvily mi manža prijde po sluzbe domu a mame jet na navstevu 😠 nikam se mi nechce doufam ze bude unavenej z prace 😅 a pujde spinkat